27013
  • ntex
    #27013
    Elképesztő, hogy ki lehet már pimpelni egy több mint 20 éves játékot modokkal... Eléggé kedvet kaptam hozzá, hogy kipróbáljam :D

  • tigeroo
    #27012
    hülyegyerek
    Utoljára szerkesztette: tigeroo, 2022.11.09. 14:25:46
  • tigeroo
    #27011
    Megmutattam a barátnőmnek PS4-en a Skyrimet. Annyi értelme volt az egésznek hogy kedvet kaptam Morrowindezni...
  • PiszkosFred
    #27010
    Majusban volt 20 eves, most ma 20.3 :)
  • tigeroo
    #27009
    20 éves a játék
  • steweee
    #27008
    https://ujvilagtudat.blogspot.com/2022/05/egyes-tudosok-szerint-foldet.html
  • steweee
    #27007
    https://www.youtube.com/watch?v=7A9SdpWvd9A
  • grebber
    #27006
    Valaki használja a játékot ezzel az Overhaul 3 + magyarítás komboval? Ha igen kérem segítsen már.

    Ott tartok, hogy ezek megvoltak

    1. Morrowind, Tribunal, Bloodmoon telepítése
    2. A Bloodmoon 1.6.1820-as patch telepítése
    3. A Morrowind Overhaul 3 feltelepítése, majd a Morrowind.exe átmásolása biztos helyre

    Ezek jönnének:

    4. A Morrowind magyarítás telepítése, de a vizuális segédletek nélkül (Ez melyik és hol találom?)
    5. A magyarításhoz igazított fájlok felülírása a Data Files mappában (Mik ezek a fájlok van milliárd az oldalon a plugin résznél...?)
    6. A Morrowind.exe visszamásolása (Ezt kivételesen tudom majd )


    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.08.17. 10:08:28
  • PiszkosFred
    #27005
    En az overhaul v3-t ajanlanam.
  • Anonymusxx
    #27004
    Szerintetek melyik a legjobb mod, ami felújitja a játékot? pl a Rebirth vagy az Overhaul ?
  • steweee
    #27003
    https://www.youtube.com/watch?v=TWY1qwDixu4
  • steweee
    #27002
    https://www.youtube.com/watch?v=7A9SdpWvd9A
  • RedClout
    #27001
    De igen, persze hogy nullázódtak, de azóta kétszer végigcsináltam az összeset.
    A játékot is nyolc éve kb. ötödször játszom, de a templom küldetések valahogy kimaradtak eddig, éppen ezért gondoltam hogy akkor majd most. :)
    Nekifutok még egyszer, bár van egy-kettő ami kicsit unalmas. Ghost Gate, Rejtélyes csatorna...
    Egyébként kösz.


  • Fantusz
    #27000
    Csak tipp, de nem lehet, hogy elkezdted a zarándoklatot, kicsaptak, nullázódtak a teljesített zarándoklatok, és meg kell azokat ismételni?
    A TES játékok egyébként érzékenyen reagálhatnak a renitenskedő főhősre, voltak példák a céhből kirúgás utáni bugokra.
    Ki kell próbálni, elmenni egy olyan oltárhoz, amelyik a küldetésnapló szerint még nincs teljesítve, és letesztelni frissül-e a napló az áldozás után.
    Ez egy hosszú küldetés, be kell járni az egész térképet, és a játék sem mai darab, a küldetésnapló sokszor nehezen áttekinthető, ha egy oltár kimaradt, az is elég ahhoz, hogy a pap ne álljon veled szóba.
  • RedClout
    #26999
    Üdv
    A közönség segítségét szeretném kérni.
    Valaki csinálta a Templom küldetéseket?
    Végigtoltam a Hét jótett küldetéssort, harmadszor mert az elsőnél kicsaptak, most újra elkezdtem mert hiába megyek vissza, a figura a Balmora-i templomban közli hogy ha végig csináltam a zarándok utat akkor jöjjek vissza feladatokért.
    Egyébként a naplóban is csak egy-kettőnek van nyoma, pedig mindenhol elfogadta az oltár az ajándékot és kiírta a játék hogy "Új beírás került a naplóba"
    Valaki?
  • SaGa
    #26998
    Windows-on ezt a hibát az okozta, ha be volt dugva egy joystick vagy gamepad és nem azzal használtad.
  • tigeroo
    #26997
    Kezdtem egy full mage karit, drain skill + alchemy exploittal már túlvagyok a lvl 44-en, gondoltam hogy átugrom az izzasztó skillezést, így lassan készen állok Solstheimre.
  • tigeroo
    #26996
    nem autorun, mintha az AW egyszerre lenyomnád és úgy menne magától a karakter.

    na mindegy. azért túl lehet élni, linux gamingnek betudom
  • steweee
    #26995
    settings - autorun - beállitod vmi nehezen megnyomható billentyűre, pl caps lock, vagy megjegyzed hogy aktiválod / inaktiválod ahogy szükséged van rá

    én sose használtam
  • tigeroo
    #26994
    jó, nyomom a fő küldetésszálat viszont van egy nagyon idegesítő bugom (linuxon tolom emuval)

    néha mintha beragadna az iránygomb és magától menne. semmi más nem segít csak ha mentek, sóhajtok és újraindítom a játékot. ez olyan 10-20 percenként előjön, nagyon illúzióromboló.

