41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Punkerwork
    #6112
    tudod mit zsenikém nézzd meg a táblázatot és gondolkozz el azon hogy veszel 1 konzolt az való neked.....
  • Ovis
    #6111
    sajnos(!) nem tehetem, ezzel én is tisztában vagyok, úgyhogy az ötlet nem nyerő! hogy a f@xba' játszak P1-es géppel 1-2 éves játékokat?! ne szórakozz mán'! ehh És azt is nehezen hiszem el, hogy a Gf4 v. a Radeon 9500 "x generációval" le lenne maradva a maiakhoz képest! Mi volt, amikor a GeF kiadta az fx-es szériát?! Jobb lett, mint az előző?! Csak mert újabbak voltak?! Nahátakkor'!!
  • Punkerwork
    #6110
    akkor használj P1-es cuccokat, de ne álmodozz hogy x generációval lemaradva bármit is elérsz......
  • Ovis
    #6109
    jajjmáár! pont azért "okoskodok", mert nem értek hozzá és nem akarok bedőlni a kereskedőknek! itteni tapasztalatok érdekelnek! most ezér'mér' kell cseszegetni?! nekem nem szimpi a fogyasztók mostani "terelése" abba az irányba, hogy vegyél, cserélj feszt, ciki az "elavult" stb., arról nem is beszélve, hogy a mai műszaki cuccok távolról sem tartósak (direkt!), kell a f@xomnak olyan cucc, amivel csak a bajom lesz jobb esetben gari lejárta után!! A P1-es gépek atomstabilak voltak a mai szarokhoz képest! Ez eleget elárul...
  • Punkerwork
    #6108
    te mi a f@szról beszélsz? ár/teljesítmény 3-4 generációval ezelötti kártyáknál?
  • Ovis
    #6107
    Radeon 9500pro?? (AGP??) hmm... Köszi, jegyeztem!
    De itt miért van ennyi (ATI)Radeon-párti??
    GeForce nem jobb?? (ár/teljesítmény!)
  • Punkerwork
    #6106
    te se gondolod komolyan hogy egy 9500-ös kártyára érdemes pénzt költeni még.
  • Punkerwork
    #6105
    a mostani csúcskártyák talán még jók lesznek 1,5-2 év múlva, de egy mostani középkategóriás kártya már most is kevés néha, a passzív hűtést ezeknél elfelejtheted.

