42
Mié nem csatlakozik 56k-val?
  • Pheel
    #42
    Mint az enyém valszeg. Softmodem.
  • Icebird
    #41
    Acorp 56k-s modem
  • Pheel
    #40
    Aztaqrva! Milyen modem? 1200 bit/sec-es? ;]]]
  • Icebird
    #39
    NO COMMENT!

  • Pheel
    #38
    Hát igen. Nem baj, a Matáv megoldotta ezt a gondot. Júliustól ilyen sem lesz. :(
  • FreeHome
    #37
    Nem ez a baj, mert outlook nincs használatban.
    Egyéb?
  • Borg
    #35
    Pl kapcsold ki az outlookban hogy a levelek letöltése után bontsa a kapcsolatot?
  • FreeHome
    #34
    Jó lenne, ha tudna valaki tanácsot adni.
  • FreeHome
    #33
    Az miért lehet, hogy a tesóm matávnetes hozzáférése pár perc netezés után bontja a kapcsolatot?
    ISA hardware modem, és Motorola márkájú 56kbps sebességű.
    Ja, és Windows 95 alatt van. Segítsetek!!!!
  • Pheel
    #32
    Nekem nagyritkán van (1000-ből 1x) 48.8. Leggyakrabban (85% körül) 50.6, ritkábban 52.0. Se több, se kevesebb.
  • Evil
    #29
    en is arra varok hogy vissziranyusitsak az utcankat csak a gond az hogy ezt 1.5 evvel ezelott mondtak. :(( Marad az 56K modem es eszmeletlen sebessege.Vagy beruhazok egy muholdas cuccra.
  • Zozo76
    #28
    En meg itthon szenvedek egy 33.6-ossal. :(
    De mar lehet hogy nem veszek 56-osat, mert ugy nez ki lassan kiepul nalunk a kabelhalozat.
    Akkor elofizetek a kabel-en keresztuli netre oszt elfeledem ezt a modemes szart.
  • mikike
    #27
    haveromnak HCF modemje van és XP alatt meg se nyikkan
    nyikk
  • Pheel
    #26
    Előferdül. Nekem is volt. Tedd át a modemedet olyan slotba, ahol nem osztozik IRQn és nem lesz ilyen.
  • Ted Lapidus
    #22
    olvasd végig a topicot, megakapod a választ...
  • THG
    #20
    A Windows Me alatt "csak" 2mbps-el csatlakozott :))
  • Atus01
    #19
    Jaja, ez a hálókártya és a modem közti sebesség.
  • shabba
    #18
    Persze a DSL modemhez. :) Csakhogy a modem már nem ennyivel csatlakozik a szolgáltatóhoz, hanem csak amennyit az ISP megenged. :(
  • THG
    #17
    nekem axelero adsl-em van és az XP szerint 10Mbps csatlakozom :))
  • Pheel
    #16
    Mit akarsz rajta belőni?
  • Pheel
    #13
    jaja hogyne...
  • Inquisitor
    #12
    De ha nem 1-2 hónapra kell, akkor 100x jobban megéri, mint egy lassú, gagyi telefonos nett, mondjuk havi 10-15.000-es telefonszámlával. Nem?
  • Pheel
    #11
    Meg ugye a közel 30 rugós belépti díj...
  • shabba
    #10
    Ez nem is kérdés, egy 512/128kbps-es kábelnet kb. 14-16x gyorsabb lefelé, és 5-6x gyorsabb felfelé. Persze csak ha megy rendesen. Árban pedig nem olyan nagy a differencia. És a legnyomósabb érv mellette az hogy 24h-s. Csak egy a probléma az Axi kábelnetjével nagyon sok a probléma vele: pocsék rendelkezésre állási idő, alulméretezett sávszélességgel bíró hálózat, magasról szarnak a felhasználóikra, stb.
  • petee
    #9
    Most már világos, köszi. Akkor nem sokkal gyorsabb a 33.6os modemnél.Én a tiszanetről (axelero) nyomom azt 33.6-ossal 3.5kb/sec volt a max. 56-ossal 5kb/sec.Akko már inkább a kábelnet...
  • Pheel
    #7
    Nekem az 50.6 az alap, de ha jó napja van, akkor 52.0-val connectel. Bár, mikor egy másik helyen neteztem, örültem a 48.0-ának is :)

