41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • shrike7973
    #15806
    Nem tom mit elavultozod le a gépm mert nekem jobb a konfigom eagle!! :)
  • Eagle16
    #15805
    Hát igen, később jól jöhet(mondjuk ha 8800Ultrákat köt Sli-be :D )
  • Frigetrus
    #15804
    jahm, de később jól jöhet... (ne vegyen Q-techet )
  • Eagle16
    #15803
    Ha attól jobban alszik akkor vegyen, felőlem 600W-os Q-Tech-et is vehetne mellé( ), de ha 300W is elég FSP-ből, akkor minek költse rá a pénzt feleslegesen? Na mindegy, én azt javaslom 300W FSP, ha nem tetszik az elején a szám, akkor meg a 400-as...
  • Frigetrus
    #15802
    de ha vehet nagyobbat, akkor miért ne...
  • Eagle16
    #15801
    Igen, ez már időtállóbb konfig, de mondom nem kell akkora táp, elég a 300W-os is...
  • Frigetrus
    #15800
    igen, jó cucc lenne
  • shrike7973
    #15799
    ja a 150000 be benne van egy aerocool 3t ház is...megtetszett...
  • shrike7973
    #15798
    na neeee...egy éve elvault... :( tököm tele van...
    Össze kéne szednem 150000 ft ot abból kijönne:
    Core2duo 2,13 ghz
    2*1gb dd2 800 mhz kingmax ram
    gigabyte ds3 alaplap
    fsp 400 w táp
    geforce 8600 gt gigabyte (silentpipe II)
    az jó kofig lenne?
  • Eagle16
    #15797
    Pontosan.Half Life 2-be nagyon rágyúrtak a fizikára, ez be is tett a Celeronoknak.Robbant egy gránát, szálltak a dobozok, én meg néztem a diavetítést...Közben pedig ha csak egyszerűen sétáltam, nem volt akció, akkor tökéletesen, reccenés nélkül futott.
  • tmisi
    #15796
    Igazad van, én is egy életre megútáltam a Celeronokat.
    Év elején cseréltem P4-re, mielőtt új VGA-t vettem. A HL2 cerkával víz közelében, hordórobbanáskor megakadt. P4-gyel (csak azt cseréltem) maxon ment 4xAA 1024x768 30-70 fps között 9600XT-vel!!! Úgy vettem észre, ha sok munka szakad a CPU-ra (fizika, ellenfelek, AI), a Celeron elvérzik.

    Pedig a régi gépembe is szoptam vele, csak akkor még nem tudtam, hogy ez a baj. A GF2MX kártyát megvettem, de marad a 633-as cerka. Aliens Vs. Predator 2 640 ultra low akadt mint az állat. Pedig a gépigény elvileg jóval kisebb volt. A NOLF is néha akadt csuma minimumon, de szerencsére csak ritkán. Ha lett volna eg PIII-am még talán GTA3-azni is tudtam volna vele. :D
  • Eagle16
    #15795
    Én(!) szerintem sokat dobna rajta egy új proci, a tápból elég egy 300W-os FSP is(na most ezen mindenki szívrohamot kap :)), a memória is király.Hogy meddig lenne jó?Igazából már egy éve is elavult volt egy ilyen konfig...
    Ha ezeket megveszed, és még mindíg rossz, akkor szoftveres a baj, és azt könnyű orvosolni( a gépet meg nem feleslegesen veszed, mert legalább lesz egy sokkal jobb pc-d :))
  • shrike7973
    #15794
    A biossal mi lehetne.. az a bajom hogy nem tudom hol keressek hibát...nem értek a bioszhoz :(
    Annyi iztos hogy a gépben hardveres hiba csak annyi van hogy az alaplapon van egy kis hűtő egy passziv hűtésen és az elromlott 3xorra ezért most nem cseréltem mki általábban jól megy csak néha elkezd zümmögni ....
  • shrike7973
    #15793
    Várj ujraolvastam amit irtál nekem más mert nálam lowon is akad :( neked csak mediumon
  • shrike7973
    #15792
    ez az!! megakad 3-4 ms enként kicsit ugye?? akcióban meg 1-2 sec is lehet ezaza a tünet ami nálam van...
    Most ha veszek egy p4 prescott 3,2 ghz l2 2mb cahce stb... az meddig lessz jó? mert ha ezt veszem vennék még hozzá 512 mb ramot (dual channel miatt) ééés egy fsp 400 w tápot akkor minden meglenne de meddig lenne jó a gép (core2duo, dx10, ddr2 ram... :'()
  • Eagle16
    #15791
    Az attól függ hogy milyen proci van mellette.Tapasztalatból mondom, mert volt már celeronos gépem.(és mégegyszer: csak celeronra értem, és nem bartonra, duronra meg mittudomén mire)Szóval.2Ghz-es celeronom volt(478-as, 128 cache, irodába esetleg jó, játékra 0)mellette pedig egy jó kis FX-5200-as kártya.Half Life 2 szépen megyegetett 1024-be lowon.Jött az új kari, a 6200-as.Beraktam meg mindet beállítottam.Megnéztem mediumon.Ezaz, tök szépen megy,de neeee akadozik akció közbe...10 mp-enként megakadt a kép...na mondom jó...vissza lowba(512mb ramom volt ekkor már).Jött egy kis fejlesztés.Megvettem egy éve kb. a 2.8-as pentiumomat, beraktam 6200-as mellé.Half Life 2, és csodás! Nem akadozik!Pedig a vga ugyanaz volt...
  • JAG1
    #15790
    Itt most nem is az a lényeg, hanem, hogy nem lesz rosszabb a teljesítmény, ha jobb VGA-t tesz be.
  • Eagle16
    #15789
    Najó, de azért egy celeron meg egy 2500+-os barton nem egy kategória...
  • Eagle16
    #15788
    Mondjuk ennyi "rendszergyorsító" programtól simán előfordulhat akármi szerintem...lehet hogy az a baja neki amit Te írtál, de megnézném azt a gépet akkor is, ha mondjuk belerakna valami pentiumot...dobna a teljesítményen egy "kicsit".
  • JAG1
    #15787
    A celeron nem kérdéses, nemjó semmire.

