41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • ollie
    #3551
    4 futószalagos 2 textúrázó egységgel futószalagonként (tehát olyan a felépítése, mint a gef4-nek vagy radeon 8500-nek). Ennek ellenére a legjobb ár/teljesítmény arányú kártya az FX sorozatból, ha FX-et vennék, csakis ezt választanám. Az már más kérdés, hogy nem vennék, mert a 9800 pro-val meg vagyok elégedve, a következő lépcső meg amúgy is egy x800 pro vagy a geforce-os megfelelője lesz.
  • ollie
    #3550
    Nwm túl jól, valszeg lassabb, mint a 9600 pro, mivel ugyanaz a kártya, csak pci express csatolófelülettel, és mivel 256 megás, ezért lassabb, mint a 128 megás.
  • stone
    #3549
    Hogyhogy nem megy a Silent Hill 3?
    Az még a geforce 3-amon is elindult, igaz akadozott. Nem lehet hogy neked is a codecpack miatt szaraxik (sokmindenkinek ezért fagyott ki)?
  • Akuma
    #3548
    Narancs, és mindenkienk üzenem, várjátok meg a 6600GT-t... Ez be fogja darálni az 5900 XT-t és amikor megjelenik már sajnálni fogod, hogy nem vártál még 1 kicsit... én úgytűnik erre fogom cserélni, de lehet maradok a kártyámnál :)
  • Akuma
    #3547
    Juteszembe lehethogy felteszem ismét a Silent Hill 3-at, lehet új driverben kijavították a hibát...
  • Akuma
    #3546
    Narancs, én meg vagyok vele elégedve, eltekintve attól, hogy nem megy vele egy-két játék, de ez sem biztos, hogy a VGA hibája (pl: Silent Hill 3)
    ATI jobban támogat minden kütyüt, shadert, de +3ezerért lehethogy megéri, elvégre ez már 256bites és asszem 8futószallagos.
    Mellesleg az új 61.76-os WDM driverrel nagyon szép képet ad, bár a sebességében meg is látszik a visszaesés az 56.72-höz képest... DE 1024*768-ban megy ultrában a doom3, sztem ez nem semmi teljesítmény... (igaz eleinte csak 640*480-ban ment, mert nem WDM driver volt fent és villogott a kép egyes beállásoknál.
  • WOW
    #3545
    Hi! ATI R.X600Pro Pci express 256MB-os vga hogyan mükszik játék közben. FarCry, Doom3, alatt föleg. Kösz
  • Narancs
    #3544
    lehet, de meg akartam menteni egy tré kártyától meg egy csalódástól...
  • ollie
    #3543
    huh, most ez nem lehetett túl bátorító neki
  • Narancs
    #3542
    sehogy, játékokra ne is számíts 9600se -vel! Amúgy 22-25K ért 9600PRO -t kapsz apróneten, amivel már játszani is tudnál, persze ha jó vas van alatta...
  • Tattoo
    #3541
    Hali. A következö a kérdésem. Kinéztem egy ASUS 9600 SE kártyát 22e- ft-ért. A kérdésem a következö: Tényleg annyira sz....r -e mint ahol mindenhol irják? Ha esetleg vki ilyet használ légyszi irjon véleményt hogy hogyan mükszik játék közben. FarCry, Doom3, Splinter Cell alatt föleg. Kösz
  • Narancs
    #3540
    Pont ezért a dilemma, hogy az OMEGA driver föltétele után is gyorsabb lesz -e a GeForce...
    A másik meg az AA&AF, az a helyzet hogy rászoktam a dologra, mivel sokkal szebb képet eredményez, és az FX sajna ezek terén sem jeleskedik...
    És az is az Inno3D termék ellen szól, hogy azt hallottam mostanában mindenki legalább hármat fogyaszt belőle, mert a kondik elszállnak a kártyán...
    Viszont az 5900XT gyorsabb alapból, szépen lehet húzni is ultra szintre, és az sem elhanyagolható tény hogy kicsit sem pöttyöz sehol sem, míg ez a 9800se -ről nem mondható el...
