37
Mi a franctol remeg a kep? :(
  • SGonzalez
    #37
    Nekem is ugyanez a problémám mint nektek. Megremeg a kép és néha olyan kemény hangja van. Ha visszaveszem a fényerőt meg a kontrasztot akkor mérséklődik és nem olyan gyakori. De volt már olyan hogy azthittem elszállt a monitor :)) Egy ilyen (sajnos) szokványos remegésnél eltűnt a kép. De nagyon kemény volt. Most is :((( Ilyenkor ha kikapcsolom és visszakapcsolom megint jó. Basszus, asszem már közel van a halálhoz a monitor. Vagy mégse?? Mi lehet a baj?
  • Csacsis
    #36
    Hellóka, má megint itt vagyok.
    A monitorom most már ZOOM-ol is egyet (csak függőleges irányba kb:0,5 cm-t), ha egy fehér ablakot (pl:windows commandert) megfogok, és kihúzom a kép sarkába.
    Na ezt magyarázza el nekem valaki!
  • yolika
    #35
    Bocsika, nem teljesen ehhez tartozik, de úgy kb. 1-2 hét óta (egy kb 30 órás hajtás után) az Lg 775FT monitorom néha, szabálytalan időközönként "megremeg", pontosabban a kép összeszűkül, majd hirtelen kitágul, és egy pattanás hallatszik eközben. mindez egy másodpercig se tart, de elég zavaró. Régebben felbontásváltásnál csinált hasonlót, most meg csak úgy is. Előfordult már valakinél hasonló?
    Ha van valakinek ötlete, szívesen fogadnám. Lehet, hogy lett vele egy kis gubanc?
  • Csacsis
    #34
    Van degauss a monitoron. Nem használt. A hangszóró pedig nem sugároz. (PRIMAX soundstrom 120W PMPO)
  • CSOCSO
    #33
    nekem két ldalt van két nagy hangfal meg egy erősit is és semmi:))))))))vedd ela telcsit a közeléből:)))))))
  • PeTTi
    #32
    Az ötlet nagyon jó! Nem lehet hogy van valami nagy mágnes a közelben ,pl nagy méretü hangszóró?
  • Csacsis
    #31
    A windows felismeri a kártyaleolvasót, de nem használja. (win2k a kezdőképernyőnél kér pin kódot. ennyi)
  • Csacsis
    #30
    Az kizárt.
    nemtom mé remeg néha.
    A nokia teszt szépen ment.
  • Atus01
    #28
    Vmilyen külső egységként kéne látnia.
  • Csacsis
    #27
    De!
    A Miniszterelnöki hivatal meghírdetett pályázatán nyertük meg a gépet.
    Ingyen jött, és itt is marad 3 évig. Aztán raktári áron meg lehet venni. Ja igen. van egy aranyos beépített SMART kártya leolvaso a billentyűzetbe. Csak sajnos nincs hozzá kártyaleolvasó progi. (driver az van)
  • Atus01
    #25
    E-mail ment.
  • Zozo76
    #24
    Csacsis: Nem palyazaton kaptad?
  • zplayer
    #23
    Es van meg egy lehetoseg amit ugy POR vagy Szennyezodes :). Ha ez kerult a Monitorodba, ill tul sok, es a megfelelo helyen akkor ez is csinalhatja. Nekem ezert szarozott.
  • Csacsis
    #22
    OK!
    Hol lehet letölteni?
  • Atus01
    #21
    Nézzétek meg a NokiaMonitorTester-rel, abban a nagyfesz-táp tesztnél rezzenéstenennek kell lennie a képnek. Ha nem így van, akkor gyenge elektronikával van megáldva a monitor.
  • Csacsis
    #20
    Kösz a segítséget!
    A gépem mellesleg COMPAQ EVO500-as széria (P4,GE2MX400,1 dolog nem Compaq benne, a PCI-os BNC-s hálokártya, amit személyesen tettem bele(na az Realtek), mert az alaplapi UTP-hez nem volt 10 méteres kábelem (van egy p2-esem is, a másik szobába).
    Azt hiszem megvárom mi történik. ha hamarosan elszáll, akkor gari (de lehet hogy előbb szólok a szervíznek. A gép friss. 2 hónapos)
    Na mégegyszer köszi a segítséget!
    Üdv:Csacsis
  • PeTTi
    #18
    Neked a monitor nagyfesz trafód kezdi az utolsókat rugni. Add el,és ha alkudnak légy nagyon megértő.Mert ha elszáll akkor többe kerül egy nagyfesz trafó ,mintha vennél egy használt monitort.
  • Atus01
    #17
    Nagyfesz-táp gyenge minőségű. Nálam rezzenéstelen, akár fekete, akár fehér a kép.
  • Mr.Macho
    #16
    nem lehet hogy valaki vagy valami rázza hátulról a monitort? :)))))
  • Csacsis
    #15
    Helló!
    Nekem is ugyan ez a bajom. Kicsit remeg a kép (inkább összerándul és vissza) a 15-ös COMPAQ monitoromon, de csak amikor SOK FEHÉR (szin) van a képernyőn. Pl:Supergamez olvasása közben.
    Lehet hogy hamarosan elszáll?
  • Veriel
    #14
    Irtam, ket monitorral teszteltem. Azt hittem, az is egyertelmu, hogy ket vga kabellel :)

