41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • w77d
    #16445
    igaz, hogy egy átlag user nem szabhatja meg, hogy melyik kártya jó és melyik nem, csak azt, hogy az ő értékrendjében melyik van első helyen! Felesleges a vita, ami már régóta több szálon fut itt az sg-n, mindenki döntse el maga, mit helyez előtérbe, mit szeretne venni a pénzén! Tanácsokat lehet adni, nem muszály elfogadni!
    Engem sem tud senki meggyőzni arról hogy vegyek ATI kártyát, mert a mostani kártyám nagyon korrekt és királyul működik, a teljesítménye pedig bőven elég!
  • w77d
    #16444
    hozzám is jöjjön, te kiszálsz, átadod a kulcsot és szépen hazaballagsz
  • JAG1
    #16443
    Ha kicsit veszed a fáradtságot és visszalapozol 3-4-5 oldalt, szinte mindenki, aki VGA-t cserél, mert tönkrement, vagy szarakszik nvidia tulajdonosok. Ami persze nem azt jelenti, hogy az ATI ne menne tönkre.
    Csak azért, mert a tiéd szar, nem kéne bármely gyártóról messzemenő következtetést levonni.
    Bár lehet, hogy te fogod megmondani a világnak, hogy melyik gyártó a szar és melyik a jó...
  • Viktor9202
    #16442
    jaja.az ati radeon-t ne szidjad mer nekem is radeonom volt mindig is.Este megy a fekete mercédesz benz hozzátok
  • virs lee
    #16441
    Teljesen világos, hogy az HD2900XT jobban fogja bírni a jövőben érkező megpróbáltatásokat.
    Miért is? Ha egyszer "Most is van biztosan elképzelés a jövő megoldásairól. Az egyik véglet az, hogy maradnak a jelenlegi megoldások és a jelenleg mutatott teljesítmény lesz mérvadó.". Ellentmondasz magadnak! ^^
  • FFX
    #16440
    Szerintem meg csak kifogtál egy hibás kártyát ami ugyanúgy előfordulhat az Nvidia -nál is, ezért még nem kéne lehurrogni az újabb ATi -kat.
  • keymaker
    #16439
    Nagyon jó kártya az 1950 pro, akármilyen játékot simán visz 1280*1024ben! CSak az a gond h 10-20 percnél tovább még véletlenül sem! NE nézz már madárnak h nem tudok feltenni 1 drivet. Kipróbáltam 32, és 64 bites vistan is. Feltettem az alaplap drivert, legújabb ati drivert, win. független directx-et. Mást direkt nem is rakok fel nehogy bezavarjon és érdekes módon mégsem jó. Már kb 6szor újratettem a windowst, próbáltam úgy h firssítem , úgyis h nem...
    Szoval hagy kóstolgassam már ha egyszer nem jó! Más is írt már asszem pont ebbe a fórumba u.ezzel a problémával régebben. Az h neked éppen működik jó dolog, de nem az egyéni hozzá nem értésem miatt nem működik, mert mindent normálisan feltettem. Nekem meg már volt 4 videokártyám eddig és egyikkel sem volt gond, de nem értem hol az összefüggés h a mostanival miért ne lehetne??? Direkt odaírtam h az újabb atikkal van a probléma! Az ingrált x200-ad meg annyira egyszerű kártya h nincs is rajta ami elromolhatna!
  • Ari18
    #16438
    Nekem is Atim van és SEMMI bajom nincsen vele. NEM lép ki, nincsen kékhalál.
    Nem kéne az Ati kóstolgatni.
  • Inquisitor
    #16437
    R8500 óta ATI kártyám van, nekem miért nem volt ilyen gondom az eddigi 7 kártyával, beleértve a szutyok integrált X200-at? Hmmm? Lehet normálisan kéne drivert telepíteni, nem felhányva a gépre és/vagy lehagyni chipset drivert, mifenét.
  • Abu85
    #16436
    Tartom magam annyira hozzáértőnek, hogy logikusan el bírom dönteni melyik rendszer az ideálisabb, legalábbis számomra.
  • Abu85
    #16435
    Linux mániás vagyok, főleg innen ered, hogy az nV grafkarijait kedvelem, de a GF8 felépítése nem ízlik nekem.

