41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Narancs
    #6152
    Vízhűtéssel passzívan elmegy...
    Amúgy ha érdekel a halk gép téma, olvasd el ezt mindenképp:Bővebben link
  • Punkerwork
    #6151
    olyan nincs :)

    a Willamette gyenge, a Northwood se megy el passzívon, a Prescott meg forró mint álalt, de ez itt már tényleg nagyon OFF, inkáb menjünk át Intel topic-ba.
  • Ovis
    #6150
    Jó, oké, akkor mondd meg, P4 alatt melyik fajta magos és milyen proci az, ami nem melegszik annyira és még elvan passzív hűtéssel is!
  • Punkerwork
    #6149
    igen
  • Punkerwork
    #6148
    ember lehet többet dolgoztam Dothan magos procival mint te szal ne magyarázz, mert lassan megunom :)
  • zolo
    #6147
    Sli-be csak pci-e-s kártyákat lehet tenni?
  • Ovis
    #6146
    Punker, volt itt valahol belinkelve egy proci-teszt oldal, abból elég jól kijött, hogy mennyire eltalált 1 proci az M! Amúgy se kéne egy agyonmelegedős fajta!
    Lóf@szt akarok "fikázósüziket" írni róla! Amúgyis Te kezdted!
  • Punkerwork
    #6145
    azt felejtsd el
  • Punkerwork
    #6144
    azt mondtam hogy nem tesztelte eddig senki, legalábbis az SG-sek közül nem írta senki.
  • zolo
    #6143
    #6136?
  • Ovis
    #6142
    Márhogy én mire akarom használni?? Játék, multimédia, szövegszerkesztés stb... semmi extra!
    Punker, a Pentium-M -hez létezik átalakító tudtommal, így betehető asztaliba is! Nem is tudsz róla?? Mondjuk Celeron nem kéne, de egy D-vel mán' kiegyeznék...
  • Punkerwork
    #6141
    aszem fikázó üziket akar írni róla :)
  • Ovis
    #6140
    Punker, ez a "szakma" szépsége! Kijátszani a gyártókat+kereskedőket, nem bedőlni minden "újításnak"! "Fejlődés"?! ehh! Vagy Te bemászol az első lefosztóhelyre, 3 nap alatt összerakatod a csúcsgépet 200K-ért, oszt' fizeted 2 évig a havi részletet?! Ha ekkora "szakértő" lennék, én nem rontanám el ilyesmivel a "játékot"! Így nem elég szórakoztató!
  • Pontius #6139
    Tsá, részben visszaolvasgattam.
    Mire akarod használni a gépet?
  • Punkerwork
    #6138
    itt biztos hogy nem :) plusz te mobil procit emlegettél, azokat meg csak notebook-ban teszteltünk eddig.......
  • Ovis
    #6137
    Szal' nem mondtok egy "tutijólbevált" alaplapot nekem... hmm... nem szép Tőletek!!
  • zolo
    #6136
    Akkor nem valószínű hogy vinné a vista windost,mert annak 9-es kártyát írtak?Melyik a legolcsóbb geforce ami directx 9-es és minimum 128 mb memóriája van?
  • Punkerwork
    #6135
    na látod ez a különbség közöttünk, én a normális gépet szeretem te meg a gányoltat ennyi....
  • Ovis
    #6134
    Nah, akkor én be fogom bizonyítani Neked, hogy innen-onnan "összegányolt", használt cuccokból olyan gépem lesz töredékáron, hogy 1-2 év múlva se kell szégyenkeznem miatta, max előtted...!
  • Punkerwork
    #6133
    8
  • zolo
    #6132
    Felteszek egy láma kérdést:
    A Geforce ti 4200 milyen directx-et támogat?
  • Punkerwork
    #6131
    eg ytisztességes gép mindig is 200-250k között volt, ha full nulláról kezdted szal.....
  • Ovis
    #6130
    Mivel még semmi nincs meg az "új" gépemből, ezért szabadon választott minden... ezért kérdezlek Benneteket! Mondjuk nem egy Codegen-házba szeretnék "becuccolni", az is biztos!
    De Punker, ha én a Te instrukcióidat követem, sz'tem nem állok meg 200K-ig! Vagy Te tán' vasvillával forgatod a lóvét a padlásodon, mi?!
  • Punkerwork
    #6129
    van, amúgy 1 kérdés milyen gépbe akarod rakni? mert vehetsz atom ütős vga-t ha a többi cucc gyenge mellette.
  • Ovis
    #6128
    "..nem kell 3 havonta alkatrészt cserélni, 1x kell rendeset venni és akkro azzal el van az ember min 1 évig." ---> bocsi,Punker, csak ebből gondoltam...
    Jó'vanna', akko' GeF6200! jajjmááár! Olyan talán már van, ugye??
  • Ovis
    #6127

    Narancs:
    Azt-azt! Talán túl jó vétel is a 97xx!
    Nah, azért GeF3 -ig nem "süllyednék le", még leszólna a Punker srác! hehe A 4-est u.i. talán még jobbra sikerült megcsinálniuk a fejlesztőknek (=kivétel!)
  • Punkerwork
    #6126
    évente? nekem az 1,6-os P4-em 2,5 évig volt meg, és a mostanit se fogom 2 éven belül lecserélni, amúgy meg 6000-as gef nincs.....
  • Ovis
    #6125
    hmm... szal' évente vegyek új gépet 150-200K-ért... oké... de én inkább lejátszom az összes jobb gémet, ami '99 és 2004 közt megjelent, az is eltart nálam kb. 30 évig, szal' jól elleszek én egy passzív hűtésű ATI Radeon 95xx szériával, vagy egy GF4-el is (esetleg GeF6000!) sz'tem...
    De azért köszi az okosságokat, sokat segítettetek! (Punker is! hehe
    Jah, még valami: mindehhez milyen atomstabil, jól bevált Intel-es alaplapot tudnátok ajánlani?? (nem baj, ma mán'épp nincs a boltokban!)
  • Punkerwork
    #6124
    legyen a hőn szeretett 4200-es kártya a példa, jó volt? igen, de sz@rt sem ér már, és az ember elvárj ahogy egyre szebbek legyenke a játékok, ha lehetőség van rá akkro használjuk ki, nem kell 3 havonta alkatrészt cserélni, 1x kell rendeset venni és akkro azzal el van az ember min 1 évig.
  • Narancs
    #6123

