142
Help me plíz!
  • zsoltioregon
    #142
  • RealCián
    #141
    Jó trükk.

  • DanielT
    #140
    Akkor ne menjetek külföldre nyaralni vele.

    "Kizárólag Magyarország területén, magyarországi mobilhálózaton használható."
  • Béccy
    #139
    Üdv! Érdekes kütyü ez, meglestem én is...a kutyás dolog ugyan azt tudja a leírtak alapján csak külön lehet hozzá vízálló tokot venni. Mondjuk ez engem annyira nem izgat, nekünk kocsihoz kell! Most voltunk Horvátországban és egy magyar család kocsiját ellopták, elég nagy szívás így hazajutni, szóval nekünk most ez volt az a löket hogy beszerezzünk valami ilyet...! Apám jövőre nem akar izgulni...
  • Rubenvagyok
    #138
    NA az jó :) azt néztem, hogy van kutyáknak is, de az is ugyan olyan alapon működik mint a kocsiban lévő? vagyis folyamatosan mutatja a kutya pozícióját? vagy van valami még hozzá?
  • edisonson
    #137
    Mi már elég régóta használjuk a familyguard-ot, szükség még nem volt rá, de apámnak nagy megnyugvást jelentett amikor megvette. Most a kutyánknak fogunk ilyet venni, mert ugye olyan is van:D
  • Rubenvagyok
    #136
    Köszi, pont ez érdekelt mennyire is érzékeny a rendszer! De ez így eléggé kecsegtetőnek hat összességében!
  • Thaison
    #135
    A jel erősségétől függ hogy éppen hol parkolok, de kipróbáltuk és ha meglökik a kocsit már akkor is jelez. Szóval arra is jó hogy elkerüld azokat az eseteket amikor nekitolatnak a kocsidnak és elhajt az xy...!
  • Rubenvagyok
    #134
    Rendben köszi :)
    Én se hiszem teljes mértékben, hogy lehetne blokkolni, mert akkor nem sok értelme van! Szerintem akkor még kicsi agyalás meg összehasonlítás és eldöntöm melyik is lesz.
    Még egy utolsó kérdés, neked mennyire ad jelt/sms-t arról ha a kocsi megmozdul?
  • Thaison
    #133
    Én megvettem végül. Sokan mondták hogy lehet blokkolni meg ilyenek....ezért én is sokat gondolkodtam de aztán arra jutottam hogy ilyen technikára egy alsó vagy középkategóriás autónál nem fognak számítani. Egy felsőkategóriásnál már biztos blokkolóval felszerelkezve mennek, de akkor ott van más védelem is pluszban...! Szóval megvettem és megnyugvást jelent hogy benne van a kocsimban. Egyszer ismerősömet megkértem hogy furikázzon vele, aztán én meg néztem a neten. Jópofa dolog. Szerintem ne vacillálj.
  • Rubenvagyok
    #132
    sikerült már beszerezned ezt vagy valamelyik másik eszközt? Csak mert nekem is nagy szükségem lenne most már egy ilyenre, csak még vacillálok!
  • Thaison
    #131
    Én is lopásgátlót keresek a kocsimba(azaz inkább valami GPS-GSM alapú nyomkövetőt),elég régóta kutakodom és gyűjtöm a tapasztalatokat. Ami nekem a legszimpatikusabb az a FamilyGuard. Hallott róla már itt valaki? Itt nézzetek szét A lényege annyi hogy mozgásérzékelő és gps van beleépítve aminek az eredmény az hogy ha pl. meglökik a kocsit akkor küldi az sms-t.Hogyha meg már megtörtént a baj és elkötötték a kocsit akkor online lehet nyomonkövetni. Elég jó kis kütyü. Jah és ami számomra a legszimpatikusabb volt hogy bárhova elrakhatom, ahova csak akarom olyan pici. Vélemény?
  • monkeymajom
    #130
    Amúgy egy átlagos kocsinál, ha el akarnak lopni nem hiszem, hogy olyan kütyüvel mászkál ami hazavágja a jeladót.
    Nem hinném,hogy erre figyelnek a tolvajok. Ráadásul miután ellopták a kocsit szerintem 30 percen belül lehet elő is kerül.
  • Rubenvagyok
    #129
    Hát oké, hogy megjelölteted, de ha ellopják a kocsid és nem tudod, hogy hova is került akkor azt fújhatod! Mert ha kiviszik külföldre pl keletre akkor ott nem biztos, hogy érdekli majd őket az UV fényes megjelölt festésű alkatrész. Nálam inkább a GPS-es egységek amik felkeltették a figyelmemet. Legalább tudom merre tart és lehet értesíteni a rendőrséget.
  • Audi TDI
    #128
    Amúgy róla van szó :( Hogy rohadna meg aki elvitte, átmehetne rajta egy villamos!
  • Audi TDI
    #127
    Köszi az együtt érzést! Még én is reménykedem benne, hogy meg lesz de ennek szinte nulla az esélye.
    erről a védelemről már én is hallottam. Minden fő alkatrész megjelölnek látványos és eldugott helyeken is. Lehet ezt sem ártana megcsináltatni.
  • ubulka
    #126
    Másik jó dolog még az autó egyes belső részeinek UV festékkel való megjelölése, ami csak UV fénynél látható, és ennek a mozzanatnak a feltüntetése az autón, hogy el van látva ezzel a védelemmel is, hiszen a megelőzés a legofntosabb.
    Így nem tudnák a zsiványok értékesíteni belőle az alkatrészeket.
  • ubulka
    #125
    Na az így együtt fasza! Úgy már tuti nem próbálkoznak be!
    Nem árt még próbálkozni, mert nem biztos, hogy minden autó alkatrésznek megy, lehet valaki használni fogja kint, megkapja egy másik ugyanolyan kinti papírjait.
    De korntsem biztos hogy megálltak Ukrajába.

