41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • ChevyG work
    #11207
    akko csináld munkaidőbe, én is akko forumozok
  • Sir Quno Jedi
    #11206
    Azé a WoW nem pisztos, hogy a legjobb péda, mert ott hálózat is vagyon benne, de pl. az Oblivion az az. Ott bizony jól mérhető, hogy hol mi kell a drágának. Városokban sok kiscsókánál éjszaka pl. az AI, meg árnyékolás mián töknyolc hova húzom a videokarit, de szabadban, sok fűvel/fával meg a proci húzására rá se bagzik. Ha mindkettőt húzza az ember, az term. látványos. Így sajna, mindkét dolog kell(het) egy ilyen bonyi gammához, de egy átlag fos FPS-hez inkább grafkártya kell, RTS-hez meg proci (is). Szal. egy 3GHz-s proci bőven elég még általában.
  • [NST]Cifu
    #11205
    Meg azt a karit, dobozát megvizsgálva lehet tudni, hogy minél van nagy sansz a 16 p-re? Vagy csak a vásárlás után derül csak ki mindenképpen?

    Csak a vásárlás és egy alapos teszt után derül ki.

    Vagy van egyátalán értelme 6600GT -nél erősebb karit belerakni a gépembe 3 Ghz mellé?

    Ettől az újkeletű marhaságtól tényleg a falnak tudok menni...
    Igen. Vannak játékok, ahol a CPU visszafoghatja a videókártyát. A WoW alatt 6800GT@Ultra és 7900GTX alatt is kb. azonos FPS-em van Orgrimmar főterén (12-16 fps). Csak egyfelől 7900GTX esetén berakhatom a 4x élsimitást, és még mindig 12-16fps, másfelől ahol viszont nincs CPU limit (5 fős insták), ott egyértelműen gyorsabb a játék.
  • [NST]Cifu
    #11204
    Az már csak a folyománya. Az első dolog, hogy valakinek a szabadidejét kell erre feláldoznia. Amúgy nem nehéz maga a meló, csak például te sem szánsz rá X órát az életedből, ahogy én sem.

    Mondjuk lehet hogy már csak azért is nekiállok, és megcsinálom, csak engem az ilyen beszólások szoktak felhúzni, "miért nincs frissitve a FAQ?", "miért nincs kijavítva még mindig a link?", "ez miért ez?". El tudom tölteni az időtt mással is, és nekem nem hiányzik egy új erősorrendtáblázat, jól megvagyok nélküle is...
  • kirol
    #11203
    Esetleg egy Gainward Geforce 6800 GS 512 MB AGP?
    Vagy egy sima 6800, ha aktiválható benne a 16 pipa az jobb?
    Mi a sorrend (semmi, GT, GS, sbt.), mert akkor többet nem kérdezek hülyeségeket?

    Meg azt a karit, dobozát megvizsgálva lehet tudni, hogy minél van nagy sansz a 16 p-re? Vagy csak a vásárlás után derül csak ki mindenképpen?

    Vagy van egyátalán értelme 6600GT -nél erősebb karit belerakni a gépembe 3 Ghz mellé? Mert lehet ha beleraknék egy 7800 GS-t, akkor mégse lenne jobb, mint most, ami elég nagy pénzkidobás lenne.
  • ChevyG work
    #11202
    tehát akkor pár f@szláma miatt nincs megcsinálva...
  • [NST]Cifu
    #11201
    Arról nem is beszélve, hogy ha valaki rá is szánná azt a pár órát, amibe a megalkotása kerülne, és ki lenne rakva, rögtön jönne mindenki fikázni, hogy miért van lejjebb sorolva az X kártya az Y kártya alá, amikor ezen és ezen teszt szerint olyan felbontásban és ilyen szűrők mellett porba alázza. :D
  • Inquisitor
    #11200
    A Jó Isten se ismeri ki magát jelenleg erősorrendben, tele van mindenféle hülye mellékággal meg öszvérrel a Piac, az a nagy táblázat több méretes teszt végterméke. Nehezen hiszem, hogy most könnyedén össze tudnának hozni egy minden jelenleg kapható kártyát érintő tesztet. :(
  • Xtian
    #11199
    ezt kb sejtettem...
  • Punker
    #11198
    amint valaki megcsinálja......
  • Xtian
    #11197
    Gondolom volt már téma, de a VIDEOKÁRTYÁK ERÖSORRENDJE TÁBLÁZAT frissitése megkönnyitené a mostani vásárlók döntését. Lehet tudni hogy mikor lesz ujra frissitve? Mert ennek igy nem sok értelme van!
  • Inquisitor
    #11196
    A 7600GT AGP lenne ideális csak nem lehet kapni még :(
  • kirol
    #11195
    Igen, de ennek elég húzós ára van. Nekem olyan 40-50 körüli kellene. A 7800GS meg olyan 70-80 HUF.
  • djcom
    #11194
    Lehet,sőt van egy jobb,úgy hívják:7800GS AGP
    7800GS-AGP teszt
  • kirol
    #11193
    Hát jövő hét szerda körül lesz esedékes a dolog, mert akkor lesz eredmény a boltban. Mivel a mostani elromlott. Tehát a kérdés, vagy egy ugyanolyan 6600GT -t veszek, most Club3D volt, de láttam pl. az Asus alapon kb. 450/1100-os megy talán, tehát ezek között is van különbség. Vagy egy alig drábább valamilyen más karit. Csak kérdés milyet. Egy 16pipás 6800-as jó lenne, de ha megrendelem, felhoznak nekem egyet Pestről "oszt szevasz", nem választhatok.
  • Narancs
    #11192
    40-45ért PH!-n X800PRO van, az legyalázza mind a kettőt. X800XL meg egy tuninghalott kártya, 20-25MHz-eket lehet rajta húni. Szintén PH!-n láttam 35ért 16pipás 6800ast Silencerrel, az se egy rossz vétel.
  • arsene
    #11191
    thanx stewee
  • via_mala
    #11190
    A sima 6800-as, ha nem megy benne a 16 pipe, akkor nem valami nagy előrelépés a 6600 GT-hez képest. Ha megy benne a 16 pipe, akkor már igen, de erre csak akkor vehetsz mérget, ha használtan veszed valakitől, aki már kipróbálta, de akkor már 38 kHUF-nál nem ér többet, persze márka- és tartozékfüggő, én csak a csupasz kártyáról beszélek.

