41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Gabesz amd64
    #7517
    az nem GeforceFx hanem csak sima Geforce :)))
    az el van írva
  • Breki33
    #7516
    jobb helyeken

    nekem volt hogy egyx ismerősnek szereztem 2 rugóért egy újabb kártyát a rági dfx-esét meg eladtam 3-érr
  • Ramore
    #7515
    hol számítanak be régi kártyát? max a bontókban fillérekért
  • Punker
    #7514
    6600GT
  • jebedias
    #7513
    szerintetek milyen videokártyát vegyek : radeon 9800PRO 128mb vagy GeforceFX 6600GT 128mb ??
  • Breki33
    #7512
    Egy kérdés

    Beszámítják a régi kártyádat?

    Ha igen és rendes árban megéri ha nem akkor egyértelműen nem.
  • Breki33
    #7511
    És vegyen új proci-t új ram-okat az új alaplaphoz..........
  • zizzenet
    #7510
    Kösz. Nem veszek új alaplapot, szóval max. AGP 6600 GT lesz ebből, ha lesz. Aszonták egy boltban, az MSI-k jók, bár vittek már vissza belőle nem is egyet. A Chieftech-et ajánlotta még.
    Nem tudom, már abban sem vagyok biztos, hogy megéri visszaváltani ATI-ról NVIDIA-ra.
  • Ramore
    #7509
    Figyi, ha sok pénzed van, akkor vegyél új alaplapot, amin van PCI-E foglalat és vegyél hozzá PCI-E 6600Gt, vagy még jobb kártyát (6800GT). Amennyiben kevesebb, akkor AGP-s 6600GT MSI, ASUS, LEADTEK egyre megy, mindegyik jó vétel. Amelyikhez kapsz 3 év garit, az már nem lehet rossz választás. Én azonban továbbra is azt mondom, hogy az Inno sem rossz döntés, mert azon érdemes egyből lecserélni a hűtőt egy Zalmanra, és a kártyádat még húzhatod is, márha van rá igényed és ugyan olyan jó kártyád lesz, mintha nevesebbet vettél volna és árban is ott leszel.
  • Ramore
    #7508
    passzív hűtés többször ki lett tárgyalva, hogy felejtős, mert túlforrósodik!
  • Pontius #7507
    És miért?
    Mi ezen a drága?
  • Gabesz amd64
    #7506
    hát a Pcland árlistája
  • Pontius #7505
    Mi a drága...?
  • Inquisitor
    #7504
    Radeon X800GT: Jaj a legyőzötteknek
    Van itt egy teszt Radeon X800GT-ről (igaziból RX) a 6600GT ellenében. Picit többe kerül, és ami nem derül ki a tesztből sokak szerint 12 vagy 16 pipe-ra lehet hergelni (mármint kifejezetten a Club3D RX-et!). Így 8 pipe-al kb. az jött le, hogy NVidiát kedvelő játékokban picit lasabb, ATI-t kedvelőekben gyorsabb, szűrők bekapcsolásával meg (256 bites!) otthagyja a 6600GT-t.
  • Inquisitor
    #7503
    Van passzív hűtéses MIS a 6600 és 6600GT Vivo-ból, a típúsjelzés végén van egy "H" betű, de olyan 8.000-rel drágábbak, viszont tuti nem hangos ;)
  • zizzenet
    #7502
    Itt a kép róla: kép
  • zizzenet
    #7501
    Na, például erről mi a véleményetek? MSI NX6600GT 128MB VIVO. (Az a VIVO tetszik, kéne ugyanis video bemenet.)
    A kép szerint a hűtője egy nagy réztárcsa, közepén ventivel, plusz réz bordák a memóriákon.
    Minőség? Zaj? (Egyébként van rá 3 év garancia.)
  • zizzenet
    #7500
    Hehe. Na ja, csak most meg azt nem tudom melyik lenne jó. MSI-t vegyek vagy Asust vagy Leadteket vagy mit - tököm ki van az egésszel. Az egyik hangos, a másik instabil, lehet olvasni rosszakat róla, a tesztekben ugyanakkor meg jól szerepel.
    Amúgy miért lenne jobb PCI-E kártyát vennem? Miért nem éri meg a VGA-s? A jelenlegi alaplapom (ASUS P4 C800 E-DELUXE) csak VGA aljzattal rendelkezik, nem akarnék új alaplapot is venni.
  • Gabesz amd64
    #7499
    iszonyuan drága az az árlista
  • Ramore
    #7498
    ahogy a szavaidból kiveszem nem vagy túl elégedett a 9800proval, szóval én nem vacilálnék annyit, vegyél 6600Gt-t és kész.
  • manoG
    #7497




