41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • 22Barna22
    #15766
    hi
    összeállítottam egy konfigot szerintetek milyen? sztem a nyáron meg tudnám venni...


    Alaplap:

    Asrock 4Core Dual-VSTA (LGA775,VIAPT880 Ultra,2x DDR 2xDDR2 Dual Channel, 4PCI, 1AGP8x,1PCI-e,2SATA R,USB 2.0,8ch Audio, LAN, ATX) brutto 13.440 Ft


    RAM

    KingMax - 1024MB DDR2 PC6400 (800MHz) brutto 9.990Ft


    CPU

    Pentium 4 Model 641 Box(3.2GHz, E64T, 2MB Cache, LGA 775, Prescott) brutto 18.960 Ft


    VGA

    GALAXY - GeForce 7600GT 256MB DDR3 brutto 33.060Ft

    TÁPEGYSÉG

    ASUS(2év garancia) Tápegység Atlas A-45GA TruePower(450W, 12cm, 24pin, SATA, 2x3PCI-E, Aktív PFC)
    Atlas A-45GA TruePower(450W, 12cm, 24pin, SATA, 2x3PCI-E, Aktív PFC)

    ATX 12V v2.2
    24-pin csatlakozó
    6-pin PCI-Express csatlakozó
    7 x HDD, 2 x FDD, 4 x SATA
    Active PFC: 98%
    Hexagonális szellőzőrács
    Fekete Nikkel színezés
    12cm halk ventillátor kék LED fénnyel
    Tápkapcsoló

    brutto 12,990 Ft

    össz: 88440Ft (tápegység nélkül-> össz: 75450Ft
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Alaplap+RAM+VGA=56490Ft
    Alaplap+CPU+VGA=65460Ft



    na most az van, hogy gondoltam rá hogy megveszem az alaplapot, VGA-t és RAM-ot egyben és akkor már fut a gép mert régi gépemből átraknám a dolgokat ideiglenesen... pl CPU
    a baj: a CPU (ahogy a régi gépem) nagyon öreg és tök másslotja van mint ami passzolna az új alaplapba... szal szerintetek mi legyen? Alaplap+CPU+VGA vagy ALAPLAP+RAM+VGA? :S van jelenleg egy 512DDR SD Ramom ami nem a legjobb... sőt egyenesen szar...

    segítsetek pls

    köszi
  • JAG1
    #15765
    Ebben a tesztben ugyan 7600GT van, ami kissé jobb a GS-nél...
  • Frigetrus
    #15764
    A 8600gt jobb.
  • JAG1
    #15763
    Sztem sok gém lesz cpu limites...

    Én ugyanebbe a cipő jártam, volt egy x1950pro-m AGPS-s ehhez kerestem lapot. Csak ASROCK volt, amibe szerváltam egy core2 duo-t. Még így is többet tud a kártya.
  • tibi206
    #15762
    szerintetek a geforce 7600gs vagy geforce 8600gt a jobb?
  • N3v3rland
    #15761
    Hello
    Egy 2.8-as prescott elbír egy X1950Pro-val?
    Próbálom húzni az AGP elhagyását. Menni fog? (most van egy 7800GS-em)
  • Narancs
    #15760
    Szintén elnézést a durva hangnemért...
  • JAG1
    #15759
    Elnézést kérek Narancstól a sértő szavakért...
  • schrank
    #15758
    [URL=http://prohardver.hu/cikkek/2007-06-11/szupermodellek_vga_bizniszben/]nnna akkor mindenki válogasson kinek melyik a szimpi de arról ne feledkezzen meg senki hogy ezek még nem a "dx10-es nagyágyúk" hanem 2-3 éves játékok[/URL]
  • JAG1
    #15757
    Rendben, kicsit dúrva voltam, elismerem, de nem én kezdtem a beszólogatást, ha visszanézed...
  • dante3
    #15756
    Na látod,akkor miért nem onnan veszel egy 20-ast megspórolnál a 8800gts-nél!
  • dante3
    #15755
    Jah, hogy boltban nézted!
    Neked is ajánlom a #15750-es hozzászólásnál levő linket!
  • Wixi
    #15754
    http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=37421
    én nála szoktam venni a cuccokat. korrekt, olcsó
  • Wixi
    #15753
    nemdrágább:
    http://www.aliencomputers.hu/?p_id=109809
  • dante3
    #15752
    Hát az ati kártya egy 20-assal többe kerül,viszont DX10-ben néhol gyorsabb!
  • Wixi
    #15751
    Szerintetek SAPPHIRE Radeon HD2900 XT vagy 8800 GTS 640 MB ?:)
  • dante3
    #15750
    prohardver.hu
    Nagyon korrekt a srác és megbízható,az én gépem is tőle van, sőt az öcsém is tőle vásárol!
    Nem reklám, csak azért ajánlom, mert olcsó!
  • Laci82
    #15749
    7550-es compaq monitorom van szóval nem régi kattogós,csattogós darab
  • Laci82
    #15748
    Mi az a ph?
  • dante3
    #15747
    x800gto agp teszt
    Szerintem nem rossz kis kártya és magasan veri a 6600gt-t!
    Azért írom, mert szóba került ez az nvidia kari is!
  • dante3
    #15746
    Összeszedtem pár ph-s árat:
    valamelyik kicsit többe kerül,csak irányadónak szánom!

