41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Yossarian
    #3591
    A His nem a turbós volt, a zafír meg a fireblade verzió, szal amellett döntöttem...

    Viszont kérdeznék még valamit. Offtopic, de nincs energiám végignyálazni a több topicot. :)
    Atinál milyen progival lehet megoldani, hogy ne 60HZ-es legyen a képernyőfrissítés játékok alatt?
    Eddig NVidiás voltam és ott driverek alapból felülírták...
  • Narancs
    #3590
    Attól függ, hány megás. (256megás lassú, csak 128megást érdemes venni...)
    Amúgy a HIS -ből van Turbó verzió, amin jobb hűzés van és gyárilag húzott.
    Kérdezd meg, hogy pontosan milyen kártyák...?
  • Yossarian
    #3589
    Tudnátok nekem segíteni a választásban? Egy 9600XT-t szeretnék venni. 2 tipust tudnak adni raktárról, az egyik Excalibur, a másik Sapphire. Melyik a megbízhatóbb?
  • WOW
    #3588
    Ok!koszi.
  • Punkerwork
    #3587
    ja hogy a qrva anyját az összes nagykernek, 1 db-ot nem szeretnek behozni :(
  • M@TriX
    #3586
    az árát inkább meg sem kérdezem ;)

    Én inkább majd egy GT-re leszek ráindulva, persze valszeg csak jövőre ;)
  • DarkJedi
    #3585
    Nem hiszem, hogy vett, elvileg nincs még olyan Magyarországon.. Mert persze aszondják a nagykerben, hogy van, aztán kiderül, hogy jaaaa, raktáron niiiiiiincs.. Aszonták két héten belül elvileg szereznek nekem egyet..
    Egyébként ASUS V9999 Ultra Deluxe nak hívják a kicsikét :)
  • ollie
    #3584
    Úgy tudom, hogy az opengl-es játékok jól futnak alatta, de úgy rémlik, hogy egyáltalán nem futnak a D3D-sek, és mivel a többség ilyen, ezért nem érdemes játékra venni.
  • Punkerwork
    #3583
    Sodi vettél végülis VGA-t? ha igen, hol? milyet? mennyiért?
  • WOW
    #3582
    jatekra?
  • WOW
    #3581
    Tehat nem jo?
  • ollie
    #3580
    Ez nem játékhoz készült, tervezésre (CAD, CAM, stb).
  • WOW
    #3579
    Hi!Csak meg egy kerdes!A kedesem az lenne,hogy van egy NVIDIA Quadro FX 3400 Vga ez jatekra alkalmas kartya?Pl:a mostani jatekok,hogyan futnak Doom3?
    Koszonom
  • Narancs
    #3578
    www.apronet.hu
  • ollie
    #3577
    Az árát megéri, jó kis karesz, nekem kb 8 hónapig a kistesója, egy 9600 pro volt, XT órajelek felett üzemelt, és nagyon meg voltam vele elégedve. Semmi sem fektette meg, problémák legfeljebb AA és AF használatával lehetnek. E mellett alig eszik áramot és alig melegszik. Szóval az alsó kategóriában a legjobb vétel.
  • Akuma
    #3576
    Kedvező ára, teljesítménye megfelelő, általában dícsérni szokták... nekem még nem volt vele dolgom, még ismerősnél, havernál sem láttam ilyen kártyát.
  • vigyori14
    #3575
    és a 9600XT ról jó és rossz tulajdonságokat tudtok mondani?
  • Akuma
    #3574
    Ami nem Radeon hátrány, de nVidia előny a Doom 3 :)
  • Akuma
    #3573
    Rossz benne, hogy vigyázni kell nehogy 128 bites legyen, minden egyéb csak jó lehet :) gyors, jelenleg mindenhez elégnek kell lennie. Teljes DX9 kompatibilitása van, ami az nVidia-nál nem mondható el...
    Ha találsz 45-ért 9800 PRO-t, akkor vedd meg!
