197
  • PyRex
    #197
    1. ez konkretan SEHOL nincs leirva.
    2. Es szerinted az a szerver, ha igy lenne megoldva, ugyanolyan sebesseggel szolgalna ki 10 ezer, mint 20 millio PS3-at? Ne amitsd mar magad....:))))))))))

    PyRex
  • Pheel
    #196
    Akkor szerintem vezess be másfajta jelölést, mert ugye ez nem azt takarja. Esetleg, ha javasolhatom, akkor i86? :)))))))
  • Rive
    #193
    Bocs, mir2, de a z80 csak 8080 kompatibilis, és azzal is csak assembly-szinten, a bináris kód különböző.

    386/387: Az bizony csak koproci, nem processzor. Példának okáért még rendes címkezelése sincs, a 386 végzi a '87 számára az utasításlehívást, mindent. Ugyanakkor FPU-nál jóval több, pl. a regisztereit saját maga kezeli. A helyes kifejezés, továbbra is: koprocesszor. Pont.

    mir2. 2.: rád férne egy-két félév a Kandón, Sima Dezső alatt. Akkor nem okozna gondot az alapkérdések kifejtése. Ugyanakkor azt javaslom, hogy addig ne nagyon menj bele efféle vitákba: hiába tudsz viszonylag sokat, az a mód, ahogy ezt előadod, sebezhetővé teszi a mondandódat. Ugyanez okból kérlek ne hivatkozz rám, mint végső érvre.
    Néhány dologhoz értek ugyan, de nem feladatom kívülállókkal vitatkozni értelmetlen kérdéseken.

  • mir
    #188
    vagyí a 8bites proci ugyan csak 8 bites, de van benne 8 pipeline(8bites végrehajtóegységek, regiszterek, vezetők elférnek is helyen is) és valami iszonyú-szuperskalár cuccost csináltak.
  • mir
    #186
    a zilog megbízhatóságáról nem beszéltem, csak a sebességéről.
    és nagyon szép, hogy a 21 Mhz-es zilog cucc elviszi a doomot, de a gameboy advance is...(na jó, az azért ARMot használ, de nemtom, milyet meg van neki összevissz 256 kbyte RAM) elismerem, hogy 1 Ide vezérlő sem játék, meg driverek, meg minden, de ez a gép akkor is 1 kicsit idejétmúlt.
    ha apple gépet veszel, akkor jobban jössz ki, ha megrendeled az apple.com-ról.
    én is dolgoztam már apple gépen(OSX+G4 800 Mhz+512 Mbyte RAM) és nekemnagyon tetszett, a kezelőfelülete Ok, a sebességgel enm volt gondom, a videókodolás nagyon ment neki, egyszer sem ingott meg a rendszer, csak kissé idióta a C++ fejlesztője az apple-nek, de az most mellékes. csak megszokás kérdése.
    visszatérve a zilogprocis gép Vs. 486osok:
    a 486osok felmentek egészen 100 Mhz-ig. sztem ennyi erővel 1 20 Mhz-es SGI gép is odaverné a falhoz...
  • mir
    #184
    Scintillation_
    tisztában vagyok vele, hogy a régi amiga gépek a PPC kártyával léteznek, de akkor sem nevezném versenyképesnek őket dem a mai PCkkel, sem a mai APPLEkel(azonos árúval)
    mennyi mostanában 1 ilyen jószág?
    a Zilog Z80 lehet, hogy többet tudott, de a helyzet az, hogy a maga korában is csak az olcsóbb gépekben terjedt el, és az X86 kompatibilitása ugyan teljes volt, de sebességben néha alulmaradt(ahogy az intel procik fejlődtek, a zilog meg nem csinált semmit)
    én nem mndtam hogy az amiga hülyeség, csak épeszű ember, aki nem fanatikus, annyi pénzből mnt 1 PPCs amiga(most a PPCs kártyával felszerelt régi amigára gondolok) inkább vesz 1 APPLE gépet ami azért nem 1 kategória.
    de technikailag minden elimerésem az amigáé, mert azt a 2processzoros működést nem lehetett semmi megoldani.
  • NasaTm
    #179
    Nem kimelve magam vegigmentem ezen a topicon. Bazz lassan BestSeller lesz ebbol a topicbol ugy hiszem :)
    Kiralyok vagytok.
  • accord
    #177
    Jézusatyaúristen! Ennyi hozzászólást...
  • versio
    #176
    :)
  • tomcs
    #175
    aaaaah ezen fel napig agyaltam mi az istent jelent7... aztan latom: valasz pheel uzenetere...jaaaj
  • versio
    #174
    azt én sem értem egy ps3 vitába mit kavar be a kinézet??
    nem mindegy?????
  • versio
    #173
    a feelinget az OS adja nem a hardver

    azt én is tudom hogy ez az uj amiga nem elég arra hogy szétbombázza a pc-s ipart
    de legalább nem hal meg és késöbb ki tudja mi lesz....

