41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • scorpeeon
    #13807
    Nekem egy Sapphire 9600XT karim volt ezelőtt. A megbízhatóságával nem volt baj, sosem csinált semmi zűrt.
  • VTomi75
    #13806
    Nekem 2 Sapphire-om volt, egy 8500-as és egy 9600-as Ati, de szívtam velük. Egyiken a memória pusztult meg, másik meg állandóan szemetelt, pedig az órajele a referencia alatt volt (amire egyébként előzőleg sehol nem utaltak), és eközben a hőmérséklete is normális volt. Szóval nem tudom. Hulladék RAMok és x@r hűtő. Nálam ennyi volt a Sapphire.
  • wander01
    #13805
    sapphire-nek jo karijai vannak. HIS-nek ugyanazok a karik sokkal jobb hütövel :P
  • DjDano
    #13804
    Szerintetek melyik gyártó a jobb HIS vagy Sapphire? ATI Radeon 9600XT-ről van szó. Gondolok itt a megbízhatóságra, hűtő hangjára..stb

    a válasz(oka)t előre is köszi!
  • K Ace
    #13803
    Helosztok. Most van nekem egy nwidia 6600 as karim. 256 megás. Tudom, hogy nem nagy szám meg ma már gyengének számít de a gef4mx440- hez lépest azér mégis jobb. Engem az érdekelne, hogy mijen a kártya tartóssága. Sűrűn hibásodik meg ijen kari, vagy megbízhatóak? Persze norm hűtési körülmények között.
  • scorpeeon
    #13802
    Az pénzkérdés, hogy valaki 7600GS-t vesz, vagy 8800GTX-et. De az már h FX5600at, az már nem is csak pénzkérdés. Annyira elavult, hogy sehol nem kapni. Egy ilyen kártyára építketni tiszta pénzkidobás...
  • VTomi75
    #13801
    Meg azt is nézzük, hogy nem mindenkinek van rá ugyanannyi pénze.
  • bakvarnyu
    #13800
    ezen en is jót nevettem=) Na de nezzuk ugy nem mindenkinek kell
    mindig a legujabb es legjobb cucc. Ha neki jo akkor jo oszt kesz.
  • apihi
    #13799
    Ok, köszi mindenkinek..
  • scorpeeon
    #13798
    "ki tudja aknázni a kártyában rejlő dolgokat"

    Ez loál :) Ha 8800GTX-hez kérnél olyan alaplapot ami ki tudja aknázni a kártyában lévő dolgokat, azt mondom, jól van. De egy FX5600 :)) Jóhogy nem már mx220ban rejlő dolgokat akarod kiakázni :D Ezekben a kártyákban nincs mit kiaknázni :)
  • VTomi75
    #13797
    Próbáld valahogy eladni azt a kártyát. Aztán, ha nem akarsz sok pénzt költeni, vegyél mondjuk egy Asrock alaplapot, ami már PCI Express-es. Olcsó lapok közül ez a legmegbízhatóbbak között van (112 gép van a "gondjaimra bízva" a cégnél, így tapasztalatból beszélek). Később meg majd veszel bele videokártyát, ha lesz zsé.
  • Inquisitor
    #13796
    "Tehát a mai alaplapok szerinted mind jók hozzá? "
    Gyakorlatilag semmi, néhány gyanús öszvér lapon kívűl semmin sincs AGP. De pontosan csak akkor tudok segíteni alaplapügyben, ha elárulod milyen proci és ramhoz kell alaplap.

    A VIA chipsettel létezik Intel és AMD alaplap is, amin van AGP és PCIE, de ezeken a PCIE csak 4x-es sebességet tud, ami miatt sok VGA nem működik benne. Régebben volt ULI chipsettel olyan AMD-s lap, amiben ténylegesen volt AGP+PCIE is. Aztán léteznek más öszvér lapok, ahol van egy kamu AGP csati, ami egy átalakító és PCIE-re van bedrótozva, ezekben meg egy halom AGP kártya nem megy jól.
  • tmisi
    #13795
    Az FX5600 AGP kari. Viszont a jövőre tekintettel manapság már nem éri ilyen foglalatú alaplapra beruházni, mert a PCI-Expressé a jövő. Asszem van olyan board, amin AGP és PCI-E is van, de elég ritka (és asszem csak AMD platformon létezik).
    Inkább vegyél lapot, meg egy szerényebb teljesítményű videókártyát PCI-E csatolással (szerintem az FX5600 teljesítményéhez hasonlót 15-20 ezerért már kaphatsz), aztán majd később tudsz bele nagyobbat tenni. Sajnos az AGP kihalóban van, még annak ellenére is, hogy az NVIDIA gyárt még ilyen csatolású karikat is, de a legjobb és valszeg a legutolsó asszem a 7800GS, de a PCIE-s változathoz képest drágább is az AGP-PCIE fordító miatt. Ez van.
  • apihi
    #13794
    Gépet akarok összerakatni de videokartya nelkul mert egyenlőre újra nincs pénzem. Tehát a mai alaplapok szerinted mind jók hozzá? Mi az ami fontos parameter egy alaplap vasarlasakor?
  • Inquisitor
    #13793
    Még is milyen procihoz/ramhoz kéne alaplap? Meg miért akarsz egy őskövülethez lapot venni? Mivel te is írod, hogy régi, valószinüleg BÁRMI jó hozzá, ami jobb mint egy P3-as ... Persze AGP alaplapok újonann elég ritkák.
  • apihi
    #13792
    Sziasztok,

