109364
bf422.jpg
GY.I.K. * Mielőtt kérdezel katt ide! * FAQ
Katt ide! --> cdkulcsgenerator_tuvok <-- Katt ide!


Katt ide! --> Battlefield 1942 GameSpy javítás <-- Katt ide!

BF1942 szerver, stabilabb, lagmentes, német.:
-=[ aX ]=-- (CD and Origin) Address: 94.23.196.155



DTG! --> Aktualis szerverek <-- DTG!

  • FREAK
    #251
    Ugye hogy ugye? :)


    Nekem a könnyem is csorog, ha arra gondolok, hogy nem fogok egy ideig ilyen terepen kommandózni multiban.............................

    Amúgy ezek a területek se olyan kicsik. Nem 10x10, de lazán 3x3 kilóméteresek. És az azért bőven elég egy katonai akcióhoz.......
  • Dikkma
    #252
    Meg hát az OFPban sincsen 4x4nél nagyobb, nem?
  • FREAK
    #253
    én 10 kilóméterre emlékszem, de tévedhetek

    még anno, amikor a a demohoz txt fileban kellett missiont írni, ott használtam 8000+ koordinátákat

    de tök mindegy, lényeg, hogy a MM2, a Carnivores Ice Age vagy a Ghost Recon terepei is kurva nagyok, sokkal szebbek, és jobban futnak.........
  • Dikkma
    #254
    Hát meg a mm2 két éves, és emlékszem 300celeron + tnt és vitte 800x600ban, nem hiszem el, hogy kis turbósítással nem vinne el 15x15öt egy 600-as gépen, jobb vidkártyával.
    JA rájöttem, egyébként, a topic címét adó játékra volt 4x4 mondva egyszer :o)
  • FREAK
    #255
    ja, ez 4x4 lesz
    ----
    egyszóval, szopás....... Adottak ilyen minőségű terepek, és senki nem csinál rá egy jó kis taktikai fps-t.....
  • FREAK
    #256
    mmmmm, nyaminyami........ capture the híd :)))))))

  • Krinyo
    #257
    Mia fasznak Bf?
    Lesz II. világháborús mod OFP-re!!!
    :D
  • FREAK
    #258
    baze eddig erről volt szó

    OFP rulez, amíg rá nem nézel, és el nem indulsz.... kell egy normális engine....
  • FREAK
    #260
    nem is a játékmeneten megy a vita, csak pár OFP fan kritizálta a grafikát........
  • FREAK
    #262
    naja, erről tudnék mesélni........... kibaszott EA, és a drága MOHAA-juk.......... épp ezért fosok ettől is, nem bízom az EA-ban.....
  • Krinyo
    #263
    OFP egyáltalán nem ronda.Max kevés a vasad hozzá.
    Ha van egy jó géped,és felrax mindent maxra qrva szép lesz.
  • FREAK
    #265
    figyi, fényképezett textúrákat használ

    100 méterről tényleg gyönyörű, de közelről hányás

    a modellekről meg inkább ne is beszéljünk
  • Dikkma
    #266
    Morrowindnek van olyan grafikája, mint vártunk
    Viszont az OFP kritikán aluli szvsz.
  • Krinyo
    #267
    Kiváncsi lennék hogy oldanád meg a bejárható terület nagyságát és a játékhoz tartozó grafika minőségét.Mert OFP-ben igen nagy terület van és a grafika sem rossz.Max az embereken kéne csiszolni egy kicsit de sztem ezt ellehet nézni.Ja és nemfoglalnak sok helyet a küldetések!Ennél jobb MÉG nincs!!!
  • FREAK
    #268
    de minek akkor terület, most őszintén!

    nem elég egy 4 négyzetkilóméteres rész???

