41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Narancs
    #7077
    Ram órajelét adja meg tulajdonképp. Minél kisebb, annél magasabb órajelű a cucc. Ha 1000-et elosztod a számmal, akkor megkapod az órajelet.
    Pl: 1000/1.6=625 (DDR 1250MHz)
  • vki
    #7076
    most melyik ramok a jobbak? a 2ns-es, vagy 1.6ns-es? Egyáltalán mit jelentenek?
  • Narancs
    #7075
    Faja, bár erről a márkáról nem nagyon hallottam még...
  • kirol
    #7074
    Galaxy 6600GT AGP 128 megás és 128 bites. 500/1000 alapórajel,2 ns-es ramok.
    Erről mi a véleményetek?
  • AlieN911
    #7073
    cim?:D gondolom vmi aquacomputer.hu v. com..
    szerintemse a driverrel van de azért hátha remény:)
  • balcooo
    #7072
    Köszi, bar tartok tőle hogy itt nem nüansznyi stabilitásrol van szó, hanem konstans geb@szról! Azért kisérletezgetek egy sort a drajvákkal... aztán jön reinstall windoz..azt reinstall aquacomputer (amugy jo cuccokat árulnak, na, ez itt nem az antireklám helye)
  • AlieN911
    #7071
    Hell!

    Szerintem szedd le az összes drivert ami fennvan (videokarikét) ATI,GeForce.. utánna meg tedd fel sztem v. a leggyorsabb vagy a legstabilabb drivert:) ezt már döntsd te el!!
    innen a letöltéseknél találod:)
    kb 15-20 min de lehet h. jolesz.. sztem egy probát megér!
    Ha igyse akkor reinstall win.. ha igyse akkor service kari (csak ez a sor ne következzen be)
  • balcooo
    #7070
    ja én is gondoltam rá, csak eszembe jutott hogy megtépném a hajam ha ujra huznám egész windozt és ugyse menne :D

    Bár a fix tévén is mindig ezt monja a csavo a helpdeskes műsorban, ha valami nem megy "REINSTALL" :)

  • FaithMeN
    #7069
    előtte fen volt az Ati driver és arra telepítetted fel az Nvidia drivert?

    ez gáz!volt itt egy csávó akinek ugyanilyesmi problémája volt és ujrarakta a winfost azt jó lett neki!
  • balcooo
    #7068
    Jaaaa...azzal kezdtem ofkoz. Aztán az produkalta először a problémát...új driver (77.77) fel, és ugyanaz..

    Leírtottam az ATI drivert is alaposan, mert arra is gyanakodtam hogy azzal konfliktol mert először csak "felülirtam" az nvidia driverrel a korábbi ATI-t...de az ATI driver irtás, nvidia driver újratelepités sem segített..

    Ez a AGP 3.0 kompatibilitás nekem a gyanús mondom.. De azt hittem majd fut jól 4X-en max, azt annyi. Arra nem godnoltam hogy a grafikát is teljesen elcseszi. És mé csak 3D alkalmazas alatt? (Fennvan Dx 9.0c vagy mi a legujabb)
  • FaithMeN
    #7067
    akkor jó
  • FaithMeN
    #7066
    és ha az eredetit raknád fel a doozba adott cd-ről?
  • balcooo
    #7065
    Én ős atis voltam eddig, asse tom milyen driverek léteznek :)
    Asszem a legújabbat szedtem le az nvidia szajtrol 77.77est, és az van fenn.

  • fatallerror
    #7064
    Leadtek az faxa nemfogsz csalódni benne/bennük
  • FaithMeN
    #7063
    milyen drivert raktál fel?

    nekem is volt olyan kártyám ami 8x-es volt és 4x-es alaplapba raktam bele!szal ilyen képszétesés nem volt!
  • balcooo
    #7062
    Szijjasztok,

    Némi gondom van a vadiúj gigabyte 6600GT-mmel. Sima 2D-s alkalmazásoknál semmi gond. HA viszont bármilyen 3d-s progit idnítok (számtalan FPS-en meg 3dmark-on teszteltem) total szétesik a grafika, hol csak a textúra szar, hogy teljesen felismerhetetlen hoyg egyaltalan mi van a képen.

    Elég régi alaplapom van ECS K7VTA, 2003ban vettem. Ha jól sejtem csak AGP4X-ig birja. A kártya viszont támogatja az AGP 8X-ot.

    Azt irja a vidkártya manual hogy AGP 3.0-s alaplap kell hozzá - ezekszerint kötelező a 8X AGP-t tudó alaplap a 660GT-hez? AGP kompatibilitás csinálhat ilyen hibát amit fent leírtam (2D csudajó / 3D nuku? )

    Vagy ez szimplan hardwer hiba..

