41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • w77d
    #16285
    nah ez jó hír :D dx10-ben csak az árnyákot kellett közepesre venni egyébként nagyon jól ment, semmi akadás nem volt:D
  • Eagle16
    #16284
    Akkor passz, nemtudom sajnos :(
  • Davidus
    #16283
    amúgy akinél a Lost Planet fullon jól fut annak minden jól fog futni ami kb 1-1,5 éven belül jön:)
  • Fred10
    #16282
    SAjnos hiába viszem vissza megnézték 3D Markkal és semmi baja nem volt!
  • Davidus
    #16281
    dx10 még 1 évig felejtős kb. Crysist is alig lehet megkülönböztetni dx9 meg dx10 módban:P
    nyugodtan meg lehet venni a 8800GTS-t vagy kinek mi a szimpi:P
    már ha valaki fullon akarja nyomni az idén megjelenő rakat gémet:D
  • virs lee
    #16280
    De a legnagyobb poén ebben a DX10 fanságban, hogy mire kijönnek a DX10 only gamék, addigra már a 3-mal ezutáni generáció is elavult, szal sok értelme van várni a DX10-et, és szenvedni a fos DX9 teljesítménnyel. ~~
  • ATi0021
    #16280
    Nézd már meg az árakat. A 2900Xt és a 8800GTX, Ultra nem egy árkategória. Amúgy még nem a kártyám, nem vettem meg. Megbukot DX9-ben: Ja 120fps helyett van 90. Nagyon megbukott, főleg, hogy semmi különbséget nem tud érzékelni az emberi szem a kettő között.
  • virs lee
    #16279
    Jól van tudom, hogy utálod az ATi-t úgy ahogy van
    Ezt csak te képzeled.

    Biztos rossz érzés az a tudat, hogy DX10-ben megbukott a 140-ért vásárolt GeForce kártyám és hogy novembertől lesz jobb.
    Annál jobb érzés mint amikor DX9-ben is megbukott a kártyád.
  • Davidus
    #16278
    E3on a Gears of War(U3 engine) 3ghz C2D+8800GTX(1 db nem SLI) gépen 1900x1200 felbontásban ment:P szal egy ilyen gép az UT3at is vinni fogja meg úgy kb mindent ami idén jön meg jövőre.
  • virs lee
    #16277
    Hát ha az enyém elavul, akkor egy annál sokkal szarabb szted mennyi idő alatt avul el?
  • ATi0021
    #16276
    Nézd már meg az UE3-mat használó játékok gépigényénél a támogatott VGA-k listáját. Jól van tudom, hogy utálod az ATi-t úgy ahogy van. Olyan mint, ha egy süketnek beszélnék. Biztos rossz érzés az a tudat, hogy DX10-ben megbukott a 140-ért vásárolt GeForce kártyám és hogy novembertől lesz jobb.
  • ATi0021
    #16275
    És neked lesz? Mert ha igaz a hír, hogy az AMD, Microsoft elképzeléseit veszi előtérbe az nVidia a 9szériánál akkor a kártyád nagyon gyorsan elavul.
  • virs lee
    #16274
    3-4 év múlva, ha nem is full grafikán de egy 1024-ben legyen 28-35fpsem

    Nem lesz. Hacsak nem 3-4 éves gamékkal akarsz játszani.
  • virs lee
    #16273
    X1300,X1600-on is elindul az Unreal Engine 3

    Persze, meg S3 Trion is...
  • ATi0021
    #16272
    MSI-t vagy ASUS-t veszek. Majd azt még eldöntöm.
  • JAG1
    #16271
    Nem kell feltétlen MSI-t venned...
  • ATi0021
    #16270
    Már több hónapja nem csinálok mást csak teszteket nézek. De van ahhol az ATi van ahhol a GeForce jobb. Nézd én inkább veszem meg az ATi-t mit a GeForce-ot. Elsősorban a driverek miatt. Mit szeretnék még? Tudod mit mostmár semmit. Csak jó lesz 2009-ig a HD 2900XT. Ha még ilyen X1300,X1600-on is elindul az Unreal Engine 3, akkor az én kártyám nagyonis jó lesz. Aztán ha az MS nem hazudott akkor 2010-ben már lesz DX11 és akkor ismét váltok. Asszem teljesen meggyőzödtem arról, hogy MSI HD2900XT lesz a gépemben. Még veszek a gépbe egy + hűtőt és egy jobb oldallapot és akkor talán nem lesz hangos a kártya sem. Nos megérte írni, és köszönöm, hogy segítettetek választani.
  • Inquisitor
    #16269
    OFF: Egy Home Premium olcsóbb és ami fontosabb kevesebb processz kevesebb CPU-t és kevesebb ramot zabál. Persze Ultimatet is le lehet "butítani", és az szoftveres HW hibafigyelés is befigyel (ha ér valamit), persze ha "nem gyári" akkor nem szóltam.

