41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • MaSzKa
    #7477
    De csak sebeségbe

    Ati-n Sokkal szebbek a Videok
    + a képe is szebb
    Nvidia kicsit homályos, nem annyira kontúros
  • Gabesz amd64
    #7476
    Doom3 meg az Nvidia-nál van...szal minden játéknál van olyan hogy jobban kamázza vagy az Ati vagy az Nvidia kártyáit...de a mérleg az Nv oldalrá billen
  • Inquisitor
    #7475
    "Megtaláltam (www.expert.hu) Az "e" nem pci-e jelent, hanem "Játék CD nélkül". Azért olcsóbb."
    Meglehet, bár én is azt gondoltam a PCIE jelőlése ... mert nem mellékesen a PCIE kártyák kb. ennyivel ólcsobbak az AGP verzióknál.
  • fatallerror
    #7474
    ez hülyeség,ma már szinte ugyanúgy megy minden gama ATI-n mint NV-n,megjegyezném h az elmúlt időszak nagy játéka a HL2 az ATI oldalát erősíti
  • Narancs
    #7473
    Akkor olvasd vissza csak a mostani egy oldalt a Gef6 topicból...
    Az nV logó meg azért van ott, mert fizettek érte hogy ott legyen.
  • Kaslerka #7472
    Hát nemtom. Én ezzel kicsit vitatkoznék. Szerintem pont, hogy forditva van a dolog. Inkább mennek a geforce-n a dolgok mint ati-n. nem véletlenül a játékok 90% mikor indul nvidia logot villogtat...
  • Narancs
    #7471
    Nekem 9800XT -vel minden megy faszán 5.7-es Catalysttal...nV-nél jóval nagyobb káosz a driverek körül, GeForce 6 topicban főleg Borg elemezte a helyzetet ha kicsit visszaolvasol.
  • zizzenet
    #7470
    Uff. Az jó, mert a Radeon 9800 Pro kártyámhoz sincs igazán jó driver. Persze, x700-hoz biztosan van, de az 5.x driverek egyike sem jó az enyémhez (akadnak tőle a játékok, mint a fene), 4.12 okés, csak ott beszaggat, ha füst látszik, meg vannak effektek, amiktől szintén belassul. Nem is tudom, akkor mennyivel jobb a helyzetem...
  • Narancs
    #7469
    Akkor várjmég tíz évet. ATI driverei most SOKKAL jobbak mint nVidiáé. Épp ezért kedveltek az X700 PRO kártyák. nV-nél minden játékhoz másik drivert pakolhatasz, kis túlzással...
  • zizzenet
    #7468
    Csak már a tököm tele van az ATI-féle szopásal. Nem találok olyan drivert, ami minden játékhoz tényleg jó volna, avagy egy csomó játék úgy van megírva, hogy ATI kártyával érdekes dolgokat tud produkálni. Elegem van. Szeretnék egy kártyát, ami jó, és úgy általában véve futnak vele a dolgok rendesen.
  • Kaslerka #7467
    Megtaláltam (www.expert.hu) Az "e" nem pci-e jelent, hanem "Játék CD nélkül". Azért olcsóbb.
  • Narancs
    #7466
    9800PRO -t lecserélni 6600GT-re nem éri meg, kivéve ha PCIe -re váltasz.
  • Narancs
    #7465
    Az "E" sejtésem szerint PCI-E -t jelent...
  • zizzenet
    #7464
    Na, ez hasznos infó volt. Köszi.
  • Kaslerka #7463
    Ok, még egy kérdés:
    MSI NX6600GT-VTD128E = 43525ft
    MSI NX6600GT-VTD128 = 49374ft

    Akkor gondolom a magyarok az "E"-ra találták ki a "lite"-ot és az szegényebb "felszereltségű.
  • czky
    #7462
    Valszeg a dobozban található körítésre vonatkozik. Nem adnak hozzá annyi szoftvert.
  • Kaslerka #7461
    Tud valaki valamit arról, hogy az "MSI nx6600gt 128mb Lite"-ban a Lite mit takar?
  • Ramore
    #7460
    néhány ember panaszkodott rá, mert furcsa hangokat tud kiadni, a gyári hűtője sem a legjobb, a Zalman hűtőt is nehezebb rárakni, de maga a kártya az biztos nem rosszabb, mint a többi 6600GT kari
  • zizzenet
    #7459
    Rendben. És mi a véleményetek az AOPEN kártyáról? Egészen Pontosan VGA AOPEN Aeolus 6600GT-DV128.
  • Ramore
    #7458
    nézd meg a táblázatot, a 6600Gt jobb kártya, ennyi
  • zizzenet
    #7457
    Szervusztok!
    Gondolkodom, hogy Radeon 9800 Pro kártyám lecserélném GF 6600 GT-re. Megéri-e ez a csere? Mi az, ami miatt igen, mi az, ami miatt nem, ha tudtok ilyeneket mondani pár szóban.
    Másik: az AOpen gyártmány mennyire jó minőség/hűtés/zaj tekintetében?