    Thanx
  • FaithMeN
    #7061
    De inkább a Leadtek felé hajlok,mert ez a 6800Gt is egyszerüen nagyon jó!meg hogy milyen halk!
  • FaithMeN
    #7060
    vennem kéne két 7800Gtx-et! hol érdemes venni és melyiket?
  • Narancs
    #7059
    1.6ns ramokkal szerelt Inno3D 6600GT -kről lehetett olvasni ilyesmit. PH-n nem is veszik csak a 2.0ns ramos verziót.
  • Gabesz amd64
    #7058
    figy!

    aki eddig vett 6600Gt-t az nem panaszkodott! szal ne parázz.nyugottan megveheted!
  • Punkerwork
    #7057
    passz én nem találkoztam egyetlen darabbal se.
  • vki
    #7056
    Csá! Halottam egy két "pletykát", miszerint a 6600GT-nek volt egy gyári hibás sorozata. Ha ez egyáltalán volt, akkor az mikor volt, és ezt már orvosolták?
  • Narancs
    #7055
    Ha egyárban van a 6600GT-vel akkor érdemes. Amúgy csak akkor, ha aktiválható a szunnyadó 16/6.
  • Gabesz amd64
    #7054
    6600Gt-t! vegyél! olcsobb jobb
  • vki
    #7053
    Csá! Milyen kártyát érdemesebb venni: 6600 GT vagy 6800. Mert láttam a videokártya erősorrendben, hogy a 6600GT jobb, mint a 6800, de viszont lejebb írták azt, hogy a 6800 pipeline-ja, és a mem. bit-je is nagyobb.
  • Gabesz amd64
    #7052
    eltaláltad! a 128 bit végett nem érdemes!
  • vki
    #7051
    Gondolom nem érdemes 6600GT-ből 256 Mb.-osat venni.
  • Punkerwork
    #7050
    egy belső információ, én is mindig azt ajánlom ami éppen raktáron van :)
  • vki
    #7049
    Felhívtam két céget, és mind a kettőnél a Leadtek-et javasolták. Úgyhogy szerintem maradok annál. És "csak" bruttó 46.670.
  • czky
    #7048
    A Leadtek Extreme gyorsabb és olcsóbb. Az Asus szebb, lassabb és drágább.
    Bár én ennek ellenére az Asus-t venném meg.
    Leadtek: 550/1120
    Asus:520/1100

    Válassz!!!
  • LBandi
    #7047
    6600 GT-knél felesleges a ramborda ezért nem rakott rá.... nekem még 1340-en is csak kicsit voltak melegek és a zalman bordákkal sem hölt...
  • vki
    #7046
    Akkor az utolsó kérdés:
    ASUS EN6600GT Top Edition VS. Leadtek WinFast PX6600 GT TDH Extreme

    Most nem tudom eldönteni.
  • vki
    #7045
    Az OK, hogy a hűtése jobb. De úgy teljesítményileg hogy megy? Mert az Extreme-nek fel van húzva a procija, meg a ramja. De sajnos tesztet még nem találtam, de keresek.
  • vki
    #7044
    Modjuk a gyári honlapon is ez van:
    "Leadtek Ultra Cooling System"

    Ez valami olyasmi lehet, mint a Zalman CNPS-7700Cu esetében, hogy a bordák között kiáramlő levegő hűti a videokártyát hátulról, hűti a ramokat, és a Northbrige-t is hűti. Majd meglátjuk.
  • Gabesz amd64
    #7043
    igen ez meglepő,de ez így van,hogy a legjobb hűtése a leadteknek van! a rammokra ráfújja a venti a levegőt!szerintem megéri megvenni!
  • vki
    #7042

    Ez egy valós hűtés lenne? Mert ahogy én látom, még a ramon sincs semmi hűtés.
  • Gabesz amd64
    #7041
    a leadtek-nek van a legjobb hűtése...
  • vki
    #7040
    Csá!

    Hála istennek, még mindig nem sikerült eldöntenem, hogy milyen vidkarit vegyek. Néztem most egy Leadtek PX6600GT TDH Extreme 128MB PCI-E 50990-ért. Nemtom, hogy a Leadtek-ről mik a vélemények, ezétr várnám a reakciókat.
  • MagyaR
    #7039
    A feart illetően ha van egy radeon sima x800ad és 3 ghzes procid akkor már eltod érni a max grafikát.
  • AlieN911
    #7038
    Akkor majd proszálom:))