    faszér nem csinálták meg sok kicsiben, és akkor talán nézhetne is ki valahogy!
  • Goodwill
    #269
    a hw-n van már trailer a gaméról...kár hogy csak külső nézetesek. nem csúnya
  • FREAK
    #270
    hűűűűű, elég meleg :)
  • Snomag
    #271
    Nemtom, Freak, neked mi a bajod az OFP grafikajaval? az embereken kivul halál fasza az egész.
    "nem elég egy 4 négyzetkilóméteres rész???"
    Hát qrvára nam, ott hogy ropkodnél helikopterrel, meg repulővel? elindulnál már fordulhatsz is vissza.. de tényleg, bőven elég lenne.
    csinaltak volna me sok kicsiben, ja milyen qrva jo is lenne, loadolna mindig mint allat, inkabb nézzed azt, hogy qrva nagy terepet kezel (ami szép) és nagyon is yol..OFP rulez..
  • FREAK
    #272
    fene tudja, a repülős részt inkább kihagyhatták volna, semmi értelmét nem látom

    és a színei akkor is el vannak baszva (az iszonyat low-res textúrákkal együtt), vagy minden zöld, vagy szürke, vagy piros....... nézd meg a MM2 terepét (lejjebb belinkelve), sokkal szebb és változatosabb

    ez a véleményem, na, nem kell belekötni :)
  • FREAK
    #273


    Ez már outdoor, majd ha az OFP is így néz ki, akkor visszatérek a témára...........
  • Snomag
    #274
    Milyen gépen nézted te OFPt? picit lowosaka texturak, de táp gépen elég keményen ki tud nézni..
    én meg mindenbe akkor hiszek, ha már előttem van;)
    Repulos rész meg rulez :)
  • Snomag
    #275
    De természetesen elismerem, ezena képen szép az erdő ;)
  • FREAK
    #276
    tök mindegy, milyen gépen nézed...... már maga az engine nem jó, nekem mindig olyan érzésem van, mintha beta állapotban adták volna ki

    tájképnek szép, de alapvetően el van szabva pár helyen

    tudtam vele játszani, nem erről van szó, csak utána sokkal jobb érzés volt bebarangolni a mexikói pályát MM2-ben, mert változatosabb, színesebb, precízebb és egységesebb volt
  • Snomag
    #277
    "olyan érzésem van, mintha beta állapotban adták volna ki"
    Hát ebben van valami, szal a legelső verzió az ugy el lett qrva szépen, de a patchek kezdik helyrehozni, és a resistance is sokat dob majd rajta, mert ugyebar nem csak egy kuldetés kiegészítő.. mind1, meglátjuk :)
  • FREAK
    #278
    én az első óta nem próbáltam, illetve a red hammert 10 percig.................
  • Krinyo
    #279
    Hát nemtom,nekem az a bajom hogy túl szines :D
    Grafikus kártyátol is gügg...
  • Krinyo
    #280
    Ha már fákról van szó...
  • Krinyo
    #281
    Nem tudom mi a véleményed,de a "FA" harcban az OFP nyert!! :DDD
  • Goodwill
    #282
    a modellek mozgása kicsit gyökérnek tűnik...
  • Snomag
    #283
    Hát az nagy hiba ;) maj ha kinn lesz resistance tedd fel ujra
  • DOGMAN
    #284
    FREAK: Te itt összeszedtél kb 5-6 gámáról képeket, csak hogy bizonyítsd az OFP grafix milyen szar.
    Mióta nem a rip-et használom azóta low-res texturát nem láttam , ugyanis abban csak azok voltak:)
    Gondolom a Motocross Madness 2-ben is kidöntheted vagy elgázolhatod vagy felrobbanthatod bármelyik házat, fát, bokrot, útjelzőtáblát, kilométerkövet, kerítést, ugye??
    És mindezt akkor is végrehajtja a program, ha történetesen olyan messziről lősz (pl tank-al) a hegyoldalba, hogy nem is látod a fákat.
    Utána szépen odavezetsz ahova lőttél és láss csodát a fák (egyebek) ki vannak dőlve.
    Ne gyere egy arcade motorors játék engine-jével, mert a kettőnek semmi köze egymáshoz, gondolom a mm2-ben full statikusak a tereptárgyak.
    kb 1 óra alatt írnék neked olyan progit ami telerakja tereptárgyakkal a domborzatot.Ennek a dolognak,(mármint a statikus tárgyak kezelésének) csak a proci meg a videokártya a fizikai határa.
    Én a mai napig nem vagyok megelégedve az OFP grafikával de ettől függetlenül minden idők egyik legjobb játékának tartom.
    És nem is szeretném ha a mm2-vel venné fel a versenyt vagy egy most kiadandó Chrome gaméval, vagy a BF1942-vel.
    OFP-t lehet utánozni, de rengeteg újítás van benne mind játékmenetileg, mind technikailag.