    Maga a GF8 és a D3D10 viszonya kérdéses számomra. Alapvetően a D3D szabvány olyan méretűre nőtte ki magát, hogy nehéz megreformálni a rendszert. A D3D10 némileg megváltozott a D3D9-hez képpest, eleve az MS dönti el, hogy melyik kari D3D10-es, tehát nincs önjelölés. Ez azt a problémát volt hivatott megszüntetni, hogy minden D3D10-es VGA támogassa 100%-ig a szabványt, ugye volt egy kis ferdítás az x1000-es Radeonnál, amikor az Ati a SM3.0 legnagyobb újítását a VTF-et nem támogatta. Igazából most is baj van. Az nV és az AMD másképp képzeli el a D3D10-es gyorsítót. A Microsoft vélhetőleg a Xenoshoz hasonló képességű GPU-t képzelt el az API-jához, de az nV nem éppen ebbe az irányba lépet. Mindenesetre sokkal jobban meg kellet volna határoznia az MS-nek, hogy mit ért D3D10 gyorsító alatt, bár talán az nv is tudta, hogy milyen hardver illik az új API-hoz, csak bojkottálni akarta az AMD Xenos-ból származó előnyét.
    Az MS felfogásában minden bizonnyal az R600 az a 3D-s gyorsító amit elképzelt az új API igényeihez. A probléma, hogy az R600-ra jellemző irányelvekkel jelenleg ezt a teljesítményt lehet elérni (plusz optimalizált driver rutinok amik még tényleg gyerekcipőben járnak, főleg D3D10-ben). Ha az nV annó egy éve a G80-nal a Xenos-hoz hasonló képességű hardvert ad ki akkor elvétve verte volna a rendszer a régi x1950XTX-et és a 7950GTX-et. Ennek köszönhetően a G80 egyfajta D3D9-D3D10 hibrid lett, belőve az életciklusát a jelenlegi időszakra. Lényegében két rivális rendszer borzasztóan széthúz. Mondok egy példát. Olyan Shader kódot írunk amiben trigonometrikus (például sinus) függvény van. D3D9-ben az API adotságai miatt LUT (Look-Up table) texturát használunk, hogy kikeressük a megfelelő eredményt, ehhez szükség van textura fetch-re ami igen nagy időveszteség a memória címzése végett. D3D10-ben lehetőség van speciális utasítások elvégzésére, mint a sinus (sin). Ezt a GPU SFU egysége hajtja végre és meg is van az eredmény. Két eltérő megoldás és a jelenlegi D3D10-es karikkal mindkettő kivitelezhető. Hol itt a probléma? A LUT texturás megoldás a magas Alu:Tex arányú kialakítás végett nem nagyon fekszik majd az R600-nak. A G80-ban viszont az SFU egység jelentősen lassabb a Stream prociknál, így az nV üdvöskéje a számolós megoldást nem szívlelné. Mi a teendő? Vagy kiszúrunk az egyik gyártóval, vagy leprogramozzuk mindkettő algoritmust. Az MS a D3D10-es API-val a számlálós megoldást próbálná erőltetni, hiszen a textura fetch nélkülözése miatt jelentősen gyorsabban van eredmény.
    A D3D10 legnagyobb újítása a Unified Shader. Ha megnézed a fejlődést akkor látható, hogy a Pixel Shadert használják orba-szájba. A Vertex Shader kihasználatlan terület. Ezt annak köszönheti, hogy eddig kevés volt a karik Vertex feldolgozó képessége. A Unified kialakítással az MS azt akarta elérni, hogy minden shader típus hasonló sebességgel fusson. Egy valódi Unified Shader rendszer ugyanolyan gyorsan végez bármilyen Shader kóddal. Ez lenne a D3D10 áttörése. Homokszem a G80-nal kerül a rendszerbe. Az nv rendszere gyenge tejesítményt nyújt Vertex és főleg Geometry Shader alatt. Többnyire a G80 problémája a késleltetésre vezethető vissza. Egy Shader proci ugye 8 Stream prociból áll (+ 2 darab SFU, de ez most nem lényeg), ezáltal 32-es batchekkel dolgozik Pixel számítás esetén. Ez azért jó, mert ez a batchméret lefedni a textura fetch esetében bekövetkező elérési idő kiesését, és a Dynamic Branching hatékonysága is megfelelő. Vertex Shader esetén 16-os batcheket számol, elméletileg azért, mert kevés a cache mérete egy futószalagon belül. A kicsi a batchnél érezteti hatását a elérési idő kiesése. De mivel a mai programok nagyon kevés vertex Shader kódot tartalmaznak így a problémát kompenzálja a Fragment számítás gyorsasága. Sajna Geometry Shader esetén is a cache mérete lehet a probléma csak itt jóval több adatot kell elhelyezni, így jobban érezteti a hatását. Ennek a kompenzálására nagyon kicsi tömbökkel operál a rendszer, mivel így fér bele a szűkös memóriába. Azonban a kis batch duplán visszaüt, hiszen az elérési idő nem lesz lefedve, így a számítás az adat megérkezéséig szünetel. Látható, hogy részecske alapú GS-nél még úgy ahogy jól működik a G80, de egy nagymérető Vertex tömböt kap nem megy neki normális sebességgel a számítás. Nagyon erdekes az AMD megoldása a GS feladatokra, az R600-ban. A Shader feldolgozók mellett elhelyezett egy Memory Read/Write Cache-t, azoknak az adatoknak amik időlegesek és nem mennek tovább a ROP egységeknek.
    Lényegében minden D3D generáció váltás új elképzeléseket szül. Ezek akkor jók ha fokozatosan lesznek bevezetve. Ilyen volt a D3D7-D3D8 áttérés. Ellenben a D3D8-D3D9 váltást némileg akadályozta az FX karik képességei. Ez sajnos nem következetesen ment végbe. Az nv tartotta a fejlesztőket addig míg ki nem jött az új szériája és utána bumm, jött a drasztikus teljesítményesés. Persze ez csak az FX tulajokat érintette rosszul. Akkor is kivolt kövezve egy út amit az MS és a fejlesztők elképzeltek, de csak később tudták alkalmazni. Most is van biztosan elképzelés a jövő megoldásairól. Az egyik véglet az, hogy maradnak a jelenlegi megoldások és a jelenleg mutatott teljesítmény lesz mérvadó. A másik véglet, hogy elmennek a fejlesztők ténylegesen a D3D10 elképzeléseinek az irányába és a G8x teljesítménye drasztikusan visszaesik, mint anno az FX-nél.

