828
Várok mindenkit, akit érdekel a téma, gyakorlott, vagy profi TA-zó, testelhagyó
  • Aquir
    #788
    tudat alatti / félig tudatos szinten feldolgozol eseményeket és az érzések is beletartoznak, nyilván reagálni fogsz rá
  • NeverwinterKING
    #787
    "Ilyenkor a test le van blokkolva.. de nem 100 % os a hatás."

    hát ez az. nem 100%os. nem azt mondom hogy mindig reagálunk az álmokra csak néha.
  • Slinky Cyle
    #786
    én nem szoktam reagálni az álomra.. nem értem ezt
    Ha mondjuk álmodban kint vagy az olimpián versenyezni, az még nem jelenti azt, hogy leizzadsz, vagy hogy egy helyben futnál vagy ugrálnál az álmodban.
    Ilyenkor a test le van blokkolva.. de nem 100 % os a hatás.
    Pl a szem mozgása nincs leblokkolva. Ezért van az, hogy vadul mozog a szem a lehunyt szemhéj mögött a REM álomfázisban.
    Vagy amikor részben felébredsz alvás közben és kialakul az alvási paralízis olyankor az egész tested le van bénulva, még levegőt sem tudsz akaratlagosan venni, egyedül csak a szemedet tudod mozgatni és közben meg még látod az álomképeket meg a szobát is amiben vagy.. fura egy állampot, meg ijesztő is.
  • NeverwinterKING
    #785
    Remélem jó helyen járok a kérdésemmel. Nem találtam más álommal foglalkozó topikot.
    Ha jól tudom akkor az álom az "agyunk által vetített film" (nagyon leegyszerűsítve). Az agyunk játszik ilyenkor a megélt eseményekkel, a szorongásunkkal és sok egyébbel. de ha ez CSAK álom és nem valóság akkor mért van az h a testünk mégis reagál rá. Kiskorában az ember sokszor bepisilt az ágyába mert azt álmodta h kiment a WCre. Vagy ha rosszat álmodsz megizzadsz stb. Ez alapján az álom egy hamis inger amire a testünk a valóságban válaszol. Úgy tudom ez a hallucináció definíciója: hamis ingerre valós válasz.
    Lehet válaszoltam a saját kérdésemre, de mért van az hogy az álmokra reagálunk?
  • Slinky Cyle
    #784
    csak kb negyed, fél órát voltam ebben az állapotban, aztán felkeltem a végén
  • mumpic
    #783
    És kipihenten ébredtél?
  • Aquir
    #782
    A két test érzés szokásos amikor azt is érzed hogy fekszel. Általában az irányítás azonnal be szokott jönni, de már régebben volt ilyen álmom.
  • Slinky Cyle
    #781
    Tegnap este amikor lefeküdtem, nekem is volt egy tudatos álmom.
    Illetve sorozatom.
    Lefeküdtem aludni, korán.
    Eljött az a pont hogy elaludtam, de mintha valami miatt visszaébredtem volna, de teljesen felébredni nem tudtam. A szemem csukva volt, halvány álomképek lebegtek előttem, inkább csak ilyen geometriai formák.
    Éreztem a testemet, ahogy az ágyban fekszik, és hallottam a valóságos külvilág zajait. Leginkább a külvilág zajai kötöttek össze a valósággal.
    Megmozdulni nagyon nehezen tudtam, mintha rettenetesen fáradt lett volna a testem, de a kezemet is meg tudtam mozdítani. Ekkor nem történt semmi. De éreztem, hogy jövök vissza a valóságban. Az agyam hirtelen mintha elöntötte volna valami, minden kitisztult. Kinyitottam a szemem, és felébredve a valóságban találtam magam. Felfogtam, hogy egy elaludtam, álmodtam, és az álom határáról jöttem vissza.
    Még éreztem magamban enyhén azt az érzést amiből visszajöttem, és mivel fáradt is voltam, megpróbáltam visszaaludni. Az ágyból nem keltem fel, maradtam abban a meleg kényelmes pózban az ágyban, ahogy aludni szoktam.
    Becsuktam a szemem, vártam egy kicsit, éreztem ahogy az érzés lassan elönt, viszont végig a tudatomnál voltam. Lassan vissza estem abba az állapotba ahonnan kijöttem, és betörtek az álomképek a tudatomban.
    Elkezdtem álmodni, úgy hogy félig meddig tudatomnál voltam.
    Illetve, tudtam, hogy az ágyban vagyok, és nemrég aludtam vissza, viszont azt is tudtam, hogy egy idegen szobában voltam, csináltam dolgokat, és tudtam hogy álmodok.
    Két testet éreztem, egy gyenge de könnyen "gondolattal", erőfeszítés nélkül irányítható álombeli testet. És éreztem azt a testemet is ami az ágyban maradt, mozdulatlanul, mint egy sújos kő olyan érzés volt. Azt nem tudtam mozgatni, csak nagyon nehezen, és ha meg is mozdultam, lassan megint elindultam az ébredés felé. Úgyhogy inkább nem mozdultam, relaxáltam és álmodtam tovább.