    Videokártyát meg a franc se tudja, mindenki a Crysist és az UT3-at várja, amelyik kártyán ezek jól fognak menni, az lesz hosszabb távon nyerő. Csakhogy ezeket folyamatosan csúsztatják, másrészt az Unreal motornak igazából sok köze nem lesz a Dx10-hez (kb. mint az előzőnek a Dx8-hoz), dehát ez van.
  • JAG1
    #16268
    Figy, azt senki nem garantálja neked, hogy jövőre nem az lesz a tendencia, hogy NASA gépre fejlesztenek gémeket.
    Nézzél meg pár tesztet, ez az egyik legjobb VGA a piacon...
    Hangos? Hát ekkora teljesítményt le is kell hűteni. Mindegyik hangos.
    Mit szeretnél még? Én garantáljam neked, hogy nem lesz jövőre SM1000, meg DX20millió?
  • ATi0021
    #16267
    Már egyszer rondán rába....m. Mégpedig az X800-assal. Az újságok irogatták, hogy mennyire jó, milyen erős, inkább ezt vedd meg nem a 6800-as Geforcet. Csak az SM3 az egyetlen előnye a 6800-nak, és ez nem jelent semmit. Azt a végén mégis sokat jelentett az SM3. És most vehetek új gépet. Nézd nekem az a lényeg, hogy egy 3-4 év múlva, ha nem is full grafikán de egy 1024-ben legyen 28-35fpsem.
  • JAG1
    #16266
    Ilyen szemlélettel várhatsz a sírig. :-)
    Mindig lesz jobb, újabb...
    Egyetlen "igazi" DX10-es kártya tudtommal.
    Mai világban semmi nem túl hosszú életű.
  • ATi0021
    #16265
    64bites Vista Ultimate lesz majd a gépemen.

    Látom jobban teszem, ha még várok novemberig. Mellesleg én úgy tudtam, hogy novemberben az alsó és középkategóriába szánt új GeForceok jönnek. A csúcskategória csak tavasszal jön. Végülis egy MSI HD 2900XT kb milyen hosszú élete lesz DX10 alatt?

    Én egy Thermaltake 600W-os tápra gondoltam.
  • Inquisitor
    #16264
    Idei új ATI kártyáról semmi infó, lehet nem is lesz ... Új hírek szerint novemberben jön új GeForce, ha igazak benne a változtatások amiket hallani, akkor a GF8 tényleg nem lesz egy hosszú élettartamú cucc Dx10 alatt. Viszont esélyes, hogy decemberben vagy se kapod meg itthon.

    A 4GB-al az a gond, hogy 32 bites Windows alatt a Windows összesen ennyi memóriát tud megcímezni. Ez azért gáz, mert akkor ebből le fogja vonni például a videokártya ramját (256, 512 vagy éppen 1GB!), és legtöbb alkalmazás is eleve csak max. 3GB-ig tudja használni majd. 64 bites XP vagy Vista kell hozzá, de akkor akár 16GB is lehetne benne.

