41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • MaSzKa
    #9646
    szart se ér!
  • MaSzKa
    #9645
    a Tom's hardware szart se
    mindig úgy hozzák össze hogy nvidia és intel jöjjön ki jobbnak
    szal ez nem mérvadó
  • via_mala
    #9644
    Tom's hardware 7800 GS teszt
  • Rafaelo
    #9643
    haggyuk :)
  • Thanatos
    #9642
    hát még a tiedben..., de modntam hogy olvasgass vissza vidkártyás topicokban de te még erre is képtelen vagy sajnos, innentől kedzve emg higgy amit akarsz, tebajod...
  • Rafaelo
    #9641
    haggyuk sötétség van a fejedben :)
  • Thanatos
    #9640
    tökéj :DDD
  • Gabesz amd64
    #9639
    akkor úgy fogalamazok,hogy az M2 után érkező új AMD tokozásig és a DDR3 memcsivel rendelkező új AMD lapokig

    így megfelel?
  • Thanatos
    #9638
    az egy darabig elég tág fogalom azért :D
    nekem mai napig van egy p1 160mhz-s csodám :D
    matrox nyotmató maitt hazsnálom még mert azt nem ismeri fel az xp és igy arról megy 98 alól :)
  • Gabesz amd64
    #9637
    nem emléxem rá hogy a S939-nek lettek volna "gyerekbetegségei"

    én meg ahgy írtam: egy s939-es X2-sel is ki lehet huzni jó darabig.De mindenki úgy dönt ahogy jónak látja
  • [NST]Cifu
    #9636
    Ezt neked kell eldöntened. Ha most veszel egy ilyen gépet, akkor jövő év elején valószinüleg már le fog az égboltból szálni a Dx10-es kártyák ára, addig meg kényelmesen, fél lábon is ki lehet húzni egy Gf7800GT-vel. :)

    Ugyanakkor az év második felében már itthon is elérhetőek lesznek az új AMD foglalatra, az (A)M2-re épülő rendszerek, melyek már DDR2 memóriákat használnak. A fejlesztés szempontjából mindenképpen jobb egy ilyen gépre váltani, mivel az S939 és az S754 foglalat gyakorlatilag idén nyugdíjba vonul, és nem jönnek ki hozzá új procik.

    Attól is függ amúgy, hogy milyen játékokkal akarsz játszani. Ha tervben van például a Crysis vagy az Unreal Tournament 2007, akkor szerintem mindenképpen újíts, igaz ezek a játékok az év második felében jönnek majd.

    Személy szerint én a helyedben megvárnám az (A)M2 rendszereket, de persze ezzel kapcsolatban ott van a gikszer, hogy az új rendszerek sokszor még kisebb-nagyobb gyerekbetegségektől szoktak szenvedni, az S939 meg már egy letisztult, érett rendszer.
    Csendben hozzátennék még egy dolgot - szerintem rakj két giga ramot az új gépedbe, ha még belefér.
  • Ferencz István
    #9635
    Hy!
    Szerintetek vegyek új gépet vagy várjam meg DX10-es karikat és akkor vegyek?
    Most VGA-ban egy 7800GT-ben gondolkodom, megspékelve egy 3200+-os Athlon64-el és 1GB memóriával. A mostani gépem egy 2500+-os Athlon, ATI 9600, 512 MB ram. Sztetek kihúzom télig ezzel a géppel?
  • Thanatos
    #9634
    te godnolsz másra..., az a 30 fpsesdi a filmeknél van, tudod, mozi, tv etc..., ahol van egy ksi átmosodás a képkockák között...., nah ilye tte jáékokban pl nem fogsz találni... :)
  • Rafaelo
    #9633
    mert te másra gondolsz azé :D
  • Thanatos
    #9632
    látom még mindig nem érted...., nembaj, soha nem is fogod nyugi :)
  • Rafaelo
    #9631
    hát pont azt mondom a fps 30 annyit érzékel az emberi szem
  • Thanatos
    #9630
    akkor találjam ki félszavakból? ;)
  • Gabesz amd64
    #9629
    aham