    Tulajdonképpen a GF8800 is jó rendszer, nem leszólni szeretném mondandómmal. Azt érdemes látni, hogy a GF8800 nem most májusban, hanem múlt év szeptemberében jelent meg, ergo elviekben az életciklusa is hamarabb jár le az AMD R600-hoz képpest. Teljesen világos, hogy az HD2900XT jobban fogja bírni a jövőben érkező megpróbáltatásokat. Nem arra lett tervezve az R600, hogy most verje a G80-at, hanem arra, hogy elbírja a D3D10 elvekre épülő erősen shader intenzív játékokat.
  • JAG1
    #16434
    ATI-m van, mióta luk van a seggemen, most is X1950Pro-m, és még a büdös életben nem volt vele gondom...

    Szal jó lenne, ha nem szítanád a felesleges tüzet...
  • keymaker
    #16433
    Akkor vedd csak meg az atidat, aztán majd nézel mint rozi a moziba amikor megmondják h vissza meg nem cserélik mert a 3dmark meg a windows fut rajta rendesen, játékokkal meg foglalkoznak. Viszont 1 játékkal sem tudsz normálisan játszani. Nem 1 embernek van ilyen problémája atival hanem nagyon soknak.
  • Gabesz amd64
    #16432
    " GF8 szériát kerülöm el, nv Fan beállítotságom ide vagy oda."