    Az X800 XL-ben gyárilag ott a 16 pipe, és kis szerencsével, és jó hűtéssel akár X800 XT közeli szintre is felhúzhatók az órajelei, viszont ez meg nem tudja a SM3.0-t, ami visszalépés lenne a 6600 GT-hez képest. Ha az SM3.0 hiánya neked nem fáj, akkor egy 6600 GT-t teljesítményben bőven felülmúló kártyát kapsz, ráadásul úgy tudom AGP-s változatban igazi ritkaság. Ettől függetlenül nem tudom, hogy megéri-e az 57 kHUF-ot, akár újonnan is.
    Én biztosan egy moddolható 6800-asra pályáznék a helyedben, magam is arra cseréltem le nemrég a Radeon 9800 Pro-mat.
  • kirol
    #11189
    Egy Radeon X800XL 256MB AGP 57-ért az jó, vagy rossz?
    Ez lenyomja a 6600GT-t ugye?

    Vagy GeForce 6800 128 MB AGP 45 -ért? (Itt ki tudja megy-e a 16 p)

    Az első a +zsét megéri?
  • Brolly
    #11188
    Hát reemélem azér annyira nem gagyi az alaplapom, tom hogy nem jó, de azér annyira csak nem szar hogy lehuzza egy geforce6600-nak a teljesítményét.
    De azér kösz.
  • steweee
    #11187
    vegyél leadteket vagy gainwardot. jó minőség árban a kettő között
  • arsene
    #11186
    üdv mindenkinek.
    tanácsra van szükségem. mely VGA gyártó kártyáját érdemes megvenni(pl. Inno3D, MSI), illetve van-e óriási eltérés a minőségükben? GF6600GT AGP-s kártyáról van szó, amit a közeljövőben akarok megvenni, s az ára elég széles skálán mozog.
    thx
  • [NST]Cifu
    #11185
    Az alaplap is le tudja húzni a videókártya teljesítményét, igen, ha nagyon gagyi.
    20e Ft-ig GeForce 6600 körül lehet nézelődni.
  • Brolly
    #11184
    Vki plz segítsen.
    #11169
  • [NST]Cifu
    #11183
    2.: Persze hogy nem világit, nem is írt róla senki ilyet. UV reagens, tehát ha UV lámpával világítod, akkor fénylik. Ez amúgy tökéletesen független a táptól. Ha ki van kapcsolva, és UV fénnyel világítod meg, akkor is fényleni fog. :)

    Az oké, hogy nincs hangja, az ICEQ hűtésnek pont ez a lényege, no meg az, hogy hűvösen tartsa a kártyát. :)
  • uzsidoboz
    #11182
    Csá Üdv!

    No megvettem a kártyát amit kiszemeltem, történetesen egy HIS X1600PRO 256MB ICEQ AGP-t !

    Kezdeném a rossz hírekkel ami nem sok, meg h jó legyen a vége... :)

    1.: sajna nem találtam bármilyen programot vagy vmit ami kimutatná a hőmérsékletet, történetesen haverom is vett egyet és az sem mutatja szal ne hiszem h két rossz lenne... h ez miért baj vagy miért nem!
    ekkora hűtéssel nem hiszem h probléma lenne még oc-kal sem , eddig nem is volt, viszont egy ilyen pro kártyába elvárható azért, főleg h a 9600xtben volt memoria hőmérséklet is...

