41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • SoDI---
    #3431
    Nem tudom. Én is azon szívózom, hogy azt a GeCube X800 XT PE-t hozzam-e el a Mistral-ból, vagy az ASUS v9999 Ultra Deluxe-ot az e-connect-től (esetleg a debreceni MICO-ból, ott múlt héten volt majdnem 15 ezerrel olcsóbban, holnap hívom őket, hogy lesz-e még ilyen). Érdemes-e megvenni valamelyiket? Anyagilag semmiképpen, nagyon jól kell majd időzíteni az eladását, ha "csak" néhány tizest szeretnél bukni rajta a következő generációk megjelenéséig. Anyagi szempontból tehát ez erősen az a kategória, amit a Gazdag Papa befektetési tanácsai c. könyv úgy fogalmaz meg, hogy "a szegények és a középosztálybeliek csalhatatlan érzékkel találják meg, miként tudják a leghatékonyabban szemétté váloztatni a pénzüket" :-)) Ha az a kérdés, hogy ár/teljesítmény arányban megéri-e megvenni ezeket kb 150-ért, akkor a válasz szintén nem, hiszen így a legjobb szvsz most a 9800 pro. Viszont ott van a számunka legfontosabb szempont: élményben megéri-e? No ha full grafikás Doom3-at/HL2-t nézel, akkor a válasz egyértelműen IGEN! :) Utolsó fontos kérdés, hogy érdemes-e most venni ezeket, vagy várni egy-két hónapot. Na már most itt azt kell megnézni, hogy fog-e történni valami, amitől csökkenhet az ár. Elárasztják ezek a csúcskártyák nagy mennyiségben a hazai piacot? Meg fog jelenni a bolti kínálatban új, nagyobb teljesítményű csúcskártya? Mindkettő elég valószínűtlen. Ha lesz is 10-20 ezres különbség, az is csak kereskedő kérdése lesz. Ez az ASUS v9999 UD is van 170-ért, meg 150-ért ugye most is, és az X800-nál megvan ez a difi különböző boltokban. Ha az a kérdés, hogy MOST érdemes-e venni őket, akkor megint azt mondom, hogy igen. Csak figyelni kell majd a bazár-fórumokat. Ha kezdik a többiek is eladni a cuccot, akkor gyorsan neked is el kell. Ilyen egyszerű ez szerintem :-)
  • tajfun
    #3430
    Anno a misztra'los geco' kartyakat nagyon szidtak.
  • SoDI---
    #3429
    Az összes X800 XT PE alapból tuningolt.
  • steweee
    #3428
  • ollie
    #3427
    Proharveren van egy teszt róluk, ott nézd meg. Amúgy általában a GeCube kártyák alapból tuningoltak.
  • ollie
    #3426
    Ja és ne feledd, hiába van csúcskártyád, ha gyenge hozzá a proci. Manapság a játékok igénylik az izmos procit is az AI miatt.
  • Zodiac
    #3425
    Hi!

    X800 XT vasarlasa elott allok es Sapphire/GeCube marka az ami jelenleg szamomra elerheto.
    Az lenne a kerdesem, hogy a 2 kozott van valami kulonbseg?
    Melyiket erdemes megvenni?
    Esetleg linkeket nem tudtok adni ahol ezeket teszteltek?
    thx

    Sodi: lentebb olvastam, hogy rajottel miert dragabb a mistralban az X800XT... Orajal miatt -> PE! Szerinted erdemes azt a kartyat megvenni?
    thx


    bYe
  • ollie
    #3424
    Ja a sebesség: értelemszerűen a bilinear a leggyorsabb, de legrondább. Az anisotropic még nem terheli le vészesen a gpu-t, legalábbis nem annyira mint az antialiasing. Pl egy 8x aniso-t egy 9600 pro-nak is bírnia szinte kell bármihez, ha nincs bekapcsolva antialiasing (vagy max 2x AA). Az antialiasing sokkal erőforrásigényesebb, de a 2x még nem vészes, a 4x meg még ok 9700/9800-as kártyáknál, persze a mostani játékkínálatot figyelembe véve.