    Előre is köszönöm, ha válaszoltok.
  • Ramore
    #7456
    én ajánlanám az Inno-t is, de csak hűtőcserével, így kb egy márkás kártya áránál leszel, csakhogy a Zalmannal kiegészítve már a te kártyád lehet a nyerő. :)
  • cseneles
    #7455
    Szerintem amíg a Geeforce 7xxx-es szériából nem jön pl 7600Gtvagy valami hasonló addig szerintem elboldogúl!
    véleményem szerint megkell várni az újj WINDOWS-t!!
    Abban DX10 meg sok nyalánsák! Még ha addig ráérsz akkor Csak UNREAL 3-as motorral hajtott játékok megjelenése után érdemes valamivel erősebb VGA-t venni!!!!
    Ez majd ledarál pár szériát!
  • stp4trick
    #7454
    Szerintem ár-érték arányban még mindig jó lesz fél év múlva is, de hogy utána???...
  • AlieN911
    #7453
    MSI
    volna egy hüle kérdésem:) 1,5-2 honap mulva is 6600GT t ajánljátok?:))
  • Narancs
    #7452
    Körítés és hűtőkülönbség van. Saját szerény véleményem szerint vedd a legolcsóbbat, csak ne az Inno-t...
  • stp4trick
    #7451
    1. olvass vissza
    2. az a pár hz külcsi főleg a PCI-E és AGP-s ugyanazon változatai közt van
    3. olvass vissza
  • The Fugitive
    #7450
    Hali!
    az lenne kérdésem, hogy:
    szeretnék venni egy 6600GT-t viszont nem tudom, hogy milyen márka legyen!
    mi a különbség mondjuk egy Asus, egy Msi, egy Inno3d-s kártya között? csak annyi, hogy milyen a csomagolás, és hogy mennyi játékot adnak mellé, vagy van más is. jó tudom, esetleg órajel különbség, de az a pár hertz megér 10k Huf különbségeket?
  • stp4trick
    #7449
    Mint látod az aláírásban nekem is ilyen van. Kb. másfél hónapos. Tökéletesen megy. Viszonylag meleg helyen van a zárt házam, de a vkártya stabilan 51-58 fok között megy terhelve is. Így mondhatni tökéletes a hűtője. Picit hangosabb lett a gépem, de amúgy se volt halk, semmi extra hangtompító nincs benne, de nem is érdekel. A ZAlman valóban jó, de ennek kár lenne lecserélni a hűtőjét, de majd ha eldobja a gitárt az lesz a sorsa.
  • Gabesz amd64
    #7448
    De nem értem minek kéne lecserélni eg jó hütöt egy jobbra.ha a "jobb gyenge" hűtővel is elmegy,+ nem kell kidobni még lovét a VGA-ra.

    De mindegy. :) Ti tudjátok
  • Gabesz amd64
    #7447
    kifogtad a selejtet a 10 közül :P
  • Ramore
    #7446
    gratulálhatsz, az egekbe dicsért Leadtek hűtője húzás nélkül 3 hónap alatt zörgött ezért a kártya érdekében le kellett cserélnem Zalmanra. a gigabyte és az msi hűtője szintén gyenge, mondhatnám gagyi.
  • Breki33
    #7445
    ezért kérdem a többieket P
  • izb
    #7444
    a zalmané még jobb..
  • Gabesz amd64
    #7443
    akkor gratulálok neked ha egy MSI Leadtek Gigabyte gyári hűtőjét lecseréled!
    a többiről oké,de ezeknek nagyon jó a hűtőjük
  • Gabesz amd64
    #7442
    az jó márka!nem foglalkozom SEx-el,de ezt már mondtam,ezért nem is tudom,hogy van-e leadtek ha van akkor azt vegyél
  • Ramore
    #7441
    a 6600Gt kártyák márkától függetlenül jó választás, hűtőt azonban érdemes cserélni rajtuk, mert a gyáriak nagyon vackok, egyébként Zalman 700-as hűtőt érdemes venni hozzá (5.000Ft), és a hosszú élet garantált.
  • Breki33
    #7440
    AGP-s sulinetes 6600 GT


    és a kérdés úgy szólt van-e jobb mint az MSI SUlinetben
  • Gabesz amd64
    #7439
    akkor most mi kell neked? agp-s és egy jó kártya? vagy mi?
  • Breki33
    #7438
    Én meg úgy vagyok, hogy nem hagyok bent 60.000-et

    De visszatérhetnénk a kérdésemre? P