141
  • TneX
    #1
    EZ A GÉM ROHADT JÓ LESZ!!!!!
  • Scytam
    #4
    ...és szinte biztos, hogy a V7700-m már nem lesz elég hozzá! :(
  • Rincewind
    #6
    Számomra a CRPG-k királya a Gothic! De ezt olvasva szerintem nemsokára már csak hercegecske lesz :)
    Egyébként a BG-hez hasonló lineáris CRPG sehol nincvsenek az ehhez hasonló interaktivitással rendelkezőkhöz képest (pl. Gothic), csak nem olyan elterjedtek, mert sokan ki se próbálják... :(
  • H3Lc2Y
    #8
    pont, hogy Kiraly, hogy first person, sokkalta jobban beleeli magat az ember!
    Kell ez a jatek! :)
  • liquid
    #13
    A supergamez valóban nem tesz említést róla, mert ez nem igaz... :-)
    http://www.bethsoft.com/
    Világosan és egyértelműen ott van mellette hogy PC/Xbox. Ne tessék minden pletykát készpénznek venni.
  • accord
    #15
    Mostanában nincs sok időm játszani, de EZZEL biztos, hogy rengeteget fogok játszani! Az első részt is imádtam! Nincs meg valakinek a második rész??? Azzal sajnos nem játszottam :-(
  • Laci73
    #16
    Tavaly közölt adatok szerint (PC Guru) a játék várható hardver-igénye: PIII 500Mhz, 128 Mb RAM, GeForce (T&L). Ma már ez elég szerény, legalábbis a Doom3-hoz képest.
  • Laci73
    #17
    Jó játéknak ígérkezik, bár a grafika sajnos elég szögletes...
  • Laci73
    #18
    Bár az utolsó oldal screenshot-jai már meggyőzőek. Remélem lesz olyan jó mint a Gothic.
  • Laci73
    #21
    Első oldal középső sor. Bár ezek a screenshot-ok már tavalyi képek.
  • liquid
    #22
    Nem mind. Vegyes, van ami idén februári, vannak tavaly novemberiek, és még régebbiek is.
  • Rincewind
    #24
    Azért mikor én a csonti modelljét néztem nem a szögletes jutott először az eszembe... :)
  • liquid
    #25
    Aki eddig mozgás közben látta, az mind oda meg vissza volt tőle, szóval grafikai elavultságtól nem nagyon kell tartani. A bétatesztelés állapotát nézve valamikor nyár elején kell kijönnie, addig csak nem avul el... :-)
  • skorpio7
    #26
    Bizonyára a jövő hónapra , azaz áprilisra gondolsz , mert bizony akkor fog megjelenni . :)
  • liquid
    #27
    Na, ennyit változik a világ 2-3 hét alatt, amikor a cikket karcoltam, még junius elejéről volt szó.. :-)
    Vagy az az xboxos verzió volt? Mittudoménmár.. :-)
  • FREAK
    #31
    Ne vegyük őket egy kalap alá. Én pl. imádom az RPG-t, de az izometrikus vagy forgatható külső nézetes játékokhoz hozzá nem érnék. Marad a First/Third person nézet, de ebből meg rohadt kevés van.
  • FREAK
    #32
    Hidd el, a Gothic csak nyári gyakorlaton szerencsétlenkedő szakmunkás a Morrowind mellett. Ha játszottál az első két résszel, akkor tudod mit jelent az igazi RPG feeling, amikor egy többezer helyszínt (városok, falvak, templomok, dungeonok, campek) tartalmazó térképen teljesen szabadon mozoghatsz majdnem valós időben.

    Volt, hogy a haverommal egész éjjel egy kurva erdőben bolyongtunk, és kb. 5 órányi "Utazás" után a travel mapen még mindig ugyanott volt a pötty.....