    Gigabyte GeForce 7600 GS, AGP, 256MB, 128 bit, DDRII, F 22 378 Ft 2 év
    HIS Excalibur X1650Pro Fan AGP,256MB DDR2,DVI 22 649 Ft 2 év
    HIS Excalibur X1550 iFan AGP,256MB DDR2,DL-DVI 20 647 Ft 2 év
    Palit 256MB GF 7300GT DDR3 AGP 21 428 Ft 2 év
    Palit 256MB RA X800GTO AGP 17 729 Ft 2 év

  • izb
    #15745
    "Jahh és felőlem írhatsz ahová és amit akrsz, ha beszólsz, még pofán is baszlak..."

    Ne haragudj de ez milyen beírás volt már?
    A jövőben jó lenne ha ezektől a szólamoktól óvakodnál még nehogy az történjen veled, amit leírtál a narancsnak fűzött üzenetedben.
    Ezek a szólamok nem kellenek az sg-re!
    Otthon lehet nyomni az asszonynak vagy mittudomén kinek de ne itt ha lehet.
  • Narancs
    #15744
    Milyen monitorod van? Régi CRT, ami kattog is felbontást váltassz? Meg kéne nézni, hogy ismerősödnél, másik gépben mit csinál a kártya. Amúgy ha memória hibás lenne, akkor szines csíkok jelennének meg játék kozben a képernyőn.
  • Laci82
    #15743
    Azér ne nyírjátok ki egymást
    A 21k-s kari a max a csúcs kiadás,ha van olcsóbb megoldás inkább azt
  • Laci82
    #15742
    Az van ,hogy néha be se indul a windowsom a karitól,és akkor kikapcs a gép majd vissza,van úgy hogy ez kétszer.
    Játék alatt még nem volt viszont volt olyan hogy kiléptem egy játékból és akkor kiment készenlétre a monitor,nagyon memóriahibásnak tünik.
    Én játtszani annyira nem játtszom,csak arra kell kari,hogy FIFa,GTR2 Néha egy kis BF2.
    A procim is csak egy 754-es 2800-as sempron,hát nem egy játékgyilkos:)
    És az x1550-es ati a harmadik megoldás.
  • Gabesz amd64
    #15741
    azt se tudod kicsoda Narancs...hogy feltételezhetsz ilyeneket róla?
    inkább Te vegyél vissza mert a viselkedésed elég vicces
  • Gabesz amd64
    #15740
    egy AGP-s kártyáért már nem adnák ki ennyi pénzt...
  • Narancs
    #15739
    Folyamatosan sértegetsz, személyeskedsz. Nekem ebből elegem van, ha nem tudnád az internet nem rejt el. Ide is vonatkoznak az ország törvényei.
    Eza hozzászólásod rágalmazás és becsületsértés, méghozzá minősített esete, ugyanis nagy nyilvánosság előtt (internet) tetted mindezt. Öt évet is kaphatsz. Most bocsánatot kérsz és elfelejtjük, vagy találkozunk a bíróságon. Jó lenne megérteni végre, hogy nem sétegethetsz csak úgy valakit, értelmetlen nick mögé bújva.
  • ajem kisa
    #15738
    Nemááá, miértnem privátoztok, vagy msnen randiztok?
  • Narancs
    #15737
    Vond vissza, vagy feljelntelek becsületsértésért. Komolyan mondom! Utolsó esélyed.
  • JAG1
    #15736
    Jahh értem, szal te szabod itt meg, hogy ki mire regáljon?
    Reagáltam arra, hogy sztem mi éri meg és mi nem.

    Arra regálok, amire akarok és ha visszanézed te akadtál ki, mert nem hisznek neked. Mert te vagy a király, a zisten, aki beböffent valamit és mindenki nyalja a segged? Hát tévedsz barátom...