    pcland
    itt nézzetek körül, van választék
  • zizzenet
    #7496
    Nem is tudom. Asszem nekem több nvidiát preferáló játékom van, amit szeretek. Jó volna, ha a Sims 2, az Imperial Glory, a Haegemonia meg ilyenek rendesen futnának, jobb képminőséggel és jóval kevesebb akadozással. Ahogy nézem, a 6600 GT órajelei jóval magasabbak a Radeon 9800 Pro hasonló adatainál, ami már önmagában pozitív jelnek számítana, jóllehet a memóriabusz az utóbbin szélesebb. Persze a PS 3.0 a közeljövőben előnyt jelenthet. Mindazonáltal én szarok a videókra, engem az érdekel, hogy játék közben sima és szép legyen a kép.
  • kirol
    #7495
    A Chris TV nem indul el, pedig PCtv-m van, amivel mennie kellene, de elindítom, és ellenőrzi a hadrvert és kész, nem indul el, pedig már minden beállítást próbáltam. A XP-t is most rakta mújra, de most sem indul. :(
    Csak tudnám miért.
  • Ramore
    #7494
    #7456
  • AlieN911
    #7493
    Ehhh ahogy elnézem a lista legalján van:S és tudásban is alul van:SS lehet akkor mást veszek..
  • Kaslerka #7492
    Nézd meg ezeket a teszteredmények-et. Ezt még anno Gabesz szúrta be. 30game tesztje. Ezen elég egyértelmü.
  • Inquisitor
    #7491
    Nos az Inno3D-ből többféle van forgalomba!
    Az ólcsobbakon állítólag gagyi a hűtés, és hangos, az amelyiken a Cooler Master hőcsöves hűtése van, az meg már nem ólcsobb :)
  • Inquisitor
    #7490
    Azért nem hiszem, mert az X700/700Pro az csak 128 bites memóriavezérlőt tartalmaz, és akkor hiába van 8 pipe benne, mint a 9800-ban, csak valami sokkal nagyobb órajellel lehetne gyorsabb. Állítólag az X700XT-nek van 256 bites memóriavezérlője, de olyat meg nem kapni és/vagy drága. Persze lehet tévedek, viszont azokat a teszteket amiben a 9800Pro-t lenyomta a 6600GT, igaz 1000 éve láttam, nem volt annyira nagy difi. De most meg már mindegy 9800-ast már rég nem gyártják, a 6600GT meg technológiailag sok mindenben többet tud ...
  • The Fugitive
    #7489
    Hy!
    utánaolvastam, de még mindig kétségeim vannak.
    azok az Inno kártyák tényleg ennyire rosszak? szal rossz a hűtőjük, vagy a kari is rossz? bár ahogy néztem, vennék egy olyat + a hűtés rá, aztán már majdnem ugyanott vagyok, mintha vettem volna egy másik gyártótól
    ez milyen kártya: GIGABYTE GV-N66T128D Geforce 6600GT, AGP 4x/8x 128 MB, VIVO, 3 ÉV gar! jó vagy nem annyira.
  • Kaslerka #7488
    Lehet, hogy rosszul értelmeztem amúgy az elözö hozzászólásod, de mintha azt olnasnám, hogy az x700 lassabb a 9800pro-nál. Az x700 gyorsabb. Aztán jön az x700pro és utána a 6600gt
  • Kaslerka #7487
    És akkor még meg sem említetted az x700pro-t aminél szintén gyorsabb a 6600gt...
  • Inquisitor
    #7486
    http://www.chris-tv.com/
    Amúgy ez is meg a cseh progi is ingyenes VOLT, csak túl jól sikerült :)
    Természetesen a fantáziádra bizzuk, hogy mikétn tedd fel még is.
  • Inquisitor
    #7485
    "Viszont most jelenleg 50.000ft alatt ha szereti az ember ha nem akkor is az nvidia a nyerő szerintem a 6600gt-vel."
    Hát én meg eléggé hajlottam az ATI felé mindíg is, de sajnos ebben neked nagyon igazad van!
    Az X800 széria legolcsóbbja is valami 60e körül van, közben a 6600GT-t meg (városi legenda alapján) már a 40e alatti kategóriába mászik át éppen. Az X700 meg hiába esik most le 33-38e körülre, mivel lasabb a 9800Pro-nál, ami meg ugye parazsthajszállal elmarad a 6600GT mögött ... Az ATI mindíg is drágább volt sajnos.
  • Inquisitor
    #7484
    ChrisTV? Meg van valami Cseh cucc is, de elfelejtettem a nevét :(
    Állítólag mindkettő jobb, mint a gyári cuccok.
  • Kaslerka #7483
    Vitatkozhatnánk itt egész nap, melyik a jobb kártya. Én mindig is utáltam az ATI-t, sokkal jobban tetszett mindig is az nvidia. De ez az ÉN véleményem, úgyhogy most ne szapuljon aki meg utálja az nvidiát. Mindenkinek meglehet a maga véleménye és tartsuk is tiszteletben. Viszont most jelenleg 50.000ft alatt ha szereti az ember ha nem akkor is az nvidia a nyerő szerintem a 6600gt-vel. Gabesz-el meg csak egyet tudok érteni. Össze lehet szerintem hasonlítani nyugodtan az ati-val. Én nem látok rajta "homályos" dolgokat.
  • kirol
    #7482
    Nem tud valaki ajánlani egy jó tv tuner programot?
  • stp4trick
    #7481
    A lite-ban nincs 15 cd csak a szükséges driver cd(k).
    Ha 6k-t megér Neked a XIII, a PoP, és az URU akkor azt vedd, ha meg nem kell, akkor az olcsóbbat.
  • Gabesz amd64
    #7480
    Inno?

    az inkább nem kérekbelőle köszi!
    amúgy milyen VGA-t veszel majd?
  • MaSzKa
    #7479
    Lehet hogy Inno3D volt
  • Gabesz amd64
    #7478
    iakkor még nem láttál Te Geforce6-os szériájú kártyát!