    Arról nem is beszélve, hogy a Morrowind mellé kiadják a játék full világ-szerkesztőjét, ami lehetővé teszi, hogy fél éven belül teljesen új világokban teljesen új kalandok készüljenek el.
  • Rincewind
    #33
    A BG nem egy rossz játék, de ezer jobb van nála (páldául Wizardy 8, hogy ne mindíg csak a Gothicot említsem). Azért olyan sikeres, mert elterjedt, mert mindenki azt szajkózza, hogy az a legjobb és közben azokat, amik esetleg kenterbe vernék sokan ki sem próbálják. Ilyen helyzetben nem nehéz elsőnek lenni, de kérdezd csak meg a Wiz 8-al vagy a Gothiccal játszók nagy többségét, hogy melyik tetszett nekik jobban. Biztos nem a BG...
    A másik dolog, hogy meg, hogy ez ízlés dolga. Engem már kiver a víz a sok lenyúzott BG rókabőrtől. Unom és kell már valami változatosság!
  • FREAK
    #34
    Ha jól tudom, kezdetben a Morrowindben "csak" 30 város lesz, de a Gothic 3 kis campjéhez képest....... A Gothic nagyon jó, egyik kedvencem, de töredéke a Morrowindnek.
  • Rincewind
    #35
    Ezért várja mindenki annyira ezt a progit :)
  • FREAK
    #36
    A BG ideje lejárt, és remélem, a külső nézet is szép lassan meghal.
  • Rincewind
    #37
    Hát én is! :)
    Sokkal jobban beleéli magát az ember, ha nem madártávlatból kell néznie a karaktereit :P
  • gwalker
    #38
    Egyetlen egy gáz lesz számomra a proggival. Mikorra kijön lesz NeverWinter is - és én sajnos nem tom megosztani a proc. teljesítményemet a két játék között :)) Majd félóra ezzel-félóra azzal :)))
  • FREAK
    #39
    Ja, tökk viccesek az "ijesztő" szörnyek külső nézetből 30 méter magasből :)))))
  • Laci73
    #40
    Hello Freak!
    A BG ideje könnyen lehet hogy nem járt le, mert a hivatalos eladások (darabszámra tekintve) igencsak magasan jártak a BG I-II és az ID megjelenésekor. A Forgottem Realms világát pedig meg sem említem, mert messze a legnépszerűbbek az AD&D világok. Fogyasztói szemléleted van: kaptál egy GeForce3 kártyát a szülinpodra, most már mindent lenézel, ami nem 3D... és az nem jut eszedbe, hogy valójában éppen ez volt a cél: költsd a pénzed...
  • FREAK
    #41
    Tévedések sorozata.... :))))

    Egyszerű, 30 rugós Kyro II van a gépemben, de a BG már akkor sem okozott tartós önkielégítési kényszert, amikor még Vantával nyomtam. Nekem már 486-os idők óta a FP nézet jön be, és az Elder Scrolls : Arena óta nem jönnek be a kis bábuirányítgatós játékok. Nálam az Arena megalapozta az elvárásokat, amiknek azóta (95?) nagyon kevés játék tudott megfelelni.

  • Rincewind
    #42
    Ha az eladások alapján értékelnénk egy játékot, akkor kiderülne, hogy az Undying vagy a Gothic egy rakás szar, és a legrulezebb rpg a Diablo 2, ami ugye kissé röhelyes... :/
    Szóval ne az eladásokból induljunk már ki, brr... :(
    Egyébként meg gondolj bele:
    Hogy jobb bejárni egy dungeont? A BG féle 30 méterről nézem a karim, mikor az a csúnya "Hook horror" rámront jaj de félelmetes, vagy esetleg úgy, hogy benne vagy a karakteredben és átéled a dungeon hangulatát, a klausztrofóbiát, stb. és, hogy bármelyik pillanatban rádronthat valami a következő sarok mögül. Hát nem tudom, de én az utóbbira szavazok... :/
  • FREAK
    #43
    Így van. Izometrikusban nem tudnak hátbatámadni, vagyis az izgalom jó része odavan... Arról nem is beszélve, hogy nem kell szemtól szemben megküzdened egy szörnnyel, hanem csak nézek fentről, biztos távolból, és mehet kattintgató bajnokság.....
  • FREAK
    #45
    Valaki segítsem már W8 ügyben. Azt hallom mindenhol, hogy ilyen meg olyan kurva jó, és öszíntén szólva láttam is hihetetlen jó screenshotokat, de amikor a demo-t próbáltam, hát nem lettem tőle boldog. "Tíz lépés egy harc"-nak tűnt a játékmenet, és a harcok meg iszonyat buták voltak. Megtémadott két "takonyszörny" és két percig ment a köpködés meg a dobálás, aztán vége.

