41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • izb
    #6193

    he he
  • Ovis
    #6192
    Oké, Punker, köcce', mégiscsak rendes gyerek vagy Te... :-)
    Igyekszem kitanulmányozni a cuccost!
    Majd a procival, lappal kapcs. egyéb kérdéseimet a megfelelő topikokban teszem fel j. héten, csak figyeld azokat is, mert nélküled nem biztos, hogy sikerül megvilágosodnom!
    pá-pá!
  • Punker
    #6191
    illetve a 478-as procik 1 részét már jó ideje nincs gyártásban.
  • Punker
    #6190
    hogy miért azt ne tőlem kérdezd.....
  • Punker
    #6189
    10000 pont a 3dmark05-ben a 100%
  • Cicero
    #6188
    MICSODA?!??! GeForce 6800 GT 48%-ot kapott? Ez mihez képest 48%? Mert én úgy tudom, hogy ez csúcs kártya!
  • Punker
    #6187
    ATI 9550-es VGA kell neked röviden összefoglalva, az elmegy passzív hűtéssel simán és nem drága, amúgy meg összevágtam neked a jelenlegi Intel asztali procik hivatalos adatait (foglalat, cache stb) + legalul a Pentium M
  • Cicero
    #6186
    Mi a baj? :S
  • Ovis
    #6185
    oké, akkor beszéljünk "darabokban", beszéljünk kizárólag VGA-król anélkül, hogy szót ejtenénk a lapról, prociról stb. Gondolom, így előbb összeáll a kép bennem, ha nem komplex egészként kezelem a problémát... Ha nem tűnt volna fel, ebben a topikban én csak VGA-val kezdtem, mások (veled az élen!) hozták szóba az óhatatlan összefüggéseket (idézet: "van, amúgy 1 kérdés milyen gépbe akarod rakni? mert vehetsz atom ütős vga-t ha a többi cucc gyenge mellette.") , de azért most is hibáztass csak engem nyugodtan! Gondolom, akkor megnyugszol, ha a VGA-témához tartozó "proci", "deszka" stb. ügyet más topikokban kezdem el... hagy kelljen 3 helyről összeolvasnotok, mit is akarok valójában! ehh! Láthatnád, hogy alaplap-ügyben a másik fórumba írtam, de csesznek rá írni! Ha itt indult be az írkálás, most olyan marha nagyot ártok, ha itt kérdezek rá a többire is?? Főleg, ha Te inspiráltál a kérdéseddel! (#6129)
    ehh... antiszociális a hozzáállásod és kész!
  • Punker
    #6184
    ember én tudom hogy van, de nem te kezdted azzal hogy olcsó gépet akarsz?
    és nem tom mit emlegeted a régi cerkát amit már rég nem is gyártanak.....

    és kértelek hogy ne itt OFF-old szét a topic-ot mikor van külön procis topic de erre se vagy hajlandó.....
  • izb
    #6183
    abban a konfigban amiben a voodoo ment nincs is.
  • Ovis
    #6182
    Baker, Punker, én egy szóval se mondtam, hogy a Pentium-M nem notebook-os, mobil, speckó, meg minden, csak szimplán megkérdeztem, van-e értelme és esélye már asztaliba is betenni! Ha nem tudsz ilyenről, hát így jártam! Továbbléphetünk! Az meg nemigen tiszta, hogy mi a bajod a Celeron-D-vel, tudom, nem egy P4, de az 2x annyi is árban, mint a sima Celeron, viszont a kettő között kéne lennie megoldásnak, tudtommal ez lenne a Celeron-D! Vagy világosíts fel, légyszi, ó, nagy Guru!
  • PLackó
    #6181
  • xotyi
    #6180
  • xotyi
    #6179
    Ehh, ebactam...:D
  • Punker
    #6178
    házba proci? úram segíts hova süllyed ez a fórum :((((((((((
  • Punker
    #6176
    de akkor i sén mondtam hogy jobban jársz ha azt kérünk helyette :)
  • xotyi
    #6175
    Én az enyémet (Gforce4 Ti4200)10e ért szereztem, szerintem jó vétel volt!! márcsak az 1,2 es ADM Duron-t kéne lecserélnem.. de csak 2,4 esig megy bele a házba...:(
  • Narancs
    #6174
    Tudja hát!
  • Loogan
    #6173
    Ja, egy FX5600-at (ami harmadjára ment vissza garba) lett becserélve egy 9550-re egy üveg Vilmos kíséretében. :-)))
    Mondjuk előtte 2 napig böngésztem, hogy mire érdemes becserélni, és milyen típusszámú jó ill. nem jó (memóriasávszél, ramok, stb.). Előtte érdemes utánaolvasni a témának.
  • Punker
    #6172
    na akkor megpróbálom mégegyszer elmagyarázzni a Celeron-D a legolcsóbb leggagyibb Intel proci, a Pentium-M pedig speckós mobil proci notebook-okhoz drága a proci is és a hozzá való asztali alaplap se átlag kategória, bár még mindig az az érzésem hogy a falnak beszélek......
  • Cicero
    #6171
    Egyébként a GeForce 6800 GT ugye tudja a 3.x-es shadereket?! ::D:DDddd
  • Punker
    #6170
    emlékeim szerint azt is én intéztem neked :)

