41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Inquisitor
    #14686
    Így hirtelen sok márka eszembe jut amiből vennék VGA-t, de az Asus nem szerepel köztük ... Nálam nagyon lejáratták magukat a gázos vagy hangos hűtőikkel, meg az egyre gázosabb support-tal.
  • tmisi
    #14685
    Ha bejön az ATI új kártyája, lehet bekövetkezik a trónfosztás.
  • Sir Quno Jedi
    #14684
    Őőőő, nemigazán értem, de DVI-D-ből nem lehet DVI-I-t csinálni, mert a D-s kábelen nem megy az analog jel, ami az I-sben pluszban megy. Ami nincs, azt átalakítani sem lehet. Fordítva műxik, mert a digitális mindkettőn megy.
  • Yrda
    #14683
    Asus geforce 8800 GTX a király :)
  • Amse
    #14682
    nah persze beszoptam :D

    leírom a szitut:
    ismerős nagykerbe bemegyek a vga-ért. mondom mi kell számla kész megyek átvenni... raktárban belenézek a dobozba amiben a következők voltak: vga, cd, users manual. átalakítók, kábelek persze sehol csak a helyük tátong az ürességtől...
    mondom tipikus, de no problem felmegyek a szervízesekhez és kérek tőlük mindent. fent mondom, hogy hiányzik belőle minden szal kérek egy dvi -vga átalakítót egy vga kábelt és egy rca kábelt. ok minden megvan irány haza. berakom a gépbe monitort rákötöm a vga-ra tv-t meg próbálom az átalakítóval a dvi-ba. hmm nemmegy, mert pár lábbal több van a bemeneten mint a vga-n. kiskönyvet megnéztem és a másodlagos monitorhoz oda van írva, hogy DVI-I only. Ó mondom ilyen is van? neten utánanéztem és rájöttem, hogy ezen dvi-d csati van szóval most nemtudok mit csinálni kell szereznem egy dvi-d - dvi-i áatlakítót majd abba bedugni a vga átalakítót.
    ugye ilyen átalakítót lehet lelni vhol?
  • Inquisitor
    #14681
    Itthon még csak HIS-ből láttam (4 félét, sima és IceQ hűtéssel), meg Sapphire-ból 2 félét. Van 256 és 512MB-os verzió is.
  • Inquisitor
    #14680
    De kijött és lehet kapni, csak alig olcsóbb az AGP-s X1950pro-nál :(
  • tmisi
    #14679
    Ez mind szép, csak AGP-re marhára nem jött ki (bár volt tervbe, de ha van is, MO-n biztos nem lehet kapni).
  • via_mala
    #14678
    Prohardver teszt:
    Igazi rivális a 7600 GT számára: 1650XT
  • tmisi
    #14677
    Szerintem ez driverfüggő. De annak idején (még a GF2-es időkben) az nview funkció is tudott két kijelzőre nyomni, szal nem tudnám elképzelni, hogy gondjaid lennének vele. Azóta fejlődött a technika nem keveset. Szerintem tud más felbontásban, miért ne??? Most ha rákötsz egy TV-t meg egy 17'' moncsit, azok felbontása közel sem egyezik meg. Tehát igen.
  • Amse
    #14676

    akkor már csak a #14670-re kérnék megerősítést és meg is veszem :)
  • tmisi
    #14675
    még a HL2 motor is megy rajta, ha nem is fullmaxon
  • Amse
    #14674
    írtam, hogy max egy Half Life 1 motort kell meghajtania néha, de gondolom az azért megy rajta...
    Sajnos ezt nagykerből vezsem cégre és nem nagyon tudok okoskodni szal...
  • Inquisitor
    #14673
    Megjegyzem ennyiért nekem is kéne egy régi gépbe, de ahol ennyiért "árulták" ott sehol se tudtak szerezni, máshol meg 12-14.000, amit meg nekem nem ér meg. Ha nem rendelési listán láttad, hanem boltban, akkor érdekelne nagyon a címük!
  • Inquisitor
    #14672
    Ha nem játékra kell, akkor biztos jó. Ha dobozos, akkor valószinüleg jár hozzá DVI átalakító ...
  • Amse
    #14671
    ASUS N6200/TD/128M videokártya 7 280 Ft.
    Leírás: AGP 8X Nvidia GF 6200 256 MB AGP 8X ; Nvidia GF 6200; 128MB; 1*DVI-I; 1*VGA ;1x DVI , ASUS GameFace Live,On Screen Display ( OSD ),Vedio Security Online,

