77
  • Scipio_from_HAB
    #77
    Legjobb a riva tnt2 m64-esem max30 fpst tud a csében, de ennél akár lejebb is tud menni :-)
  • MaTyI
    #73
    s9ns!
    tolsd le a rivatunert (pl http://www.guru3d.com/) es abban ezt a hibat lehet orvosolni (60hz)! Pontosabban azt csinalja, hogy minden felbontasban a mintordriver altal tamogatott legmagasabb frekvenciat tartja meg a tobbit kitorli igy ugye a max ala nem teheti xP...
  • s9ns
    #72
    Köszi meglett!
    Mert az a problémám ,hogy a monitor az 100hz-t tud 800*600-ban de az xp visszaveszi 60 hz-re alkalmazásokban, ezért cs-ben 60hz-en kiég a szemem.
    Márpedig cs-ni KELL!
  • Inquisitor
    #71
    Noname Megacolor/S-Media nagykerben kb. 22.000 nettó ...

    A V-Syncet elvileg a Display properties-ben állíthatod, elvilg külön az OpenGL és külön a D3D beállításoknál. Elvileg létezhet olyan program ami felülbírálja ...
  • s9ns
    #70
    V-sync -et hol kapcsolom ki?
    az fps_max sort a config.cfg-ben érdemes áttírni , de a V-sync-t hol?
  • MuERTe
    #66
    Kíváncsi leszek a tesztekre és az árára. Még a végén valami király dolog születik meg itt stikában :)) DX8.1-es kártya egy MX400 áráért. Durva lenne :))
  • CybearBoy
    #64
    Én eddig Ti500-at csak Inno3D-ben láttam, abból a TV-outos verzió kerül 100 ropiba. A helyet nem mondom el, gondolom úgy sem jó mert Szegeden van :).
  • Inquisitor
    #59
    Hmmm. Lehet hogy pont a "gagyi" SiS330-360 teszi be a kaput a GeForce4 MX-nek?
    Na erre se fogadtam volna egy hónapja még :D
    Ha jól értem olcsóbb lesz, gyorsabb lesz, van benne Pixel Shader, szóval nem lesz egyszerű menete az nVidianak a köv. félévben az alsó kategóriában :)
    Meg azok az 1.8ns (DDR400) ramok se egyszerüek rajta ... bár az csak egy mintadarabb volt.
  • Inquisitor
    #56
    Szerintem GF4-ből (nem MX!) csak 128MB-os van/lesz és nem hinném, hogy 1 hónapnál többet kéne várni az itthoni megjelenésükre ...
  • Supergamer
    #55
    Azért ez a GeforceFour nem piskóta. Azt hiszem nekem is ilyen kellene a gépembe, de legalább 64MB memóriával. Vagy érdemes várni amíg 128 vagy 256 MB memóriával jönnek ki a videocard-ok ? Az mennyi év így türelemben mérve ?
  • MuERTe
    #54
    Akkor már inkább ez!!

    "SiS 330

    A Gigabyte-nál kiállított videokártya tanulmányozása közben akkor döntöttünk úgy, hogy irány a SiS, amikor a tulajdonságok listáján megpillantottuk a "fully supports DirectX 8.1" feliratot. Ilyet ugye nem sok kártya mondhat magáénak, sőt, az egész Pixel és Vertex shader témakörrel mindössze az ATi és az nVidia foglalkozik, jelenleg. Vártuk volna a Matroxtól, esetleg az S3-tól, netán a PowerVR-től (újabban nem, persze), hogy beférkőzik a két óriás közé, de a SiS-től biztos nem. Pedig, ők így tervezik:

    SiS 330 család, több taggal, órajeleknek megfelelően. A csúcsmodell a SiS 336:
    300 MHz-es GPU
    550 MHz-es DDR SDRAM
    128 bites RAM interfész (!), max. 128 MB DDR és SDR RAM-hoz
    8X-os AGP támogatás (AGP 3.0)
    4 pixel pipeline (!), 2 texel / pixel
    Pixel shader 1.3 támogatás, hardveresen (!)
    Vertex shader támogatás, szoftveresen
    Hyper FSAA
    Kétképernyős megjelenítés (külső SiS 301 chip segítségével) "

    A többi infóért irány a prohardver.
  • CybearBoy
    #53
    CS-ben van FPS korlát? Ha igen, hol lehet állítani? Me' nekem 1 G3 Ti200-am van egy TB1.33 társaságában és a CS-ben az esetek 70%-ában stabil 71 FPS-t nyom ki.
    ByE
  • MuERTe
    #48
    Belépő szintű kártyaként elég durva ára van! Akár 10 belépőszintű, irodába való kártyát is lehet venni belőle.
  • Kolin Mekré
    #47
    Üdv!

