87
A Windows ?rültségei
  • rockingery
    #87
    Semmilyen rendszer sincs a gepen?
  • rockingery
    #86
    Windows2000 prof hun alatt hogyan kell beallitani, hogy a parancssor tejljes kepernyon fusson, dos-os alkalmazas bezarasakor pedig bezarodjon?
  • rockingery
    #85
    HELP!
  • Tetsuo
    #84
    Én Mo-ról netezek s egyik képet sem látom az oldalról.
  • Levydee
    #83
    Ha van magyarosításotok küldjétek el a [email protected] e-mail címre hogy kitehessem a weboldalamra. A magyarítás saját készítésü is lehet.
  • Levydee
    #82
    magyarításokért vagy magyarosítűsokért : ), trainerekért, látogassatok el a http://levydee.uw.hu címre.
    Kellemes böngészést:
    Levydee
  • Tovi
    #80
    keresd meg a sys.reg fájlt és nézz bel. Talán kiderül. Egyébként nyugodtan lelőheted, a systray -en kívül nem nagyon kell semmi.
  • lck
    #77
    Nemtom, aszongyák új cuccuknál vam. Mikrószoft is publikálta. Ha negyon érdekel nézz utána M$ oldalán.
  • lck
    #75
    Telepítés elején, mikor floppiról bebootolt ne setup.exe-t írj! hanem : SETUPCOR.EXE !!!!
  • Csaba
    #72
    Na, megoldottam, csökkentett módban már nem kezdte újra a dolgot, nyertem vele 1-2 órát...
  • Randal
    #71
    akkor talán a progi ír a vinyóra és az a baja.
    miért nem használod a Norton Systemworksöt?
  • Csaba
    #70
    Szerintem nem. 2-3 vírusprogival is átnéztem, de nincs vírus. Meg senki sem panaszkodott még rám, hogy vírussal fertőztem meg...
    Semmi más egyéb ötlet senkinek????
  • Randal
    #69
    valszeg vírus
  • Csaba
    #68
    Senki sem tud segíteni??? Megismétlem, hátha valaki tud segíteni...
    A töredezettségmentesítésnél akadnak problémáim: elkezdi, aztán állandóan azt írja ki, hogy a meghajtó tartalma megváltozott, és elölről kezdi, és így bizony iszonyú sokáig tart. Vajon mi okozhatja? Már szinte minden futó progit kiiktattam, de akkor is csinálja...Valami ír állandóan a winyóra? De mi?
  • Csaba
    #67
    Tökéletesen igazad van, tényleg így van, ahogy leírtad.
    Apropó, nem tud valaki segíteni? A töredezettségmentesítésnél akadnak problémáim: elkezdi, aztán állandóan azt írja ki, hogy a meghajtó tartalma megváltozott, és elölről kezdi, és így bizony iszonyú sokáig tart. Vajon mi okozhatja? Már szinte minden futó progit kiiktattam, de akkor is csinálja...Valami ír állandóan a winyóra? De mi?
  • Lalo
    #66
    Furcsa dolog ez a állandó összehasonlítgatás. Én eleve két rendszert használok, mert rá vagyok kényszeritve, mivel a nem is olyan régi videokártyám - bár létezik hozzá már XP driver, ASUS v7100 Combo - nem képes megfelelően müködni XP alatt, ME alatt meg egyből mindent csinál: TV, Capture, stb. XP-t meg azért kedvelem, mert nagyon sok alap dolog benne van: elfogadható töredezettségmentesítő, képnéző, tűzfal, stb. Persze ezek nem profi dolgok, de az átlag felahsználónak elég. Ami a stabilitást illetti: a ME két éve a gépemen van, azóta nem kellett újra telepitenem, pedig szinte mindent ki szoktam próbálni. Csak megfelelően kell használni a rendszervisszaállítót és állandóan figyelemmel kell kisérni az "msconfig" programot, azon belül is az automatikusan induló programokat, mert ha nem figyelsz rájuk, néhány hónap mulva közel 20 program akar egyből betöltödni az induláskor. És akkor tényleg percekig tart a belöltés! Ez persze igaz az XP alatt is. Ezért bármely install után egyből megnézem vajon melyik programrész akar egyből betöltödni úgy, hogy a felhasználót persze nem is kérdezi meg.
  • Csaba
    #65
    Lehet, hogy hihetetlen, de én a videokártyához azt a drivert használom, amit adtak hozzá...
    Egyszer töltöttem le egy mára már ősrégi riva128-hoz új drivert pár éve (azt is csak azért, mert a Driver című játék alatt nem lehetett látni a menüket.), de nem akart felgyorsulni semmi sem...
    Mindegy, most úgyis vadiúj kártyám van,tehát egy ideig biztos semmi baj nem lesz, az tuti.
    A canonhoz meg volt win2000-es indítólemez, de azt sem fogadta el alapból, maradt az internet.
  • ember
    #64
    canon nyomtató: hát igen az XP-hez más driverek vannak mint 98hoz, nyilván csak az XP-s driverrel fog menni...
    nem adtak hozzá alapból? talán még nem létezett akkor XP amikor gyártották, bár win2k driver is megfelelő. de nem hinném hogy ez az XP hibája.

