41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • SkylineGTR
    #16805
    hy. az inno vision vga kártyák jók, mert most az aquában le vannak árazva a 8600gt-k és gondoltam akkor veszek egyet csak nem tudom hoy az inno vision milyen márka, meg ilyenek.amúgy msi-t akartam 29ért
  • Mayday
    #16804
    Okes, nagyon szepen koszi!
  • Inquisitor
    #16803
    Linkeltem a HD2000 topikba, hogy milyen doboza van a Full kártyának. Nehogy átvágjanak boltban. Amúgy ha fekvő nagy doboza van, az a Full (de amúgy is van rajta bazinagy BlackBox matrica!), ha kisebb álló doboz, az a Lite. Abban nincsen benne.
  • Abu85
    #16802
    D3D10 testz - teljesen átfogó, minden kategória benne van.

    Nagyon érdekes a GF8800 szériának a minimum FPS ingadozása. Abszolút nem következetes, szvsz ez még mindig a texture leak miatt lesz. Lassan kijavíthatnák, egy éve csak ígérgetnek.
  • Mayday
    #16801
    E!

    Hat baszki, az nem semmi, mert mindenkeppen vennek ugyis HL2BB-t!

    Koszi!
  • Inquisitor
    #16800
    FULL-hoz jár PowerDVD meg nem mellékesen Half Life 2 Black Box is, itthon mindenki legyint erre, mert csak lopják a szoftvereket, de PWD kapásból vagy 2-3K OEM-ben, a HL2BB meg biztos lesz vagy 7K boltban. Szóval megéri a plusz 2K-t szerintem. (Persze mindkettőhöz jár alapból pár Valve játék!)

    HL2 Black Box tartalma: HL2 Ep2, Portal, és Team Fortress 2
  • Mayday
    #16799
    Egy Sapphire kartyanal (jelen esetben ez a HD2600XT), mi a kulonbseg a FULL es a LITE kozott?
  • Inquisitor
    #16798
    Nehéz kérdés, játékok egy részében a 8600GT, másrészében a HD2600XT gyorsabb. HD2600pro miként jön a képbe, mert az elég lassúka?
    Másik kérdésem ezen az 512-es kártyán nem butított ramok vannak (8600GT), mert akkor inkább 256-osat ...

    Unreal3 motor alatt a 2600XT a gyorsabb, és jön még ki pár játék ezzel a motorral.
  • Bagoly81
    #16797
    hello ugynézki vásárolok egy megjelenitöt.
    szoval 2 választásom van eddig.

    Asus Radeon EAH2600PRO 256MB TV/DVI PCI Express vs InnoVision GeForce 8600GT 512MB PCIExpress


    ti melyiket ajnáljátok? valaki ati valaki nvidiát mond én meg nemtudom.
    melyik a gyorsabb? mind2 kb egyárban van
  • blinty
    #16796
    ok köszi! amgy ezt a 3.2-eset is most vettem egy...kb 1-hete...aztán azért gondoltam h. kéne új kártya is...
  • tmisi
    #16795
    Megéri, VGA-t nyugodtan cserélhetsz. Mert a 3.2-es P4-gyel, 1 giga rammal (netán többel), és pl. egy 7600GT-vel elég jó kis gép lenne. Na jó nem menne rajta a Crysis 1280-ban fullon, de a 9550-nél akkor is sokkal jobb lenne. Ha nincs pénzed másik gépre, akkor mindenképp újíts be VGA-ra. Asszem az én kártyámat már láttam valahol 26k-ért is. Használtan gondolom olcsóbb vmivel.
  • blinty
    #16794
    hát kösz!
    de már nem éri meg cserélni??
  • Inquisitor
    #16793
    15-16K egy GF6600GT AGP-vel újonan, vagy megpróbálsz használt 7600GS/GT/GST-t bveszerezni használtan, mert azokat újona még mindíyg drágán adják. Esetleg 7300GT. Vagy megvárod míg kapni itthon HD2600Pro-t, hátha beeesik 20K körülire az ára ...

    Amúgy nem éri meg szinte semmit se cserélned a gépen, ez a szomorú igazság. :(
  • blinty
    #16792
    üdv! segítség kéne!
    mit kéne csinálnom,---most van nekem egy ati radeon 9550-es videókártyám!
    a gépem: egy intel pentium 3.2 ghz-es proci és 512mb ram.
    én úgygondolom, hogy ez a videókártya már elég elavult! ezért szeretném lecserélni, igazából én játékokra használom a gépet és azért nem tudom h. mit csináljak,mert múlkor kaptam kölcsön még 512mb ram-ot, hogy vajon az segít-e a szaggatások megelözésében...hát volt javulás, de így még mindig nem volt az igazi. ezért gondoltam h. lecserélem a videókártyámat, és arra lennék kíváncsi h. sz.tetek télleg megérné-e egy vid k. csere v. mégtöbb ram kéne? és ha le kéne cserélni akkor miet vegyek a játékokhoz?--:Selérhetö áron persze!20-körül
    elöre is köszi!
  • Inquisitor
    #16791
    XT-nél minimálisan számít az 512, Pronál még minimálisan sem, illetve majdnem biztosan még lasabb is lehet.
  • Inquisitor
    #16790
    Megvárod X38-as lapokat (only DDR3, SLI + CF), vagy veszel most egy jó lapot ami egyiket se tudja, de tökéletesen megfelel az igényedinek. Én se az SLI-t, se a CF-et nem látom költséghatékonynak, 1db erős kártya mindíg jobb. Kivétel persze a 2db extra erős kártya, de ahhoz már atomrektor kell és elég drága, viszont annyival nem gyorsabb, ugye. Vegyél szerintem egy jóképességű P35-ös lapot DDR2 vagy DDR3 memóriásat igény szerint ...
  • SAX
    #16789
    Üdv