    Tápból szerintem egy jó 500, 550 vagy max. 600-as márkás táp bőven elég lesz.
  • ATi0021
    #16263
    Mégis milyen és mekkora táp kell minimum? És mi gond lesz a 4GB RAM-al?
  • ATi0021
    #16262
    Azt olvastam a HD2900-ről, hogy nagyon hangos a hűtője. A PCWorld-ön is láttam egy videót ahhol azt mondták, hogy zárt gépházban elképesztő hangokat tud produkálni. Végülis azt nem tudom, hogy ez igaz-e az MSI-re is. Az ATi-t ajánlották valami CFAA miatt. Nem tudom pontosan hogy ez mit jelent de jól hangzik. Én 1024-es felbontásban használnám. Várhatóan mennyi fps-t csinálna a gépem ezzel a kártyával, a Stalker, TDU, Crysis-ban. Mennyire alkalmas DX10-re? Eseteleg várjam meg az ATi HD 2950XT-t??? Max. novemberig akarom húzni a gép megvásárlását.
  • JAG1
    #16261
    Remélhetőleg valami márkás tápod is van.
    Illetve a 4GB-al lesznek gondjaid.
  • JAG1
    #16260
    Pedig ez a két alternatíva van. :-)
    Ez pl. miért nem jó?
  • ATi0021
    #16259
    Tehát akkor ezt elfelejthetem. Köszi a választ. Akkor most milyen VGA-t vegyek ebbe:
    Alaplap: ASUS P5KC
    CPU: Intel Q6600
    RAM: 4GB DDR2
    Kérlek segítsetek. A Geforce 8-at nem ajánlották mert, hogy nagyon gyorsan elavul az ATi HD 2900XT-t azért mert nagyon zajos.
  • JAG1
    #16258
    "A Diamond kártyája elsőként kész számítógépekkel együtt lesz rendelhető a tengerentúlon, bár már most is van olyan üzlet, ahol aktuális árfolyamon átszámítva mintegy 115 ezer forintos áron önállóan is megvásárolható."
  • ATi0021
    #16257
    Egy Diamon Viper HD 2900Xt vásárlását tervezem. A neten sokat kerestem, de nem találtam olyan magyar céget akinél van ilyen kártya. A kérdésem az lenne, hogy hol tudok ilyen kártyát szerezni? Egyáltalán Mo.-n elérhető ez a kártya? Az utolsó hírek alapján hallottam valami HD 2950Xt ről is. Annak a kiadását ősszre írták. Van róla valami hír?
  • Inquisitor
    #16256
    Javaslat: Full leszedni MINDEN VGA drivert Drivercleanerrel, aztán az alaplapi chipsethez egy legfrisebb chipset és/vagy AGP drivert feltenni, utána feltenni egy friss DirectX9.0c-t (utolsó azt hiszem 2007 júniusi?) és csak ezek után feltenni egy friss drivert. Ha se ez, se a Bios beállítások variálása nem segít, akkor vagy hibás a kártyád GPU-ja/memóriája, vagy az alaplapod annyira régi, hogy nem bírja az "AGP átalakítós" chipeket.
  • Varga10
    #16255
    Most vettem egy uj radeon AX1650Pro videokártyát.Feltettem a hozzá adott drivert.Működik minden jó csak amikor feltettem a legújabb Ati Catalist drivert a 7.7-et akkor be sem tölti a windows-t és a üdvözüljük kép be kockázódott meg nagyon fura szinei voltak, és le is fagy.Ez a 7.7 -nek lehet az oka???De a 7.6-os driverrel is ez gond. Mert a 9600-as videokártyával meg az 7.7-es driverrel nem volt semmi gond.És még amikor elindítom a gépet akkor az MSI feirat is nagyon szines (tehát nem olyan mint volt) de ez akkor még nem ilyen amikor beteszem a kártyát (semmi Driver) de a ha a hozzá adott drivert is felteszem akkor már akkor is szines az MSI felirat.
  • Inquisitor
    #16254
    Bőven elég lesz a tápod.
  • JAG1
    #16253
    PÜztem.
  • rabbitf
    #16252
    33.000 HUF
  • JAG1
    #16251
    Mennyiért vennéd?
  • rabbitf
    #16250
    Köszi a segítséget.
    Kinéztem egy AGP Sapphire X1950GT-t.
    Az van a speckójában, hogy legalább egy 450W-os táp kell neki,
    nekem pont 450Wos, biztos hogy elég??
    Ha valakinek lenne képe erről a kariról, akkor feltenné nekem???
    A hossza miatt lenne fontos, nem tom mennyivel hosszabb
    a mostani 7600GTmnél.

    köszi mindent!
  • Varga10
    #16249
    Hello!!!

    Most vettem egy uj radeon AX1650Pro videokártyát.Feltettem a hozzá adott drivert.Működik minden jó csak amikor feltettem a legújabb Ati Catalist drivert a 7.7-et akkor be sem tölti a windows-t és a üdvözüljük kép be kockázódott meg nagyon fura szinei voltak, és le is fagy.Ez a 7.7 -nek lehet az oka??? Mert a 9600-as videokártyával meg az 7.7-es driverrel nem volt semmi gond.És még amikor elindítom a gépet akkor az MSI feirat is nagyon szines (tehát nem olyan mint volt) de ez akkor még nem ilyen amikor beteszem a kártyát (semmi Driver) de a ha a hozzá adott drivert is felteszem akkor már akkor is szinet az MSI felirat.
  • Inquisitor
    #16248
    Ha már ár/érték arány 17K-s 7600GST? :)
  • Mike
    #16247
    hopp asus-t elirtam, sry

    látható, hogy 1600x1200-ban már nem a fele a másiknak