    'nekem az SB Pro kártyámhoz csak DOS drivert adtak floppy-n, nem is fogom feltenni a windowst, mert le kéne tölteni az új drivert, juj.....' :DD


    ne mindegy én nem akarlak rábeszélni, mindenki azt használ ami jól esik. de ezek az érvek az XP ellen eléggé megalapozatlanok voltak.

    (egyébként volt egy összehasonlító teszt a játékokról, hogy milyen oprendszerrel hogyan megy. minimális különbség volt a sebbeségben az XP/2k JAVÁRA)
  • ember
    #63
    gondolom a win98hoz sem kétéves drivereket használsz... ugyanúgy kell pl a videokártyához a legújabb detonator/catalyst/xyz hogy minden menjen. az a különbség hogy nem a win9x-re ha nem a 2k/XP-re kattintasz a letöltésnél...
  • Csaba
    #62
    Félreértés ne essék, semmi bajom az xp-vel, tök szépen néz ki, meg minden, de én pl. szeretek játszani is a géppel, és egy win98-on minden sokkal jobban megy, mint xp-vel. Ennyi. Szerintem, ha xp-m lenne, azt sem kéne állandóan felinstallálgatnom.
    Micsoda, hogy win98-hoz is állandóan frissítéseket kell rakni? Háát, én nemigen szoktam...Ha valami bénázik, akkor úgyis kiírja, hogy mi a baja, és akkor úgyis kénytelen vagyok feltenni...
  • Csaba
    #61
    Hát a betöltési időről lehetne vitatkozni..Nekem egy régi celeron 300-asomon 64 mega rammal majdnem 4 évig volt fenn, sosem tettem fel újra, és csodák csodája: 45 másodperc körül töltöte be, kikapcsolása meg szinte azonnal volt...Pedig egy rakás progit tettem fel rá.
    Mostani gép: intel p4 1,5 ghz 512 mega ram, 1 éve van meg, és természetesen megy.:-)
    kb. 40 mp. a betöltése...Ja, és win98 Se van rajta. A 40 gigás vinycsimből 14 giga a felhasznált terület. Szóval, megy.
    Ja, faterom xp-s gépéhez vettünk egy canon univerzális izémizés nyomtató/scanner/fax masinát. Persze, installálni nem lehetett...Fel kellett menni a netre, letölteni az xp-s drivert, és aztán ment csak...Szóval, az xp-t elkapkodták, mire tökéletsen jó lenne, már kijön az újabb windows...Marad a 98! :-) Azon minden megy!
  • zseniarc
    #60
    pl w98-ban azt a rejtett fület vagy a mit ismeritek a desk bart, ha igen az mire jó?
  • lck
    #59
    Az hogy egy rendszer meddig bírja attól függ mire használod. A cégnél W95 office-szal 2 éve megy. Itthon XP mindennel 4 hónap.
  • Borg
    #58
    WinXP nekem több mint 2 évig volt fenn, az első béta óta csak frissitgetve lett.
    És akkor is csak azért tettem újra, mert új winyó került alá.
  • ember
    #57
    "Az xp meg nem jó, mert kb. 20féle javítócsomag kell neki, semmi sem megy vele rendesen, "

