72
Gef 4 MX
  • Maxx
    #72
    Hi geret, uj rajz van? :-)))Offtopic rulz, sorry:P
  • Garrett
    #71
    egyébként itt van a legjobb kártya:

    http://www.hwhunpage.com/funpage/HHP_BitchinFast3D.jpg
  • Garrett
    #70
    hmm én is végig olvastam az egészet mert most akarom lecserélni a szar TNT2 m64-emet valami Gef4 re . de asszem megvárom az az 1-2 hónapot. Nyáron úgyse fogok túl sokat gamelni, nem arra van a nyár... és nyár végén veszek valamit.
    Addig inkábbb gyűjtök és veszek egy komolyabb Gef 4 -et.
  • NeoMaN
    #69
    Fele annyi a textura pipelinje,es nincs benne se vertex se pixel shader.Szal Gef4mx=tuningoltGef2mx
  • NeoMaN
    #68
    Aki Gef4MX-et vesz Gef3 helyett az meg is erdemli.
  • direwolf
    #67
    Erre csak egyet tudok mondani: Inno3D GF3Ti200
    Fel lehet tornázni majdnem Ti500-as sebességre (ami ugye alig marad el a GF4 Ti4200-tól!), és brutto 36-37e! Ennél lényegesen olcsóbban ilyen teljesítmény nem nagyon lesz, ez most már látszik...
  • Zombye
    #66
    Na végigolvastam az elejétől!

    Hát nem semmi!

    Ezek után a következőket tudom hozzáfűzni.

    Aki most akar VGA cardot venni, szerintem várjon legalább 1 hónapot! A condexen mutatja be az ATI is és az Nvidia is az olcsó DX8 kompatibilis megoldásukat, ami egyértelműen a GF4MX és RADON7500 halálát fogja eredményezni.

    Habár lehet, hogy most hülyeséget mondtam, mert nem biztos. Most hogy így végiggondolom, az lenne a célszerű, hogy ezeket az egyébként kiváló DX7-es kártyákat a GF2 család helyére szorítanák le, mármint árban GF4MX440 mondjuk 16-17 ezer bruttó 20, és ezek az új, "olcsó" DX8 as kártyákat pedig a jelenlegi GF4MX440-es árszinvonalán kéne árulni.

    Az egébként érdekes kérdés, hogy megéri e most DX8-as kártyát venni arra hivatkozva, hogy "a jövő játékai majd ezt már támogatni fogják, és akkor majd hűűű! Én elég szkeptikus vagyok e téren, mert azért már a GF3 is elég rég óta a piacon van, és még csak most kezdenek el "szállingózni" a DX8 at kihasználó játékok. Tehát most már elmondható, hogy a DX8 valóban érezhetően elterjedőben van, ezért szerintem nem érdemes már beruházni DX7-es kártyára, jobban járunk, ha kivárjuk ezeket a "DX8MX" kártyákat, mert ha pl karácsonyra már tényleg olyan szinten lesznek a játékok DX8 kihasználási szinten, mint azt már beharangozták, hát nem hiszem, hogy egy most megvásárolt GF4MX440-es, vagy egy RADON7500-ös mennyire rúghat majd labdába. Gondolom azt senki sem kívánja magának, hogy a nehezen összekuporgatott forintjait beleölje egy olyan kártyába, amit fél év múlva kis túlzássa dobhat ki a szemétbe, mert egész egyszerűen szoftverből kell hozni azt a vizuális élményt, amit a kártya hardwerből képtelen megoldani.

    Summa Summárum

    Várni!! legalább 1 de inkább 2 hónapot. türelem!
    most már látszik a DX8 elterjedésének reális víziója, így karácsonyra a most megvett DX7-es kártya, még ha gyors is NEM LESSZ ELÉG!

    Én várok, és szt javaslom, hogy ti is
  • TheZsenyka
    #65
    Mielőtt azt hiszitek, hogy gennyeskedni akarok, úgy értettem, hogy a Geforce3 Ti200 is nagyon hasonló áron van. Nem érte volna meg jobban?
  • TheZsenyka
    #64
    És nem zavarnak a 3DMark-ban a "NO HARDWARE SUPPORT" feliratok?
  • voci
    #63
    Ja elfeljtettem a dobozon az van hogy Direct X 8.1 kompatibilis. Jé és tényleg xp alatt röhögve megy.
  • voci
    #62
    Most vettem egy Inno GeForce4 mx440est. A haveromnak egy GeForce3 Ti200asa van és összehasonlitottuk őket. Az Inno3D MX440-es grafikus vezérlője esetén, amely extrém tuningolhatósága miatt könnyedén felveszi a versenyt a GF3 Ti200-zal.Az alapbeállításról (270/400 MHz) a GPU órajelét 320 MHz-re, a memóriát pedig 500 MHz-re sikerült felhúznom. Ezen a sebességen a kártya stabil maradt. A tuningolt Inno3D Tornado GF4 MX440 egyformán teljesít a GeForce3 Ti200-zal: A tuningolást tekintve le a kalappal a kártya előtt, sőt lehet, hogy elmondható róla, hogy ez a grafikus vezérlő a leginkább tuningbarát az MX440-es kártyák közül. 320 MHz-es mag- és 500 MHz-es memóriasebességgel ez a videókártya egyes esetekben maga mögé utasítja a Ti200-as GeForce3-at is, de ne feledjük el, hogy a legtöbb Ti200-as is elég jól tuningolható, akkor meg az MX440-nek nem sok esélye marad. Egyedül csak a 3Dmark 2001ben maradt alul, de nem sokkal: a GeForve4 MX440 6140, a GeForce3 Ti200as 6764.
    Erről ennyit, aki nincs tele sok pénzel, de jó kártyát akar venni annak e kártyát ajánlom. Nekem megérte a br.31000 forintot