    Az a te bajod, hogy nem láttál nőt még közelről és feszít a zacsi.
    Javaslom egy kurvázás mielőbbi megejtését, mert a végén a füleden jön majd ki.

    Jahh és felőlem írhatsz ahová és amit akrsz, ha beszólsz, még pofán is baszlak...


    A téma részemről lezárva, örültem, hogy itt lehettem...
  • Narancs
    #15735
    #15720
    #15722

    Olvass vissza, baromságokat írkálsz össze meg vissza is. Odakevered a 9600XT, nem válaszolsz értelmesen, és elfogadható stílusban. Na ezért akadtam ki. Ha nem értessz hozzá, nem baj az. Ha nem értünk egyet, az sem. Ha telitorokból hülyeséget írkálsz, személyeskedsz, képtelen vagy megérteni amit írok, akkor ki fogok akadni, igen. És el foglak küldeni a picsába, ahogy tettem most is. A fórum társalgásra való, te csak leugatod a többieket, aztán meg vagy sértve, meg mindjárt az apám akarsz lenni és elfenekelni a térdeden (nem vagy kicsit pedofil? mindenképpen perverz...) meg letaplózol. Olvass vissza fél évre visszamenően bármilyen topikot, mielőtt letaplózol...Én évekig segítettem sokaknak itt, de fél éve munkám miatt nincs rá időm. Ha nincs kedved visszaolvasni, akkor csak nézd meg a vganfo-ra írt teszteim egyikét, és ámulj kit ugattál le. Nem kicsit értek hozzá, hanem nagyon.
  • JAG1
    #15734
    Mutasd már meg hol ugattalak le ratyi?

    Én arra regáltam, hogy x pénzért mi éri meg. Nézz utána vaksi.

    "Nyilvánvalóan felszínes ismeretekkel rendelkezel, felesleges vitatkoznod."
    Melléfogtál, mint az összes hozzászólásoddal.

    Egyébként meg magasról leszarlak, egy hsz-t sem érsz meg többet, ezer ilyen kis tapló van itt sajnos, nem fogom a drága időmet rád pazarolni...
  • Narancs
    #15733
    Nem sokkal gyengébb, viszont jóval olcsóbb. Vagyis amit mondtam, egyáltalán nem hülyeség, sőt kifejezetten megfontolandó lehet számára. Egy dolog, hogy te nem tartod annak, egyenesen leugatsz, és hülyének tekintessz. Csak mert más a véleményem.
    Egyébként csak azért, mert néha nem ad jelet, szvsz nem kéne X ezer forintot kidobni az ablakon egy új kártyára. Simán lehet a monitor, vagy a kábel a szar. Ez bennetek fel se merül. Nyilvánvalóan felszínes ismeretekkel rendelkezel, felesleges vitatkoznod. Elbasztad, ez van. Nem sikerülhetminden, fel a fejjel!
  • JAG1
    #15732
    "Előbb gondolkodj, aztán írj. Érvelj. Tudod, ez egy fórum. így szokás."

    És ezt pont te mondod? Az utcán így regáltál volna le, ahogy az előbb tetted, összekócoltam volna a fogaidat...

    10k-ért egy használt kártyát kap, ami igencsak gyenguszka. Ezen nincs is mit vitatkozni. Ha ő elszánta magát, hogy vesz egy új kártyát, akkor igen is megéri azt a 11k többletet a 2-3 év garival, meg a nagyobb teljesítménnyel.
  • Narancs
    #15731
    Ha szeinted megéri az a teljesítménytöbblet a +11K-t, amennyivel többe kerül írásod szerint a 7300GT, akkor te nem vagy tiszta tudatú, normális gondolkodású ember. Előbb gondolkodj, aztán írj. Érvelj. Tudod, ez egy fórum. így szokás.
  • dante3
    #15730
    Mondhatod a vaknak, hogy virrad!
  • JAG1
    #15729
    Normális vagy barátom?
    Az apád lehetnék, szal gondolkozz már, hogy beszélsz, mert a térdemre fektetelek és elfenekellek.
    Nevelek beléd egy kis jómodort, hamár anyád nem tette meg...

    Amúgy inkább neked kéne olvasnod, mert azt írta, hogy 21k -ért nézett 7300-at, szal nem 14k-ja van.
    Ráadásul 6600Gt-t max 10k-ért vesz.

    Lámpi...
  • Narancs
    #15728
    pú ment
  • dante3
    #15727
    Rendben félreértettem,beismerem!
    Viszont vegyél vissza szarházi, majd ha én beszólok neked a valami csúnyát/nem szokásom/, akkor te is visszavághatsz! Szar,taknyos,köcsög!