    Szóval nem tom, még alszom rá 1et...
  • ollie
    #3539
    Hát a mostani kártyádnál gyorsabb az 5900xt, de a képminőséggel nem biztos, hogy meg leszel elégedve.
  • Narancs
    #3538
    Apróneten télleg van jobb ennyiért...

    Amúgy nekem ugyane lenne a kérdésem, hogy szerintetek megérné -e a mostani kártyám + 3K ért ez az Inno3D FX5900XT ???
    A mostani kártya amúgy Sapphire 9800SE 128bit, majdenm 8 pipe...
  • tajfun
    #3537
    Vagy dolgozik, es nem er ra nyaralni.
  • tajfun
    #3536
    50ert meg ne vedd. 45 + faert 9800prot kapsz (aproneten fa nelkul).
  • Sgtfathi
    #3535
    helo! vidkártya vásárlás elött állok ez lenne a választottam :Inno3D GeForce FX5900XT 50000-ftért !jo kártya lehet ez? van olyan gyors mint 1 ati 9600xt vagy ati9800pro? vagy várjak még 1-kicsit !!köszi
  • tomsh
    #3534
    ITT van egy érdekes teszt, mi várható, amolyan videokártya erősorrend, de ez már tesztekkel alátámasztva.
  • Narancs
    #3533
    120K körül asszem
  • Gabyee
    #3532
    Gigabyte x800pro mibe kerülhet mostanság?
  • Punkerwork
    #3531
    az emberek nagy többsége nyáron nyaral/pihen és arra költi a pénzét...
  • SoDI---
    #3530
    Nem t'om, én általában mindig nyáron fejlesztettem :-)
  • Punkerwork
    #3529
    lehet amúgy kint is uborka szezon van, nyáron mindig csökken a kereslet.
  • SoDI---
    #3528
    Ennyire katasztrófálisan állnánk? Ilyen kevés lenne a hozzám hasonló ember, aki az elmúlt fél évtizedben már belebolondult abba, hogy mindig csak nagy szenvedések árán, hosszasan kuporgatva tudta összekaparni a pénzt a mindenkori középkategória aljára, és épp ezért most, hogy életében elöször nem így van; juszt is a lehető legdurvább videókártyát akarja berakni a gépébe? ;-) Na de most viccen kívül... Elvesztettem a diákomat, és ősszel tudok csak újat csináltattni. Mennyi lehet egy teljes áru retúr vonatjegy, meg hozzá a bécsi buszjegy. Ha nem számoljuk azt, hogy hivatalos iroda helyett az olcsóbb utcai arabnál váltok, akkor miért gondoljátok, hogy jobban járok, ha kint veszem? Pláne, ha hozzá számolom az út előtti telefonköltséget, amivel elmakogom, hogy kapható-e. :-) Ejjj, fene bonyolultnak tűnik ez. Tele itt Pesten az egész város számtech boltokkal, de minek, ha egyszer mindegyik gagyival van tömve!? ÁÁ!
  • Narancs
    #3527
    A 64 bites rendszerint sokkkal üresebb nyákkal rendelkezik, és legtöbbször a nyák tetején 4 helyet, csak 2 memcsi modul van, másik kettő meg az alján.
    Szóval összesen 8 helyett csak 4 téglalap alakú csip van rajtuk...
    De mondom legtöbbször a 9600SE kártya kb fele akkora méretű mint a 9600PRO mondjuk...
  • tudatlanka
    #3526
    Volna egy kérdésem:adva van ati 9600-s vid kártya ebből van 64bites és 128bites.hogy lehet megkülönböztetni őket ránézésre?vagy mindenképp bele kell rakni a gépbe?
  • Punker
    #3525
    itthon azért nincs mert nem hoznak a nagykerek is csak pl úgy ha min 10-et rendelnek, a sógoroknál jóval több ember megtudja venni magának az ilyen VGA-t így ott nem probléma berendelni.
  • Narancs
    #3524
    Ukrajnába próbálkozz!
    Nem vicc!