    Sőt! Mikor 33.6-os modemem volt, akkor volt, hogy csak 21.6-tal ment fel. Na az szar volt.
  • shabba
    #6
    A 7 is kamu, örülj ha 4Kb/sec-el jön valójában. Persze ha nagyon jól tömöríthető HTML vagy TXT fileokat töltesz akkor elképzelhető, de már tömörített tartalomnál biztos nem. A DAP hajlamos a dezinformálásra. Jobban jársz ha a becsatlakozást jelző kis zölden villogó ikonon nézed meg mennyi jön le 1 perc alatt, az legalább valós értéket ad. Nállam a jellemző értékek 45333-as connectel 300Kb/perc vagy 18.5Mb/óra.
  • asysoft
    #5
    Örülj, hogy 44k-val csatlakozol! Én általában 33600-al, de a max 38333. A vonal recseg, vagy 20 drót van 'összeragasztva'. Ám letöltéskor (nemtom, hogy hogy) a download Accelerator 7kb/s-t is elér!! (Amikor meg kezdem a letöltést, akkor eléri a 12-t is de ez már olyan kamu érték...)
  • shabba
    #4
    Az 56kbps csak egy elméleti maximum, soha nem lehet elérni. Egyébként van egy biztonségi sávszél ami alapból 53333-ra redukálja a maximumot, de ez is csak egy elméleti érték. A kacsolódás sebessége a telefonvonal minőségétől függ. Nállunk optikán ez viszonylag tiszta de itt is csak 48000-el csatlakozik egy haver nem messze tőlem míg nállam az átlag 45333. Néhány topicban olvastam olyat hogy valakit 50666-al felenged, de ő csak mázlista. A 44000 átlag érték és elfogadható. Ha eletleg sorba kötve a telefon is lóg a modemeden az csökkenthet egy keveset, vagy a rosszul megoldott ikresítés is ronthatja a vonal minőségét vagy egy rossz kábel. Egyébként egy 44000-el felconnectelt vonallal sem lehet 44000/8/1024=5.37Kb/sec-el tölteni mert a modem asszinkron és a adatszinkronizáció tovább rontja a helyzetet. Ezen kívül vannak még adatszinkronizációs csomagok, IP headerek, szóval örülhetsz ha a download managerben 4.7Kb/sec-et láthatsz, ami a 56kbps(7Kb/sec)-hez képest csak 67%-os hatásfok, de sokat nem tehetsz ellene, ez az analóg modem korlátja. És mivel asszinkron a rendszer ha feltöltesz az megöli a letöltésedet. Vagyis ha max. 3Kb/sec-el töltesz fel, akkor a letöltésed leredukálódik 1Kb/sec-re. Az analóg rendszerrel szemben az IDSN sokkal fejlettebb, igaz az digitális rendszer. Ott a 64kbps tényleg annyi, persze ott is van adatszinkronizáció ami levesz 10%-ot, de legalább full szinkron, vagyis a feltöltés nem öli meg a letöltést. Ott egy 1 csatornás rendszer tudja a 7.6Kb/sec-et föl-le egyszerre. Ennek ellenére ma már az ISDN pláne az analóg modem technológia felett alaposan eljárt az idő. Persze mit tehet az ember ha nem tud szélessávú technológiához jutni, hiszen az Axelero reklámjában az ADSL MINDENKINEK valójában csak az ország alig 10%-át jelenti, a többi ember pedig szerintük egy SENKI. Kábelnet is nagyon kevés helyen elérhető, úgyhogy az emberek többségénél még sokáig marad a szar modem.

    Bocs ha hosszú voltam, meg néhol OFF, de egy kicsit morcos vagyok.
  • Spenser
    #2
    Szerintem nem a modem hibájja hanem a vonalé, amúgy "szerintem nem nagyon lehet elérni az 56K csatlakozást.
  • petee
    #1
    Van egy Acorp 56k-s (kulso) modemem és nem csatlakozik 56 000 bps-sel, csak 44 000 bps-sel.Nem tudom hogy kell átálitani.Ha valaki tudja a megoldast segitsen lecci!!