  • pilóta
    #13
    VGA kábelt cseréltél már?
    Nekem már okozott hasonló problémát a kontakthibás kábel, igaz az még Mac-en és jó régen.
  • Veriel
    #12
    Az adatlap bios a legfrisebb, az nem segit, a meghajtoit mar cserelgettem osszevissza, probaltam azt is, amit az asus ad, es azt is, amit az intel (merthogy szegenyke intel chipsetes).
    Marad a szetszedes, de nincs kedvem hozza :(
  • PeTTi
    #10
    Ha igy van és akkor garanciális és meg tudod indokolni .A kereskedőnek semmibe se kerül visszavinni a nagykerbe. De vigyázz mert a garancia attol a naptól számit igazán amikor a kereskedő megvette!!!(Arctalan topic!)
  • Veriel
    #9
    Rajottem, miert csokkenti a jelenseget, ha felhuzom a procit. Akkor ugyanis leesik az AGP 2x-re, 4x-rol. Ezaltal ez a hiba is merseklodik.

    Az a gaz, hogy ha bevinnem a szervizbe, hogy nezzek meg, akkor azt mondanak 2 het mulva, hogy mi a f.sz bajom van, akkor szoljak, ha fustol vagy ilyesmi. Vajon erdemes lenne ezzel megprobalni?
    Asszem van egy p3bf valahol a szekrenyben hozzavalo procival, csak rohadtul nincs kedvem szetszedni a gepet, idom meg plane ;(
  • PeTTi
    #8
    Csak arra gondoltam hogy az agp tuningban van.
    A feszültségeknél a névleges feszültség eltérésére gondolok. +5V : +4.83v ez még talán elmegy de ha ez már csak 4V akkor ...
    Talán erős megvilágitásnál belenéznék az agp portba is ,volt már precedens igaz memoriánál.
  • Veriel
    #7
    Na vegre erdemi hozzaszolasok... (a szememmel nincs gond, masokkal is megenzettem a dolgot)

    Tehat: igen, ha megfogok egy ablakot, akkor is, 2d-ben windows desktopnal ugyanez van (es villog is kicsit)

    Az alaplap meg garis szerencsere, a feszultsegnel miket kellene neznem? Van egy csomo :)
    Mindjart csekkolom az AGP beallitast, csak nem tudom pontosan, mire gondolsz ;(
  • PeTTi
    #6
    Lenne egy pár dolog amit én megnéznék.
    1. A biosban ellenörizni a feszültségeket , mennyire tér el mennyire ingadozik.Előfordulhat hogy a táp haldoklik.
    2. Az AGP 1/1 vagy 2/3 beállitással megy ? Ha 133 Mhz-es a proci akkor 1/2 szokott a helyes beállítás lenni.
    3. Az alaplap meg garis?
  • vrob98
    #5
    Ugyerted ha pl egy ablakot megfogsz es mozgatod akkor is, vagy csak 3D ben, vagy esetleg egy bizonyos szoftinal?
    Mert ha mindenhol akkor erdekes a problem ... :)
    Ha csak 3Dben, akkor probald ki meg 6 kartyan es 3 millio masik driverrel ... esetleg vsyncet kapcsold be :)
  • FREAK
    #4
    Háááááááát izé...........szóval..........a hiba talán nem a gépben van. Próbáld meg a szemészetet. És most nem viccelek. Ha a szemész mindent rendben talál, akkor dobd ki az alaplapot.
  • pilóta
    #3
    VGA kábel?
  • Pheel
    #2
    Nem igazán fogtam fel a problémád lényegét, de biztos csak én vagyok fáradt. Mikor mozog? Hogy mozog? Mi van?!? :DDDD
  • Veriel
    #1
    Na, igazi hardware guruk segitseget varom. Az a helyzet, hogy nalam gyors mozgasnal remegnek a dolgok. Ha az egesz kep mozog, akkor minden homalyos lesz. Ha egy targy, akkor csak az, es a szelein a mozgas sebessegetol fuggoen villognak a korvonalak. Nem veszes, de engem zavar.

    Mielott sok okossagot irnatok, legyszi az ilyeneket, hogy "a vsyncet kapcsoljam be", mellozzuk.

    Amit tudok:
    - nem a monitor hibaja, mert 2 monitoron lett tesztelve eddig (17 colos samsung es 19 colos iiyama)
    - nem a videokartya hibaja, mert 3 kartyan ugyanez van (tnt2 vanta, asus v7700, radeon 8500)
    - nem vsync meg ilyenek, mert mar 2 millio drivert es beallitast kiprobaltam, mint irtam, tobbfele hardveren.

    Lehetseges volna, hogy az alaplap miatt van? Egy cusl2-c van a gepben, p3 1ghz-cel a sziveben. Remlik, hogy az alaplapcsere ota csinalja, de nem vagyok biztos benne, es marhara nincs kedvem total szetszedni a gepet emiatt...
    Egyebkent az az erdekes, hogy az egyetlen dolog, amivel novelni-csokkenteni tudom a jelenseget (megszuntetni sajnos nem :( ), ha allitgatom a proci frekit 1000 es 1102 MHz kozott.
    Arra is gondoltam, hogy keves feszt. kap az agp port vagy ilyesmi.

    Otletek?