    SZóval mi a helyzet ezzel a gémmel?
  • Laci73
    #46
    Hello Freak!
    Akkor elnézést, de kérlek ne írj arról hogy xy játéknak vége, mert bizony ez a stílus (BG) nagyon népszerű. Amúgy én most az ősrégi Eye of Beholder-t nyomom XP alatt (na ezért kellet 1Ghz-re húznom a Cerkát :)) és még mindig elragad. A Wizardry pedig még (kapaszkodj meg) a nyolcvanas évek elején indult útnak (ha jól tudom Spektrumon) a W6-al még én is játszottam Amigán, de annyit szövegelt hogy ráuntam. A Wizardry azoknak nagy durranás akik jászottak az előző részeivel. Aki "új fiú" annak nem fog tetszeni annyira. Ez van: a W8 a régi Wizardry rajongóknak készült.
  • Veriel
    #47
    En meg mostanaban FPS rajongo lettem, de falramaszom egy FPS-es RPG-tol.
    Nehogy mar ne lassam a karimat, hogy csillog rajta a pancel, mekkora kard van a kezeben meg ilyenek.
    RPG-be izometrikus nezet valo.
    A PlaneScape a legjobb amugy :)
  • Veriel
    #48
    Hat szerintem pont nem. En imadtam a 7-et, es a 8 az csalodast okozott.
  • b
    #49
    a w8-cal az a gond, hogy bredli, a fődizájnerük element a szörtektől, ezért egy kicsit más lett, mint az előző részek. ennek ellenére elejétől a végéig élvezhető a játék, igaz nem a w6 vagy w7 mércéje szerint. :)
  • FREAK
    #50
    Ez is egy szempont. Amúgy a Morrowindben lesz first és third person (PC-n, Boxon csak third lesz), szóval nézegetheted a páncélt.

    A kard meg látszik belülről is, sőt manapság már a belső nézetnél is szokás látni a testet.

    Nálam az átélés az első szempont, ezért nem játszom izometrikus játékokkal. Az nekem olyan terepasztalon való ólomkatonázgatás feeling, és azt nem szeretem :)
  • FREAK
    #52
    Arról nem is beszélve, hogy a BG jellegű játékoknál egyetlen előre megírt forgatókönyv irányítja a történéseket. Adott időben csak oda mehetsz, ahova a történet szerint menned KELL, a már bejárt utakat eltorlaszolja egy kidőlt fa, vagy egy hegyomlás, vagy zárva a kapu.....

    Ha a haveroddal egyszerre kezditek el, mindketten hajszál ugyanazt élitek át (max a csapat változik közben máshogy), vagyis maga a ROLE PLAYING hiányzik a játékból. Nincs benne semmi személyes, nem játszhatod a saját stílusodban. Ha egy adott helyre be van programozva egy csata, akkor azt le kell játszani, ha tetszik, ha nem, míg a Gothic féle játékokban (nem mintha sok lenne) van lehetőséged elmenekülni, vagy máshonnan támadni, esetleg az egészet kihagyni...... Ettől lesz szerepjáték, hogy te döntesz, hogyan éred el a végcélt. BG nálam ott bukott meg, hogy ahányszor elkezdtem, mindig ugyanazt kellett végigjátszani, és ráadásul 2 másik haverom is ugyanazokat élte át, szóval kb. olyan volt, mintha ugyanazt a filmet láttuk volna....

    SUXXXX
  • FREAK
    #53
    ja, vigyázni kell ezzel a nagy szabadsággal, mert

    -vagy egy idő után annyire eltérsz a sztoritól, hogy céltalanná válik a játék

    -vagy olyan helyzetbe sodrod magad, amiből nem lehet élve kimászni

    szóval ésszel kell nyomni
  • b
    #54
    > legrulezebb rpg a Diablo 2, ami ugye kissé röhelyes... :/

    miért?
  • FREAK
    #56
    Mondjuk azért mert a Diablo 2 nem RPG, hanem hack'n'slash, de ez már 20 topikban le lett tárgyalva.
  • FREAK
    #57
    Szerintem te kevered az izometrikus, vagy forgatható 3D-s külső nézetet (izometrikus 3D) a 3rd personnal. A 3rd personban közelről, hátulről látod a karaktert, és az irányítása teljesen megegyezik a FP nézetű játékok irányításával, pl. GOTHIC.

    A BG az izometrikus 2D.
  • b
    #58
    > mert a Diablo 2 nem RPG

    hadd kérdezzem már meg, neked megvan a d2? láttad mi van a dobozára írva? ... na látod.