    a robbantást a ps3-tol várom
  • mir
    #172
    FLASH oprendszert akartam írni.
    ja, és a plug&play ismegszűnt.
    ez a gép akkor sem amiga
    jócakát nektek is.
  • Pheel
    #171
    Rólam lehet tudni, hogy ki vagyok, rólad nem. Ennyit arról, hogy ki mit vállal és mit nem. Nem vagyok itt sem ari gyerek, nem is célom szimpátiát kelleni.
    Láthatóan nem ismersz, mivel más ember véleményére hivatkozol a sajátod helyett. Mindenkinek lehet saját véleménye mindenről, hiszen szabad országban élünk. A matek épületben nem tartózkodok annyit, hogy egyáltalán ismerhessen ott bárki rendesen. Nem érdekel, hogy szimpatikus vagyok-e neked, mivel azt sem tudom ki vagy. Vállald a neved vagy ne acsarkodj! Részemről a vita lezárva, akinek tudnia kell milyen vagyok az tudja, aki nem, az pedig hiába is mond rólam rosszat, nem érdekel különösebben.
  • tomcs
    #170
    kivancsi vagyok mi lesz belole... kerdes hogy ezek a cuccok a "nagykozonsegnek" szolnak vagy foleg dtp-re vagy hasonlora lesznek-e hasznalva. mert ugye tudjuk, ami a sajat kategoriajaban sem tud szamottevoen elterjedni az gyakorlatilag nem letezik. persze ebbe csak ugy ovatosan szolnek bele, nem surun talalkozom meg apple cuccokkal se amigat meg eletemben parszor lattam
  • mir
    #169
    version:
    az amiga indíg is a CISC processzora, és a FLAH oprendsezre, a plug&play megoldáai miatt volt versenyben.
    nem az OSa miatt.
    ez már nem amiga.
    a grafika szar(matrox... nem kifejezetten erőmű)
    az AC'97 1 integrált megoldás, hadd nem jellemezzem
    a prociját elvesztette.

    nem maradt semmi sem.
  • mir
    #168
    ok.
    majd lezuhanok, ha kimerült az elem.
    de én legalább nem traktálom itt mndenki fejét a hülyeségemmel, és mondjuk a lámereket, akik ide járnak tanulni nem az én külön szabájaimmal hülyítam.
  • mir
    #167
    ok.
    majd lezuhanok, ha kimerült az elem.
    de én legalább nem traktálom itt mndenki fejét a hülyeségemmel, és mondjuk a lámereket, akik ide járnak tanulni nem az én külön szabájaimmal hülyítam.
  • versio
    #166
    pedig ez az uj amiga

    www.amiga.com
    www.amiga.hu
    www.amiga.org

    nézelödjél itt
    hasonlit a mac-re ez nem vitás !
    de az amiga mindig is az oprendszere miatt volt a legjobb
  • mir
    #165
    ha már PPC alapú gépet veszek, akkor talán én inkább maradok az apple-nél, vagy az IBM nél..
  • Pheel
    #164
    "a coprocesszor ötlete nagyon okos volt tőled, ennél jobban semmi sem bizonyította volna a lámerságodat: a coprocesszor binárisan kompatibilis a 386 processzor bizonyos részével, tehát ha nincsen coprocesszor, akkor is megy,"
    Tehát láma vagyok, mert a PS2 is megy anélkül a kiegészítő proci nélkül, ami sokkal gyorsabbá tenné a nehézkes részel számolását. Hmm.

    "a 80 387-es nem processzor, hanem 1 FPU, ami kívülről van rácsatlakoztatva a buszra, nem processzor"
    Mit is jelent az FPU? Floating Point Unit. Mit is mond erről az Intel? Főleg a 80 387 a lényeg a szövegben, mert ugye erről esett szó.
    "...The first Intel Math Coprocessors (the Intel 8087, Intel 287, and Intel 387)..."
    forrás: http://www.intel.com/design/intarch/techinfo/Pentium/fpu.htm
    Gondolkozzunk! A Coprocessor akkor nem processor? Vagy mi is most a helyzet?