    Oroszoknál már tuti van, onnan meg megy tovább ukránokhoz a cucc, neked meg adó+vámmentesen a csomagtartódba!
    Nincs arra ismerősöd?
    Ecsém haverjának a nagyszülei élnek ott, félévente mindíg hoz 1 csomó mindent gatyáért...
  • ollie
    #3523
    Ha már ennyi pénzed van rá, igazán kiugorhatnál Bécsbe, ott úgy is olcsóbb annyival, hogy abból már kijön az útiköltség is.
  • Gábor
    #3522
    Ugyanez volt a helyzet az egeremmel, logitech mx510. Három hónapon keresztül hívogattam a logi hu-t, disztribútort majd a kiskert, hogy mi van. A vicc az, hogy az egeret nehezen meg tudtam venni, viszont a legtöbb listán nem látom! Most,hogy így belegondolok, még sehol nem láttam polcon se! És a termék elvileg már fél éve van itthon, mert a Logi azt mondta, h ők hozták! Na erre varrjál gombot! Kicsiny országunk nagyon katasztrofális jelenségei. Mindent a vevőért,mi?!
  • SoDI---
    #3521
    Ilyen nincs. Sehol se kapni azt a szart. "Csak rendelésre.". "Úgy mennyi? "Ööö... Kaphatnék számot, mindjárt visszahívom. Nem hívott. BlueFish: "Ilyenről még nem is hallottam, mi ez?" "Hát ez az ASUS a 6800-as Ultra köré épített kártyája." "Jaa! Hát a 6800 Ultra eleve hiánycikk. Lehet, hogy tényleg bécsi utazás lesz a dologból, bár ha itthon állítólag még nagykerekben sincs a cucc, akkor miért lenne ott kint kiskerekben? --- Gyerekek, ez így rohadtul nem lesz jó! Hiába hozott össze az nVidia egy jó kártyát, ha nem tudnak normális mennyiséget szállítani, és minden csak ATI kártyákkal van tele! Ha nincs igazi konkurenciaharc, akkor ezt hosszú távon csak mi, végfelhasználók szívhatjuk meg! A 3dfx csődjét se tartotta senki valószínűnek, mégis megtörtént. Ugyanígy van most ez az nVidia esetében. Nem hiányzik nekünk egy újabb Microsoft, ezúttall a videókártyáknál, aki úgy él vissza a monopóliumával, ahogy akar. Ez aztán senkinek se lenne jó. :-(
  • PLackó
    #3520
    rendben .holnap majd beszélek vele.
  • SoDI---
    #3519
    Jaj, olyan kicsi ország vagyunk. 120 km pedig ehhez képest is rohadt kevés. Nem igazodsz ki Pesten? Na és! Beszéld meg a találkozási pontot az állomásra, és meg van oldva a probléma. Én is így vettem a RAM-jaimat :-)
  • Narancs
    #3518
    HÁt így télleg elég gáz, vonattal föl lehet jönni, aztán a pályaudvaron talizni a sráccal, de ha niccs a kártyára garancia akkor inkább felejtős télleg...
  • PLackó
    #3517
    háát de hogy?pestől 120 km-re lakom,éspesten nem igazodok ki.semmi ismerősöm sincs ott
  • Narancs
    #3516
    Te tudod, sztem azért megér 1 kis fáradságot a dolog, mert dokkal jobb kártya mint a sima 9600.
    A faszinak meg sürgős ahogy látom, azért ennyi csak.
  • PLackó
    #3515
    felhívtam,azt mondta hogy nem tudja elküldeni utánvételesen,mert csütörtökre kell neki a pénz.csak az a baj,hogy ő pesti.én meg nem igazodok ki pesten.
  • PLackó
    #3514
    megtaláltam.érdemes megvenni?mi baja lehet?
  • PLackó
    #3513
    bontatlan és dobozos?akkor minek vette meg?:DD
    de,akkor ez szupi lenne.Az az aprónet hol van?
  • Narancs
    #3512
    Nemis, 32.000, csak 30K.