    Mindenesetre sok sikert kívánok az autó, és a banda előkerítésére!
    Nagyon aljas dolognak tartom más vagyonát, vagy munkaeszközét megsemmisíteni, az ilyeneknek sok-sok börtönt kívánok.
  • Audi TDI
    #124
    Érdekesség ként mondom el. A rendőrségről telefonáltak miszerint találtak az autóról egy kamera felvételt. Jól látszik a felvételen az autó és a rendszám is rajta, nem volt lecserélve. A Záhonyi határon vitték át ukrajnába még aznap éjjel. Az autóban benne maradt a forgalmi, egy kölcsönadási szerződést írtak hamis aláírással. Gyakorlatilag forgalmi van, rendszám stimmel, "meghatalmazás van" az autó kőrözés alatt nincsen, mert akkor még bejelentve nem volt sőt még nem is tudtuk, hogy elvitték. ez történt :( az már nem lesz meg csak ha valamit el nem szúrnak és lebuknak. A következő kocsiban a 200 ezres pajzs lesz + Tytan dipol vagy Defend lock és egy saját indításgátló. De lehet minden megállás után körbeláncolom a 4 kereket.
  • w77d
    #123
    "De sajnos, ha ritka példány, vagy ha valaki pont arra adott megrendelést, akkor viszik akárhogy."

    Ettől félek én is, nehogy valaki Cadillac megrendelést adjon le... bár van váltózáram, de azért sokszor szarok és féltem a verdám. Azzal nyugtatom amgam mindig, hogy csak nem viszik el, hamar megkerül mert pár darab van az országban, alkatrésznek szétszedni pl nem éri meg.
  • ubulka
    #122
    Nagyobb értékű autókba mindenképp érdemes váltózárat tetetni (50 ezer ft), meg kormányzárat (5 ezer ft).
    Riasztóba, meg GPS szarságokba még véletlen se gondolkozzatok akármit ígérnek felesleges, nem fogok magyarázkodni, de szart sem érnek.
    Megy a zsivány, meglátja a váltózárat, kormányzárat, bassza meg, nem fog vele pepecselni, keres másikat.
    De sajnos, ha ritka példány, vagy ha valaki pont arra adott megrendelést, akkor viszik akárhogy.
    De pl. egy mezei Passatból vagy Swiftből inkább másikat keresnek.

