109364
bf422.jpg
GY.I.K. * Mielőtt kérdezel katt ide! * FAQ
Katt ide! --> cdkulcsgenerator_tuvok <-- Katt ide!


Katt ide! --> Battlefield 1942 GameSpy javítás <-- Katt ide!

BF1942 szerver, stabilabb, lagmentes, német.:
-=[ aX ]=-- (CD and Origin) Address: 94.23.196.155



DTG! --> Aktualis szerverek <-- DTG!

  • mangotrip
    #108877
    Érdekes lehet! Dobjátok össze a gempát rá, amit elfogadok mint tisztelet díj! Mi az a HD?
    Panzer2 is mehetne!
  • LSSAHPAUL
    #108876
    Bencs, elkezdtünk Wittivel age of empires 2 HD-vel játszani, ha te is csatlakoznál meg kell sajna vegyed 3000 ft
  • s1lkforrent
    #108875
    a gépem amint a BF1-et futtatnám rajta
  • mangotrip
    #108874
    Ujjazom a púzókádat!
  • DarkHorSe
    #108873
    be lettem kapcsolodva
  • mangotrip
    #108872
    fütykös, vedd felfele!
  • s1lkforrent
    #108871
    Tomten alltid vinner seger, Dit blir till och med en neger.



    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2016.10.16. 19:06:07
  • DarkHorSe
    #108870
    holnap hivja fel
  • mangotrip
    #108869
    nos?
  • Wreck86
    #108868
    Azt sajnos én sem tudom, a torrent jobb ötlet lenne az tény.
    Valamiért ezt a darabolt exes megoldást favorizálják. :S
  • s1lkforrent
    #108867
    Kiváló hírek!

    De mégis milyen megveszekedett agyhalál vette rá őket, hogy továbbra is a 1,5 gigás darabokra szabdalt installert erőltessék, amiket aztán egyenként 10 éves szemszopató captcha mögé rejtsenek, mielőtt csigalassúsággal letölteni engedik, mikor a mod mappát egyszerűen torrentre feldobhatták volna?

    Gyorsabban lejönne, gyorsabban települne, az ő sávszélüket sem vinné a töltés, nem lenne gond hogy az installer nem működik(és itt nem kell a 16 bites telepítő dögvészig visszamenni, már Originre migráláskor voltak gondok), egyáltalán mindenkinek jobb lenne.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2016.10.11. 12:10:53
  • Wreck86
    #108866


    "BattleGroup42 Final RC3 released!
    http://battlegroup42.de/

    Battlegroup42 News
    It has been a while since the BattleGroup42 team has reported a news, but the wait for RC3 has finally come to an end! It was eagerly screwed to the latest Release Client 3 of BattleGroup42, much of it happened almost "under the hood", ie the code, whereby the attention was on a revision of the damage model and small adjustments of the flight physics. The changes are partly only minimal, but in their entirety provide a more stable function."

    :)
    Utoljára szerkesztette: Wreck86, 2016.10.11. 10:50:27
  • LSSAHPAUL
    #108865
    Ja slusszpoén, megjött az rx470, de nem indul el az MSI 970A-G45 alaplapommal, átvittem a haver számtekboltjába ott egy hasonló pcie 2.0-ás alaplappal meg megy, az enyémbe hiába teszünk jobb tápegységet, nem éled fel a gép, úgyhogy megy vissza, elállok a vásárlástól :p, ergo a bf1-től is :D majd jövőre tán összegyüjtök egy új gépre valót, ha meg nem marad a wot.
  • s1lkforrent
    #108864
    hitler tax
  • s1lkforrent
    #108863
    Ez valami új agyroggyantság, hogy SSE 4.1-et kérnek hirtelen. Tavalyi MGS V-ből kipeccselték, erre No Mans Sky(később kipeccselték), Halo 5, Quantum Break, Mafia III mind SSE 4.1-et kér. NMS, QB, és Mafia fejlesztőit meg is értem, mert olyan szarul fut a játékuk PC-n, hogy bármilyen plusz utasításkészlet csak segíthet az áhított folyamatos 30FPS eléréséhez.