    Jóe? Ezekhez van alapból dvi-vga átalakító?
  • Amse
    #14670
    ok :)
    és ezek akkor mind tudnak 2 monitort egyszerre (akár klón akár 2. monitorként) használni más felbontásban?
  • tmisi
    #14669
    a legolcsóbbat :)
  • Amse
    #14668
    igen? :)
    na és azok közül szerinted milyet vegyek ami az igényeimnek megfelel?
  • tmisi
    #14667
    Szerintem az utóbbi min. 3 évben gyártott VGA-k mindegyikén két videókimenet - egy sima és egy DVI-, sőt az újabbakon már két DVI.
  • bertino
    #14666
    mostmár gép nélkül is kibírnám dx10ig :)
  • Rohamsisak
    #14665
    Sziasztok! Február vége, március eleje felé tervezem megvenni a következő konfigot: asusP5B, Intel C2Duo E6600, 1024Mb ddrII Kingmax, Chieftec 550w, Geforce 8800gtx, a ház, winyó, dvd író... marad a régi. A gondom az hogy ugyebár hamarosan megjelenik az R600 és nem tudom eldönteni hogy várjak-e még rá mert nem akarok ezek után már jó ideig nyúlni a géphez de sajnálnám a dolgot ha egy hónap múlva meg az lenne hogy az R600 jól bealázta a 8800GTX-et ráadásul lehet hogy nem is kerül majd sokkal többe, szóval szerintetek várjak még a dologgal vagy nem valószínű hogy az ati túlzottan lekörözi majd a 8800-ast? Mert ha nem lesz a 2 kártya közt jelentős különbség akkor úgy is maradok ennél mert nem várom meg amíg kijön nagynehezen a nyár közepére egy elfogadható árú verzió az r600-as szériából.Előre is köszi a válaszokat! (Ja és mielőtt még valaki azzal kezdené, hogy "ha ennyi pénzed van akkor...." akkor még most közlöm hogy már majdnem 4éve spórolok egy új gépre.)
  • Amse
    #14664
    Sziasztok!

    Tudtok nekem ajánlani vmi olyan vga-t ami 2 monitort is tud kezelni? Van egy 17" -es acer lcd monitorom és egy 27" -es samsung lcd tv-m és ezekre szeretném rákötni. Egyiken sincs dvi csatlakozó, de gondolom ez megoldható átalakítóval ha netán csak olyanba van jó.
    Nem kell, hogy atom kártya legyen, mert nekem a mostani geforce 3 ti200-as is megfelel szóval inkább az olcsóságra megyek. Ha a half life 1 (cs) motorját meghajtja akkor az már jó.

    Előre is köszi!
  • Sir Quno Jedi
    #14663
    Oké, csak kíváncsiskodtam! :D
  • Skaidy
    #14662
    ok, thx.
  • zoolee
    #14661
    Ja, sry...
    Nem néztem, hogy gt vagy sima....
    De akkor is 6600...
  • Maxtreme
    #14660
    Csak a GT.. A sima DDR1-es.
    De akkor is 6600.
  • zoolee
    #14659
    gef 6600 mert az ha minden igaz gddr3 mas.
  • zoolee
    #14658
    Azt írják, hogy 16 de csak 4 szeres...
    De nem sokat lassít....
    SRY, nem adom el megr ez megy a tesómhoz...
  • Skaidy
    #14657
    GEFORCE 6600 128MB 128BIT AGP GAINWARD ULTRA

    vagy

    Sapphire ATI Radeon 9600XT 256MB AGP


    melyik jobb? miért? véleményeket várok, nemkell más videókártya csak tudni akarom hogy melyik jobb és mennyivel, esetleg ha tudna vki teszteket mutatni. köszi.
  • Sir Quno Jedi
    #14656
    Éééés nem adod el? (amúgy utánanéztem, nem 16x-os van rajta, hanem jóval lassúbb, mindössze 4x-es)
  • zoolee
    #14655
    ööö...
    Igen, az van.
    De nem sokáig.
    IGEN 16X OS van.
    Háát Jók, nagyon jók, húzni nem tudtam a rm miedt de nagyon jó.
  • Sir Quno Jedi
    #14654
    Gőzöm sincs, meg gépem sem amiben kipróbálhatnám, mert most egy trükkös asrock-ot használok ideiglenesen, amiben alaplapi vga van és az AGI port meg csak bizonyoss típusokat kezel, na ugye ez x800-as szériát véletlenül sem.
  • Sir Quno Jedi
    #14653
    Ténylége, lehet egy kérdésem?! Látom neked ASRock 775 dual VSTA alaplaod van. Nos ebben 16x-os PCiex video kártyahely van, vagy lassúbb??? És milyenek a tapasztalataid a DDR1 RAM + C2D párosítással és hasonlók?!!
  • zoolee
    #14652
    Mennyin meg a mem???1300??1500??
  • Sir Quno Jedi
    #14651
    Mi a haláltól tudná??? ÉS pont az a lényeg, hogy AGP-s. Akinek nem telik 1950-re, annak jó választás és bazi gyors.
  • zoolee
    #14650
    Ugye ez nem tudja az sm 3 mat???
  • Sir Quno Jedi
    #14649
    Mondjuk következő karinak minima egy 1950proval szemezek (pciex), de azt is ha lehet IceQ-val (addig meg kihúzom egy kölcsön x800xl-lel). Csak baromi drágák úgy már... Dehát...
  • Sir Quno Jedi
    #14648
    Szerinted??? Ez egy IceQII-es hűtés, azért ilyen baromi drágák ezek, mert kúúúúúúva csendesek és szénné hűtik a karit (az x800pro-nak kell is, pláne ha esetleg xt-nek használnád). Én személy szerint pont ezért vettem. Ja, persze így két karihelyen terpeszkedik, de ki nem szarja le?! :D
  • zoolee
    #14647
    Háháhá...