    A két test érzete olyan volt az álom és ébrenlét határában, hogy zsibbadtnak éreztem mindenemet. Egy kicsit olyan mint amikor elfekszed a kezed, és semmit nem érzel, és amikor megint hejre áll a keringés a kezedben minden elkezd szúrni egy kicsit. Na ilyet éreztem a teljes testemben, a határon.
    Úgyhogy próbáltam elmélyíteni az álmot, próbáltam az álommal foglalkozni.
    Félig meddig az álomnak önálló élete volt, de egy kicsit tudtam befolyásolni.
    Azért lég vicces, hogy álom közben ebben az állapotban mik történnek.
    Nézegettem a tükröt is, de a tükörképem folyton átfolyt valami más arcba. Akkor olyan volt, hogy felnézek egy képre a falon, a képen volt egy vörös rókának a képe. Tök átlagos képnek tűnt az álomban. De amikor pislogtam egyet az álomban, a kép megváltozott, a háttér lecserélődött, a róka viszont ott maradt csak más pózban, és az arca is megváltozott.
    Ez fura volt. Megint pislogni kezdtem, és egy pillanat alatt megint lecserélődött a kép, a róka megint rajta volt csak már máshogy, és mindig az arcát néztem. Arra gondoltam, hogy ez határozottan olyan része az álomnak amit nem én irányítok, és hogy az agyam hozta létre a képet egy pillanat alatt amíg pislogtam, a kép amúgy elég részletes volt. Elkezdtem vadul pislogni, és a kép csak úgy pörgött, a róka újra és újra ott volt, mindig másmilyen pózban, és grimaszokat vágott.
    A végén már röhögtem rajta.
    Amúgy meg az ilyen tudatos álomban, az a jó, hogy nagyon kiélesednek, felerősödnek az érzések, viszont a kritikus gondolkodás nagyon eltompul. Szinte csak úgy folytam az eseményekkel, nehezen tudtam akaratlagosan irányítani, ugyan úgy ahogy nehéz volt megmozdítanom a valódi alvó testemet.
    Néha megmozdítottam, egy kicsit visszajöttem az ébrenlétbe, megint kitisztult az agyam, a gondolataim, átgondoltam hogy mi történt, örültem neki, majd megint visszamentem. Egy párszor ezt eljátszottam, végül felébredtem, kinyitottam a szemem, és teljesen felébredtem.
    Ez volt életemben a 2. hogy ilyen vagy hasonló történt velem.
    Az első alkalommal is a valódi külső világ beszűrődő zajai, amiket hallottam, az segített ráeszmélnem hogy álmodok.
  • caps lock
    #780
    Előfordult már velem,hogy ráébredtem álmodom,de ez elég ritka és szinte azonnal felébredek.Ami inkább jellemző,hogy a képességeim teljes birtokában vagyok és cselekszek,vagyis ugyanúgy teszek mint a hétköznapokban csak éppen extrém helyzetekben vagyok,de ez fel se tűnik.Gondolkodok,beszélek,számolok,mint máskor.
    Mostanában alig telik telik el nap,hogy ne repülnék.Nem tudok vele betelni.A legjobban az éjszakákat várom egész nap,hogy újra a levegőben suhanhassak.Lenyűgöző érzés,mely párosul azzal a tudattal,hogy ez milyen könnyű és természetes dolog,valamint az értetlenséggel,hogy miért nem tudom ezt máskor is megtenni.Szóval repülök,néha falakon át megyek,de nem döbbenek rá ennek ellenére se,hogy álmodásban vagyok.
    Most azzal próbálkozom,hogy beprogramozom magamnak elalvás előtt,hogyha repülök az párosuljon azzal a tudattal,hogy ez egy álom.
  • Aquir
    #779
    biztos régen jó volt
  • Xenophobermn
    #778
    Üdv mindenkinek! Remélem tudtok segíteni. Egyik ismerősöm álmát szeretnénk megfejteni!
    Az ismerősöm elég furának tartja és maga se érti. Van egy barátja akit nagyon szeret, és van egy személy akibe réden szerelmes volt. Az álmai erről a személyről és róla szólnak. A barátja és ő már nem értik, miért vannak ezek az álmok, ezért próbálok segítséget keresni. Az álmok valami olyasmiről szólnak hogy összejön azzal a személlyel és igazából erotikus jellegűek, de nem kimondottan a szexel kapcsolatosak. Mi lehet ennek a oka?
  • theone91
    #777
    Nyersre fordítva valami ilyesmi lehet. Nálam nem egyszer volt olyan, hogy a valós külső fizikai- és hanghatások megjelentek az álmaimban. Pl. macskám ugrál, átrobog az ágyon erre az álmomban valaki megfog, hozzámér, durvább esetben elcsap egy jármű ilyenkor, vagy a pittyegős ébresztő megszólal és én épp egy bombát hatástalanítok... :)