    Ovis: Amúgy a "2 év múlva is jó lesz" azt jelenti, hogy vhogy eldöcögnek a gémek? Mert akkor 9700 nem rossz vétel.

    Amúgy 1ik haverom Gef3 -al játszik mindent, igaz az újabb cuccok nagyon trágyán néznek ki, de mennek.
  • Ovis
    #6122
    Igen, ez a gyártóknak és kereskedőknek egyaránt jó! A vesztes: a fogyasztó (=hülye user!) Ha nekik nem érné meg, nem ezt csinálnák! Aki meg akar, fizessen csak feszt 3 havonta az "újdonságokért", ami mellesleg olykor az előző széria elcseszett "lerontása"! (példákat úgyis tudtok...) És ez szoftware-re, mosógépre, autóra stb. ..szal' majd' mindenre igaz!
  • Punkerwork
    #6121
    szerettük 3-4 éve :)
  • Ovis
    #6120
    21K! Ezt elbuktam!
    Amúgy semmi gond, nem szándékozom húzni se a procit, se a VGA-t, ha nem muszáj!
    A 20 K kicsit sok... annyit max. alaplapért adnék ki...
    Nemrég a bolhán el akartak adni nekem egy GeF5200fx 128mb kátyeszt (mindennel!) 6K-ért... asszem' jó, hogy nem vettem meg... Akkor már inkább egy GeF4 ti4200! Tényleg, itt senki nem szereti a Gef-t??

  • [Jakuza]
    #6119
    Igen van ilyen.
    Softmod-nak hivjak.
    Szoftveresen belehet kapcsolni a letiltott a 4 pipeline-t.
    A 9600XT-nel jol latod ez jobb vetel.
  • Punkerwork
    #6118
    megnézted miket irogat? olyan kártyát akar ami még 2 év múlva is jó lesz, ne mond nekem hogy ez normális ismerve a jelenlegi technikai fejlődést, és mielött a gyártókat szidnátok, szerintetek jó nekik hogy évente újat dobnak ki úgy hogy a másikból még ki se hajtottak mindne lóvét?

    el kell fogadni a fejlődést, ennyi az egész.
  • Narancs
    #6117
    Néhány 9500 ból tényleg lehet 9700 -ast csinálni. Ha 20K alatt van az ár, akkor meg is éri. Vétel előtt mindenképp próbáld ki hogy működik-e 9700 -ként.
  • Ovis
    #6116
    Nah, köszi, végre értelmesebb hozzászólásokat produkáltok...
    Amúgy igaz ez?? (Idézet apróból:) "Sapphire ATI Radeon 9500 VGA kártya eladó. 9700as fekete nyák, 128MB, 256bit. Csak egy drivert kell felrakni és máris teljesértékű 9700(pro). 3Dmark03 4500pont alapon, a 9600xt- ket könnyedén veri. Hibátlan, tesztelhetö.." szal' szarabb lenne a 9600xt, ilyen alapon?! (mer'gondolom, drágább!) Egyébként nem szándékozok "húzni" semmit, ha nem muszáj... :-) Nem elfüstölgő "hőerőművet" akarok, hanem gépet!
    Punker meg biztos jó fej, csak "másvonalas", nem bántom, végülis segíteni próbált...
  • Narancs
    #6115
    Bazz, vegyél Radeon 9550 -et (AGP), vagy ha PCIe kell akkor vmilyen X550 esetleg. 9550 ből tuti van passzív, de azzal a hűtővel nem is tod nagyon húzni, ami a 9550 nagy erőssége...Használtan 10K ért megveheted a 9550 -et, jó eséllyel 9600pro körüli szintre húzhatod.
  • via_mala
    #6114
    Ne idegeskedj a Punker srácon, neki csak a csúcskártyák jók, a többi meg menjen a sunyiba. A kérdésedre visszatérve: az emlegetett Ati Radeon 9500Pro v. a 9600Pro 128 MB (400/300 MHz) már elég használható kártya, 800x600-ba maximális AA és AF beállításokkal zökkenés mentesen vitte a Colin McRae Rally 04-et. Erre szerelsz egy 'szolid' Zalman ZM80C-HP + OP1 hűtést (ZM80D-HP is lehet, de erre fölösleges), és halk is lesz.
    Anno a 9600Pro-t hozták ki a Tomshardware-en a legjobb ár/érték arányú kártyának, ezen felül tűrhető tuningpotenciál volt ezekben a kártyákban, nekem hibátlanul ment 465/351 MHz-en, ezen felül már szemetelgetett.
  • Ovis
    #6113
    Ha tudnám, mi az a "konzol", akkor most okosabb"zsenike" lennék... de nekem számítógép(!) kell, méghozzá Intel-es (lehetőleg Pentium-M-procival! ), nem holmi PlayStation meg hasonló Joystick-os marhaság! A game-k csak egy törtrésze annak, amire kell.. ehh