  • Inquisitor
    #60
    Ha a 4400 most 68.000+tréfa, akkor mennyi lesz szerintetek a 4200?
    Arról volt szó, hogy egy árban lesz a Ti500-al, amiből 40-50.000 között már 128MB-os is kapható.
    Szerintetek ez reális?
  • mikike
    #59
    gondolom akkor ilyet veszel
  • shabba
    #58
    Unreal Performance Test 2002 build 918:

    http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1608&p=5
    http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1608&p=6

    A $200 alatti kártyákat tesztelték. Benne van már a GF4Ti4200 is.
  • Anee
    #57
    hát a ti200 már 33 a 460as MX meg mivel csak msiben van/ami vivos /48 de még ez se veri a ti200at
    de háát r8500 már 41ért sokkal jobb
  • Dikkma
    #56
    Először én is azt mondtam, hogy GF4 MX höhö, de most láttam 420-as 22ért, 440-es 26ért (nettó of course). És tesztekben egy 440-es igencsak erős ellenfele a Ti200-nak! Legalábbis nem kétszer lassabb, csak kb. 0-10%-al. Van hogy gyorsabb is (seroius sam 2)
  • Borg
    #53
    Jah, ez valszin a max amit ki lehet hozni a kártyákból. Úgy néz ki a sima gef3nak elöbb vége van tuningban..
  • Anee
    #52
    hmm Ti200 hol gyorsabb a sima GF3nál?
    érdekes....../jó tudom hogy tuningolt de.../
  • Borg
    #51
    Ez az aktuális lista a madonion ORBján, ami azért eléggé megbizható, mivel a userek eredményei alapján alakul:

    1. NVIDIA GeForce4 Ti 4600
    2. ATI Radeon 8500
    3. NVIDIA GeForce4 Ti 4400
    4. NVIDIA GeForce3 Ti 500
    5. NVIDIA GeForce3 Ti 200
    6. NVIDIA GeForce3
    7. NVIDIA GeForce4 MX 440
    8. ATI Radeon 7500
    9. NVIDIA GeForce2 Ultra
    10. NVIDIA GeForce4 MX 420
  • vrob98
    #50
    Matrox es Nvidia kartyakhoz van a DivXG400, ami kijavitja ezt a hibat.
  • Inquisitor
    #49
    "Ne felejtsd el hogy a Gef4MX-ek nem Gef4-esek, mert csomó minden ki van butítva belőlük. Inkább tekinthetőek Gef3MXnek.."
    Maradjunk annyiban hogy nem véletlen a számozás! MX400-MX440-MX460
    IMHO inkább egy upgradelt GeForce2 MX400!!! Pláne, hogy Pixel és Vertex shader az ablakban, ellentétben a GF3-al ... ergo az új játékokban feldughatja az ember a seggébe az állítólagos nagy teljesítményét :(
    Lásd Aquanox teszt GF4MX-el ...
  • Customs Officer
    #47
    Szerintem a videokártyák ára is kicsit csökken majd a közeljövőben, mert eltörölték a vámot a számtek cuccokra...
  • Borg
    #46
    Ne felejtsd el hogy a Gef4MX-ek nem Gef4-esek, mert csomó minden ki van butítva belőlük. Inkább tekinthetőek Gef3MXnek..
  • Inquisitor
    #44
    Rajongo! Ha valakinek van egy DX7-es kártyája (MX400, GF2GTS/Pro/Ti, stb.) annak tök hülyeség szvsz egy gyorsabb DX7 kártyába invesztálnia, nem?
    Ellenben ha most vesz valaki új gépet, vagy régi gagyi kártyája van annak szerintem is az MX440(460) éri meg ... vagy egy NAGYON olcsó R7500.
  • vrob98
    #43
    Nalam pl Quake3DM4 maxon 1024ben nem megy 200fps ala XP1800/R8500on :)
  • Anee
    #42
    jó de a r8500 is húzható ha nagyonakarja az ember
    és a GF4 Ti4200 úgy 60-65 ropi lesz
  • Anee
    #39
    jelenleg a MX460 a legjobb:-)
  • Customs Officer
    #38
    Nem kell Gef 3 Ti200-hoz 50-55 ezer, mert 38 netto lehet venni. /Abit/ ennyi....
  • Anee
    #36
    az oké hogy lenyomja de ha mondjuk valaki 460as mxet akar/mondjuk MSI/ azt 54ért kapja meg és itt jött képbe a r8500
    más:Még alig ocsúdtunk fel a tömérdek GeForce4-es okozta kábulatból, az nVIDIA máris gőzerővel fejleszti a trónörököst. Az NV30 számos újdonsággal kecsegtet, melyekről csak némi információt csepegtetett a cég, ezek álljanak most itt:


    4X valamint 8X AGP

    0.13 mikronos GPU, melynek órajele 450Mhz

    73 millió tranzisztor

    8 pipeline

    Quad Vertex shaderek

    Dual Pixel shaderek

    Lightspeed Memory Architecture III

    Quad Cache memória rendszer

    Dual Z-buffer: hatékonyabb tömörítés, kevesebb veszteség

    NvAuto rendszer
  • vrob98
    #35
    a #23as hozzaszolasodban meg 8500rol irtad hogy szar. Mostmar 7500?
    Kovben mar azt irod majd hogy dehat egy sima RadeonLE-nel csak jobb az a GF4mx440
    ...
  • vrob98
    #34
    "Te hagyjuk az edesanyam ok?! Nem tudom mirol beszelsz de en szerintem masrol. Mi az hogy minden kartyan ugyanugy valtozik az fps. Ez akkora hulyeseg hogy ordit ne legyel mar ekkora lama. A max fps meg kit erdekel az megint mas teszta kisoreg. Vsync csak a max fps-t korlatozza en meg az ingadozasokrol beszelek ami joval fontosabb."

    1.Anyadrol nem beszeltem.
    2.Olyan kartyakrol beszelunk amik gamaban 100+fps-t hoznak, vagyis ha pl beallitod 100Hz-re a monitorod es Vsyncet bekapcsolod akkor fix 100 fps-t kapsz.
    3. "A max fps meg kit erdekel az megint mas teszta kisoreg." Kozod nincs az fps jatekokhoz ha ilyet leirsz.
  • Borg
    #32
    Nameg itt ez pl.. szűrje le mindenki a maga véleményét, ez a legújabb teszt a THGn, még én sem olvastam el, de KB ez a sorrend..

    Link

    1600x1200as tesztből jól leszürhető hogy kb 1 év mulva egy új játékban mennyire tud teljesiteni majd a kártya mondjuk 1024ben.. mennyire hosszutávú a befektetés..
  • Inquisitor
    #31
    Érdekes sorrend, mert egy órája sincs, hogy valaki (szintén tesztekkel) azt bizonygatta, hogy az MX440 SOKKAL gyorsabb még egy GF2Ti-nál is.
    Mivel egyik tesztet se én csináltam ... majd elhiszem HA látom!
  • Borg
    #30
    Na, flamet be lehet fejezni. Tessék tényekre hagyatkozni, és a topic a Gef4MXről szól, nem az ATiról.

    De hogy valami konkrétum is legyen itt, meg lehet nézni több tesztet is (volt pl a THGn is, ami azért elég komolynak mondható), amiben ott van a sorrend.

    -Gef4MX440
    -RADEON7500
    -Gef2Pro (ÉS NEM ULTRA MEG TI!)
    -Gef4MX460
    ...itt nemtom mi volt még...
    -Gef3 Ti200
    -aztán Gef3Ti500 = RADEON8500
    (tökmind1 hogy LE vagy sem, mert 8500asnál a 250 és 275 Mhz között ha 1FPS van...)

    Az meg hogy gef4ti-hez képest mit tud az R8500 az nem ennek a topicnak a témája, ide ennyi is elég, hogy bizony (én legalábbis) nem vennék semmi pénzért Gef4MXet.
  • TheZsenyka
    #29
    "Te hagyjuk az edesanyam ok?! Nem tudom mirol beszelsz de en szerintem masrol. "

    Rajongo... vedd már észre hogy nem azt mondta vrob98 hogy "Az anyád ingadozik jobban..." hanem "Az agyad ingadozik jobban..." nézd meg jobban :)
  • Anee
    #25
    de ember ez a topic a GF4 mxekről szól
    s az MX460 annyi mint egy R8500LE
  • vrob98
    #24
    Az agyad ingadozik jobban.
    Minden kartyan ugyanugy valtozik az fps helyzettol fuggoen.
    Erre talaltak ki a maxfps beallitast, vagy beallitod a Vsyncet onra es nemfog szaladgalni az fpsed.
  • Anee
    #22
    Radeon8500Le 43850
    Mindent ver
  • Customs Officer
    #21
    Szerinem legjobban az Abit Gef 3 Ti 200 éri meg (38+Áfa). Bírja a tuningolást, 64 DDR, DX 8 stb..
  • Jacek
    #20
    35-ert?? kicsit sok 36+ a Inno TI200-as