    De akár valami olyasmi is lehet, amit írtál a kommented végén (szerintem létező effektus, többhelyen olvastam, hallottam), de velem nem történt olyan, hogy álombéli baleset, sérülés, zuhanás után fájt volna bármim is.
  • ronihun
    #776
    És az mitől lehet, hogy egyszer azt álmodtam, hogy megkéseltek, és ezután műteni kellett a májamat, és arra keltem, hogy fáj a májam és alig mertem megnézni a hasamat, nagyon kellemetlen volt, de hamar elmúlt. Tehát az ilyen álmot az váltja ki, hogy az adott testrész valamitől fáj(belerúg az ember az ágy szélébe stb.) és emiatt az álmunkba is ez jelenik meg valamilyen módon, vagy lehet az, hogy az álmunkba történt baleset,sebesülés folytán az agy beletáplálja a testbe, és tényleges fájdalomérzetté válik?
  • theone91
    #775
    Hamis, fals ébredésnek hívják. Gyakorta előfordul a témában.
  • ronihun
    #774
    Legérdekesebb élményeim:
    Egyik egy normális rémálomnak indult, repülőtéren voltam családommal, aztán hirtelen rajtunk kívűl mindenki zombi lett és ránktámadtak, ijesztő volt, de már nem sokra emlékszem ebből, arra viszont igen, hogy egy kis hajsza után elbújtunk, egy kocsiba ha jól emlékszem, a zombik felénk közeledtek és ekkor én máig se tudom hogy, de mintha felkeltem volna álmomban, és úgy irányítottam, hogy a zombik nem találnak meg elsétálnak mellettünk, és aztán nem emlékszem mi történt mert ez rég volt, de nem voltam ébren, és erre másnap emlékeztem.

    A másik az, hogy a báttyámmal egy este ugyanazt álmodtuk, azis rémálom volt, és ezért meséltem bátyámnak, és kiderült hogy ugyanezt álmodta, gondoltam viccel velem, mert ilyen nem létezik, de láttam rajta később is hogy komolyan mondta.

    Olyan is volt velem, hogy álmodtam valamit, egy normális álom volt, bár már nem nagyon emlékszem rá, aztán felkeltem, elkezdtem a napot stb. és később megint felkeltem és kiderült hogy azt is csak álmodtam. Ezek voltak a legfurább álommal kapcsolatos élményeim, de szerintem mindegyik érdekes. Mivel tegnap megnéztem énis az Inceptiont így elgondolkoztam az álmokon és ezért írtam le:)
  • slime001
    #773
    Én ma egyébként álmomba nézelődtem és azon gondolkoztam, hogy ez egy álom, aztán meggyőztem magam, hogy nem ez a valóság. Valóságteszteket nem csinálok, de múltkor spontán így is lett egy TÁ-m. Mondjuk csak egy kis ideig tartott kb 5-10mp mert utána rögtön jött egy fake ébredés!:)
  • theone91
    #772
    Sokan (ahogy te is) azért ijedtél meg mert nem tudtad mi is ez. Sokan sokféleképp élik meg, számomra az alvásparalízis pozitív élmény, olyan mintha vízfelszínen lebegbék, és minden levegővétel egy kisebb hullám lenne.. :)

    Amúgy tényleg könnyű innentől a tudatos álom.