    Taplóságod határtalan, de ez egy másik kérdés. Én még sosem küldtelek el meghalni, de te biztosan sokkal, de sokkal emberiesebb vagy. Na egy kicsit átveszem a stílusodat: ha én ugorjak le, akkor veled meg csinálják azt, mint a neveddel jelzett űrállomással a közelmúltban. A többit a fantáziádra bízom :)))
  • mir
    #163
    version:
    amiket te odaraktál jóesetben 1 apple gépnek nevezném, de nem amigának.
  • versio
    #162
    Az Eyetech átnevezte Az AmigaOnepoint5-öt AmigaONEG3-SE-re. Szóval ez a hogyishívják :) most megrendelhető március 24-ig, kedvezményes áron, áprilisi szállítással. Viszont felhívják a figyelmet, hogy ezt a szériát elsősorban fejlesztőknek és OS4 béta-tesztereknek szánják. Az Eyetech továbbá azt is bejelentette, hogy aki megveszi, az kedvezményes áron juthat majd AmigaOS4-hez. Ebben csak az az érdekes, hogy eredetileg arról volt szó, OS4 minden AmigaONE-hoz alapból jár. Hát nem ez történt... Megemlítik továbbá, hogy a G4 verzió is forrasztott processzort fog tartalmazni (valószínűleg 700Mhz-st), és foglalatos AONE verzió csak akkor fog készülni, ennek gyártási költségei legfeljebb 15%-al haladják meg a forrasztott verzióét...
  • mir
    #161
    ez mintha valami mindent egybe proci lenne, de az órajelét nemlátom, nem látok blokkdiagrammot, nem látok SPEC teszteket, nem látom a PPC bővítési lehetőségeket...
    tehát nagyjából annyit tudunk róla, mint a bitboysróll... jó jó... fasza lesz... nemmondom meg, hogyan fog működni... azt sem, mennyirelesz gyors... de jó lesz.. kafa... ne vegyetek GFt, mert a miénk jobb lesz... majd meglesz, nyugi...
  • versio
    #160
    A Vesalia a Pegasost 650 euróért hirdeti G3as 600Mhzes processzorral.

    A gép a következőket tartalmazza:
    - micro ATX alaplap
    - 133 Mhz-es CPU slot
    - 600 Mhz-es G3-as proci egészen a dual G4-ig
    - PC133 RAM 2db
    - AGP slot
    - 3db PCI slot
    - 10/100 MBites hálókártya
    - USB
    - AC97-es hangrendszer
    - IRDA
    - ATA100
    - stb.

    Szintén itt lehet megrendelni az AmigaONE G3-SE alaplapot, amihez egy Linux és UAE jár 695 euróért.
    Amit a pénzünkért kapunk:
    - standard ATX alaplap
    - 600 MHz-es G3-as CPU
    - PC133-as RAM 2 db, ami 2 GByte-ig bővíthető
    - AGP slot
    - 4 db PCI slot
    - 10/100 MBites hálókártya
    - USB
    - hang
    - modem, és gameport I/O
    - ATA100
    - stb.
  • versio
    #158
    az uj amigában nincs semmi a régi hardverböl

    az uj OS is direct a g4-g5-re van irva


  • mir
    #157
    One AmigaDE friendly host processor (PPC, x86, Arm, SH4, MIPS)
    64MB+ memory
    Next Generation Matrox graphics card
    Creative EMU10K1 based audio card
    10 GB+ hard drive
    CD & DVD capable drive
    USB 1.0
    Firewire
    10/100 Mbps Ethernet
    56k modem
    2 spare PCI slots for expandibility

    most csak én nem látom a G4est, a G5öst, a GF4et, a 4 PCIt, az AGPt, vagy te sem?
    asszongyák, ez most nekik a legjobb...
  • tomcs
    #156
    amigabol - mar amennyire en tudom - csak a markanev fog megmaradni, anno par eve mintha lattam volna amigas katalogust nemetben vagy osztrakban olyan gepekkel ami rendes pc alkatreszekbol keszult, de ki tudja, ez engem is erdekelne bovebben
  • mir
    #155
    belerakod a GF4et, oszt látod, hogy driver néllkül szart sem ér.

    a G5öst még hivatalosan be sem jelentették... fura lenne, ha már az aigában bennelenne...