    Van egy GeForce FX 5600 128 Mb-os videokartyam és ehhez szeretnék egy alaplapot venni ami ki tudja aknázni a kártyában rejlő dolgokat illetve a későbbiekben is jó lesz még. Tudom , hogy nem mai kártya de szerintem még egy darabig ezzel el leszek. Tudna valaki nekem tippet adni?
  • ToMy_
    #13791
    Köszönöm, akkor megyek is és megnézem a piacot...
  • bakvarnyu
    #13790
    En sehol se talalom ezt a DDR3 7300GT-t . Most veszek pont kartyat azert kerdeztem. PCIe az van dögivel 28 ezerért.
  • Mephike
    #13789
    Pci-E-est vegyél, ki tudja mikor cserélsz alaplapot, amin már csak ilyen foglalat lesz, s akkor lehet jól fog jönni, hogy videokártyát nem kell cserélned automatikusan az alaplappal.
  • scorpeeon
    #13788
    Már akartam írni h AGP és PCI-E között nincs sok választásod amikor megláttam h ez az alaplap mind2-t tudja egyszerre :) Sztem PCI-E-set akkor már, ha tudja, azé a jövő, és olcsóbb is. 35-40 körül kapsz már 7600GT-t PCI-E-ben :)
  • Dzsur82
    #13787
    Hali Van egy P4V800D-x -es alaplapom.A kérdésem az lenne milyen videókártyát ajánlanátok játékhoz úgy 35-40 ezer körül? A másik kérdésem hogy AGP vagy PCI-E kártyát érdemes-e venni?
  • tibike21
    #13786
    Supi köszi
  • scorpeeon
    #13785
    Nekem ugyanilyen az alaplapom, tutira belemegy, 7600GT is belemegy simán.
  • scorpeeon
    #13784
    Nemcsak hogy ilyen kategóriájú létezik, de létezik is! :) Nekem is AGP-s 7600GT-m van. 43k-ért vettem, Gainward, odab@sz :)
  • tibike21
    #13783
    köszi, nem látok a szememtől. És ez van annyira jó mint a 7600Gt? Mi ennek most az ára? Mennyit szabad érte adni?
    Köszi
  • ajem kisa
    #13782
    bocs
  • ajem kisa
    #13781
    #13776
  • tibike21
    #13780
    Sziasztok.

    7600GT kategoriájú kari szeretnék AGP et. Létezik még ilyen kat AGP-s ben?
  • Inquisitor
    #13779
    30.000 körül GDDR3-as GF7600GS kártyát vagy esetleg GigaByte 7600GT 128MB kártyát.
  • ToMy_
    #13778
    Öhöm, hát észérvekkel meg lehet győzni a hívőket...
    Szóval ha ATi-ból a ~30k HUF gázos, merthogy ami ennyi, az nemennyit ér, ami meg jó az sokkal drágább, akkor nVidiából mit ajánlanál?

    AMD Athlon64 3700+, Asrock DualVSTA, amikkel együtt kéne majd működnie a kártyának.
  • Rozsomák
    #13777
    köszi a gyors választ, leadom a rendelést apámnak karácsonyra :D

    hátha....
  • fle go
    #13776
    Jól tudod Galaxybol van 7300GT AGP DDR3
  • Inquisitor
    #13775
    És jónak kell lennie bele a VGA-nak is.
  • Inquisitor
    #13774
    Elvileg DDR1-266, 333 és 400MHz-es memóriát, bár ugye legjobb ha csak 400-ast keres az ember :)
    (Meg 200-as DDr1 is belemehet, de az kipusztult mielött árulták volna)
  • Rozsomák
    #13773
    ez a 7300GT AGP jó a asus p4p800se alaplapba??
    és egy nem teljesen ide tartózó kérdés!
    milyen ramot lehet ebbe a lapba beletömni??

    köszi
  • ajem kisa
    #13772
    Ok, kösz!
    De akkor érdemesebb nvidiát vennem ehez az alaplaphoz, a bajok kizárása miatt?!
    Azzal csak menni fog hibátlanul!?
  • Inquisitor
    #13771
    Van csak ritka, azt hiszem újabban Galaxy-ból jött pár darab? Lehet rosszul emlékszem, de 27K körül mondta valaki a PH-n az árát.
  • Inquisitor
    #13770
    Az gáz, itthon ugyanis az X1600 szériát vagy 10K-val többért adják, mint nyugaton, tehát állatira nem éri meg, az X1650XT meg 37-40K legalább, az meg sokkal 30K fölött van :(
    Ennyiért (ha mindenáron ATI) meg kéne próbálni GDDR3-as X1650Pro-t venni, csak szerintem annak ára alulról súrolja a majd 2x gyorsabb X1650XT-t.
    (Ráadásul 42K körül X1900GT, 45K-tól fölfelé meg X1950pro kapható, ami meg még sokkal gyorsabb.
  • Inquisitor
    #13769
    Akkor passz. A sima A8N-E-nél fordultak elő gondok, bár ha jól tudom kifejezetten csak az X1600 szériával.
  • ajem kisa
    #13768
    Az adott asus alaplap tipusa A8N-sli Premium