    (Tegnap néztem meg az Inception-t (Eredet), félig-meddig ez a téma, Nolan -a rendező, saját Lucid dreaming élményeire is alapozott. Remek film, ajánlom mindenkinek)
  • slime001
    #771
    Próbálj meg ilyenkor relaxálni, mert ebből az állapotból nagyon könnyű tudatos álomba átcsusszanni!:) Tudom, hogy könnyű mondani, de legközelebb maradj higgadt és próbáld meg.
  • Lazarus
    #770
    Na kis keresgélés után rájöttem hogy alvásparalízisnek hívják ezt az állapotot. Itt-ott képesek olyan illusztrációkat csatolni a témához hogy futkos a hideg a hátamon
  • Lazarus
    #769
    Negyedszer ébredek ugyan így, 1-2 percen keresztül fekszem az ágyban és képtelen vagyok bármimet is megmozdítani, zihálni kezdem a levegőt az erőlködéstől és a szememet sem tudom kinyitni. Nem tudom eldönteni hogy amit látok az most valóság vagy álom, olyan mintha valaki megpróbálna visszatartani, de ezt valószínűleg csak beképzelem.

    Az első ilyen ébredéstől egy kicsit beszartam mert nagyon valóságos volt, azt álmodtam hogy az ágyamban fekszem és nem tudok felkelni :P A másodikhoz már normális irracionális álom is társult ezért egy kicsit megnyugodtam hogy csak egy sima rémálomról van szó. De akkor is szar érzés így ébredni.

    Van bármi jelentősége ezeknek az álmoknak?
  • Zápor
    #768
    Mindenkinél működő módszer szerintem sincs. De komoly kihívás, hogy az ember felépítse a neki megfelelőt... http://tudatosalom.blog.hu/
  • Anaid
    #767
    Nincs válasz aszem. Nincs bevált mindenkinél egyformán működő módszer se. Ennyi.
  • Aquir
    #766
    Igen, tudatos álmodással. wiki
  • Frayer
    #765
    DMT vagy 5-MEO-DMT
  • Lackoooo
    #764
    Hali.
    Lehet-e befolyásolni azt hogy mit álmodjak?

    A választ kösssszönöm.
  • cash888
    #763
    minek kellene villany? :P
    egyébként komoly kérdésre komoly választ várok...
  • Aquir
    #762
    Amikor megváltoztatod az álmot azért, mert tudod hogy ébren vagy (!), miközbe folyik az álom, az az igazi :)
  • Jimmyke
    #761
    Na ma véletlenül összejött. Pár éve néztem ezt a topicot, egyből beugrott álom közben, hogy mi a szitu.

