41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • xmark2
    #15046
    Sziasztok!
    Van egy MSI 6600GT-m vegyek egy másik ilyet vagy vegyek egy 7600Gt-t? Szerintetek mivel járok jobban?
  • kgy89
    #15045
    Utánna nézek!
    Kösz!!
  • saviola
    #15044
    x1650 pro ddr3-as legyen kb 30-32-ért
  • kgy89
    #15043
    Sziasztok!

    Le szeretném cserélni a mostani ATI Radeon 9200-as videókártyát, úgy hogy passzoljon az alaplapomhoz.(Abit IS-7)
    Maximum 30 ezerért szeretnék venni valami tuti kártyát. Főleg ATI Radeon-ba gondolkozok. Miket ajánlotok?
  • Inquisitor
    #15042
    Elvileg a Quantum rész kihasználásra van újabb (drágább) SLI lapokon plusz PCIE foglalat, de ez pont nem SLI-hez van,az a lényeg, hogy függetlenül a másik (vagy másik kettő!) VGA-tól egy gyengébb kártyát betéve az számoljon fizikát. (Tudtommal ilyen plusz csati jelenleg csak drága NForce 680 alaplapokon van.)
    Az ATI is elöjött ezzel, náluk a foglalat neve Aszimetrikus Fizikai Slot. NVidiánál tudtommal csak a GF8 sorozat támogatja ezt (de nem 100%!), ATI oldalán meg elvileg X1300-tól fölfelé, de csak X1600-tól van értelme.

    Ez azt jelenti, hogy ha csak grfaikára kellene, akkor nem tudsz SLI-be kötni egy erősebb és egy gyengébb VGA-t.
  • Inquisitor
    #15041
    8600GTS biztosan meghaladja az X1950pro sebességét (meg picit a 7950GT-t is), de a 8600GT kb. ugyan ott lesz. Ha vársz, akkor inkább GTS.
    7600GTt nehéz eladni ennyiért (hacsak nem AGP), mert a bolti ára se sokkal több újonan.
  • PLackó
    #15040
    Üdv!
    Szerintetek megérné az,ha eladnám 7600GT-m kb~30 ezerért, és vennék helyette X1950Pro-t~45 ezerért? Vagy inkább várjam meg a 8600-as szériát? Teljesítményük vajon eléri majd az X1950Prot?
  • Sliders
    #15039
    Sziasztok! Olvastam valahol, hogy hamarosan megoldható lesz majd olyan is, hogy különböző nvidia videókártyákat SLI-be lehessen kötni! Ez igaz? Mi fogja ezt támogatni, illetve milyen chip lesz ezért felelős, tudtok erről valamit. Mert szeretnék gépet venni, de ez a része eléggé érdekel. Kérlek segítsetek, mit tudtok róla.
    Előre is köszi
  • Frigetrus
    #15038
    egyértelmű Gainward!!!
  • Ari18
    #15037
    Gainward Bliss 7600GT 256MB Golden Sample PCIE,de ha jobbat akarsz akkor X1650XT-35k-ért.
  • vki
    #15036
    Hi!

    Szerintetek melyik a jobb?:

    1,Asus EN7600GT 256MB Silent PCIE TV-OUT
    2,Leadtek WinFast PX7600GT 256MB PCIE TV-OUT
    3,Gainward Bliss 7600GT 256MB Golden Sample PCIE
  • MasterJay
    #15035
    #15025-re válasz valaki?
    pls.
  • bioshock
    #15034
    Mégegyszer köszi a segítséget!
  • MasterJay
    #15033
    Nagyon minimális. De itt van nekünk Pontiusnak köszönhetően a Videókártyák Erősorrendje Táblázat vess rá egy pillantást. És nézd meg a külömbséget AGP vs. PCI-E között. Persze nem teljesen pontos, de azért viszonyítani tudsz!
  • bioshock
    #15032
    Azt tudtam,hogy a foglalat különbözik de azt nem hogy sebességben mennyi lehet az eltérés. Azért köszi a segitséget MasterJay!
  • MasterJay
    #15031
    #15025-re válasz valaki?
  • bazza
    #15030
    Az AGP-s dx10es videókarik érkezését mennyire lehet komolyan venni? Mert ha esetleg elérhető lesz rá, akkor lehet nem fogom tudni kihagyni. Sajna a full gépcsere már egy ideje esedékes lenne, eddig nem is gondolkoztam dx10ben, viszont ez megint csak elhalasztaná a gépcserét egy évre. (legalábbis számomra) Bár nem tudom hogy egy ilyenbe érdemes lenne-e belevágni egy őskori A64 2800+as géppel, hisz ez több mint valószínű hogy keményen visszafogná a legygyengébb kártyát is. Vélemény?
  • kerla
    #15029
    Nufy: Crokin aláb található utalása egy topicra, ami nekem megoldotta a problémámat. álmomban nem jutott volna eszembe ez a megoldás. próbáld ki Te is, nekem teljesen bevált.
  • MasterJay
    #15028
    Az AGP és a PCIe változatok között nincs butítás! A két vga között a látható külömbség a HSI és a foglalat típusa. Meg talán egy pár Mhz külömbség.
  • Hellsing47
    #15027
    semennyire sincsen
  • bioshock
    #15026
    Geforce 6600-ot(AGP) szeretném lecserélni egy XpertVision Geforce 7600GT-re (AGP). Csak azt nem tudom, mennyire van lebutítva az AGP változat PCIe változattól.
  • MasterJay
    #15025
    Most egy 6600GT 128MB (GDDR3) csücsül az AGP foglalatomban! Megéri-e lecserélni egy 7300GT-re vagy egy 7600GS-re. Természetesen csak GDDR3 256MB ramokkal szereltre.
  • Nufy
    #15024
    Szerintem ő is lesz, mivel ezen az oldalon majdnem meg bírtam spórolni azt amenyivel többe kerül, és marha jó az adatai. 8-)
    Igaz a márkájhát nem nagyon ismerem
  • PLackó
    #15023
    Nah ő lenne az igazi,főleg ilyen olcsón!
  • Nufy
    #15022
    Véleményetek szerint ez milyen videókártya?
    http://www.gepbolt.hu/termek_popup.php?o=megjelenítés&f=VGA&t=58732587
  • Crokin
    #15021
    Videótükrözés vezérlő, teljesképernyős eszköz.
    Amúgy ebben a topicban van némi segítség felül.
  • Inquisitor
    #15020
    Nem mondod,hogy a TV-n nincs értelmesebb csati? Composit HDTV, VGA vagy DVI? Esetleg HDMI?
  • uborka666
    #15019
    ATi új sikervárományos kártyái, X1950GT-X1950PRO teszt, nVidia hasonló árkategóriás 7600-7900-esei ellen, érdekes teszt, nagyon jól megirva!
  • Nufy
    #15018
    Kerta: Ismerős a helyzet a haveromnak is ez a baj, és nem birunk rájönni, hogy mi lehet vele. talán a videókártya, de nem vagyunk benne biztosak, ha te rájönnél, akkor légyszives oszd meg velem is.
    Köszi
  • kerla
    #15017
    bár nem kimondottan videókártyás a kérdésem, de szorosan kapcsolódik hozzá.LCD TV-vel kötöttem össze a gépemet (S-video kábel), hogy nézhessem a filmjeimet kényelmesen. a probléma, hogy a TV-n látható is az asztal franyán, csaképpen fekete-fehér és ha filmet indítok, az a tv-n nem, csak a gépen látszik. nvidia 6600-os a videokártyám (Leadtek 128 mb, DT), beállítottam a Tv kódot, clonban probálkozom, mindenféle varázslót futtatam, de csak nem jössze.
    Esetleg kellene még vmilyen progit beszerznem?
    szerintem kártya vagy videó driver lehet a hibás, ugyanis a tv új, kábellal többel is próbálkoztam és semmi. próbáltam a gyári drivert, a legújabbat is.
    Vkinek vmi ötlete?
    köszi!
  • Nufy
    #15016
    Amint hallottam az atit jobban kihasználja a 3dStudioMax, és azzal én "néha" szoktam szerkeszgetni, meg egyébb szerkesztőprogival. Amúgy most teljes mértékbe bizonytalan vagyok mivel amit videókártyára költenék az max 20.000 a galaxy meg 27 lenne, és arra egyáltalán nincs most pízem, ha lenne, akkor biztos olyant vennék. de még nem tom, ezért is járok olyan sokszor ezen az oldalon.
  • schenker88
    #15015
    szuper választás :)
    a legjobban kelendő karim a galaxy
  • Landren
    #15014
    Az, hogy kinek melyik a szimpatikusabb, teljesen ízlés kérdése...
    Ha pl. a most létező legerősebb karit akarnád venni, akkor csak nvidia jöhetne szóba, de esetedben nem erről van szó. Ki mit szokott meg, az jön be neki jobban, de azért néha érdemes kipróbálni a másikat is...
    Nekem pl. most ati-m van és meg vagyok vele elégedve, de volt nvidiám is korábban, és azzal sem volt gondom.

    Az oké, hogy neked nem csak játékre kell, de a játékok fogják leginkább igénybevenni, és ott fogod igazán érezni,(vagy nem érezni) hogy mit is tud a karid.
  • Nufy
    #15013
    Nah mindegy, úgy vagyok ezzel, ha sikerül eladnom a 2 db 512-es memóriám hétfőig, akkor megveszem a galaxyt, ha nem sikerül, akkor maradok az olcsóbbnál. Amúgy ati, vagy nvidia-t ajánljátok? Nekem nem csak játékra kellene.
  • Landren
    #15012
    Értelmetlen az órajeleket összehasonlítva következtetéseket levonni, mivel a két GPU-nak más az architechtúrája.
  • Nufy
    #15011
    Hát nem tom, én valahogy még mindig kételkedem, hacsak az órajelet nézem, akkor az msi viszi a pálmát: http://www.visioncomputer.hu/vezerles/CikkAdatlapOldal?cikkID=16004
    10essel olcsóbb, és jobbak az adatok, mint a galaxynak.
    Röviden összefoglalva az msi-nek core clock: 600Mhz Memory Clock:800Mhz
    A Galaxynak: Core Clock: 400 MHz Memory Clock: 800Mhz
    Csak az a baj, hogy az msi az ati x1300pro, a galaxy meg 7600GS. Nekem ati van, nagyon meg vagyok vele elégedve, igaz még nvidiam nem volt, tehát nem tudom összehasonlítani.
  • Nufy
    #15010
    Köszi a linket mester, nagy vagy!
  • Crokin
    #15009
    Ezt az oldalt ne feledjétek, s választ kaptok a melyik a jobbra.
  • Demeter
    #15008
    Köszönöm a linket!
  • Nufy
    #15007
    Köszi szépen a tanácsot, akkor 99% hogy galaxyt veszek, eddig óvakodtam tőle, mivel még nem hallottam róla, mivel már egy ideje nem figyeltem a gépek fejlődését. De most meggyőztetek.

    Ui.: Kinéztem egy nagyon jó videókártyát, és az térített le az útról, hogy nem volt rajta tv kimenet, úgy-hogy még léteznek olyanok, amin nincsenek. :(