41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • TomBond
    #14087
    Szerintetek melyiket éri meg megvenni?
    ATI x1600 512MB
    ATI x1650 256MB
  • Gerbill
    #14086
    A 7300GT roszabb teljesítményű mint a 7600GS
  • scorpeeon
    #14085
    7300GT-t már kapsz 25k-ért. 7600GT-t viszont csak 40k-ért. Szóval vagy vidd feljebb a keretet és 7600GT, vagy lejebb és 7300GT :)
  • atom11
    #14084
    hello

    azt szeretneém megkérdezni hogy szerintetek 30-35k-ért melyik videokártya lenne a legmegfelelőbb agp-ben??
  • Drizzthsz
    #14083
    Valakinek van Agp-s X1950Pro-ja? Nf7-V2.00-ba "belefér"?
  • Inquisitor
    #14082
    GF7300GT-t ajánlanék, de az inkább 25K fölött van GDDR3 ramokkal. Illetve állítólag kapható 20K alatt AGP-s Albatronból, de az DDr2-es, tehát lasabb egy 6600GT-nél. Ha tudsz venni 20K alatt, akkor 6600GT inkább.
  • adsa
    #14081
    halisztok, tudtok netán vmi jó videokártyát 10,000 és 20,000 Ft között vagy menjek az árakkal fenneb, egyébként nekem az 18 wheels of steel haulin-hoz kellene mert GeForce FX 5200-om van és eléggé akadozik játék közben. előre is köszi
  • Serpa
    #14080
    jó, h felhívtad a figyelmet, köszi.

    másra is kell figyelni?
  • Inquisitor
    #14079
    Jó kártya ... VOLT.
  • Inquisitor
    #14078
    Az Inno "új" AGP-s 7600GS kártyáin 800MHz helyett 667-en, az Asusén 540(!!!)-en, a Leadteken meg 700-on megy a ram. És ennyiért gondolom bem biztosan örül a vevő, ha lasabb egy 6600GT-nél a kártya ...
  • Serpa
    #14077
    "csak vigyázz ne butítottat vegyél"

    ezalatt mit értesz?
  • Ray Z
    #14076
    Ok köszi amugymeg az x800GTO-t a haverjaim istenitették és csak azért kérdeztem meg:P
  • Inquisitor
    #14075
    Nem értem, hogy jön képbe az X800GTO a másik kettő mellett? Halál nem egy kategória. Ha meg nem zavar a (valószinüleg Rev2-es) X1900GT 512MHz-es GPU-ja, és a magas fogyasztása ÉS sokkal olcsóbb az X1950Pro-nál, akkor azt vedd. Ha kicsi az árkülönbség, akkor inkább X1950pro.
  • Ray Z
    #14074
    Hi all!
    Kicsit változott a dolog ugyhogy az lenne a kérdésem, hogy:
    Sapphire radeon x1900GT
    Sapphire radeon x1950PRO
    vagy esetleg Sap. radeon x800GTO?
  • Sir Quno Jedi
    #14073
    Köszi, megnézem mit lehet kihozni, bár közben kerülőmegoldásnak rádugtam egy 19"-es TFT-t a DVI-ra így azon nyomom a régiségeket, a LCD TV-n meg az új jóságokat és így jó. :D
  • Sir Quno Jedi
    #14072
    Köszi, megnézem mit lehet kihozni, bár közben kerülőmegoldásnak rádugtam egy 19"-es TFT-t a DVI-ra így azon nyomom a régiségeket, a LCD TV-n meg az új jóságokat és így jó. :D
  • Inquisitor
    #14071
    Elvileg a Powerstrip-pel lehet "gyártani" saját meghajtót. Próba cseresznye. Persze akkor meg nem tudod egy az egyben kiküldeni az 1920-a svideókat a TV-re, így picit csúnyább lesz, ha ilyet játszanál le.
  • Inquisitor
    #14070
    X1900GT, de ha jobban szétnézel, lehet hasonló árban kapsz X1950pro-t is.
  • Inquisitor
    #14069
    A kettő közül természetesen 7600GS, csak vigyázz ne butítottat vegyél, mer' sok olyan van AGP-vel. (Asus, Inno, Leadtek, stb.)
    Egyébb alternatívák: Elvileg itthon már lehet kapni GDDR3 memóriás 7300GT-t AGP-vel is, ha jól tudom Galaxy márkából, de lehet van más is. Az ugye gyorsabb sok helyen mint a DDR2-es 7600GS.
    Aztán a Vizes Bolt karácsony elött kitett az árlistájára egy Inno 7600GS AGP kártyát ami GDDR3-as ramokkal volt, és ugye az jóvval gyorsabb mint a DDR2-es változat, olyan 31,5K volt az ára. Szerintem érdemes lenne arra rástartolni, már ha tényleg kapni.
  • amdopteron
    #14068
    Hello nem tudja video karikhoz biost honét lehet leszedni!??
  • dienesoft
    #14067
    Sziasztok!