    2.: Nem világít... (LOL) h miért ez egy érdekes kérdés! talán azért mert 450 watt van előírva és nekem csak 400 van. haveromnak sem világít a x1600xtje a 350wattal... De nem értem h miért... Megmértem ilyen műszerrel (ami pontos) h mennyit vesz fel a táp: A 9600 xtvel kb 210wattot evett és nem tudtam már h terhelni! ez nem sok főleg h már régen is mondták kell a 400 watt de nem tom minek!
    na most ez az érték csak 250 wattra változott szal nem értem miért írnak 450watott és h miért nem világít? Ezt egy villamosmérnök igazán elmondhatná...!?

    No most jöjjenek a jó hírek és a tények: :)

    A kártya nagyon szép és nagyon szép képet ad a játékokban! 3dmark2003: 8100 pötyy 3d mark 2005: 4300 pötty

    egy pár játékkal teszteltem és megizzasztottam a kártyát ahogy lehet:

    COD2: nem ment rosszul, szép kép 1024s felbontás max grafika 4xes simtással

    Most wanted: Nagyon fasza... Minden maxon(1024 + vonalsimítás+vsync) csak úgy röpült a játék csak nagy ritkán szaggatott be elég meggyőző volt

    Fear: na azon kész voltam. nagyon szép játék és mellette dinamikus is... 4 x smitás majdnem minden maxon csak a soft shadows mwg ilyen pro beállítások voltak mediumon de így is majd nem elájultam az élménytől...

    Dods+CSs: nem mondom sokat dob rajta a hdr de az fpsem nem sokat változott csak most rajta van a volnalsimítás meg a vsync)

    overclock:

    a kártya 580 mhz körül bírta addig nem volt gond a memória 880ig bírta!
    egyelőre tovább nem próbálkoztam vele gyorsultak a játékok rendesen de egyelőre megvárom a hivatalosabb oc eredményeket és utána lövöm be!

    Felszeretség és driverek:

    egy pár cd játékok( flat out + dangeon siege) Ek lehet vele játszgatni az autósnak egész a garfkája + egy pár kábel
    a driverekről nem sokat tudok mondani egy 6.1 s catalyst van hozzá de én az omegadriverre esküszöm!

    összegezve:

    A kártya összeségében elég jó a két apróságtól eltekintve. A hűtés kiváló és zajszintből csillagos 5s, tuljdonképpen nincs is hangja! :) A 6600gt engem nem győzött meg szinte ugyanezzel a konfiggal! szal én ezt venném! remélem nem lesz
    ebből x1600xt mert akkor inkább azt venném dd3 memórivál no mind1

    remélem érdemben hozzá tudtam járulni a lehendő vevőkhöz
    ha vki meg tudja válaszoni a kételyeimet a hőmérséklet meg a világítás problémáját azt megköszönném!

    ja egy nem ide vágó kérdés:
    a kolis gépemben vagy egy 9500-s atim és félig rossz bios flashaltam bele! csak windowsban van kép játszani is lehet vele csak a kezdeti töltésnél csak feketeség van, szal nekem egy eredeti 9500 64 megés bios kéne meg egy windowsos flashelő lehetőleg ne winflash mert az vmi hibát ír ki nem tudta törölnia régi bios!

    KÖszi
  • kirol
    #11181
    Ok, köszi.
  • Narancs
    #11180
    De zet már egyszer leírtam, pont neked. Ne kelljen már mindent kétszer.
  • Narancs
    #11179
    Nem. Ebben az árkategóriában vehetsz AGPs 6800at, használtan 16 pipával, vagy renes GT-t, esetleg X800Pro -t, X800GTO -t.
  • kirol
    #11178
    És ilyet lehet kapni AGP-ben?
  • zolo
    #11177
    Geforce 7600 gs
  • kirol
    #11176
    Van olyan kari, ami 35-40 HUF, és jobb a 6600GT-nél? (Akár ATI, akár nVidia)
    Vagy ebben az árkategóriában ez a legjobb?
  • Narancs
    #11175
    512meg aparasztvakítás, 256bit az ringbus, tehát inkább csak 128bit. X1600XT a felépítéséből adódóan a régebbi gémek alatt alig jobb mint a 6600GT, de aszongyák a shader igényes új gémek alatt majd megérződik az ereje.
  • [Jakuza]
    #11174
    ?????
    Eddig is GDDR3 memoriak voltak a 1600XT-ken.
  • kirol
    #11173
    Egy 1,4 ns-os időzítésű 512 MB GDDR3-es 256 bites kari alig jobb, mint a 6600GT?
    Én ezen meglepődtem, azt hittem jobb.
  • [Jakuza]
    #11172
    ???????
    1600XT ? 68k ?
    Egy olyan kartya ami csak eppen hogy jobb egy 6600GT-nel 68k? LOL.
  • kirol
    #11171
    Hát én ezt a paraméterek alapján nem mondanám! Pedig nVidia párti vagyok.
  • NeoMaN
    #11170
    Ja, de teljesítményben is a duplája majdnem... :)
  • Brolly
    #11169
    HY
    Az alaplap le tudja húzni a vga kártya teljesítményét?
    20000Ft-ig milyen videókártyát ajánlotok?(geforce-ati)
  • kirol
    #11168
    Az mintha nem 68, hanem 80 lenne, nem?