  • Ovis
    #6169
    Kösz', Loogan az ajánlást (+ többieknek is!), akkor most mán' lassan kezd is kirajzolódni, mire is lenne szükségem...
    Hétfőtől újra vagyok, addig már csak azt kéne eldönteni, h. ezekhez az általatok ajánlott, értelmesebb kátyeszokhoz milyen konfig. lenne optimális! (Celeron-D?? Pentium-M?? Vmi régebbi, de tuti deszka?? RAM?? Hűtés?? (ha lehet, ne víz és venti, csak borda!) stb.
    Addigis köszi +egyszer és kitartás!
    Üdvök! O.
  • Loogan
    #6168
    Ovis! Kár flémelni!
    VGA ügyben én is csak azt tudom ajánlani, mint Narancs: ATI 9550 128MB. Újonnan 15k körül van, tudja a dx9-et, és kis softmoddal 9600Pro szintre húzhatod. Tapasztalatból beszélek, uis nekem is ilyen van, és én sem játszok a legújabb gamekkel, de pl. HL2 és Warcraft3 meg hasonlók simán elmennek rajta jó grafikai beállításokkal. Viszont ehhez egy kicsit utána kell olvasni, hogyan tudod tuningolni (valamit valamiért), ha kell link szívesen tudok adni.
    Ha használtan tudsz szerezni 9600 Pro-t vagy 9600 XT-t 15-18k alatt, akkor az is jó vételnek számíthat a Te esetedben. Drágábbat tényleg nem biztos, hogy érdemes, mert a jelenlegi konfigod, ha nem túl erős, úgyis visszafogja a graf. kártyát.
  • Narancs
    #6167
    Pff, ilyen alapon a 7800GTX SLI és Voodoo3 közt sincs különbség....
  • izb
    #6166
    Vas kérdése ez is.
    Ha nem tudja kifuttatni,akkor nincs külömbség.
  • Narancs
    #6165
    De, pont hogy egetverő a különbség...
  • Ovis
    #6164
    Punker, hagy idézzelek: "én segíteni akartam ő kezdet el beszólogatni"
    Nah, most ez az ún. "beszólogatás" max. ez után következett:
    "ha nem értesz hozzá mi a f@sznak okoskodsz?" (#6105)
    Szóval ki is kezdte?!
    Egyébként a hardver-dolgokban is ennyire szavahihető vagy??
    Nah, mindenkinek jó hétvégét, hétfőn leszek, addig nyugi van!
  • Pontius #6163
    Ezzel és a #6155el tökéletesen eggyetértek, de nem akartam érte szólni mert akkor már megint én leszek az okos, meg a kötekedő...
  • izb
    #6162
    másfél év mindenkép vagy több.
    De sebességben nincs nagy egetverő külömbség.
  • izb
    #6161
    2 éves lassan a kártyám.mondhatom hogy amihez használom arra jó.
    Megy rajta minden játék szép képe van miegymás.
  • Punkerwork
    #6160
    ember a 9600 és a 6600 között mennyi év telt el?
  • izb
    #6159
    Vazze ember.Ez kb olyan hozzá állás,mint hogy
    "te ha holnap nem veszel egy Ge7800 kártyát akkor egy p** vagy"
    Pedig csak őszinte akarsz lenni,és nem akarsz hazudni,de akkor is mi értelme lenne ennek a kártyának??
    Ha van egy közepes konfigja,akkor nem kell bele ilyen vagy hasonló kártya,hanem elég egy 9600-as vagy ne adj isten egy 6600 kártya.Nem több nem kevesebb,mert ez a hu de brutal káryta ugysem fog normálisan menni a középszerü konfigjában,de ugyanugy fog futni rajta a Battlefield,meg a Moha meg mittudomén milyen játék,max nem full felbontásban.
  • Punkerwork
    #6158
    különösen hogy nincs képben és arra hivatkozik hogy olcsó gépet akar, és kiválaszt mellé 1 drága technológiát.
  • Punkerwork
    #6157
    egyeteln kérdés, most megvennéd a 9600-ot? én segíteni akartam ő kezdet el beszólogatni, nekem sincsen csúcs kártyám de évek óta elavult cuccot ajánlani, szerintme nagyobb f@szság mint megmondani az igazat.
  • izb
    #6156
    Ez sajna nem segítség amit csinálsz,hanem parasztkodás,elég keményen.
    Nem kell mindenkinek csúcs kártya.
    Amire kell neki arra jó a 9500 pro kártya.
    Nekem egy szarabb 9600 pro kártyám van,és azon is megy minden,akkor minek itt okoskodni??
  • izb
    #6155
    Miért kell ilyen alpári módon forumoznod ember??
    Tudom marha okos vagy meg minden,de nyugodtan ha lehet!!!!
  • Punkerwork
    #6154
    csak azt aki hülyeségeket beszél :)
  • izb
    #6153
    Remélem te sem gondolod komolyan,hogy mindenkit hülyének nézel ugyi?
    A nem kívánatos szavak használatát jó lenne ha elfelejtenéd.
    Látom megártott a nagy meleg.