    Ha veszek a videokártyámhoz (7600gs-hez) egy VGA Zalman VF-900 CU hűtőt, mennyivel lehet följebb húzni a teljesítményét a Rivatunerba a videokártyának? Illetve egyáltalán érdemes-e megvenni ehhez a géphez és föl tudná-e turbózni a teljesítményét?(a gépem itt van a szöveg alatt)
  • Gyocsika
    #14066
    Lenne egy nagy kérdésem mi lehet a baj ugye most vettem egy nvidia 7300GT és amikor bekapcsolom a gépet kijön egy ablak hogy ellenőrizzem az áramellátást mert hogy lecsökentette a grafikus kártya teljesítményét hogy a rendszer továbrra is biztosan menjen ezzel a szöveggel. most mit csináljak mi a megoldás??
    Előre is nagyon köszönöm!!!!
  • Gyocsika
    #14065
    Megvan az uj kártyám nvidia 7300GT!
    Mi a legujjabb driver verziója valaki légyszi egy közvetlen linket adjon hozzá hogy leszedhessem köszi!!!!
  • izb
    #14064
    x1900GT
  • izb
    #14063
    7600gs
  • Ray Z
    #14062
    hájál merri kriszmösz end heppi nyú jér meg ilyenek!
    Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek meiket érdemesebb vennem? :
    Sapphire Radeon X1800GTO
    Sapphire Radeon X1900GT
    előre is köszi
  • r4z0r
    #14061
    Sziasztok!
    szerintetek meik videókártya a jobb a Sapphire Radeon X1300 PRO TD 256M AGP vagy a Geforce 7600 gs (agp)? nem tudom eldönteni meiket vegyem meg. Főleg játékra kellene olyan max 30 ezerig. Vagy ha esetleg van egy jobb teljesítményű videókártya is ebben az árkategóriában pls segítsetek mert nem igazán vágom a dolgokat
  • czky
    #14060
    pl itt
  • dz1
    #14059
    radeon x1950pro videokarit AGP-isben lehet már itthon kapni?
    Ha igen akkor hol, meg menyiért?
  • p377y4
    #14058
    Sziasztok ma szeretném megrendelni az új vga-m mégpedig a 7600gs(AGP) személyében. Csak nem tudom hogy Gigabyte vagy MSI! Pls segítsetek melyik jobb , HA LEHET PRIVIBE ÍRJATOK. köszi

