41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • ShadowLord
    #3471
    mi ez a fej léc fel sem ismertelek:)
  • ollie
    #3470
    bazz, elfelejtettem, bocsi, a héten feladom tutira
  • ShadowLord
    #3469
    meghajolok ollie mester előtt aki nem küldött nekem gari levelet
  • ollie
    #3468
    Na de a kártya 16%-os tuningja soha nem hoz 16%-ot játékokban. Jó ha lesz 5%, mert ahhoz minden mást is kéne húzni vele együtt.
  • SoDI---
    #3467
    16%-ot írtak. Én csak azért írtam 10-et, mert annyit akkor nyilván a legszarabb példány is bír a legnagyobb igénybevétel mellett, a legnagyobb nyári melegben! :-)) Arról már nem is beszélve, hogy a ProHardware-esek még csak egy gyári referenciakártyát teszteltek, kiépítés dolgában a bolti ASUS ehhez képest pedig csak durvulhatott.
  • Narancs
    #3466
    mér?
  • M0Dair
    #3465
    A ProHardvereseknek ne hidj!:P
  • ollie
    #3464
    A 10%-os tuning hogyan dobhatna már 16%-ot a teljesítményen?
  • SoDI---
    #3463
    Miért kenhetem azt a tuningot a hajamra, ami a ProHardware-esek tesztje szerint átlag 16%-ot dob a kártya teljesítményén, megmondanád? Az X800 előnye a régebbi játékok alatt ennél jóval kisebb! Hogy esetleg hangos? Dehogy hangos! A ventillátor csak játékok alatt gyorsul be. Akkor meg nem tök mindegy a zajszint? Olyankor úgy is elnyomják a hangfalak. No meg a számítógépház fedele.
  • ollie
    #3462
    Ja de a 10%-os tuningot a hajadra kenheted.
  • Punkerwork
    #3461
    lehet, de nekem ne zúgjon paks a vga-n.....
  • SoDI---
    #3460
    Nem így értem :-) Arra próbáltam mindössze utalni, hogy kb plusz 10%-tól nem nagyon fog felforrni az az alapból is nagyon durva gyári hűtést még tovább tökéletesítő ASUS GeForce. Egyedül amiatt kell aggódni, hogy fagy, vagy szemetel. De a tesztekből tudjuk ugye, hogy ez nincs így.
  • ollie
    #3459
    300 MHz-n semelyik gpu nem melegszik nagyon :DDD
  • SoDI---
    #3458
    Nézegettem összehasonlító teszteket. A 6800U alapból sokkal kevésbé forrósodik fel, mint az X800 XT PE. Ha ehhez hozzá vesszük az ASUS módosított, teljesen egyedi hűtőjét, akkor szerintem nem kell aggódni emiatt. Vegyük példaként az én Gf4-emet, ami a gépemben van. Alapból akad az UT2004, 300/600-on viszont prímán elvagyok vele. Alapból szar kártya lenne, így húzva viszont tök jól elvoltam vele egészen idáig. És bizony nem melegszik nagyon. Ilyen sokat számít bizony, hogy tuningolható-e a kártya. Ne gyári, hanem húzott teljesíménye alapján itéljük meg a kártyákat! Ha így teszünk, akkor bizony már nem olyan észrevehető az általános ATI előny.
  • Punker
    #3457
    ez a húzás dolog a mániád, a vga-ra meg akkora hűtő kell majd amit még Paks is megirigyelne.....
  • SoDI---
    #3456
    Pontosítok. Kiadtak egy béta cuccot 2-3%-os teljesítménynövekedésért. A valódi drivert, ami az ATI állítása szerint majd tényleg behozza a lemaradást, csak Szeptember közepére igérik. De még hogyha 1:1 arányban be is hozták volna... Akkor az nVidia tulaj szépen húz a kártyán 15%-ot, oszt szasz. :-)
  • ollie
    #3455
    De nem volt hibás a driver. Az egyetlen probléma za volt, hogy lassabb volt az nvidia driverénél, ezért sietve kiadtak egy új, optimalizált változatot, amivel már behozták. Semmi gond nem volt a driverekkel.
  • SoDI---
    #3454
    A lassúság önmagában is épp elég nagy hiba! :-)
  • SoDI---
    #3453
    Azért ilyen olcsó, mert sokkal nagyobb a különbség az X800 pro és xt között, mint amekkora 9800 pro és xt között volt.
  • Bircsike
    #3452
    Miért ilyen olcsó? Van egy HIS Excalibur X800Pro 256MB az meg csak 94000Ft! Bár az előző vidikarin elég szép hűtő van!
  • ollie
    #3451
    meg
  • Narancs
    #3450
    meg
  • Bircsike
    #3449
    Figyuzzatok! Megéri szerintetek egy ATI HIS IceQ-II X800 Pro 256MB (ami az XT lebutítottja) 100000Ft-ért???
  • ollie
    #3448
    Nem volt semmi hiba az opengl driverben. Csak éppen lassú volt.