    ha van az amigában 1 duál G4, akkor minek van ott az amiga-proci?
    milyen amiga-proci van benne?
    és ezt melyik kisujjadból szoptad?
  • tomcs
    #154
    en csak arra mondom, hogy nem hinnem, hogy 2-3 even belul olyan halozatot csinalnak csak azert hogy a ps3 menjen, ami ma meg szerintem a katonasagnak se igazan van szeleskorben. jo, elvileg meg lehet csinalni, de ennyi erovel lenne technologia arra is hogy a joghurt ne ket hetig hanem 20 evig alljon el, de 1xuen nem er annyit.
  • versio
    #153
    és nem ugy néz ki mint aki nagyon el akar halálozni :)
    és még talpraállhat, az esély megvan


    tudod a romai birodalom is elbukott egyszer :)))
  • versio
    #152
    beleteheted az uj amiga-ba a gef4-et is ha akarod
  • versio
    #151
    g3,g4 vagy dual g4,g5-ös proci 400-2000 mhz-ig
    agp port ,4 pci, sdram

    ez az uj amiga
    ja meg uj OS
  • mir
    #150
    tényleg:
    ti, akik hülyeségne tartjátok az egészet, szerintetek az IBM, meg a SONY akik bármihez nyúlnak arany lesz belőle, szerintetek mind a két cég együtt összeült, és ki akartak valami olyan találni, hog mind a ketten jó nagyot buukjanak rajta? sztem ott sokkal több, és sokkal okosabb ember találta ezt ki, mint mi vagyunk, és nem igazán van semmiféle alapunk vitatkozni velük...
  • mir
    #149
    most, ahogy így leírtamez nagyon egyszerűnek hangzik...
    de nem az, hidd el.
    ha olyan könnyű lenne ezt megvalósítani, akkor gondolom az otthoni gépekben sem 1 proci lenne... még 1 sima 2processzoros működés is igen bonyolult feladat, nem még 2 különböző...
    kérdezd meg RIVEot, neki mi a véleménye, nálam joban ért hozzá, biztosan jobban el tudja magyarázni neked.
  • mir
    #148
    nem mondtam, hogy a PC jó, és azt sem, hogy az amiga szar,
    csak annyit mondtam hogy azért az emberek lakásainak nagytöbbségében nem az hiperszuperfaszaüberkirály amiga, hanem a szarroncshalmaz PC megyeget.
    és az új amiga alatt mit értesz?
    már nem 25 Mhz-es, hanem 300as a PPC?
    avagy az amiga procija(aminek a számát nem tudom) már nem 50, hanem 55 Mhz-en megy? talán már nem EDORAm kell bele? vagy van benne már ISA is? vedd már észre magad!
    a Pc legyőzte az amigát, és nincs az az isten, hogy az amiga mégeccer talpra álljon, ezt el kell ismerned. már csak az a kérdés, hogy meddig vergődik még.

    version... látaom te sem vagy igazán otthon a dologban, hogy miért lenne nehéz 2 processzor összehangolni.
    nos, akkor most megpróbálom neked leírni, de nem biztos, hogy érteni fogod.
    2 processzort, ai nem azonos bináris kódot futtat, és nem egymáshoz lettek kifejlesztve mindössze azért nehéz összehangolni, mert eddig még csak egyetlenegyszer csináltak ilyaet(amiga PPC) és az is a csőd szélén áll. no persze nem azért, mert szr, csak jelentem, hogs ott áll.
    2 procit összehangolni, amennyiben nem azonos binárisokat futtat csak úgy lehet, hogy az egyiket kinevezed vezérlőnek, megtámogatod szoftverre, létrehozol 1 külön dedikált memóriacsatornát a chipseten át a 2. processzornak, elkülönítesz neki 1 csomó memóriát, léthozol a 2 proci között 1 buszt, amin folyik adat, és a 2. proci binárisa. mindemellett az 1. procina nyilván kell tartani a 2. proci processzeit, thread-jeit, és vezérelnie kell azt, mert azon nem fut rendszer.
    ez az amiga esetében viszonylag könnyen megoldható vlt, mert a PPc proci 250 Mhz-es volt, az amiga proci(aminek még mindíg nincs kedvem a számát előrebányászni) pedig 50 Mhz-es, nincs nagy különbség, és az amiga proci 1 nagyon nagyon CISC proci, bonyolult utasításokkal, és a kis órajelarány, illetve az, hogy a PPC proci RISC, azaz sok órajel kell1 művelethez, illetve a fix utasításhossz teljes mértékben lehetővé tette a vezérlést. de nagyon drága, és még így is elég lassú(mert ha nem lenne az, akor minden olyan helyen, ahol spec.programok futnak, azaz nem boltban kaphatóak, és tökmind1, mire fejlesztik ki, minden olyan helyen most amiga tépne.)