    Ezek szerint, nekem lassabbnak kellett volna lennie a rendszeremnek egy 2500+ barton configba, amibe egy 9600XT volt és beletettem egy X1950prot-t? :-)

    Hát elkeserítelek, de nem. Sőt. Igaz, hogy CPU limites volt az összes gém, de nyertem vagy 200+ FPS-t.
  • JAG1
    #15786
    Gondold már végig. Attól, hogy betesz egy jobb VGA-t, nem lesz lasabb a rendszer bki. :-)
  • Eagle16
    #15785
    Hát akkor meg fordítva na.De akkor is ez a baj szerintem.Ha egy 7900GT-t beraksz egy 3Ghz-es celeron mellé, akadozni fognak a játékok.(nekem is volt cerkám)Mindig egyensúlyban kell lennie az alkatrészek teljesítményének.Mert ugye a géped olyan gyors, amilyen gyors benne a leglassabb alkatrész.
  • JAG1
    #15784
    :-)
    Az fordítva műxik tesó. Proci a vga-nak...
  • Eagle16
    #15783
    Szerintem meg a celeron miatt akad.6600GT-t még vitte úgy ahogy, de 7600-hoz már kevés.A kártya lapátolja a procinak az adatot, de a cerka nem bírja...
  • JAG1
    #15782
    Lehetetlen, hogy egy jobb kártyával szarabb. Valamit elszúrtál.
    Rosszul juperoltad a vinyót, vagy töredezettségmentesíteni kéne.
    Esetleg friss drivereket kéne leszedni, vagy a biosban van elállítva valami...
  • shrike7973
    #15781
    Valki mondjon már valam i konkrétumot mert minden szar a gépemben ugy láccik akkor mondjátok meg mit csináljak (eg mit vegyek...)
  • Inquisitor
    #15780
    Hát azért nagy változás nem történt, a 7600GS ugye picit gyorsabb a 6600GT-nél, kivéve azt az esetet, ha AGP-s és atomlassú ramokkal szerelték, mert akkor meg sokkal lasabb! Ha jól láttam proci meg nem lett erősebb. A táp egy pöttyet jobb, de attól nem lesz gyorsabb ...
    Viszont a 3x512 ram tuti nem megy dualban, viszont az Celeronnál nem sokat segít.
  • schrank
    #15779
    én is most cserélem a komplett három éves gépet mert egyszerűen nem lehet újítani .. úgy hogy eladom a főbb cuccokat aztán c2d-t neki
  • Akuma
    #15778
    Egyébként erre a konfigra ráférne egy komplett csere...
  • Akuma
    #15777
    Lehetséges, hogy egyszerre túl sok program fut háttérben és így már nem elég az 1 giga ramod játékra! Egyébként ez az ugrálás azért szokott lenni, mert a vga gyorsabb a többi alkatrésznél. Ha a vga lenne lassab, akkor egyenletes fps-t kapnál. Vagyis nem ugrana meg a játék.
  • shrike7973
    #15776
    mér van az hogy akár max akár min grafon játszok kicsit akad a gém 5 secenként...mert a 6600 gt nem vitte bár a max grafot de highot igen és azon legalább nem szaggatott... :s
  • shrike7973
    #15775
    Helló!
    A gépem alap konfigja: intel Celeron D 2,86 ghz
    Gigabyte 8gnxp alaplap
    MS Goldenpower 400 w
    2*512 mb ddr 1 400 mhz
    alaplapi hangkari
    Club 3D gf 6600 gt pci ex
    logitech ex110 egér + bill wireless