    Viszont ezzel összefüggésben ez nem téma, igazából 3 éve sem volt az, sőt. AMD processzor már egy ideje nem ajánlható játékra, mert hiába a 4 modulos(mások által 8 magosnak mondott) FX8000 olcsón, ha az Arma 3 Iron Front mod, az IL2 Battle of Stalingrad, a DCS, meg a Steel Beast Pro jó ha 4-et használ(pl ha mind a négy ósdi szarszimet egyszerre indítod), de abból 6GHz se lenne elég nekik, bezzeg a kurva 2,5 magos Skylake i3-on egész tűrhetően elzötyögnek.

    Pedig nem lenne rossz ha rendesen többszálúsítanának, mert akkor lehetne venni ilyet, e:
    16 mag - 2.5Ghz (max 3.5Ghz) / 32GB DDR3 / ATX szabvány 70000Ft
    azaz MSI MS-91F7 alaplap(kétprocis Socket 32 workstation lap, felszereltségben AMD 800 körüli azaz DDR3 de PCI-E 2.0, SATA2, USB2,2xGigabit LAN) + 2 darab 4 modulos/mások által 8 magosnak mondott Bulldozer belű AMD Opteron 4274 HE ami gyakorlatilag egy órajel(2500 MHz alapból, 2800MHz 8 mag turbó, 3500MHz 4 mag turbó procinként) és TDP(95W->65W) csökkentett asztali FX8100 proci + gyári hűtés + 32GB 1333MHz DDR3 memória

    Na most az egy dolog hogy a srác disznóólt csinált a hirdetéséből a folyamatos újrahasznosítás miatt(árult mindenféle bontott szervercuccot), és a pontos adatokat úgy kell összevadászni, de két 8 magosnak mondott Bulldozer azért igen bőségesen elég lenne ma is amennyiben a játékok mind kihasználnák, és nem lennének már messziről rosszul a 2,5-3GHz körüli Bulldozer 1 magos IPC-jétől. Csak 32GB RAM kerül ma 40000 forint környékébe, szóval ár/érték aránya az nem lenne rossz.

    Fazonnak vannak még más bontott vasai is, két procis 4 magos 2,1GHz ill 6 magos 2GHz Phenom(pontosabban Barcelona és Istanbul) gépeknél ment a révedezés, hogy mekkora biznic ilyet 20 ill 40 ezerért megvenni, és 12 magon milyen jól futhatnak a játékok. Hát hobbi-munkára nem is rossz, de azért játékra még vadabb mint a fentebbi drágább gép, a lepadlózott proci frekvenciákkal, mégis magasabb fogyasztással(200 Watt terhelve..), 667MHz-es DDR2 memóriákkal, PCI-E 1.1 vidkártya hellyel.. és SSE4.1 nélkül.

    Ettől független vannak őrültek akik ilyenen nyomnak GTA V-öt: 8 mag (2x Opteron 2352) /16GB / GT 730 4GB

    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2016.10.10. 23:34:28
  • mangotrip
    #108862
    Akkor lehet marad a snobli, pénzbe a sarkon :)
  • LSSAHPAUL
    #108861
    Még van egy fontos dolog új gép vs használt témához: SSE 4.1 proci kompatibilitás, ugyanis amd vonalon sajnos a buldózerektől régebbi cpu-k nem kombatibilisek, intelnél jobb a helyzet, legalábbis nem sírnak annyira mint amd vonalon ahol pl egy 6 magos phenom 2-esen nem futnak a legújabb játékok (főleg fps-ek), mit játékok a windows 10 nem frissíti egy idő után! Amúgy van egy progi ami emulálja a 4.1-es utasítás készletet, de még nem próbáltam, biztos hogy lassabb lesz kérdés hogy mennyivel. :)