    Azt álmodtam, hogy lelöktem a liftet a liftaknába.
    Fenhangon mondom, ez lehetetlen, ez egy álom és búcsúzkodni kezdtem a körülöttem lévőktől, hogy valószínüleg nemsokára felébredek, úgyhogy isten veletek.
  • qetuol
    #760
    elfelejteted felkapcsolni a villanyt a szobában?
  • cash888
    #759
    Már nagyon régóta érdekel az asztrálutazás gondolata, néhányszor próbálkoztam vele, de eddig sikertelenül.
    Ma délután gondoltam, újból rápróbálok, vagy sikerül, vagy nem, nem fogom görcsösen akarni. Besötétítettem a szobát, betettem egy kis nyugtató zenét (Anzan) és meggyújtottam egy füstölőt. A hátamra feküdtem és próbáltam ellazulni. Lassan minden testrészemet sikerült is, közben elképzeltem, hogy egy virágos mezőn vagyok. Elég részletesen kigondoltam, szinte éreztem, hogy ott vagyok és bármit megtehetek, mert senki nem lát és egyedül vagyok. Ettől olyan felszabadultnak éreztem magam! Ekkor már éreztem alhasi tájékon egy fura, bizsergető, de kellemes érzést. Majd elképzeltem, hogy most megnézem az egyik előző életemet. Gondolatban egy lépcső tetején voltam, aminek 20 lépcsőfoka volt és az alján egy ajtó, amely egyik előző életembe nyílik. Elkezdtem lemenni a lépcsőn, és közben számoltam visszafelé és minden egyes lépcsőfoknál elismételtem, hogy nagyon nyugodt vagyok és most egy előző életembe megyek vissza. Minél lejjebb értem, a bizsergő érzés annál erősebb és fura volt és a szívem egyre vadabbul vert. Mikor odaértem az ajtóhoz, már majd' kiugrott a helyéről és a bizsergés tetőtől talpig átjárt. Tudtam, hogy a testem biztonságban van a szobámban és éreztem testem minden apró mozdulatát, de nem igazán foglalkoztam vele. Majd beléptem az ajtón és a szívem ezerrel vert, de nem láttam semmit. Ismételgettem, hogy a legkellemesebb emlékű előző életemben vagyok, de nem láttam semmit. Közben a szívem is megnyugodott, már nem is éreztem a dobbanását. Csak álltam ott a nagy sötétségben és pár homályos folton kívül semmit sem láttam. Kicsit vártam, de nem történt semmi. Majd visszaszámoltam és felébredtem.

    Mi lehetett a probléma? Mit rontottam el? Ennyire különös bizsergést még sohasem éreztem...
  • Heffi
    #758
    Aha, így már világos :)
  • Aquir
    #757
    azt mondom hogy ha még csak gyakorlod, akkor még nem fog sok ideig menni, Ha már nem kell gyakorolnod akkor meg persze ki fogod tudni tartani az állapotot, azt már nem tudom, max milyen hosszan:)
  • Heffi
    #756
    De hallottam, hogy volt akinek sokáig ment.
    Akkor ez most, hogy is van?
  • Aquir
    #755
    Mivel az álmodban a tudatod felébred (ekkor még érezheted az alvásparalízist), az ébredés mindig csak egy lépésnyire van. És ha gyakoroltad is, emiatt nem áll sok idő a rendelkezésedre hogy tudatosan álmodj :p
  • Heffi
    #754
    Na valamit nem értek most már...

    Tegnap összejött (!) a TA-zás. Valami fura folyóson voltam álmomban, mikor egyszercsak valahogy rádöbbentem hogy ez egy álom, és én irányítottam. Direkt elkezdtem lengetni a kezem meg minden, hogy tényleg én irányítok-e és így volt..
    Aztán kb. 20 másodperc múlva csak úgy hirtelen felébredtem
    Pedig én nem akartam, és semmi olyan nem történt a valóságban se amire felébredhettem volna (pl valami zaj), mivel hajnali 3 volt...

    Ez mitöl lehet?:/
  • Heffi
    #753
    Köszi, ezek nagyon hasznosak. Na majd gyakorlok és beszámolok mi lesz :)
  • Aquir
    #752
    ebben a topikban likeltem pár dolgot mondjuk olvasd el ezt meg ezt
  • Heffi
    #751
    Na én is idetévedtem :)

    Én egyáltalán nem tudtam eddig, hogy mi is ez a dolog, csak úgy megtörtént néha.
    Kb. 6 esetre emlékszek mikor irányítottam az álmaim, és nagyon jó volt :)
    Az elsönél, ahogy feleszméltem, hogy ez álom, egyböl fel is ébredtem.
    De a többinél se sokáig tudtam bentmaradni... olyan érzés volt, mintha valami kényszerítene, hogy ébredjek fel... vagy nem tudom, hogy mondjam ezt...

    Olvasgattam most a topikot, de nem értem egészen, hogy lehet ezt elöidézni akarattal? Nekem csak véletlenszerüen jött ez a dolog...
  • polarka
    #750
    Sztem érted te is :)
    Azok, akik azt álmodják, h vki ül a mellkasukon és fojtogatja őket. Őket nem vitték be az alváslaborba, csak azt, akit megszállt az erőszakosság, az alvajárót.
  • sz4bolcs
    #749