  • SoDI---
    #3447
    Kinőttek belőle? LOL! És a Doom 3? És az, hogy emiatt az OpenGl gondok miatt az új driver megírásával másfél hónapot akarnak szerencsétlenkedni? És az, hogy a legutolsó ATI driver grafikai hibákat hoz elő Far Cry 1.2 alatt (lásd TomsHardware cikk)? Mindez szerintem nagyon nem a "kinövés" jele még :-)
  • SoDI---
    #3446
    De az legalább, hogy nem tudunk semmit, egy biztos pont... :-)) Talán ez a bizonytalanság azt jelzi, hogy a néhány százalékos különbségtől eltekintve szinte mindegy, hogy melyik kártyát veszi az ember, mert már nagyon rég nem állt szemben egymással két ennyire hasonló teljesítményű cucc. Ennek egyik legfőbb jele, hogy mindenki előitéletből beszél ("ATI fan vagyok", "eddig csak nVidia kártya volt a gépemben", "az FX is szar volt", stb...). A vitából nekem legalábbis lassan csak az kezd körvonalazódni, hogy "tök mindegy".
  • Punker
    #3445
    ATI driver gondokat szerintem felejtsd el már kinőttek belőle
  • SoDI---
    #3444
    ATI hátrány: nem húzható, PS3 hiánya, állandó driver gondok ... előny: szinte mindenhol gyorsabb, HL2(??) --- nVidia hátrány: sok játéknál lassabb, max anizó -és FSAA teljesítményesés nagy ... előny: Doom 3, Far Cry 1.2, 15%-kal húzható, jobb cégmarketing (jövőbeli játéktámogatás)
  • Punker
    #3443
    ez a másik indok amiért érdemes várni, pillanatnyilag nem tudni pontosan melyik is a jobb
  • SoDI---
    #3442
    Ebben igazad van. De asszem lenyelem a veszteséget. Most még a hétvége előtt összedobok egy jobb Barton-DDR 3200-AGP-CRT konfigot, ezzel el leszek egy évig, amíg kiforr a többi technika, és majd jövő nyáron váltok AMD64-DDR2-PCIe-TFT-re :) --- No de ON: ez az elhatározás még nem könnyíti meg az ATI vs nVidia döntést :-))
  • SoDI---
    #3441
    A normal map tömörítésnek vannak azért nVidia alternatívái is. Az id-sek legalábbis erről beszéltek, amikor a Doom 3 videómemória-igénye volt a téma. Ugyanakkor ez tényleg rohadt nehéz kérdés, mert még nincs olyan teszt, ahol le lehet mérni, hogy a 3Dc reklámszövege élesben mennyire fedi a valóságot.
  • Punker
    #3440
    mert már nem újdonság
    + a gyártók most rámennek a PCI-Express re is ahoz hogy átálljanak a vevők az árból engedni kell.....
  • Borg
    #3439
    Csak egy szó: 3Dc ...
  • SoDI---
    #3438
    Azt értem, hogy szerintetek meredeken esnek majd a kártyák árai, csak azt nem értem, hogy miért. Ha nem jön új cucc, akkor mitől?
  • SoDI---
    #3437
    Eddigi HL2 tesztekben azért volt király az ATI, mert csak nekik volt normális dx9-es kártyájuk. Ezt nem én mondom, pont erre hivatkozott a 9800 vs FX vitában az összes ATI fan. Emlékeztek: "Valve dx9-re írja a játékot, nem kártyákra. Az ATI kártyái egyszerűen megfelelnek ennek a követelményeknek." Én ugyanezt mondom most. Csak most az nVidia védelmében. Gabe sose nyilatkozta, hogy ATI-ra írna. Szabvány kódot írt, amin akkor az FX-ek elhasaltak. Ennyi. --- Különben lemaradtam valamiről, van konkrét HL2 megjelenési dátum? Vagy csak remény van, pletyka van, meg "amikor kész lesz"?
  • Punker
    #3436
    azért (még ha én nem is hiszek benne) HL2 valszeg kijön ősszel és addigra az új kártyák ára nem csak 1-2 ezrest fog esni, de végülis te pénzed azt csinálsz vele amit akarsz...
  • SoDI---
    #3435
    Na jó, de a 9800 XT nem volt valódi minőségi ugrás, csak egy "adjuk ki a PRO-t gyárileg húzva"-féle parasztvakítás. Ezt a difit meg a pro PowerStrip-pel is be tudta hozni majdnem. Most viszont olyan high-end kártyákról beszélünk, melyek megjelenését hatalmas várakozás előzte meg, és az eközben felmerült elvárásoknak meg is felelnek. Újabb kártyákról pedig csak pletykák vannak, pesti boltok polcain karácsonyig se lesz ebből semmi. A másik: Szerintetek inkább kéne várni a Duke Nukem Forever-re, mert egészen biztosan megjelenik Szeptember 30-án? ;-)))))))
  • Punker
    #3434
    HL2 kijövetelig nem vennék a helyedben VGA-t.....
  • ollie
    #3433
    Biztos, hogy legalább a felét bukod majd, mert mire megjelenik az új gen, addigra felébe fog kerülni (lásd 9800 XT most).
  • SoDI---
    #3432
    Miért szídják? (A "mer' engem basztak má' át a misztrálba', szar hely"-féle hozzászólások ipi-apacs most nem éééérneek :-)))