    De legjobb, ha te kísérletezgeted ki a neked optimális beállításokat (nálam 9800 pro és 1024x768/4xAA/8xAF).
    Ja és ez mind ATI kártyákra vonatkozik, nvidia FX-ek jobban lassulnak.
  • ollie
    #3423
    Ja compressed textúra. Igazából annyi jelentősége van, hoyg a kártya több, részletesebb textúrát tudjon használni a játékhoz, ergo szebb legyen maga a játék. Persze a tömörített textúra minősége rosszabb, mint a nem tömörítetté (gondolj pl a jpg tömörítésre). De mindent összevetve muszáj használni, ha csak nincs 512 mega memóriás grafikus kártyád, hogy a játék összes textúrája beleférjen tömörítetlenül (de tuti nincs és egy darabig nem is lesz). amúyg meg nem is nagyon látszik a különbség, hacsak nem nézel mindent nagyon közelről.
  • ollie
    #3422
    Textúra minőség szempontjából:
    1. anisotropic
    2. trilineár
    3. bilineár
    (a különbség nagyságrendbeli)

    Élek elmosása szempontjából pedig a minél nagyonn antialiasing a legjobb, de 4x már elég szép. 0x és 2x között értelemszerűen nagyon nagy a különbség, 2x és 4x között is elég nagy, 6x-nél már nem annyira látványos.

    Egy 9800 pro szinte minden mai játékot (max beállításokal)bír futtatni a köv beállításokkal: 1024x768, 4xAA, 8xAF. Ez már általában elég szép képet nyom mindenki ízléséhez.
    Egy 9600 pro-hoz már inkább a következő célszerű: 1024x768, 2xAA, 4xAF. Az x800 pro/xt-nél meg egyenlőre minden játéknál lehet maxra nyomni mindent, akár magasabb felbontással is, pl: 1280x1024, 6xAA, 16xAF.
  • steweee
    #3421
    hát nem volt egy tudományos mindenre kiterjedő válasz amitől okosabb lennék, de azért köszönöm a szándékot, hogy egyáltalán válaszolt vki
  • PLackó
    #3420
    ollie,köszi a segítséget!!
  • stone
    #3419
    1: "mire jó a vsync és mennyit javít ill. mennyire terheli a gépet" -nem terheli a gépet csak limitálja a az fps-t a monitor frekvenciájától függően, mindig kapcsold be.

    2. a double buffertől mennyivel jobb a triple - passz, gondolom 1/3-al, kapcsold be ha nem szaggat.

    3. "a bilineártól a trilineár vagy az anisotropic ha jól írtam" - újabb gameknél nem fogja bírni az antizotrópikus szűrést.
    4. "antialiasing:off, 2X, 4X" - szintén
    6. "texture quality: milyen belőle a compressed.az jobb vagy rosszabb?" - szerintem jobb.