    ÜDV: ZapeE^
  • Gascan #14057
    a radeon x1950pro sokkal jobb mint a 7900gs és egy árban van vele, vagy még olcsóbb is
  • Sir Quno Jedi
    #14056
    Őőőő kissé elakadtam. A problémám az, hogy az LCD TV-men kiváló az 1360*768-as felbontás, de mikor ő mértezi át erre az ennél alacsonyabb felbontásokat, amik köszönőviszonyban sincsenek ezzel, az "kissé" zajos és csúf lesz D-SUB-on. Ezen még az auto beállítások sem segítenek túl sokat. Nomármost ez ugye nem lenne probléma, hiszen a kártya driver-ében van egy jó kis beállítás, hogy "scale image to panel size", aminél a kari fogja a képet mindég a natívra méretezni. Ez szép és jó lenne, de a rohadt LCD TV-t 1920*1080-as Samsung CRT-nek ismeri fel az átkozott driver (catalyst és Omega is, tökmind1) és ugye CRT-nél NEM lehet ilyesmit beállítani, mondván az nem digital panel és nincs natív felbontása szerintük! Megőrülök. Ha át tudnám baxni a drivert, hogy ez egy digitális panel és nem egy CRT (aminthogy nem is az), akkor felülírva a DDC infót az általam ismert natív felbontással és bekapcsolva a felskálázást a driverben, TALÁN elérem amit szeretnék, hogy minden natívban fusson. De kérdem én, hogy lehet átverni őkelmét?!!!

    Ez itt a kérdés?! Tippetek van legalább?! Megköszönném. (az Omega-nak az Ati Tray tool-jában van egy rakat display tweak mondjuk)
  • zolo
    #14055
    Ennyi pénzért ez nagyon drága, ennyiért Radeon 1950pro-t , vagy geforce 7900Gs-t kapsz, amik mérföldekkel lehaggyák a 7600Gt-t.
  • Inquisitor
    #14054
    50 körül X1950pro-t vagy ha ATI nem szimpi egy olcsóbb 7900GS-t, bár utóbbi picit lasabb :)
  • I3andy
    #14053
    Szerintetek ez jó vétel lenne?
    Asus Geforce 7600GT 256MB PCI-E Silent Edition
    vagy 50e körül milyen faxa kártyát vegyek?
  • p377y4
    #14052
    Előre szólok PLS privibe írjatok, mert keveset vagyok gép előtt. THX

    Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy néztem a www.depo.hu-n az AGP-s karikat és a 7600gs elég jó árban vannak és ilyet akarok venni csak nem tudom melyik gyártó lenne a legjobb. a karira bruttó 30 ezer foritom lenne. Légyszives nézzétek meg a depo.hu-n. Válaszotokat előre is köszi.

    Üdv: ZapeE^
  • p377y4
    #14051
    Szerintetek ezt érdemes lenne megvenni HIS X1600Pro IceQ 512/256MB DDR2 AGP???? vagy inkább másik tipust? PLS PRIVIBE ÍRJATOK RITKÁN NÉZEM A SG-t
  • dienesoft
    #14050
    Sziasztok! Ma a gépem (videokártyám) a szívbajt hozta rám.(7600GS)Ahogy bekapcsoltam, egyből avval várt hoyg a vidikártya teljesítményét vissza huzza a nvidiacontrol panel és bblablbalbla...idegesbeteg és enyugtalan voltam, hoyg most mi lesz, aztán le is o-ztam és vissza is huzta.Tudom,tudom, 350W-os Codegen van rajta, elég karcsu, de maga a kártya se volt olcsó, nemhogy még vegyek tápot is külön.(MAJD VESZEK)Aztán utánaolvastam, hogy ezt a codegeneknél kiírhatja de semmi baj nem lesz vele,mert a gép "ki volt hűlve". Vissza szeretném álllítani az eddigieket, nos ezértleszedtem a Rivatunert, de sajnos félek vle babrálni, nehogy túl húzzam bármelyiket.Hogyan lehetne visszarakni alap állapotába a kártyát?
  • tmisi
    #14049
    "Nekem is ugyanez a hejzet ati 9600 ról válatnék mostanába ugya AGP set kell vennem ez hüje kérdés de ezt honnan tudom meg hogyí milyen csatlakozó kell hozzá? AGP PCI stb?"

    "Az alaplapod dobozán rajta van, hogy AGP-s vagy PCI-s amúgy valószínűnek tartom, hogy AGP, mert a kártyádból kiindulva régebben vetted az alaplapot is."

    Bocs de ez nem valószínű, hanem biztos. Te láttál már 9600-ast PCIE-be? Mert én még nem. Tehát AGP-s alaplap.
  • Gerbill
    #14048
    Ok. Bocs. Csak már rég nem találkoztam vele:D