    ja ez volt kb egy éve... most felrakod az sp-t, legújabb driverek (ez 98hoz is ugyanúgy kell) és minden megy...
  • RelakSfromhome
    #56
    3 perc, az még jó idő, bár aztmondod win98... Nálam fél évnél tovább bírja, de csak azért, mert lusta vagyok azt a huszonharminc progit telepítgetni. Most is nincs fent egérdrive, időkorlátgyilok, zipmagic, meg a progik fele nemkelltelepíteni módból megy (1szer felraktam, azóta elég 1 linkkel meghívni, esetleg 1-ső indításkor "regisztrálni" :)
  • Tomcat
    #55
    Egyik windows se bírja sokkal tovább, mint fél év... na jó attól függ mennyire babusgatja az ember. Tudok egy gépet, amin 3 éve win98 van. Persze használhatatlan. Kb 3 perc, míg bejön... :)
  • RelakSfromhome
    #54
    Elég őrültség, hogy megy, nem?

    Mellesleg modemes elérésre 1szer kiírt valami 11xxxx(x helyén számok, lusta vagyok utánanézni)kbps-t, meg néha elfelejti, hogy a moncsim csak 1024x768-ig bírja, és felajánl 2ezerakárhányas felbontást is.

    A csúcs viszont az, amikor elindítottam, majd 3 perc vakaródzás után kiírta, hogy most már kikapcsolhatom a számítógépet, meg amikor tv-zés közben 1 hót ismeretlen progi csak úgy elszállt. Nem lett belőle baj, de valami winfos belső cucc lehetett, 3 betűs nevére már nem emléxem...
  • Csaba
    #53
    Nekem a win98, és a win98 Se vált be. Sosem kellett újratenni. Minden megy rajta, és szabálytalan művelet is nagyon ritka. Talán,mert sok a ramom. 512 Mega...:-)
    Az xp meg nem jó, mert kb. 20féle javítócsomag kell neki, semmi sem megy vele rendesen, mindenféle updatedriver kell neki, úgyhogy marad a win98se.:-))
  • CSOCSO
    #52
    fél évet bir az xp:)
  • Ron Ragm
    #51
    Aztán egy szándékos winkiakasztás:
  • Ron Ragm
    #50
    na felhozom hőn szeretett topikomat:)))
    csak bátran a hibákkal!:))
  • Gery1980
    #49
    Már az elég nagy őrültség hogy Windows-t használunk:)..Bár nekem kb. 4 hónapja van fent az XP és még nem volt vele galiba, de már előre várom a krakkot.Na de van jobb?!:)
  • Zozo76
    #48
    Most latom hogy nem latom a kepeimet... :)
    Ujra: (igy talan mar jo lessz)




  • mateos
    #47
    nekem mindig azt szokta mkiirni h:
    flopi diszk eror
  • hiba
    #46
  • Yfel
    #45
    Az Extra nekem sem jön be.
    Szerintem a legjobb lenne, ha valamelyik külföldi szerverre töltenétek fel a képeket... geocities vagy valami hasonló.

    Az XP szerintem kőstabil, azt persze nem mondanám, hogy nem fagy le. Az athlonomon kb háromszor fagyott fél év alatt, a P4-em meg nincs meg még elég régóta, hogy hasznos infóval tudjak szolgálni.

    De alapjában véve jó benyomásaim vannak róla
  • dewdew
    #44
    Az extra sem jon be kulfoldon
  • Zozo76
    #43
    Itt van ket sajat felvetel (regebbiek):




  • CSOCSO
    #42
    bazzeg... akkor majd csinálok extrásat...