    Pontos magyarázatát nem teljesen tudom ezeknek, hülyeséget meg nem akarok írni. Próbálgasd mindet, az AA és AF sokat javít a képminőségen, de gyenge hozzá a kártyád, töltsd le a fraps-t és úgy állítsd hogy ne essen 30FPS alá a képkockák száma.
  • steweee
    #3418
    légyszi aki tud adjon választ a videóbeállításos kérdéseimre, vagy egy tippet hogy melyik topicba írjam be. fontos lenne
    ami a két nagy gyártó közötti csatát illeti, én nem vagyok egyik pártján sem, a fogyasztók szemszögéből viszont az a jó, ha mindkét cég talpon marad, és az erős verseny kikényszeríti az újabb és újabb fejlesztéseket, nem beszélve az árleszorító hatásról.fél éve mikor írtam hogy mennyit fog esni az akkor legjobbnak számító 9600pro ára, ami akkor 100.000 felett volt, fel voltak háborodva az akkori friss tulajdonosok, hogy hülyeségeket beszélek.hát a piac az piac, az extraprofitot a vállalatok a presztízshatással fölözik, kezdetben az újdonságot olyan áron adják, hogy csak kevesen találják elfogadhatónak az árat, viszont azoknak meg ez sem drága.így kis darabszámmal, amíg felfut a termelés is szép summát lehet zsebrevágni, illetve már részben bejön a fejlesztési költségek jelentős hányada. sajnos az nvidia profitja 5 millára esett vissza 20 milló dollárról, és jó is hogy vannak nvidia fanok, akik veszik az új, és valóban tényleg nem rossz kártyáikat, mert egyébként jelenleg az ati tényleg jobb választás.aztán hogy mi lesz akár 1-2 generációs fejlesztés múlva, majd meglátjuk
  • Borg
    #3417
    Szerintem ha még egy hónapot kibírsz, várd meg az első HL2 teszteket. Ha nagy meglepetéseket nem is hoz majd, de legalább segít dönteni. Meg talán barátságosabbak is lesznek az árak addigra.
  • ollie
    #3416
    Az FX sorozat felejtős, gef4-et minimum fx5900-re (LE/XT-re is) érdemes cserélni. Szerintem 6800-ra a legértelmesebb, vagy veszel egy 9800 pro-t.
  • Seeker666
    #3415
    nekem is ilyen gondjaim vannak. Most egy Abit Siluro GF4 4200 Titan kártyám van és leszeretném cserélni egy olyanra ami már támogatja a Dx9-et is. Nem tudom mit vegyek. Érdemes Gf6800-as szériát megvenni 160-ért vagy valami régebbi Ati kártyát és majd egy-másfél év múlva a 6800-ast?
  • ollie
    #3414
    Ja, nagyjából egyetértek, a mostani nvidia sorozat sokkal jobb lett. Persze attól még ATI fan maradok ;).
    De majd ha megjelenik a HL2 meglátjuk mi lesz az eredemény. Na meg most az ATI úgy tűnik összeszedi magát és készít egy normális opengl drivert. És remélem, hogy nem csak az x800 sorozatra, mert az nagyon etikátlan lenne a részéről!
  • SoDI---
    #3413
    Na azért a HL2 esetében ez azért erös túlzás. ATI-ra fejlesztik? Igen, mint ahogy a Doom 3-at nVidiára. Mi is lett a végeredmény? 10% körüli ATI hátrány. Ez valamennyire azt vetíti előre, hogy HL2 alatt max. 10-15% nVidia hátrány várható, hiszen -mint láthatjuk- a két rivális csúcskártya hardware-es teljesítménye közel azonos. Voltak hírek 40%-os ATI előnyről, igen. Gf FX vs 9800 szempontból. Ezen nincs mit csodálkozni, mert a GeForce FX egy nagy szar. A 6800-as Ultra viszont már királyos. Várható apró HL2 lemaradásait pedig szerintem lehet majd tuninggal nagyon-nagyon minimálisra csökkenteni (x800 xt pe nem húzható). Lehet tehát, hogy tévedek, de szerintem nem fogom a fejemet fogni, ha nVidia kártya van a gépemben, amikor kijön a HL2 :-) --- Nagy baromság lenne az ASUS V9999 Ultra Deluxe 162 ezerért? Tuningra jobbnak tűnik a sima 6800 Ultránál, mert az alaphűtés ott a memóriára is rálóg. Vagy ez a cucc már nagyon inkább amolyan burzsujos őrültségnek tűnik?
  • steweee
    #3412
    na még két dolog: spectacular és bump mapping
  • ollie
    #3411
    Videokártya Sapphire Radeon 9600 Pro 128 Mb / Value,TV,2 év gar./ 32,792 Ft,- 40,990 Ft,-

    De ezzel jobban járnál, csak többe kerül.
  • ollie
    #3410
    Videokártya STLab FX5700 128 Mb /TV out,DVI/ 23,874 Ft,- 29,843 Ft,-