    DOGMAN
  • Icebird
    #285
    MM2 hülye példa ,és ha azzal is játszanátok mint hogy gyönyörködnétek benne akkor észrevehetnétek hogy bevan dobozolva egy kicsi terület. És ha tovább mész a kelleténél lepattansz a pálya széléről , meg valószínű ha kicsit nagyobbat ugratnál egy dombról bevernéd a kobakod a plafonba ,ez ám a fasza játék.Részvétem azoknak akik egy játékkal csak a grafika miatt játszanak,és nem az élmény miatt.MOHA szép és jó volt de már SHIFT+DEL-t kapott a srác.Mivel singleben egyszer jó volt ,de multiban már nem állja meg a helyét a jelenlegi mezőnyben.Arra a sorsra jutott mint a többi egyszerhasználatos játék.Ha jó garfikát akarok látni akkor megnézem a Final Fantasy vagy a Shreket.Erről ennyit.
    Lejebb olvasva 3x3 kilométeres az mm2 pálya.Ez úgye gyenge matematikai számításommal 9 km2.Míg szegény OFP csak 100000 km2.Az bízony akárhogy is számolva 99991 km2-el nagyobb.
    mm2 -ben meg kb ennyi objektummal kevesebb van.Az engine fogalmával sem vagytok 1-2 tisztában.Ha egy játéknak gyengébb a grafikája az nem azt jelenti hogy szar is az engine.Mivel az csak részlet kérdés hány poligonból álló objektumot raknak bele.És az OFP (nevetni fogtok) az egyik legjobb enginevel rendelkezik.
    "Technikai háttér:
    Az Operation Flashpoint egy új grafikus motort használ, amelyet külön ehhez a játékhoz fejlesztettek ki. A motor egy olyan magas szintű technológiát vonultat fel, amilyen eddig még nem volt, se a taktikai akció játékok sem más műfaj terén, és egy nagyon realisztikus élményt ad a játékosnak. A 3d motor nagy komplex horizontok, nagy mennyiségű, gazdag és sima textúrák kezelésére lett készítve, mindezt a legrövidebb idő alatt és Direct 3D és Glide technológiák támogatásával. A motor gyors töltést és hatalmas tájak folyamatos megjelenítését, nagyon kidolgozott modelleket, dinamikus árnyékokat és fényeket, nagy felbontású textúrákat, dinamikus időjárás -és idő effekteket, realisztikus robbanásokat és füst effekteket, realisztikus animációt és még sok minden mást tesz lehetővé.
    A valósidejű időjárás és idő rendszere lehetővé teszi a szél, eső, köd, felhők, nappal, naplemente, hajnal és más nagyon realisztikus állapotok szimulációját, mindezeket valós-időben és a játék alatt. A játék LOD-ja (Level of Detail) dinamikus részletesség és a látvány mozgatásának eredménye, így realisztikus grafikát hoz létre. A Motion Capture technológia a játékban lévő karakterek mozgásának lehető legrealisztikusabb reprodukálásához volt szükséges."
    És ha valami miatt lassú az OFP az nem azért van mert szar engine hajta.Ha nem mert eddig még nem látott magas szintű AI jelenléte és akár több ezer objektum számolás miatt van.Igazán engem ez fogott meg az egészben.Még a demoval játszva a következő élmény : Sniper kipróválva egy jeep-re lőve az megállt és kiugráltak az ebmerek ,a pár méterre lévő erdőbe szaladtak.Persze ekkor már nem volt tiszta célpontom.És még kezdő lufthanzaként sértetlenek maradtak ,ezáltal kifigyeltek és nekem már annyi is volt.És ami a lényeg.Miután "eltávoztam" az egyikük vissza szaladt a jeep-hez és folyamatossan szemlélte a környéket biztosítva a többieket.Akik beszálltak a jeepbe.Majd mikor tisztának vélték a terepet a biztosító ember is beszállt és elhajtottak.
    Majd ha mutattok olyan játékot ami mind azt tudja mint az OFP akkor hordjátok le! A "grafikusoknak" üzenem hogy inkább ne próbálják ki az olyan gamet mint az OFP.Mert esetlegessen interneten találkozva ,vérig lenne sértve hogy mért lötték le mikor ő fán lévő hangyák megtermékenyülését figyelte.
    És azt is hogy fogja igy megtudni hogy van e levélnek erezete?

