53
na, lehet nagymenőzni
  • Efreet
    #53
    ez is sok a jóból :)
  • cSuwwi
    #52
    Világos! Azt hittem még bonyolultabb :) Főmodul-szubmodul ...alalalalalalalmodul.
  • Efreet
    #51
    5éves, 2 év után van a szakválasztás, 3 év után a szakirány-fömodul, utána meg a szubmodul választás.
  • cSuwwi
    #50
    Persze. A Fősulin az első év után kell szakot választani, így 4 éves a suli (azt hiszem). Az egyetemen ezek szerint a 2.-év után kell választani és így 5 vagy 6 éves?
  • Efreet
    #49
    Közlekedésmérnöki kar. a szakosodásig nem jutottam el. és nehéz volt, meg a tanítói karról és a stílusról is megvan a véleményem... de azt nem írom le, mert ki kellene moderálni.
  • cSuwwi
    #48
    Miért? Kicsit kemény a tanmenet? Milyen szakra jártál?
  • Efreet
    #47
    semmilyen. van 2 év müegyetemem, de oda nem megyek vissza többet... adjatok tippeket, maradt 3 hetem jelentkezni... :D
  • cSuwwi
    #46
    Belefért :) Vissza az eredeti témához: Milyen doktorátuod van?
  • Efreet
    #45
    úgy legyen. (bocsi az enyhe elkanyarodásért :D)
  • cSuwwi
    #44
    aha. Jó tudni. Úgy legyen. ÁMEN!
  • Efreet
    #43
    csak az hal meg, aki nem tud jobbat.
  • cSuwwi
    #42
    És akkor nem fogok meghalni???
  • Efreet
    #41
    :)) találd meg magad
  • cSuwwi
    #40
    :) Honnan meríted az erőt, URAM?
  • Efreet
    #39
    akkor meg fogsz. én nem fogok.
  • cSuwwi
    #38
    Ez az élet rendje... Nincs kedvem 100 évesen ágyhoz kötötten élni úgy, hogy még a WC-re sem tudok kimenni segítség nélkül.
    Megaztán a Cigi+Pia úgyis elteszi a tüdőmet & májamat... Ez van
  • Efreet
    #37
    te meg fogsz halni?
  • cSuwwi
    #36
    Ez már kezd érdekelni...
  • Efreet
    #35
    én nem. (fogok meghalni)
  • cSuwwi
    #34
    Egyszerű netes emberként fogunk meghalni :(
  • Efreet
    #33
    Laalee-é a legtöbb. én pedig nem emlék leszek.
  • cSuwwi
    #32
    Az emléked esetleg fennmaradhat 500 évig, ha valami maradandót alkotsz, modjuk itt a fórumon, mint a legtöbb hozzászólással rendelkező tag :)
  • Efreet
    #31
    ö robotként kezdte. én efreet vagyok.
  • cSuwwi
    #30
    Megdöntöd a Robin Williams 200 éves emberét, 500 évesre, vagy mi? ;)
  • Efreet
    #29
    nem szabad extrapolálni. a természetben nincsenek lineáris folyamatok :) (máshol se nagyon)
    és lehet, hogy ti már nem fogtok itt élni akkor. én szándékozom. bár jól bírom a magas hömérsékleteket :)
  • cSuwwi
    #28
    Akkor már ugysem a földön fogunk élni, nekünk meg se hírünk - se hamvunk nem lesz...
  • Laalee
    #27
    25gen
  • Laalee
    #26
    500 ev mit izgat engem :) az 20 generacio
    ennyi ido alatt ugyis kirtja az emberiseg magat
  • FREAK
    #25
    Hát pont ez a lényeg! Ha ötven év alatt csak 2 fokot emelkedik az átlag, számold ki mi lesz 500 év múlva!
  • Efreet
    #24
    mi 50 év 500ezerhez képest... épp jövünk ki egy jégkorszakból, lehet, hogy csak annak a hatása (bár ezt erösen kétlem én is, de belejátszhat)
  • FREAK
    #23
    Hát pedig nem a középkorban kezdődött. A gyárak, autók stb. miatt van, vagyis max. 50-70 éve kezdődhetett.
  • Efreet
    #22
    nekem is ez az érzésem, de a globális felmelegedést, mint olyat nem hiszem, hogy 10 év távlatából lehetne vizsgálni. sokkal inkább egyre szélsöségesebb az idöjárás mindenhol, ezt aláírom.
  • FREAK
    #21
    Jó, hát akkor te nem hiszed, de én érzem, hogy minden nyár melegebb, mint az előző, és biztos vagyok benne, hogy 10 év múlva ritka jelenség lesz Pesten a havazás.
  • Efreet
    #20
    világszinten ez nem látszik, mert a hetvenvalahány% óceán azért erösen ellenedolgozik bármilyen melegedésnek-hülésnek. legalább 20 évre visszamenöleg meg nincsenek meg a szatelit-hötérképek
  • FREAK
    #19
    Vidéken úgymond "állandó" az éghajlat. Vagyis nem úgy globális a felmelegedés, hogy a föld minden pontján nő a hőmérséklet. Nyilván a hőhullám egyes pontokból indul ki, nagyvárosok, ipartelepek, hónapokig égő olajmezők felől....... És szépen terjeszkedik.
    Utána kéne nézni neten, hátha találunk egy hőtérképet a földről.
  • Efreet
    #18
    pont te írtad, hogy ehez képest vidéken, stb egyre hidegebb van. Gaia megtartja a szintet.
  • FREAK
    #17
    Persze, régen is voltak érdekes évszakok, de vegyük a következőt:

    Budapesten az utóbbi időben alig volt hó. Akkor sem amikor kint az alföldön meg f*szom tudja hol egész falvak szorultak a hó alá. Világos, hiszen egy nagyváros fölött egész más az éghajlat, sokkal "melegebb", mint a puszta fölött. Ha Pesten lehull a hó, hamar elolvad a talaj alatt húzódó melegvízvezetékektől, meg a sok MELEG kipufogógáztól, gyáraktól stb. Ez eddig ugye okés.

    A folyamat innen egyszerű, hiszen a nagyvárosok egyre nagyobbak, egyre több van belőlük, vagyis szép lassan "felmelegítik" a területeket.
  • Efreet
    #16
    elötte meg igen. elötte meg megint nem... ez nem globális felmelegedés... sima hullámzás, meg most épp kicsit szélsöségesebb az idöjárás. 3(vagy 4) éve februárban volt kb méteres hó. elötte meg 2 télen át nem, 89-ben meg másfél-két méteres, amire elötte 20 éven át nem volt példa.
  • FREAK
    #15
    Nem azért, de 10 (na jó, 13) éve minimum fél méter hó hullott karácsony előtt, és ez tök természetes volt. AZ elmúlt öt évben összesen nem hullott annyi hó.
    Vagy ott vannak a nyarak. Az utsó 3 év nagyon durva volt. Előtte ez szintén nem volt jellemző.
  • Efreet
    #14
    mert a globális felmelegedés az 10 év alatt szórakozik. milyen hideg volt január elején? és 3 éve?? segíííítség kihül a Föld!!!! :))))

    a túlnépesedés már megint másik tál tészta.