23
  • Csatti
    #23
    Egyreszt a rendszer biztosan dragabb mint egy leghuteses, masreszt technikai akadalyai is lehettek korabban, pl. hogy hutsek le hatekonyan a vizet, ha tul sok van akkor nehez, ha tul keves akkor nagyon hatekony hutesre van szukseg stb.
  • AnarchoiD
    #22
    itt megtalálható
  • AnarchoiD
    #21
    amugy kevesen tudjak, de a DREAMCAST a vilag elso vizhuteses konzolgepe is volt... dwsztilalt vizet keringetett, szal ez a hitachi ujjitas, nemis annyira nagyon uj ;)
  • b
    #20
    talán a víz sűrűségével ki lehet hozni belőle valami éppeszű mérőszámot. :)
  • CybearBoy
    #19
    Szerintem ha ez így lenne, akkor kezedettől fogva alkalmaztak volna vízhűtéses rendszereket...
  • Brett Shaw
    #17
    Szerintem sem túl nagy az áramfelvétel.
    Flashy:
    Tök igazad van. Valóban nyerő lenne, ha jobban elterjedne a vizhűtés. A zaj nekem is kezd az agyamra menni. Az alacsony áramfelvételű - tehát kevesebb hőt fejlesztő - procikra még néhány évet várni kell. IMHO a látványos áramfelvétel csökkenés a 0.09-es csikszélesség általános bevezetésével valósul meg. Ammeg még odébb van :(
  • Csatti
    #16
    Szerintem ennek nem lesz nagy aramfelvetele. Nem hinnem, hogy 56 gram viz kergetese egy rendszerben tobb energiat igenyel, mint 2-3 ventilator porgetese (amelynek szerintem nagysagrendekkel nagyobb ellenallast kell lekuzdenie).
  • Flashy
    #14
    Pyrex: tenyleg az lenne a jovo, de most nagyon nem ugy tunik hogy arrafele probalnak fejlodni, nekem mar nagyon ki van a tokom azzal hogy egy normalis sebesseggel meno gep mellett nem lehet elni, mert 4-5 hatalmas venti visit benne.
    nekem jo lenne a vizhutes is, vagy felolem tehetnek bele kicsi herripottert is hogy varazsoljon ra hideget, tokmindegy, csak menjen es ne legyen hangos.
    ha kifolyik a viz, az se biztos hogy nagyobb gazt okoz a hardverben (nem szamitva ha esetleg a usert megrazza az aram), mintha ventihiba miatt elfustol a proci, az alaplap, es esetleg meggyullad az egesz belseje a gepnek.
  • Laalee
    #12
    jo nagy marhasaq
  • Efreet
    #11
    az elsö Dreamcastok Japánban vízhütésesek voltak :)
  • PyRex
    #10
    Szerintem vizhutes suxx. A jovo az olyan technikake, ahol majd olyan procikat csinalnak, ami szinte alig melegszik imho nem kell neki hutes sem...

    PyRex
  • NasaTm
    #8
    Elobb utobb izesitet verziok is lesznek mint Colas, vagy Sprite-os :)
  • JTBM
    #7
    A vízhűtésé a jövő, mindenkinek lesz egy trópusi (hőálló) halakkal teli akváriuma a gépe mellett :)))
  • Borg
    #6
    Vagy egy olyan ATX ház, amiben van alapbol...
  • Borg
    #5
    Igazán kiadhatna már mondjuk a globalwin is vizhütés rendszert, én pl befizetnék egyre, ha nem lenne tul drága... legalább nem kell itthon barkácsolni.. nem mintha szükség lenne a hűtésére, csak a hangja miatt..
  • CybearBoy
    #3
    Egy ilyen szivattyúnak (még ha nem is akkora teljesíményű, mint az asztali gépek esetében) még mindig nagyobb energiafelvétele van, mint egy léghűtéses rendszernek, és ha ehez még hozzávesszük a P4 amúgy sem alacsony energiafelvételét, akkor egy ilyen notebook nem fog valami sokáig menni egy feltöltéssel, nem? Lehet, hogy manapság már elég hosszú ideig működő aksikat készítenek, de ez jelentősen lerövidíti a működési idejüket szerintem, pedig ez egy notebook esetében nem elhanyagolható szempont.
  • b
    #2
    > a vízhűtéses rendszer életciklusa pedig körülbelül kétszer hosszabb lesz a normál léghűtéses rendszerekénél.

    annál látványosabb lesz amikor elromlik. >)
  • fotel
    #1
    Állat!