  • vigyori14
    #3572
    Mondjatok már a 9800-nak egy pár jó és rossz tulajdonságot
  • Tattoo
    #3571
    Köszi Narancs. Azért is írtam ide hogy öszinte véleményeket kapjak, nem pedig azért hogy vmi kedvezö vmit irjanak válasznak. Alighanem nem veszek 9600se-t. :DDDDD
  • Akuma
    #3570
    Egyetértek Narancsal, aprónetes 9800PRO-t vegyél!
  • vigyori14
    #3569
    Hol lehet megnézni ezt az aprónetet?
    Milyen az az FX5900XT? mert én ugy hallottam hogy az sokkal gyengébb mint a 9800XT, melyik a jobb választás?
  • Narancs
    #3568
    Apróneten garanciális 9800PRO -t kapsz 45ért, ami sokkalta jobb kártya.
    Ha ragaszkodsz az újhoz mindenképp, akkor FX5900XT az aquában vanennyiért ha jól tudom...
  • vigyori14
    #3567
    Hellosztok!
    Én most akarok venni egy kártyát de nem tom h milyet 45Ezrem van és én egy ati 9600XT- re gondoltam. Nemtom h megéri ezt a kártyát megvenni? sztem igen, de ha megveszem 2évig legalább birni fogja azt uj játékokat? ha tudtok ennél jobb kártyát irjatok má lécci
  • WOW
    #3566
    Köszi szepen
  • Akuma
    #3565
    Jaaaa ez sem TÉNY! Ez nem kiszivárgott hír, hanem mende-monda, ködösítés
  • ollie
    #3564
    Jaaaa, az viszont megkétszerezi a teljesítményt, szóval a 8000 pont hihető. :DD
  • Akuma
    #3563
    A két kártya tuningolási lehetőségeit sem ártana figyelembe venni(ha valós is a teszteredmény)... (Mellesleg mintha lenne valami mod, amivel 12pipe-ről 16-ra módosítható a 6800)
  • Narancs
    #3562
    Amikor 2 pci-express kártya dolgozik a gépban, összekötve vmi kis híddal a tetjükön.
    Asszemannó a 3dfx -nél is SLI nek hívták ezt a megoldást...
  • ollie
    #3561
    Mi az az SLI?
  • Narancs
    #3560
    ponzy=pont
  • Narancs
    #3559
    Így van, a próféta szóljon belőled!
    Amúgy sokak szerint a 8000ponzy SLI -vel jött ki, csak ezt elfelejtették odaírni...:(
  • ollie
    #3558
    Szerintem nem. Nézd meg a prohardver legújabb vidkari tesztjét, abban a 6800 (sima 6800, ami 12 pipeline!) nem sokkal gyorsabb a 9800 pro-nál. Akkor ehhez képest a 128 bit/8 pipe-os 6600 biztos sokkal lassabb lesz, ráadásul a 9800 pro 256 bites.
  • Akuma
    #3557
    És kijavítanám magam, hülyeséget írtam.
    Nem WDM driverrel megy, hanem WHQL -el.
  • Akuma
    #3556
    6600GT megérzésem szerint meg fogja kapni a legjobb vétel címet
    ~a Próféta szóljon belőlem
  • Akuma
    #3555
    A 6800 Ultra pontja is kétes volt(mindenki cáfolta), mégis igaznak bizonyúlt...
  • Narancs
    #3554
    Nah, utána éztem kicsit ennek a 6600 kártyának, állítólag 8 pipe, 128bit, 150$ a sima, és 200$ a GT.
    A 6600GT állítólag 8000 pontot ért el 3Dmark03 -ban, amit kicsit kétlek, mert 128bites kártyától ez elég meglepő...
    Majd meglássuk ha kijön mi igaz ebből!
  • ollie
    #3553
    A 6600 nem hiszem hogy egy sebességbajnok kártya lesz. A sima 6800 sem sokkal gyorsabb a 9800 pro-nál.
  • Narancs
    #3552
    Kösz az infókat!
    Amúgy a 6600GT nem PCI Express kártya lesz?
    Szóval ahoz új deszka is köll majd, nem?
    És az áráról van már vmi infó?
    Mennyi az a pici várakozás?
    (mert még 6800at se kapni, pedig már tavasz óta kint van...:(