    ++++++


  • DOGMAN
    #286
    A valósidőrőljut eszembe:OFP-ben ha le talál menni a nap a horizont mögé akkor a csillagos égbolt képe alapján faszán elnavigálhatja magát az ember, bárhova, mivel az is riltájm mozog idő és égtájak függvényében.Faszán fel lehet ismerni a csillagképeket és mivel van óra is a playernél hát egy kis gyakorlás után már jól megy a tájékozódás éjjel iránytű nélkül is.
    Ja hogy a csillagok pixelesekegykicsit??
    Attól még faszán műxik a dolog...
  • FREAK
    #289
    "Én a mai napig nem vagyok megelégedve az OFP grafikával de ettől függetlenül minden idők egyik legjobb játékának tartom"

    Ezt akár én is mondhattam volna. DE!

    idézet Icebird-től:

    "Részvétem azoknak akik egy játékkal csak a grafika miatt játszanak,és nem az élmény miatt."

    Nos, én az élmény miatt játszom, de ugyebár a játék két csatornán jut el az ember agyáig. Az egyik a hang a másik a kép. A hang az OFP esetében rendben van, de a kép sajnos nem kielégítő! De továbbmegyek, még csak nem is ez a legfőbb probléma, játszottam már jót csúnyább játékkal is...... Egyszerűen az engine NEM ELÉG PONTOS! 3 nézetből 3 helyre lő a fegyver anélkül, hogy elmozdítanád az egeret, mi ez a faszság?????? Ilyen alapvető hülyeségek miatt nekem elmegy a kedvem az egésztől.... A másik az AI.... Nagy nyílt terepen még ok, de pl. egy falu ostrománál történt a következő:

    mindenki fexik a bozótban, egyik fószer kikúszik az utcára..... halk durranás "3 is down"....... nyilvánvaló, hogy valami sniper vagy legalábbis sunyi ruszki pixelkedik valahol (pixelkedés=amikor úgy elbújsz, hogy csak egy pixelt látni belőled - by Blasta)... erre mit csinál a többi???? kikúszik az útra......... végig kellett néznem, ahogy tőlem 10 méterre szétlövik 5 társamat, hála a remek AI-nak.......

    Ilyen és hasonló bugok tömege van a játékban, most csak ez ugrott be konkrétan, de emléxem, többet anyáztam, mint lőttem..........

  • Goodwill
    #290
    "MOHA szép és jó volt de már SHIFT+DEL-t kapott a srác.Mivel singleben egyszer jó volt ,de multiban már nem állja meg a helyét a jelenlegi mezőnyben"
    ja, főleg most, hogy a 2. legnépszerűbb multi fps game lett...
  • FREAK
    #291
    "de multiban már nem állja meg a helyét a jelenlegi mezőnyben"


    CSAK multiban ruler, de hajrá szakértelem........
  • Krinyo
    #292
    Jáccál multiban,azé van a neted... :D
  • FREAK
    #293
    jövő hónaptól az lesz
  • Krinyo
    #294
    Akkor majd lenyomlak :D
  • Icebird
    #295
    Ez nem csak az én véleményem ,hanem az egyik legnépszerűbb ,játékokkal foglalkozó újságé is.
    És szerintem manapság egy multis játékban alapkövetelmény a BOT ,ha csak nem vagytok 20-an minimum .Mert 2-3-an nem sok értelme van.Persze mondhatjuk itt van rá a NET.Magyar viszonylatban ez viszont még gyerek cípőben van ,értem itt a KÖLTSÉG és a sebességet.Nem tudja még vissza adni azt az élményt amit LAN-on tapasztalhatsz.Mi játszunk is ezekkel a játékokkal nem csak alaptalanul szídjuk vagy dicsérjük.Rengeteg LAN partin veszünk részt és álatalában itt hasonló vélemények alakulnak ki mint amit le is írtam.

    üdv [M_K]Icebird!