    Úgy néz ki hogy a játék piacon pont teljes gépcserét írtak elő valami nagy fejesek, mert hiába van egy erőműved ha régi akkor vehetsz újat, azaz mindenki akinek pl 5 évnél régebbi gépe van vehet újat :) jó biznisz.
  • mangotrip
    #108860
    Pöts, ránézel holnap a travcsimra?
    Lejár a kezdő védelmem , és bevagyok kakikálva!
  • s1lkforrent
    #108859
    életkép
  • JagFater
    #108858
    Nekem meg csak rossz tapasztalatom van vele...
    Gondolom az sem veletlen, hogy az otodik az ot alaplap gyarto kozul...
    Egyebkent mindenki azt vesz, amit akar.
  • LSSAHPAUL
    #108857
    Amúgy a szar alaplapgyártók úgyis tönkremennek, mert nem bírják cserélni a hibás szarokat, lásd abit. Tomatót se látok már régen :)
    Viszont az abit-nak csak annyi baja van hogy szar kondikat építettek be, és kb 10 év után kipurcannak :) eddig már 3-at javítottam meg sikeresen, 1-et sikertelenül :)
    Nekem 2011 óta MSI 970A-G45 van, amit igért (tunning) azt hozta, viszont van egy kellemetlen tulajdonsága: az USB portok áramterhelését nem bírja, pl: 4 kontreller + 2 joystic + usb bill + usb egér. Ilyenkor valami gigszer történik: egyik kontroller meghülyül, vagy ts-en a hangom szar lesz stb.. ha csak 6 dolgot dugok bele addig bírja, szal azért csalódás hiába msi.
  • Gyuszopapa
    #108856
    Mi a bajod az Asrock lapokkal?Csak olyanok voltak nekem mind.Amiket eladtam azokból van olyan ami 10 éves és még mindig működik.
    Asus,Gigabyte elmehet a fenébe az össze videókártyájuk mind meghalt a gari idő lejárta után.Valamelyik előtte is de úgy hogy szó szerint kigyulladt mert Fet zárlatos lett.Ja és mivel külsérelmi nyoma is volt így a gari is veszett pedig nem a gép tette tönkre.
  • LSSAHPAUL
    #108855
    :) akkor sikerült növelni a bizonytalanságot.

    Pont most akartam feladni a rendelésemet, de gyorsan rákerestem gogliban mennyire fog visszaesni az RX-480 teljesítménye ha csak pcie 2.0-án fog menni és mit találtam? bakker ez a kártya öli az alaplapokat: amd forum
    megsértették :) a pci express szabványban leírtakat, túl terhelik, volt olyan balfasz aki pár óra játék után fekete képernyőt látott, átette másik pcie slotba a karit ott is nemsokára fekete kép, majd az utolsóba is beletette :D aztán sír hogy dobhatja az alaplapját, ja itt van valami ruszki teszt ahol megállapítják műszeresen is a túlterhelést:
  • JagFater
    #108854
    Csak hogy itt nem valtasrol van szo.
    Most vasarolna egy kompett gepet sok sok evre.
    Miert is ne venne meg a gyorsabb, ujabb cuccokat?
    Nem is ertem.
  • JagFater
    #108853
    Akkor nincs tobb kerdesem...

    De talan majd Bencsi eldonti, hogy akar e tesco gazdasagos tuningot egy kockazatos budget alaplappal 70.000-ert...
    Nem a 110.000-ert vett felso kategorias zsir uj cucc lesz draga, hanem a 70.000-ert vett feltegla ami megjon a csomagba, vagy a 70.000 + 110.000 miutan az ipari hulladek alaplap bemondta az unalmast...

  • Cobra.
    #108852
    Paul, nem akarlak nagyon elkeseríteni, de a Phenom már 3 éve kevés volt játékokhoz :) Már az FX 6300-am is sokszor 100%-on megy pár játék alatt.
  • s1lkforrent
    #108851
    btw ez vótmá?
  • s1lkforrent
    #108850
    DDR4 az ellen nem véd. A DDR3 attól nem lesz kuka hogy DDR4-et reklámozzák minden sarkon, nincs komoly memsávszél igény ami miatt azonnal váltani kellene, és a Skylake hirtelen az 5-15% előnyét amit összehoz a Haswell ellen azonos órajelen, hirtelen triplázná.
    DDR3 ára nem esik per pillanat(miért tenné DDR2 ára is csak nőtt idővel) amiért rettegni kéne, egy esetleges későbbi gépbővítésnél meg hogy a proci+lap mellé még a ramot is cserélni kell, az remélhetőleg nem bevállalhatatlan kényelmetlenség.