    samsung 913 n TFT LCD 19"
    2.0 hangfal
    Eltelt másfél év...
    Vettem bele közben: Uj táp: deer 400 w
    uj videokari: galaxy 7600 gs turbo 560/700
    Hangkari : sb live! 24 bit
    5.1 hangfal
    +1 512 mb ram (igy 3*512 mb ram)
    Genious ergomedia 700
    A4tech gaming mouse x750f (2500 dpi)
    Nos a probléma: Ugy érzem a javitások ellenére bármennyire hülyének láccik szerintem lassabb lett a gépem... nem értem...
    És eltelt fél éve az ujitások és ugyérzem azota is lasult a gépem pedig havonta windows reinstall...
    Pl januárban ugyanezzel a konfiggal 250 fps (cod mérővel) [/cg_drawfps 1] és most olyan kb 100 nál vok.. :(
    Felraktam régebbi gémeket amelyek szarabbul futnak most mint a régi konfigomon.. :S (pl: pop2 warrior within)
    ÉÉs amikor megvettem az uj videokarit felraktam szűz xp re egyből az nfs mw-t és ment max grafon de bizonyos időnként néha megakadt...mig 6600 gt vel nem ment max csak high grafikán de azon legalább nem akadt... a gép minimum grafikán is ugyanígy akad nem tom mi a baj...minimum és maxgrafon is ugynugy akad.. :S
    Használok mostanság teljesitménynövelőket : Tuneupo Utilities 2007
    Diskeeper pro
    Pc booster (inkline)
    Modem booster (inkline)
    Speed up my pc 3.0 (uniblue)
    Registry Mechanic
    Virusirtó : lavasoft ad aware pro (ad-watch on)
    Nod 32 (v2.2 fix nsane)
    Miért van ez??
    A gép elhasználodik idővel és egyre lassab lesz?? :S

  • Lakos
    #15774
    A passzív hűtést viszont kerüld. Főleg nyáron.
  • Lakos
    #15773
    512 MB-ost még nem hallottam. De a 7950GT nem sokkal drágább, talán még olcsóbb is, s az 512-es. Nekem is olyan van. Csak ajánlani tudom.
  • w77d
    #15772
    sziasztok! az Inno3d geforce 7900gt videókártyából létezik 512Mb -os vagy csak 256 mb-os van belőle?
  • JAG1
    #15771
    Jahh ok, sorry...
  • schrank
    #15770
    ő most a megadott árakkal dolgozott tehát azoknak az összegeknek az ésszerűbb felhasználását javasolja
  • JAG1
    #15769
    Más fórumokon szidják az Nforce-ot, mint a bokrot.
    E4300 4-5K-val drágább, de 2M cashes.
  • Inquisitor
    #15768
    Azért is ...
    1.) Az alaplapot nem erőltetném, mert mernék javasolni Intel, ATI(AMD) vagy NForce chipsetes lapokat, de VIA-t annyira nem. Ráadásul ez összvér lap, így gondja lehet a PCI-E csatival.
    2.) Ennyiért már kétmagos P4 járná, de azt SE érdmes megvenni. Javaslatt:
    Intel Pentium E2140 (16-18K) vagy E2160 (20-21K) procik, ezek alapból gyorsabbak, szénnétuningolhatóak és Core2 magjuk van.
    3.) Ramot csak párosával, ha csak nem akarsz rövid úton bővíteni még ...
    4.) Galacyból ennyiért szvsz 7900GS-t kapni.
  • 22Barna22
    #15767
    jhajj bocs!!! NEM IDE AKART JÖNNI! TÖRÖLJÉTEK!

    bocsi... :S