    Ha jól emlékszem akkor a Display tulajdonságainál megkeresed egy fület ...valami spéci tulajdonság, és ha van GF3Tix00-od akkor megtalálod ahol be lehet kapcsolni az AA-t, lehet 2*;4* vagy ki, DE (!) akkor mindenhez AA-t fog használni.
    Szóval elméletileg a Q3-hoz is.
  • silanor
    #45
    Ez a Fanyuvo nem en vagyok. Csak az esetleges felreertesek elkerulese vegett.
  • MuERTe
    #41
    Igazi jó gizda kártya. Tökéletes az sdram-os P4-es gépekbe :)
  • CybearBoy
    #40
    Én ismerek 1 viszonylag olcsóbb helyet, ott most az ASUS GeForce3 Ti200 Pure változat 63e HUF körül van. GeForce4 Ti-ket én 1enlőre még sehol sem láttam.
  • Rincewind
    #39
    Mennyi most egy GeF3 Ti200? Vagy kérdezek jobbat:
    Mennyi most egy Gef4 Ti legkisebb modell és megéri-e megvenni???
  • CybearBoy
    #38
    Biztos a Ti200-ra gondolt. Azé ne süllyesszük má' le a kicsikémet az mx-ek szintjére :).
  • Lt. Stinger
    #37
    Ba+, nincs is GF3 MX.
  • dewdew
    #35
    NV20
  • CybearBoy
    #32
    Bocs, hogy 2x-er is elment, csak az elsőnél nem rakta be, aztán meg már 2x is ott volt...
  • CybearBoy
    #31
    Én turbóztam a régi GeForce256-os kártyámat, de aztán lefagyott a gép készenléti állapotban és hullámzott a monitor. Eztán már hibá állítottam vissza a kártyát, a hibák megmaradtak. Ezek után én nem igazán akarom tönkretenni az ASUS GeForce3 Ti200-amat...
  • CybearBoy
    #30
    Én turbóztam a régi GeForce256-os kártyámat, de aztán lefagyott a gép készenléti állapotban és hullámzott a monitor. Eztán már hibá állítottam vissza a kártyát, a hibák megmaradtak. Ezek után én nem igazán akarom tönkretenni az ASUS GeForce3 Ti200-amat...
  • Fanyuvo
    #28
    Bocs mindenkitol de a 0-days hovalett.
  • killahbee
    #27
    Nem, nem turbózom - elég gyors ez alapba' is...
    (5 éves Noname monitoromat így is efüstöltette...:))
  • Franczy
    #25
    Inquisitor: a GF4 MX kártyák 128 bites DDR memóriainterfésszel rendelkeznek.

    szurmakotium: CybearBoy jól írta, hogy az LMA nem szoftvertámogatás kérdése, hanem egy a memóriasávszélesség szükősségén enyhítő megoldás.
  • b
    #23
    szerintem jól tetted. kármák bácsi is eztet tanácsolta.
  • CybearBoy
    #22
    És turbózod?
  • killahbee
    #21
    Én is egy Gef4MX-re pályáztam, aztán jól megnéztem a különböző teszteredményeket, s vettem egy Gef3 Ti200-ast 50 bruttóért....:)))
  • b
    #20
    :D
  • Laci73
    #19
    És még egy elgondolkodtató hír: a GeF4MX-nek lesz PCI buszos modellje is. Ez úgygondolom mindent elárul a vérszegény belsőről...
  • Laci73
    #18
    Ügyes az Nvidia. Az MX jelző sokakat megtéveszt majd: azt hiszik hogy egy valamivel kisebb teljesítményű GeF4-et vettek. És kapnak egy kártyát ami elbújhat a GeF3 mögé...
  • csonti
    #17
    Hát ennyi pénzért az ember kicsit tobbet várna, nembeszélve a nevéről: GeForce 4 Mx hát ahogy elnézem ennek a kártyának nem valami sok köze van a GeForce 4 hez ez is egy jÓ nagy átbaszás, nem ártott volna valami más nevet találni, na persze a marketing az marketing!
  • CybearBoy
    #14
    Szerintem az LMA technológia nem támogatás kérdése, hanem az architektúra része és ha megtalálható a kártyán, akkor általánosan javítja annak teljesítményét bármilyen alkalmazásban. De javítsatok ki, ha tévednék. :)
  • Anee
    #11
    NVidiához méltó:
    FOS
  • dewdew
    #3
    Egy 440MX tenyleg kb igy teljesit.
  • CybearBoy
    #1
    Én maradok a GeForce3 Ti200-nál. :)