    Talán ez, sajna nincs gef4
  • ollie
    #3409
    ez kb olyan gyors, mitn a gef4, és tud dx9-et is (9600 pro körüli teljesítmény)
  • ollie
    #3408
    #3399-ben nem gef4 van, nem tudom miért írták oda
  • steweee
    #3407
    ja, és amit még kifelejtettem
    environmental mapping és light mapping
  • steweee
    #3406
    nem teljesen témábavágó, de nem akartam ezért új topicot létrehozni. arra lennék kíváncsi, hogy milyen beállításokat érdemes fel/lekapcsolni, ha van erre lehetőség egy progi setupjában, ha korlátozottak a lehetőségek. vagyis melyik beállítás mennyire erőforrásigényes és ahhoz képest mennyivel lesz szebb a kép. amd xp 1700+ radeon 9600 756 mb ddr 266hz a főbb jellemzők. nem rossz, de nem is egy csúcs a gépem.1024*768-ban játszok mindent, kivéva most a doom 3at, de a 4.9 driverrel már eszméletlen sokat gyorsult, és a interaction.vfp filét most írtam át a megadott módon, meglátjuk az is mennyit javít majd, de még nem próbáltam. állítólag 30-40%-ot.
    na vissza a lényegre. a max payne setupjában elég jól meg volt csinálva, hogy ha egy beállítás felé vitte az ember az egeret, egy kis üzenet panel kiírta hogy kb mire jó ha be van kapcsolva. de nem mindent tudok. pl:
    1: mire jó a vsync és mennyit javít ill. mennyire terheli a gépet
    2. a double buffertől mennyivel jobb a triple
    3. a bilineártól a trilineár vagy az anisotropic ha jól írtam
    4. antialiasing:off, 2X, 4X
    5. screen buffers : double, triple
    6. texture quality: milyen belőle a compressed.az jobb vagy rosszabb?
  • PLackó
    #3405
    most is rossz.légyszi válaszdd a videokártya menüpontot.
  • PLackó
    #3404
    Ollie ,te látom nagy szakértő vagy.
    előbb elrontottam a linkelést.
    szóval innen milyen kártyát vegyek 35 alatt??
  • PLackó
    #3403
    Videokártya Canyon Nvidia GeForce FX5700 128MB 26,847 Ft,- 33,559 Ft,-
    ez jobb mint a gef 4?
  • PLackó
    #3402
    de,geforce 4-et akarok!A #3398 -ból mit ajánlanál?
  • ollie
    #3401
    ez nem jó mert 64 bites!!!! ha már nem jó gef4 neked, akkor vegyél fx5700-t!
  • PLackó
    #3400
    ebben a topiban hallottam azt hiszem,hogy jobb a 128 megás miint a 256 mert gyorsabb.igaz ez?
  • PLackó
    #3399
    Videokártya Inno3D GeForce4 FX5600XT 128Mb/64bit 2év gar. 19,672 Ft,- 24,590 Ft,-
    ez?
  • PLackó
    #3398
    oké,köszi.innen nézem.innen akarok venni.
  • ollie
    #3397
    Ez már jobb, de a GEF4 gyorsabb!
  • ollie
    #3396
    NEM! Ez kb olyan "gyors", mint a gef2-őd!
  • PLackó
    #3395
    vagy ez:
    Videokártya Chaintech GeForce FX5600XT 128Mb TV/DVI / 3 év gar. 24,592 Ft,- 30,740 Ft,-
  • PLackó
    #3394
    ez milyen?
    Videokártya Chaintech GeForce FX5200 256Mb TV/DVI / 3 év gar. 19,672 Ft,- 24,590 Ft,-
    megéri?(bluefish)
  • PLackó
    #3393
    hmm.tehát olyat érdemess amin még van gari.
    thx
  • Narancs
    #3392
    Ha a használthoz jár garancia akkor megbízhatsz!