    Ami tényleg a Kaveri/Skylake generációk előtti procikat veszélyeztethetné az az OpenCL és HSA komoly terjedése és követelménnyé válása lenne, ha a programozók aktívan a proci nagy FPU-jaként kezdenék el az IGP-t használni. Na az tényleg kinyírná a Haswell és FX processzorokat és elődeiket. Persze a közeli jövőben ilyen veszély nem fenyeget az AMD nagy bánatára.
  • s1lkforrent
    #108849
    Így van.
    - 12 év aprózás után van 3 teljes visszajelzésem az új felületen. Mocskos scammer vagyok-e? A srácnak 8 éves a Prohardver fórumos fiókja; vagy _nagyon_ előrelátó csaló, vagy csak időnként aprózó kocaolvasó.
    -Tőlem vehet DDR4-eset is, csak abba nem megy bele az olcsó Haswell proci.
    -Azt, korrekt budget lap. Tudom hogy Nehalem óta nem ember akinek 50000 forint alatti lapja van, pláne mocskos Meizu, izé Asrock, de teszkógazdaságos tuningra épp elég lehet. Természetesen a véleményem nem isteni igazság, biztos akad aki épp nem MSI-vel vagy Gigabyte-al hanem Asrock-al szopta meg, sőt, boltosként lehet akár infód arról hogy sokan viszik vissza, vagy tuningosként háromból öt Z97 Extreme 100MHz pluszt nem bír ki, objektív infókat szívesen várok.
    -IGP fetisiszták a lapban i7-5775C Broadwell-re is cserélhetnek.

    Az én fő gondom az, hogy egy 40000-es lap, meg 68000 forintos processzor, az 3 hónap alatt is 110000 lesz 70000 helyett, de legalább addig játszani sem fog, mert prociba ágyazott IGP-n(leszámítva a legerősebb AMD APU-kat amik prociban szemetek, meg talán a linkelt méreg drága asztali Broadwellt) még a BF3 sem fut rendesen, nem a BF1.
    Amit ide dobok csak sacc/kb ajánlás, nem kell szentírásként venni, de kb ilyesmit ki lehet hozni aprós sufnituningból kulák prebuilt helyett. Ha jobban esik a tiszta áfás bolti az sem gond, már hogyne lenne jobb friss új hardvereket hazacipelni a kutyaszája helyett. Csak ott vagy többet fizet az ember, vagy a teljesítményt áldozza be de erősen.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2016.10.05. 19:21:35
  • JagFater
    #108848
    Az sztem lenyegtelen, az integralt vga csak ideiglenes, mig nem rak bele egy rendeset. 1-2 honap. Varni meg varhat, csak ugy is lesz mindig ujabb.
  • LSSAHPAUL
    #108847
    Csak hogy tovább növeljem a bizonytalanságot, szólok hogy pont most van memoria generáció váltás, a felmerült integrált GPU-hoz még jól is jönne az új ddr4 nagyobb memóriasávszélessége, pl 13.000 ft KINGMAX 8GB DDR4 2400MHz CL15
    Év végére még ettől jobbat is lehetne venni, lehet várni kéne.. mivel az amd 2016 3-vagy 4-ed évre igérte hogy ők is kidobják a DDR4 memória támogatású foglalatukat lehet lesz egy kis ár esés..
  • DarkHorSe
    #108846
    :DDDDDD
  • mangotrip
    #108845
    Szerintem már most rettegtek tőlem , próbáltok valami szarral megetettni , de a bencsít mindent visz :D
    Utoljára szerkesztette: mangotrip, 2016.10.03. 20:11:53
  • JagFater
    #108844
    Jól értem, hogy azt javaslod neki, hogy vegyen 70.000.-ért egy értékeletlen embertől egy DDR3-as lapot?

    Asrock-ot?
    Utoljára szerkesztette: JagFater, 2016.10.03. 18:08:50
  • LSSAHPAUL
    #108843
    Ahogy pár napja írtam,én is nemsokára bővítem a gépet, az rx460-ról sikeresen lebeszéltetek :), rx470 4GB azért szimpatikus mert az rx480 8GB-os, és nem szeretnék úgy járni hogy a proci (phenom II x4 B60 3.71MHz-amúgy nem ez csak miután kiunlockotam 2 magot ez lett) kevés lesz a videókarihoz. Ramom is csak 8GB van szal mindenképpen egy levett grafikával jó fps lenne a cél, nem egy ilyen1920x1080..
    Egyenlőre úgy néz hogy még mindig esnek a videókari árak, várok de jövőhét közepén meg kell rendeljem mert félő hogy nem ér ide időben. :D na az lenne a poén :)
  • s1lkforrent
    #108842
    Konklúziók: A BF1 simán felzabál 3GB video memóriát, ajánlott egy 4GB-os kártya. Az a kép kimaradt, de 8GB rendszermemóriát is megeszik, 16GB abból sem árt hozzá(Battlefront is jobban szerette a 16-ot, nem meglepő).

    DX12 módja a játéknak totál broáf, ezen vagy még dolgoznak, vagy nem lesz használva.