    Nekem is egy rendőr mesélte, aki sok ilyen zsiványt rács mögé juttatott már szerencsére.
  • zsoltioregon
    #121
    1000 darabban van már sajna. Passat alkatrészre nagy most a kereslet. Nagyobb, mint Peugeot 307, vagy Swift.
  • Audi TDI
    #120
    ELLOPTÁK!!! VW Passat Variant Ezüst 2002-es KIL-392 ültetve, vonóhorgos
    2012.01.31 reggelre a Frankel Leó utcából a Lukács fürdő és az ORFI kórház mozgáskorlátozott parkolójából
    lopta el egy embernek nem minősülő gerinctelen féreg az autót a szélvédőben lévő kék mozgáskorlátozott kártya ellenére.
    Nagyon szépen kérek mindenkit aki látta az autót vagy tud ebben segíteni nekem kérem értesítsen.
    Az autóra nagy szükségem van a kezelések miatt, másikra nincsen pénzem!
    A becsületes megtaláló vagy nyomravezető jutalomban részesül!
    Az autót a rendőrség és magán szervezetek is keresik. Autóbontósok és alkatrész felvásárlók Kérem értesítsenek, minthogy értékesítsék!
    2002-es ezüst Passat kombi vonóhorgos ültetve és magas felszereltségű! Rendszáma: KIL-392
    Tel:20/419-21-63
  • kakimakifsz
    #119
    A mai autóknál a tulaj a gyenge pont. Nagy értékű terepjáró esetében pár "szépfiú"
    csodákat tud művelni.

    Így áthidalható a kódkártyás kulcs, az immobilzer, a titkos gombok is.
    A GPS-t meg hazavágja egy zavaró és mehet a GL500 Merci Oroszországba:)
  • PíszLávJuniti
    #118
    sikerült dikki?
    megvolt a csaj ? :o
  • PeeVee
    #117
    heh lol... ma hajnali 4kor akarták ellopni a kb 2millió értékű motorcsónakunk a ház elől... de a kutya ugatott és anyukám felébredt és kimentek apával:D és apa pisztollyal és megijedtek eh... 3 kocsival baz... kitolák, és már majdnem el is vontatták... épphogy nem lopták el... ha ezt is vmi 15%ért akarják eladni akkor mi értelme??... SOK EMBER BAROMISOKAT DOLGOZIK EZÉRT.... és sok fasz 300.000ért akarja eladni? elmehet a ...ba!!!! fel van rakva netre, mivel el szeretnénk adni és érdeklődött 1-2 ember... gyanus most így visszagondolva hogy hogyan beszéltek stb... furák! lehet valamelyik intézte... Csak nem próbálják megint meg, hogy elkössék.. bár ha nagyon kell nekik, lehet megpróbálják! de most legalább nem lesz túl könnyű! sőt... :))
  • Hunnenkoenig
    #116
    Hat dikkma en regelve vagyok es email cimem is van es akar mod vagy, akar nem, egy köcsög bunko vagy es az is maradsz eleted vegeig.
    Igaz nem ismerlek, de ez utan a topik utan es az erveid utan meg föleg, megallapitom, hogy abszolute azok taboraba tartozol, akiknek semmi letjogosultsaguk nincs ezen a földön es csak a levegöt szennyezed.
  • eNiX
    #115
    elhiszem

    egyébként én elolvastam mikor ráértem. úgy 20 perc volt
  • csoola
    #114
    jah sry egy kicsit elragadtattam magam, de látom te is.és konténer nem kontér.télleg bocs.télleg.most nem hiszedel mi?nem baj.már megint hülye vok.ezt már tuti elhiszed.
  • sniper01
    #113
    Hallod vazze?
    Ezt olvassa el akinek két annya volt!!
  • eNiX
    #112
    az ilyenek mint te nem való fórumokra max a sarki kontérbe!! ott is a gyári hibás, selejtes hulladékok kozé.....
  • eNiX
    #111
    héj héj héj!!!
    állítsad le magadat, ez nem a gumiszoba!!!
    az ilyeneket símán kitiltanám innen IP alapján aztán szopókanyalóka ! ! !
    én normálisan válaszoltam elvárom h TE így tegyél!!
    ráadásul Húsvétkor! heh... kispöcs......
  • eNiX
    #109
    nem tom megnézted-e a dátumot.... nem hinném h válaszolna
  • csoola
    #108
    nem azért, dikkma de ha jol értettem te csak 1 napra akarsz autot.akkor miért nem mész kölcsönzöbe?(de lehet h nem értettem jol)
  • eNiX
    #107
    ide írhatnátok valamit ha már van ilyen topic is :D
    érdekelne....
    esetleg tippek, tapasztalatok szockocsikkal kapcsolatban.... :)
  • DanielT
    #106
    Index.hu -n volt, többen többször szedték ízekre, van benne néhány embertelen nagy baromság, de persze érdemes elolvasni.
  • eNiX
    #105
    hu, hát csak a végére értem! elgondolkodtatóan érdekes
    melyik fórumról valő?
  • fifi
    #104
    ez milyen fórum?
  • N3TuddKi
    #103
    ha jól emlékszem ez egy 2003as dolog, de még mindig aktuális...
  • Vlala #102
    Érdekes.