    valakinek volt már hasonló?
  • Plata
    #26993
    Én nagyon bírtam azt a kieget.Építhetsz saját falut is.Bár elég sok macerával jár,de lesz saját falud,benne saját házad.És úgy építed fel ahogy neked tetszik.Egy üzletet is fel lehet húzni,csak majd jól válassz mi legyen az.
  • Plata
    #26992
    Emlékeim szerint oda már egy jól felcuccolt erős kari kell.
  • tigeroo
    #26991
    GoG.com-on most vettem meg a GOTY editiont, jöhet ismét a játék:) Jó 6-7 éve játszottam vele utoljára, Wood Elf Tolvajként bóklásztam az alapjátékban. Most a cél hogy a Bloodmoon kiegészítőt meglássam. Előtte érdemes kijátszani az alapjáték fő sztoriját legalább? Vagy mehetek egyből az északi szigetre?
  • hunbalee
    #26990
    Ha van akinek megy és működik az Overhaul 3 magyarítással együtt kérem ossz már meg velünk hogyan mit kell felrakni,mert nem igazán akar menni :(

    Steam-es Morrowind 3 Goty van meg nekem pl. De ha ezzel nem lenne jó ,akkor a warez megoldást leírása is jöhet mindegy csak menjen!
    Előre is köszönjük!
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2015.03.13. 11:39:19
  • Although
    #26989
    Van ez a csapat a tamriel rebuilt és megjelentettek egy videot pár hónapja. Egész morrowind tartományt fel akarják vinni ugye.
    Nagyon jó kis oldaluk van ahol egy lelkes kis csapat dolgozik ezen egy public beta támogatói körrel.
    Ez most az Ash swampról készült.

  • Although
    #26988
    Ma volt kis időm rá és feltettem, varázslatosan szép. Nagyon komoly munka.
    Milyen verziót használsz goldot vagy steames?
    Nagyon komoly cucc ez. Rengeteg minden van benne mire végigment nekem is egy óra volt, rengeteg extra van ehhez.
  • Azeriel
    #26987
    Valakinek már sikerül felraknia a Morrowind Overhaul 3.0-t? Egyszer rávettem magam, hogy kipróbáljam, másfél órát telepítgettem, és nem bírtam rávenni, hogy elinduljon. Pedig nem lehetett mit elrontani rajta, mert szinte az egész autómatikus és nem állítottam át semmit...
  • PiszkosFred
    #26986
    Jaja, szinte tuti, hogy fertőzés.
  • BBalee
    #26985
    De rég volt már. Sajna emlékezetből írom, infoim már lehet hiányosak, de probálok segiteni:

    vagy elkaptál egy fertőzést, ez esetben templomban kell imátkozni egy oltárnál, és kigyógyulsz. Vagy undead-ekkel harcoltál és azok előszeretettel csökkentik az erődet. Utobbinál restore atribute strength tipusu vsrazslatot kell szerezni, ez visszaállitja az adott tulajdonságot. Vivec templomban mindent vissza lehet állitani...

    Ha valami betegséget kaptál el azt úgy emlékszem, h az aktiv spellek között látszik is
  • RED BULL F
    #26984
    Sziasztok. Nekem egy olyan problémám lenne, hogy eddig több, mint 420 egység súlyt elbírtam cipelni, de ez az érték folyamatosan csökken. Az erőnlét-helyreállító italok is csak ideiglenesen segítenek. Van erre valami megoldás, hogy vissza lehessen állítani lehetőleg konzolparancs turkálás nélkül?
  • steweee
    #26983
    csak tippelni tudok, de a morrowindnél nincs olyan hogy unofficial official peccs ? az obliban a gyári peccske nem oldottak meg minden ilyen jellegú bugot, de az unofficial gyári peccs peccse igen

    lehet itt is vmi ilyesmi
  • Lazacsavar
    #26982
    Hello lenne egy problémám a morrowindben a zarándok útja küldiben,felkerestem az összes oltárt és adakoztam is náluk de mikor visszamentem tribunalba de drin(aki a küldit adta)nem tekinti teljesnek a missziót és a napló szerint is befelyezetlen,ez azért is fura mert a végigjátszásokban azt írták nem kell az összeset oltárt fekeresni de én megtettem,mégsem húzza ki a naplóból a játék.Mi lehet a gond?
  • Szaruman
    #26981
    Xpn nem próbáltam.
  • steweee
    #26980
    oks. megnézem akkor vmelyik nagy modjával

    ja igen, érezhetően gyorsabb mint xp-n ?
  • Szaruman
    #26979
    Nekem megy.
  • steweee
    #26978
    vajon megy win7 alatt is ? próbálta már úgy vki ?
  • Szycsu
    #26977
    Most már értem, kösz :D
  • Fantusz
    #26976
    Erő, ügyesség, gyorsaság, állóképesség, mozgékonyság, intelligencia, akaraterő - ezek nem skillek, hanem tulajdonságok, amelyeket a hozzájuk tartozó skillek használatával lehet növelni a szintlépéskor kiosztott pontokkal.
    Szintlépéskor három tulajdonságra lehet pontot adni, melynek mértéke a a fejlesztett skillektől, képességektől függ.
    A kiegészító képességek növekedése nem gyorsítja a szintképést, de a szétosztható tulajdonságpontokra kihat.
    A karakterlapon meg tudod nézni, hogy a képességekhez melyik tulajdonság tartozik, pl. az intelligencia az alkímia, idézés, bűvölés, zárnyitás képességek használatával erősíthető, növelhető a szintlépéskor.
    Az intelligenciához tartozó 10 képesség növekedés érhet 5 pontnyi intelligencia növelést.
    3x5 pontot csak a kiegészítő képességek segítségével lehet elérni (matematika)

  • Szycsu
    #26975
    Használattal, ok. De most az intelligenciát hogy használom pl a játékban? :D
  • Fantusz
    #26974
    Használattal, vagy keresel egy trénert is kifizeted neki a skill növelésért kért össszeget.