    de a 64 és 128bit-et is elfelejthetnék már :(
    igaz csak az vesz olyat aki nem ért hozzá
  • [NST]Cifu
    #9628
    Nem. Én arra tippeltem, hogy még a középkategóriás kártyákon is meg fog jelenni az 512Mbyte még idén, sőt, alapkivitelben ennyi lesz a Dx10-es kártyákon. Manapság már semmi meglepő nincs a 256Mbyte-os középkategóriás kártyákban (pl. Radeon X1600Pro, és szerintem a Gf7600-asok is alapból 256Mbyte-osok lesznek).
  • Gabesz amd64
    #9627
    hát jah!egy középkategóriás kártya meg 256Mb:)
  • Gabesz amd64
    #9626
    olvashatsz,ide aztán nincs leírva
  • [NST]Cifu
    #9625
    Hát én legalábbis arra számítok, hogy egy Dx10-es kártyánál alaptétel lesz az 512Mbyte ram. Sőt, talán még idén eljutunk oda, hogy a videókártyákon már az 1 Gbyte ram is meg fog jelenni.
  • Thanatos
    #9624
    jó nem vagyok tisztában vele milyen géped van na ;) majd visszaolvasok :)
  • Gabesz amd64
    #9623
    nagyon helyes
    bőven ráér még a DDR3
    igaz nemtom mit hoznak majda Dx10-es játékok.lehet zabálni fogják a memóriát
  • [NST]Cifu
    #9622
    Amennyire én tudom, már az AMD is eltolta egy évvel a DDR3/Direct Connect 2.0-ás rendszerének megjelenését, tehát leghamarabb 2008-ban lesz újabb csere náluk.
  • Punker
    #9621
    minek? max 2 giga helyett lesz 4 giga ramom + ugye a VGA
  • Gabesz amd64
    #9620
    neked legközelebb ugyis csak VGA-t kell cserélned. a többi cuccoddal minden rendben van :)
  • Thanatos
    #9619
    miért nem? :D
  • Punker
    #9618
    nem tom mikor jön DDR3 de én addig már úgyse akarok lapot/procit/ramot cserélni :)
  • Gabesz amd64
    #9617
    hát ha 2007-ben jön a DDR3 az AMD-nél utána nem hiszem,hogy egy év múlva megint új tokozás lenne :)
  • Thanatos
    #9616
    nah épp ezaz :P
    viszotn hogy intel mikor robban be ddr3-al engem is érdekelne, hogy érdemese kivárni talán :P
  • Gabesz amd64
    #9615
    intelnél mikor jönnek az új procik?
    gondolom akkor megint új lap + DDR3.
    tokozás is más lesz?

    az AMD meg kever mintha muszáj lenne :(
  • Punker
    #9614
    ott évente más van :)
  • Thanatos
    #9613
    és amd-nél se? :) bár eddig csak intel-t vettme midnig de most már lassna kezd feljönni az amd, kezdek elbizonytalanodni :P
  • Punker
    #9612
    Intel-nél nincs semmi, most is azt venném mint 1 éve :)
  • Thanatos
    #9611
    ha az alatt elssz vagy akörül akkor lehet már tavaszal újitok valamit,és akkor majd csak dx10 kell már :)
    ehez már csak az kéne hogy procik meg alaplapok terén s elegyen olyan extra nagy újitás ami megrengeti a földet :P (értsd, ne kelljen valami miatt egy év mulva megint komplett proci/alaplap garniturát cserélni valami új cucc miatt :P)
  • Gabesz amd64
    #9610
    max 50-60k-ról fog indulni szerintem.mint ahogy az összes középkategoriás kártya indult eddig
  • Punker
    #9609
    hát remélem 50-60k körül, alatt lesz.
  • Thanatos
    #9608
    miért 7600 enyire olcso lessz? hogy emgéri dx10ig beruhgázni egybe? :)
  • Gabesz amd64
    #9607
    erről bölög én is.szal ezért késleltetik.:)
    szerintem már rég kiadták volna a 7600Gt/Gs-t.
    :)