41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Ramore
    #7117
    Amennyiben egy picit szeretném húzni a 6600Gt karimat, akkor hogyan, illetve mivel célszerű csinálnom?
  • AlieN911
    #7116
    ahamm...okaj..alap hütövel lehet kicsit huzni nem? ( MSI v. ASUS )
    PH-n te vagy éé a Narancs?
  • Narancs
    #7115
    Volt aki 10K fölé nyomott egy inno3D 6600GT -t, Zalman hűtővel. 600on járt a mag, erre emléxem.
  • AlieN911
    #7114
    :) hát igen..LOLLER a 6600GT t mennyire lehet huzni ilyen szinten?? sima 6800 v. jobb esetleg
  • Narancs
    #7113
    hát elég lol. Minden 9800se@pro -val ezt csinálta. Tudnak még érdekes dolgokat ezek a karik. Például hiába csak névben tér el a rendes PRO -tól, 3000 (!!!) ponttal kevesebbet kap 3dmark2001 SE alatt. Minden játékban ugyanolyan FPS-ek, de a neve miatt kevesebb pont. De ha belenyomtak egy XT biost, akkor a PRO-nál is többet kapott. Ez inkább a 3Dmarkról árulkodik.
  • AlieN911
    #7112
    LOOOL :)
  • Narancs
    #7111
    Nekem is ezt csinálta, 9800se@pro -val. Vízhűtés volt rajta, hagyományos tuninggal 445-is lehetett fölnyomni, ATi tool 300ig levitte az órajelét...
  • Narancs
    #7110
    Jaja, nekem is ez volt...túl is adtam rajta hamar...
  • bagaco
    #7109
    Pinnacle pctv stereo kárya progija uninstall után kitépi az összes meghajtóta vinyó kivételével, annak ellenére, hogy fájlonként kérdezi mit törölhet. én megadtam neki, hogy semmit, uninstall megtörtént, minden eltűnt, a meghajtók is.
    Tanúlság:
    Ne uninstalkodj
    ui.:A kártya se jó, amit tud, azt se úgy, ne vegyetek!!!
  • AlieN911
    #7108
    LOL:) énis csináltam ezt.. és még kevesebb értéket adottt mint ami volt alapbol:))
    monyuk ez a kari xar szal(:
  • Narancs
    #7107
    ATI Tool-t indísd el, kattints a "find max..." feiratú gombokra. Pár óra alatt megkeresi századmegahetz pontosan hol a kari vége...
  • MooD
    #7106
    Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni abban h egy Ati 9600-as vga kártyát hogy lehetne biztonságosan egy kicsit nagyob teljesítményűvé tenni?? köszi sziasztok! MooD
  • reaper4
    #7105
  • Ramore
    #7104
    Köszi!
  • Loogan
    #7103
    Amennyiben a videokártya BIOS-ában írják át a proci/memória órajeleket, akkor bárhova teszed át, az "új" paraméterek érvényesek.
    Ha csak vmilyen szoftverrel volt "felhúzva" (Windows alatt), egy másik gépben az alap órajeleken fog menni.
  • Gabesz amd64
    #7102
    default
  • Ramore
    #7101
    Lenne egy amatőr kérdésem: amikor egy videókártyát felhúznak, és utána átrakják egy másik gépbe (pc-be) akkor a gyári értéken fog futni, vagy a "módosított" értéken?
  • AlieN911
    #7100
    kira:D
  • stp4trick
    #7099
    zsír
  • Zsolo007
    #7098
    Hát ez
  • PLackó
    #7097
  • Narancs
    #7096
    Ez olyan mint egy hardcore nyelvtan érettségi feladat.
    a)milyen hibákat vétett Bélus a levelében
    b)javítja a kisfiú hibáit
  • PLackó
    #7095
    öh bocs hogy ide írom de kaptam egy számomra ismeretlen embertől egy privátot de elolvasni sem igazán tudom :P

    Feladó: laci béla
    Elküldve: 2005. 08. 26. 12:17
    Tárgy: Nincs tárgy
    szia
    lene egy nagy kérésem
    mien video kárgyával muködik ez az égyém winfost a180 t 64mb ddr az a hogy mindig lefagy meg azt szt irjaki hohy nem muködik fut nem müködik még a frisitést is le töltötem az internetröl a vide o kárgyaának be jőn a menu hogy tura beálitások stb és ot csinálja az hogy nem válaszol fut. aztán nem válaszol meg vetes az ereditis de az is azt csinálja lészi segics vagy ird hogy milehet a baj elöreis köszike
    szia laci béa
  • jenko
    #7094
    kösz!
  • TheZsenyka
    #7093
    A 9000 valamennyivel jobb, mint a 440 (nem sokkal), úgyhogy semmiféle hátrány nem ér.
  • jenko
    #7092
    A kártyákról annyit, hogy az mx-emet garisan vettem, és mivel még 7 hónap van rajta, az eladó visszavásárolja 5k-ért. A radeon 9000-et ugyanennyiért kapom havertól - dvi-vel, dupla memóriabusszal, soha nem húzva, tehát semmi ráfizetés. Az említett 32MB videomemória felismeréses hiba nem ezzel a karival volt, csak vmi angol nyelvű fórumon olvastam. Cserélni így érdemes-e? Bocs, hogy nem voltam egyértelmű. Tulképpen a kérdésem csak annyi: az én gatya gépembe melyik jobb, használhatóbb.
    Egyébként fél-egy éven belül mindenképp fejlesztenék, akkor majd úgyis kikérem a véleményeket innen.
  • TheZsenyka
    #7091
    Fejből mondtam, de megnéztem neked:

    Ready:
    ATI Radeon 9250 128MB DDR 6400 8 000

    Aqua:
    Connect 3D ATI Radeon 9550 128MB 128bit DDR TV+DVI 10,640 Ft 13,300 Ft

    Aqua: (most hirtelen 256MB-ost találtam, de csak 1400-el több)
    Sapphire ATI Radeon 9600Pro Advantage 256MB DDR TV/DVI OEM 16,400 Ft 20,500 Ft
  • Gabesz amdx2
    #7090
    ezeket az árakat honnan szeded?
  • TheZsenyka
    #7089
    Szerintem nyugodtan vedd meg a 9000-es kártyát. Ha 32MB-t ismer fel (de a kártya 64MB-s), akkor a kártyával van valami gáz, nem a driverrel.

    Ha bizalmatlanná válnál a kártyával szemben, vedd valamelyiket a következők közül:
    - 9250 SE 64MB - 7+ÁFA
    - 9550 128MB (Nem SE) - 10+ÁFA
    - 9600PRO 128MB - 15+ÁFA (Ha végül rászánnál ennyit, mindenképpen PRO legyen.

    Játszani bármelyikkel lehet, nyílván a 9600PRO biztosítja a legtöbb lehetőséget.

    A legfelső teljesen jó ugyanazokra a célokra, mint az MX440 és kell legyen rajta DVI, mindenesetre kérdezz rá mielőtt megveszed, de meglepne, ha nem lenne.

    Közben olvasom, hogy van analóg is a TFT-n, akkor meg minek adnál ki pénzt új kártyára?
  • Gabesz amdx2
    #7088
    100k alatt böven kapsz egy olyan gépet ami 1,5 esetleg két évig bőven kibírja!
  • jenko
    #7087
    Internet, filmnézés, van egy tv kártya benne (pinnacle pctv stereo), azzal néha rögzítek (gyatra képminőség, közepes hang)... Na jó, a gta vice city néha befigyel. A munkám kapcsán office alkalmazások, corel. Autocad még nincs rajta, de lesz, mert kell szintén meló miatt. A tft viszont azért kellene, mert nagyon érzékeny a szemem a crt-re, és munkahelyen tapasztalom, hogy mennyivel jobb. Tft pedig akkor gyors, ha dvi-n csatlakozik (ugye?), olyan meg nekem nincs.
    A gépet egyébként szeretem, stabil, eladni szaréhugyé lehetne, újat venni meg százezrekből. Azért most jól elbizonytalanodtam.. tud az a tft analógon is csatlakozni.
  • Gabesz amd64
    #7086
    dobd a kukába azt vegyél teljesen egy új gépet!!

    (csak vitzel)

    mire használod a gépet?
    amúgy szerintem fölösleges lecserélned csak a VGA-t!
  • jenko
    #7085
    Kedves Mindenki!
    Laikusként tennék fel egy nektek talán egyszerű kérdést, amely a fórum témájához igen szorosan kapcsolódik. Milyen videókártya??? Jelenleg egy eagle mx440-et használok (nem vagyok játékos), amelyiken nincs dvi, viszont hamarosan tervezem tft monitor vásárlását. Érdemes-e lecserélnem a karit egy radeon 9000-re (64mb ddr, 128bites busszal, dvi-vel nem gagyi lapgyártótól, de a márka most nem jut eszembe), amennyiben nem jár ráfizetéssel? Hallomásaim alapján e kártya drájvereivel lehet probléma, hogy pl csak 32MB videomemóriát ismer fel a gép meg ilyesmi... Hogy van ez? Mit javasoltok? Vagy akkor már vegyek egy jobbat? Viszont a gépem kissé gyenge (soltekPIII alap 4x agp, 1.2 tualatin cel., 320MB Ram).
    A segítséget előre is köszönöm.
  • AlieN911
    #7084
    Kiraa Megy az a lényeg
  • balcooo
    #7083
    NNa, csak hogy megvédjem a Gigabyte becsületét, meg befejezzem a sztorit: elvittem szervizbe, ott persze semmi baja nem volt, repesztett. Hazavittem, újra beraktam a gépbe és azota megy rendesen nalam is...ugyhogy "szofisztikált" trabölsútinggal lett megoldva az ügy.
  • kirol
    #7082
    Nekem azt mondták, hogy most náluk az a legolcsóbb 40000 kb. +/- 1000 HUF bruttóban.
  • Ramore
    #7081
    Mennyire olcsó? :)
  • Narancs
    #7080
    Nem. Pont, hogy az 1.6ns innók fagytak össze-vissza valamiért...
  • kirol
    #7079
    A 2 ns -es akkor rossz?
  • kirol
    #7078
    Itt láttam: http://6600gt.uw.hu/
    És ennek a hűtése is jó! Ráadásul alapból 500/1000 -en megy. Meg "olcsó" is.