41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Punkerwork
    #5592
    40ért viheted :)
  • Gabesz amd64
    #5591
    De nem szívesen vetted!

    és abból is majdnem a leggagyibb hűtésű 6600GT-t!! LOL

    jah kérem a VGA-d!
  • Punkerwork
    #5590
    én vettem nvidia-t, de kiszúrom a szemed ha kéred
  • Gabesz amd64
    #5589
    Bunkerwork!

    Te meg Nvidia-t nem vennél és Te is kiszúrnád a szemed
  • Gabesz amd64
    #5588
    mivan mit mutogatsz letöröm az újjad!
  • Gabesz amd64
    #5587
    nem én vennék!

    Te mondtad hogy a későbbiekben!
    lehet egy és néhány hónap után kapsz még de utána már nem igazán!az biztos már nem ugyanolyan bios-ú lesz

  • Gabesz amd64
    #5586
    benéztél már a geforce 7 seires topicba?
  • Gabesz amd64
    #5585
    már megint kezdi
  • Cicero
    #5584
  • Cicero
    #5583
    Hála az égnek, akkor nincs semmi baj! :DDD Éljen AFGANISZTÁN! ÉS A NÉPKÖZTÁRSASÁG!
  • Akuma
    #5582
    egyébként meg egy olyan brutál gépnél minek vennél 4-5-6 hónap után még 1 kártyát???????? ennek sincs semmi értelme, amit előzőleg javasoltam 1 csúcskártya az legalább 1 évig kihasználatlan! másrészt meg lehet kapni 1 év után is... mintahogy még most is lehet 9800pro-t kapni, vagy akár 5950 ultrát is, pedig számolj csak utána, nem 4-5-6 hónapja jelentek meg a piacon korántsem!!
  • Akuma
    #5581
  • Akuma
    #5580
    bocs, 7800GTX :)
  • Akuma
    #5579
    ráadásul azon eléggé elcsodálkoztam, hogy 2 "öreg" X850XT PE szinte ugyanannyi pontot állított be, mint a 2 db "zsír új" 7800GXT... szóval ATI most jobb lesz mégis, ha még kijön az új kártyájával!
  • Punkerwork
    #5578
    Gebasz fanatista, inkább kiszúrja a saját szemét de nem vesz ATI-t
  • Akuma
    #5577
    nem muszály mostmár nvidiában gondolkoznia, ha sli-t akarsz!
    veszel egy ati-t és amikor vennél még1-et, akkor mér biztos kint lesz a crossfire... és ott nem is kell, hogy ugyanolyan legyen a kártya!
  • Gabesz amd64
    #5576
    bocs az adatátvitelt kihagytam
  • Gabesz amd64
    #5575
    szerintem meg már a 7-es szériánál!

    de mindegy
  • Gabesz amd64
    #5574
    a milliókat csak úgy írtam nem szószerint kell érteni!

    nincs pénzem nekem se 300k kidobni 2*6800Ultrára!

    "későbbiekben mellétenni"??
    csak annyi a probléma az SLI-vel hogy ugyanolyan VGA kell hozzá(BIOS-ú)...
    és nem igazán biztos hogy kapni fogsz mondjuk 4-5-6hónap után ugyanolyan VGA-t.

    szal az elméleted nem rossz,de rizikós!
  • Gabesz amd64
    #5573
    na milyen szuper géped van?

    Én meg tudtam hogy mi lesz a helyzet(azaz lesz PCI-ex) és azért nem vettem tavaly gépet! mert akkor cserélhettem volnale az egészet idén!

    SLI-t nem fogok venni!Ezt ki a rák mondta!?
    Akkor vennék ha 20k-k lógnának ki a zsebemből..

    Hát ha így akkor itt aki azt mondta hogy felesleges az PCI-ex akkor még maradjon még egy két évig olyan foglalatu kártyája!

    A mostani VGA-kat már PCI-ex-esen fogják kiadni...nem valószínű hogy lesz AGP-s!

    "A PCIE a jövő, nem is a távoli, de az AGP a JELEN!"
    nem is a távoli hát akkor miről beszélsz?
  • Csaba
    #5572
    Egy 6600GT csodákat művelne a gépeddel. Egy 6800as ultráról nem is beszélve, bár az valami iszonyat drága... Az NFSU2 minden maxra téve is tökéletesen folyamatosan fut. Az első része pedig szinte játszhatatlanul gyors már ezen a kártyán.:-)
    Az meg, hogy 1 év múlva mire lesz képes egy 6800-as, nem nagyon tudni, a programíróktól is függ.:-))
    De szerintem a 9600-as már nem sokra, azt megjósolom...
  • Csaba
    #5571
    Te vagy a beteg, nem én! Gondolkozz már el! Gyakorlatilag elmondták már itt többen, hogy a PCIE NEM gyorsabb, mint az AGP, max. az SLI, amiben csodákat várhatsz, de jelenleg nem éri meg elkölteni 160 ezret két videokarira, meg még megfelelő alaplapra...Minek vegyek 6800-as ultrát, nem vagyok hülye kiadni annyi pénzt érte, nem ér meg 1 videokari sem annyit. Ahhoz, hogy pl. a doom 3 (azért jövök mindig ezzel, mert ez a progi eléggé megdolgoztatja a hardvereket...) 1024-ben highon folyamatosan 50-60 fps-sel fusson (azért csak ennyi, mert Carmackék számlálója 60-nál többet szinte nem is mutat, menne az feljebb is...), az AGP 6600Gt tökéletesen megfelel...
    Nem vagyok én lemaradva, tőlem annyi PCI Expresst csinálnak, amennyit akarnak, te nyomhatod SLI-ben is (megjegyzem, minek, mikor 1 videokarival tökéletesen megy minden...), de nekem megfelel az AGP. Még 1 éve sincs, hogy alaplapot procit ramot fejlesztettem, most van egy szuper gépem, és nem fogok kiadni megint új alaplapra ramra holmi divathóbort miatt...
    A PCIE a jövő, nem is a távoli, de az AGP a JELEN!