    az új amiga mit tud?
  • tomcs
    #147
    na vegigolvastam, szep, lyo meg minden, tudunk mi nem kis flame-t osszehozni.
    namarmost a cikk arrol szol hogy distributed, azaz sok helyen sok eszkoz szamolgatna, azt azota se tudom hogy mit, de szo sincs szerverparkrol. az megint mas kerdes hogy japanben szepen tudnak videot nezni netrol, de hat a cache bizony csodakra kepes.. most ez jatekban eleg durvan jonne ki, majd lepsz te ha odaig jut a puffer, meg viccnek is rossz.... nem tudom miket hasznalnak japanban, de ha ezt 1-2 even belul piacra akarnak dobni, jo lenne mar most nemi betas megoldas belole.. valamek nap epp a bika savszelesseget jelento, fantaziaduus internet2 nevvel megaldott kiserletekrol szolo sg cikket hozta elem a jo sors, ott csak arrol panaszkodtak hogy 1 kis keses igencsak bejatszik.. namarmost mir okfejtese a nem sok de marha szamitasigenyes adatrol eleg szep, csak az a megoldas a szerverkozpont variaciot igenyelne inkabb, itt meg distributed-rol van szo, hadd emlegessem mert ez el lett kisse felejtve szvsz. versio-val meg en nem allnek le vitatkozni. birom a sony cuccokat, fasza tvket csinalnak, meg van minidiscem is, 2 eve napi atlag par orat mukodik es tokeletesen, de ettol fuggetlenul TUDOM hogy ez az otlet magyarorszagon, egesz europaban, de meg usa-ban se valosithato meg par even belul, lehet arrol van szo hogy valamek okos ember odafentrol elszolta magat es a sajto tul hamar megtudta, osszekombinalta mas dolgokkal es itt az eredmeny. meg aztan sony-nak is vannak eleg agyament otleteik, igy europai szemmel meg az aibo is eleg erdekes, de biztos van jo par projekt ami nem is erte meg a gyartast....
  • versio
    #146
    ezt pont jokor mondod baszki

    mivel most jött ki az uj amiga, és használhatoságban simán odaver
    az általad csodált pc-nek(ami nem is számitogép hanem egy roncshalmaz)

    amugy nem értem mért lenne nehéz több procit összehangolni? föleg 2-t?
    a ps2-ben van 10 proci és mégis müködik
  • mir
    #145
    pheel ha nem étesz ahoz, ami a dobozba van, akkor tedd már meg nekem azt a szívességet, és ne szólj bele jó?

    tudod a számítógépet, amit mi használunk szoftverek vezérelnek.
    a nagy helyzet az, hogya hangkártya, a videókártya, a hálókártya stb. CPUját SZOFTVER vezéri, és ez sokat elvesz a sebességből, azon kívűl PCI sinekre vannak csatlakoztatva, azaz egyezményes portokon mint irányítandó eszközök szerepelnek, IO egységek.

    a coprocesszor ötlete nagyon okos volt tőled, ennél jobban semmi sem bizonyította volna a lámerságodat:
    a coprocesszor binárisan kompatibilis a 386 processzor bizonyos részével, tehát ha nincsen coprocesszor, akkor is megy, csak lassabban. a 80 387-es nem processzor, hanem 1 FPU, ami kívülről van rácsatlakoztatva a buszra, nem processzor. software támogatás sem kell, csak optimalizáció kérdése. remélem nem akartad ezt összehasonlítani 1 PPC kategóriájú megoldással, mert akkor sztem inkább ugorj ki 1 10emeletesből, és ne fogyaszd a levegőt feleslegesen.

    kosh:
    ha olcsón kaptad, akkor az neked valami nagyon jó helyről kellett, hogy érkezzen, mert 1 PPCs amiga gép manapsák 500k pénz alatt nem nagyon van, de 1 hasonló teljesítményű PC már 80kból összejön.
    minden amigás a B5tel jön...
    a B5 renerelése azért volt amigán,m ert a cég vezetője, aki csinálta az animokat bele volt zúgva az amigákba.
    de nem gondoog, hogyha olyan jó ötlet lett volna, akkor mondjuk másra is használták volna őket???
    az amiga pedig minden elismerésemet megérdemli, mert nagyon okos, és nagyon ügyes gép volt, de a maga korába, és az ma már lejárt. valamilyen különös oknál kifolyólag nagyon nagyon kevesen használnak ma már amigát(vajon mé...? mert mondjuk a múlt árnyéka jelző inkább ráillik, mint a jövő zenéje???)
  • Dikkma
    #144
    Szégyelj. Le vagyok most döbbenve, és elsírom magam.