    ez most hogy van?
  • Abu85
    #16431
    Én spec. jót akarok magamnak és főleg a GF8 szériát kerülöm el, nv Fan beállítotságom ide vagy oda.
  • Abu85
    #16430
    Hát persze...
  • keymaker
    #16429
    Még véletlenül se vegyen senki sapphire 1950 pro-t. Angol fórumok tele vannak vele h mennyi probléma van vele. Rengeteg embernek kilép a játékokból pár perc után, vagy kékhalál következik be. Megnéztem már vagy 20 forumot de megoldást egyiken sem tudtak, pedig ez a probléma már több hónapja fennál az usereknél. Ati honlapján is fenn van ez a probléma de oda van írva h no solution. Igaz nem csak ennél a kártyánál hanem az összes ujabb atinál megvan ez a probléma. Komolyan mondom aki jót akar magának az Nvidia-t vesz.
  • Inquisitor
    #16428
    Őjonnan 9-10K egy 9600pro kártya, ami vagy 4-5x gyorsabb és DX9-es. Használtban ugyan ezt 6-7K körül megkapod.

    JAG a 9250-es mind 64 bites, a 9200-esnek csak egy része.
  • JAG1
    #16427
    9200-őt már nem is nagyon kapsz, max 9250-et és az is 7,5K.
    Szal ha 2k-t kapsz érte, azonnal add oda...
  • FFX
    #16426
    Nem akarlak megsérteni, de inkább neked kéne 4500 Ft -ot adni annak aki elviszi. :)
  • bertino
    #16425
  • rvn
    #16424
    15000 ezerért már 7300 Gtt veszel ami szintekkel jobb
  • tucana
    #16423
    amugy ujjonan 15000ft
  • tucana
    #16422
    mennyit adnál érte?
  • Gabesz amd64
    #16421
    drága
  • tucana
    #16420
    van eg yati radeon 9200-es videókártyám 128MB-os akit érdekel 4500FT ért viheti. akinek kell az irjon
  • rgida666
    #16419
    köszi.
  • Inquisitor
    #16418
    Persze hogy jobb. 256 bites, több futószalag és shader egység, stb.
  • JAG1
    #16417
    X1950Pro...
  • rgida666
    #16416
    Sziasztok!

    Állítólag a GALAXY GeForce 7600GT 256MB DDR3 AGP-t már nem gyártják. Nehéz beszerezni pedig ezt néztem ki. Ajánlották helyette a 7900GS-t. Ez pár ezerrel több, csak azt nem tudom, hogy jobb-e?
  • NeoMaN
    #16415
    de jobban megéri 22K-ért, ezt azért tegyük hozzá....

    Másik: vettem egy 8600GT-t a sok fika ellenére (volt elötte 7900GS és 7900GTX-em is), és kibebaszottul megérte a 21K-t, simán 7900GS szint, persze szűrők nélkül 1024*768-ban, de nekem ez elég, mivel crt-m van.
  • virs lee
    #16414
    Nem.
  • Soldiers
    #16413
    Szeritetek meik a jobb a Radeon X1600 Pro 256Mb Sapphire VAGY A Nvidia 7600GS 512Mb Inno3D??????
  • Inquisitor
    #16412
    Választhatod a HD2600XT-t is, csak nem árt tudni, hogy pár DX9 motorral ő lasabb (ellenben pl. Unreal Engine, Oblivion és Company of Heroes alatt meg néhol X1950pro körüli), igazi kihasználása DX10 alatt esedékes, ellenben legtutibb HW videolejátszás van benne. :)
  • Barny
    #16411
    helotok.SAPPHIRE Radeon HD 2600XT 256MB DDR4 PCI TD jo kartya.veri a 7900gs-t?
  • Sephirot T
    #16410
    nem dehogy,csak nem tudtam mi a helyzet a ket dologgal.Amugy kossz a infot,asszem akkor az X1650XT-t fogom valasztani.
  • Viktor9202
    #16409
    :D:D:D:D lol
  • Inquisitor
    #16408
    Remélem nem AGP kell, mer akkor tökön bökön magam :D
  • Inquisitor
    #16407
    A megadott árban kaphatsz X1650XT-t (ez majd 2x gyorsabb mint az X1600pro/XT vagy 1650pro) vagy X1950GT-t (bár az inkább fölötte van árban), és a lentebb említett GDDR3 ramos HD2600XT-t.
  • Sephirot T
    #16406
    Max 28-30k-t