  • steweee
    #5570
    3000+ amd, 1 giga ram, eddigi kárty 9600-os nem pro de nem is se vagy vmi butít ott.az is jó még a játékokhoz nagyjából, de az újak közül a gépigényesek már játszhatatlanul lassúak vele (nfsu2, street racing sindy stb.)tehát jó a vas alatta, szoftveres probléma sincs mielőtt felveti vki, értek a géphez. inkább csak arra vagyok kíváncsi hogy mire lesz elég ez a teljesítmény mondjuk egy év múlva.mert úgy kb két három évet akarom rendszerben tartani a kártyát amit veszek, most hogy már vannak sli megoldások nem lesz probléma később a bővítés, kérdés addigra fognak e forgalmazni ua kártyát, mert úgy azért a legjobb ha két egyforma dolgozik össze
  • MiZo@game
    #5569
    tény, hogy az adatátviteli MAXIMÁLIS sebesség 2* akkora, de mivel ezt a jelenlegi kártyák meg sem közelítik, a különbség az agp és a pci express között elenyésző... ismét a propaganda csapdájába estél bele :P pci expressnek sztem a geforce8as szériánál lesz nagy szerepe, de mivel eddig semmit sem tudunk a 7es szériáról, így nem kiabálom el...
  • Akuma
    #5568
    én is többet vártam a 6800GT-től, szóval ez relatív
    kérdés mihez képest... egyébként milyen géped van neked? 6600gt jelenleg még elég szinte mindenre (ha egy erős gép van alatta), legfeljebb a nagyobb felbontásról le kell mondani...
    ha idejét múlt gépről van szó, akkor lehet az egészet cserélni kellene
  • steweee
    #5567
    tesóm most próbálja a gef 6600gt-t, de azt mondja többet várt tőle.a bf 2 mondjuk full maximumon fut és úgy szép is, de látni hogy többet nem is bírna a kártya. mondjuk a legolcsóbb inno 3d a márkája 39.000 bruttó.mi lesz a későbbi játékokkal akkor.vagy ez már elég teljesítmény ilyen árban? vagy a jobb márkák jobban is teljesítenek? megéri megvenni? mert én is szeretnék, inkább nem vettem x700pro-t hogy vegyek egy ilyet, de még bizonytalan vagyok
  • Akuma
    #5566
    nem kevés, kb annyi kell hozzá, persze nem csúcs fx55-ös procival, meg 667MHz-es 2giga rammal :) mellesleg ramot is lehet bővíteni
  • gurubefree
    #5565
    Nem igazán értek hozzá de nem kevés az a 300.000- egy SLI-s laphoz meg egy csucs kártyához. Eza kettő már majdnem a fele.
  • izb
    #5564
    Itt egy oldal mélyülj el benne!!

    Testek
  • Akuma
    #5563
    egyrészt semmit sem kötelező megvenni, másrész nem "milliókért kell" megvenni, ha 1 milliót ráköltesz, akkor az a gép már nagyon csúcs, csúcs pénzkidobás! ha új gépet vesz az ember, akkor is baromság 1nél több vga-val megvenni, inkább 1 csúcskártyát, amihez a későbbiekben van lehetőség mellétenni másikat (SLI alaplap nem árt, ha már egy tartós konfigot kell), persze aminek akkor már jóval lejjebb ment az ára!!
    nem számoltam most össze, de az az 'elvárás amit leírtam kijön 300ezerből 100%!!!
  • izb
    #5562
    Egy darab pci e kártya gyakorlatilag semmivel nem gyorsabb egy ugyanolyan AGP videokarinál.Mutass egy tesztet ami ennek az ellenkezőjéről szól.
    És nem a sli megoldásról beszélek.
  • Gabesz amd64
    #5561
    a 4 VPU-s rendszert meg hülyeségnek tartom!mert még a 2 VGA-t is milliókért kell megvenni!
  • Gabesz amd64
    #5560
    hát akkor maradjatok csak AGP-snél!

    Sok sikert!
    Én a nyár végén vagy ősz kezdetén fogom lecserélni az egész gépet...
    És természetesen ha újjítok akkor már PCI-ex-es lesz minden!
  • Gabesz amd64
    #5559
    nem lenne gyorsabb???

    csak majdnem kétszer!
  • Gabesz amd64
    #5558
    Ti le vagytok maradva nagyon!

    már van átalakító!
  • izb
    #5557
    Minden elképzelhető.........
  • Cicero
    #5556
    Nekem nincs szükségem rá, és nemfogok azért venni új alaplapot, hogy legyen rajta PCI-E. Gondolom arra semmi esély, hogy átalakítót csinálnak PCI-E-ről AGP-ra :(
  • izb
    #5555
    Nem mintha egy Pci E kártya bármivel gyorsabb lenne,mint egy agp videokari,de tény és való,hogy ez a jövő!!2 vagy 4 videokari egymás mellett.
    Na de milyen jövő???Még egy bőr lehúzása a felhasználókról.
    Gyakorlatilag a semmiért.
  • Gabesz amd64
    #5554
    hát Te beteg vagy! le vagy maradva korral!

    így is lassan fejlődik minden...

    ha neked megfelel az AGP akkor vegyél 6800Ultrát AGP-sbe és 3 évig elég lesz az...
  • MiZo@game
    #5553
    akkor jó, szegény vásárlók lehet emiatt veszik meg, mert ráírják ezek az idióták, hogy sli-s... jó reklámfogás, de akkor is pff