    Úgy néz ki a játék beugró videokártyája a GTX960/R9 285/R9 380 szintje lesz, grafikát visszább véve talán meg lehet az 50 feletti min FPS, ami egy komolyabb multi élményhez kell. Az általam épp sztárolt 290-ek kényelmesen hozzák a 60FPS szintjét, ha nincs túl nagy proci limit azokkal nem lehet gond, az R9 290X pedig tényleg lenyomja a RX480-at is. RX470 helyett nem érdemes a drágább 480-at választani, minimális a különbség, akkor már inkább gyűjtés GTX1060-ra.

    No felvetődtek dolgok: Nem rossz az a konfig Paul, leszámítva a pukkanó névtelen tápot amin nem jó spórolni, pláne nem erősebb procival/vidkártyával, vagy erre cserélésnek tervével. Nem kell a 80 Plus certet hajkurászni, totál felesleges +5%-ért duplán fizetni, egy 14000 forintos Chieftec Smart 600W (GPS-600A8) pont renben van, lead 12 volton 46 ampert, az pont elég a liebling 290X-nek is, és még rád sem robban.

    Ami a fő gondom mégis, hogy kis pénzből nem muszáj kis focit játszani. Főleg azért nem, mert bolti vásárlás úri hóbort lett, a dobozos cuccokon jó nagyot bukik az ember. Vannak dolgok amit nem ildomos használtan venni, névleg tápegység és HDD/SSD, mert azok használattal öregednek, rossz körülmények között méginkább, de a vidkártyák elég jól bírják, és egy proci szinte elpusztíthatatlan, ha csak nem peltier elemes-nitrogénes őrült tuning kísérletbe nem folyt bele.
    Per pillanat van az aprón 40000 forintért Core i5 4590-es, ehhez jön mondjuk 20000-ért egy alap 1150-es lap, valami gyári hűtő(nincs tuning nem kell túlcicomázni), ez a táblázatban hozza a 2500k értékeit, ha nem fölötte, 60000 körül le van tudva a gép "fele".
    De ha az ember többet költene, itt van i5 4670K 48000-ért, vagy i5 4690k + Asrock z97 extreme 3 alaplap 70000-ért, ezt egy szolidabb hűtővel megtolva(mondjuk 10-15000) 4GHz fölé a procilimitet ki lehet tolni a csillagos égig(pedig 4670K-n alapból nincs nagy limit).
    Boltban régi procikat már nem is nagyon kapni, a csoda Skylake Core i5 proci meg lenne vagy 70000 forint, mosolyogva rabolják ki az embert.
  • JagFater
    #108841
    Hogy erted, hogy mihez?
  • s1lkforrent
    #108840
    Mielőtt fölöslegesen lebegtetné a szél a számat, lássuk mihez is keresünk mi vasat, jómunkásruszkik megmondják:











    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2016.10.03. 12:45:36
  • JagFater
    #108839
    Ezt mutasd meg gianninak es kerj tole ajanlatot.
    En intel parti vagyok, ugyhogy en vennek egy fasza 1151-es tokozasu Gigabyte alaplapot, amiben 4 memoria foglalat van es van rajta integralt videokartya. Raknek melle 2*8gb ramot, amibol az integralt vga-nak adnek annyit, amennyit csak lehet. Vennek egy min.64gb-os ssd vinyot, amire az oprendszert raknam, a regi vinyodat melle hattertarnak. Kell meg egy jo tap, 450w koruli, de a leadhato amper szam a lenyeg, ami olyan 50 korul legyen. A haz reszletkerdes, ferjen bele.
    Kerjel egy hasznalt olcso procit giannitol, ami csak van neki es kovi honapban visszaveszi, mikor veszel tole meg majd egy fasza procit helyette es mond meg neki, hogy utana meg otthagysz nala egy 80-ast egy jo videokartyara is. :-)
  • LSSAHPAUL
    #108838
    Ha valóban később áldozna a gépre akkor más a szitu, proci 43.000: AMD A10-7890K 4.10GHz FM2+ BOX, videokártyát meg majd vesz kb 80k-ért ha összegyült. De a ram legyen akkor 1 db 8GB-os(ugyanannyi árban), és ha megint lesz pénze akkor vesz megint 1 db 8GB-ost.
    Amig nincs meg a pénz addig wotozik :) arra ez a konfig elég.