    ha nem értesz hozzá mi a f@sznak okoskodsz?
  • Ovis
    #6104
    hehe... :-) Ne adjátok mán' fel ilyen könnyen!! Tuti, hogy van!!
    (az előbb említett kártyám 16(!) megás, mégis vitte a Medal-t, Wolfenstein-t; Vampire-t;Max Payne-t stb.! Erre is azt mondanátok: "lehetetlen"??
  • izb
    #6103
    RADEON 9500 PRO kártya.Ez kell neked.elviekben csak használtan van,de egy bika jó kis kártya.
    Keress apróban.
  • Punkerwork
    #6102
    olyan nincs :)
  • Ovis
    #6101
    hmm.. rendben, de akkor melyik az a kártya, ami jólsikerült, sokmindent visz, már nem új, emiatt már nem is drága (nem gond, ha üzletek már nem árulják), passzív hűtéssel is használható, tudja a Dx9-et is és inteles alaplapban is jól fut és nem kell vele szégyenkeznem 1-2 év múlva sem??
    (Amúgy egy PCI Voodoo3 3000-em van évek óta és vitte a Medal of Honor-t is!)
  • Punkerwork
    #6100
    semmiképpen ne vegyél olyan kártyát ami Dx9-et nem tudja!
  • Ovis
    #6099
    hmm.. szóval az ATI 9200 ilyen "jólsikerült" lenne?? Köszi! Amúgy mi az az SE és miért nem jó?? (Bocsi, kicsit láma vagyok a témában... ) Egyébként én is tippeltem volna a GeF4-re(ti4200??), sokan írnak róla, de úgy tudom, van abból jó kis passzív-hűtéses megoldású is...!
    További ötletek 10-15pénzért beszerezhető "legjobb" kátyeszra??
    És melyik gyártók által konstruált VGA-kat érdemes keresni?? (nem tudom, melyek a gagyi-gyárosok!)
  • NeoMaN
    #6098
    ATI 9200 (nem SE!)
    Sztem, Gef3-4ből nincs passzív...
  • Ovis
    #6097
    Üdvök..!
    Várnék "szakértői" ötleteket arra vonatkozóan, hogy ha én nem akarok mai menő VGA-ért 30-50 ezreket kiadni (GeF6600GT stb.), hanem megelégszem egy jól bevált, atomstabil régebbivel is (amit talán már kapni se lehet...), akkor melyiket tudnátok ajánlani, ami legendásan jól muzsikál még ma is?? (nem a legújabb játékokat kell, hogy vigye, elég, ha az 1-2 évvel ezelőttieket bírja!) Jah, és lehetőleg ne aktív hűtésű legyen, az csak egy +meghibásodási lehetőség forrása lehet! ) Köszi az ötleteket előre is!
    Üdv.: O.
  • AlieN911
    #6096
    okok:) én meg minig a PCI-E -st láttam drágábbnak:) LoL
  • czky
    #6095
    Persze nem minden esetben... :)
  • czky
    #6094
    Pl Ramirisnél is drágább a PCI-E kártya mint az AGP-s...
  • Zsolo007
    #6093
    Érdekes....eddig akárhol néztem mindenhol drágább volt az AGPs mint a PCI-os....
  • PLackó
    #6092
    igen,én is itt láttam.
  • AlieN911
    #6091
    azéé jo hogy ennyire hülyének néztek brutto... valoszinű h. a nettot fogom beirni:)) énis csodálkozok
    amugy meg itt van ittvan..
  • czky
    #6090
    Akkor valszeg kérdéses a származása...
  • PLackó
    #6089
    bruttó,és agp-s
  • [Jakuza]
    #6088
    Valoszinuleg netto ar, es PCI-Es lesz nem pedig AGPs.
    En mar lattam PCI-E Inno 6600GT-t netto 29k korul es AGP-st netto 32k kornyeken.
  • Zsolo007
    #6087
    Ez nem nettó ár véletlenül? Bár még annak is kevés, mivel a PCI-E-s verzió olcsóbb, és abból még nem láttam 38-nál olcsóbbat....
  • AlieN911
    #6086
    retek..
    az hogy van h. : Innovision GF 6600GT 128MB TV+DVI AGP 27300???
  • Zsolo007
    #6085
    Nekem 300W-os codegenem van, 2003 októberében lett véve, és nincs vele semmi gond :)
  • PLackó
    #6084
    van egy olyan érzésem hogy ez a mercury sem fogja sokáig bírni..(bár már fél éve megvan)
  • Rafaelo
    #6083
    egy táp má kiégett régebben a gépemben :)
  • Csaba
    #6082
    350 is elég neki, sőt, ha nincs tele a géped 20 winyóval, 30 cdrommal, meg mindenféle kütyüvel, akkor talán 300 is elég.
    Én csak tudom, az agp 6600Gt-vel meg a 3Ghz-es prescottommal simán megbirkózik egy 350 wattos coolink táp. Van benne 1 winyó is meg 3 cd/dvd iró/olvasó.
    Persze, ne valami olcsó táp legyen. 1 jó táp olyan 10ezer és 18 ezer között van. Kevesebbért nem érdemes, mert nem megbízható, többért meg teljesen felesleges, mert csak pénzkidobás...
  • Rafaelo
    #6081
    ezthogyérted?
  • Punkerwork
    #6080
    normális géphez kell rendes táp igen.
  • Rafaelo
    #6079
    6600 hoz kell 400wattos táp??
  • gt1
    #6078
    köszi
  • Banyapapa
    #6077
    Ha ilyenek is érdekelnek 1 Példa pölö
  • gt1
    #6076
    A gt sztem már nem igazán fér bele a 40 ezres keretbe azért nincs ott.
    van még egy kérdésem: az ATI Radeon-on van Pixel Shader és Vertex
    Lehet hogy nagyon hülye kérdés de mondtam videókártya témában nem vok otthon.
  • Banyapapa
    #6075
    "szerintetek az inno3d Geforce 6600 128MB AGP 8* az jó kártya?
    Támogatja-e a directx 9-et?"

    Hol a GT?
  • LBandi
    #6074
    Azt nem gondolot ugye hogy egy asus 6600 jobb mint egy inno 6600gt..?
  • Banyapapa
    #6073
    Támogatja

    De itt inno-rol irtak egysmást már, leesett kondi meg gyik hütés:P

    Ha 40-ig mehet ,sztm inkább ASUS 6600 128MB-s.
    Vagy erre néz körbe (egész jo oldal ide linkelte be multkor valaki, neki is köcce:)

    kiskerárak.hu