    Segítséget szeretnék kérni...
    Ha van egy Core2 Quad-2,4GHz/1066MHz (Q6600)-as procim, akkor ehhez milyen lapot vegyek, a videokártya tekintetében.
    Melyik a jobb? Ha van egy SLI-s lapom, és a mostani (7900GT 256Mb) kártyához veszek egy másikat és használom SLI-ben, vagy ha veszek egy "sima" lapot, és eseteg egy erősebb vga-t?
    Ezenkívül még az is érdekelne, hogy ha az SLI megoldás lesz végül, akkor ha a két kártya nem azonos (nem nagyon láttam már a boltokban 7900GT-t), akkor az mivel jár, teljesítményben?
    És mégvalami... szintén láttam egy lapot, amibe DDR3as ramok mennek, viszont nem SLI-s.
    Esetleg egy oldal is segítségre lehet, ahol találok ilyen témákra vonatkozó teszteket, de a véleményeket is várom.
    Természetesen játékhoz kell, nem grafikához :)

    köszi
  • Mayday
    #16788
    Ennyire nem szamit az 512MB? Mert agyaltam meg az XT-n is, de az 512MB RAM befolyasolt a Pro iranyaba.
  • Inquisitor
    #16787
    Szerintem inkább 2600XT és akkor már 256MB-os. Persze a Pro-ra is érdemes váltani, de inkább XT. A 256-os XT alig drágább az 512-es Pronál, viszont sokkal gyorsabb!
  • Mayday
    #16786
    Sziasztok,

    Mi a velemenyetek, mennyivel jobb egy 2600 Pro 512MB egy 1600 XT 256MB-nel? Azonkivul, hogy dx10-es a kartya, jobb teljesitmenyt tud nyujtani dx9 szinten? Erdemes cserelni ra?

    Koszi a valaszokat!
  • w77d
    #16785
    akkor vmit nagyon elnéztél! a gf8xxx szériában nagyon ritka (őszintén most nem is tudok mondani) a passzív hűtés!
  • Mindenevő
    #16784
    Hát gf8xxx-k közül szinte mind passzív (asus,msi,gigabyte..)Legalábbis éncsak 1 aktívat találtam.
  • dashed_
    #16783
    az elso az oem.. magyarul zacsis verzio.. semi doboz kabel cd stb nincs hozza
  • Inquisitor
    #16782
    Nem vettem észre, hogy passzív lenne a kártyák többsége. Még mindíg kevesebb a passzív kártya, általában szuper gagyiból szokott mind az lenni inkább. Van ami tényleg nem melegszik annyira, de inkább arról van szó, hogy sokan halk gépet akarnak ...
  • Mindenevő
    #16781
    Upsz elírtam 30-40k között.
  • Mindenevő
    #16780
    Üdv mindneki!

    Szeretném lecserélni a videókarimat agpsről pciosra, de láttam hogy szinte az összes pcios karin passzív hűtés van és ez engem nagyon "zavar", ki is néztem magamnak egy aktív hűtésest ami árban is jó (MSI GF 8600GT Overlocked 256MB DDR3 PCI-E NX8600GT-T2D256E-OC). De még gondolkozok rajta. Azt szeretném kérdezni ,hogy miért van passzív hűtés rajtuk (talán kevesebb hőt termelnek?..).Nagyon megköszönném ha valaki elmondaná,és esetleg tudna ajánlani 30-35k között jó videókarit (gf 8xxx).
  • Tom3 #16779
    Lenne egy kérdésem, mi a különbség ez:
    OEM nVidia GF FX7600GT 8xAGP DDR3-256M + HDTV + DV 23100 Ft
    ez:
    GAINWARD BA7600GT-256-TV-DVI 256MB DDR3 AGP 32700 Ft

    és egy másik helyen, ez:
    "nVidia 7600GT chipsettel szerelt 256Mb GDDR3 memóriával szerelt videókártya, DVI és TV kimenettel, HDTV támogatással.
    Garancia: 2 év." 26.641 Ft

    Között? Mert a legelső elég olcsónak tünik de félek hogy van ennek valami hátul ütője. (Abba a gépbe lenne ami az aláírásomban van.)
  • Zsolt1964
    #16778
    a www.ipon.hu-nál olcsn van Sapphire X1950 pro 512
  • FLD
    #16777
    szia
    sztem vegyél egy ati radeon x1950pro-t
  • teddymac
    #16776
    Mikor várható videokártya ár esés ?
    40-50000ft vennék valamit ehez a konfighoz,de tanacstalan vagyok :) :
    AMD AM2 Gigabyte M55SLI-S4
    Socket AM2 AMD Athlon 64 X2 6000+ BOX
    Samsung 250Gb PATA 7200rpm 8Mb
    KINGMAXDDR-2 1024Mb /800SuperRAM
    Ötlet? Játékra használnám a Gépet.







  • Gabesz amd64
    #16775
    létezik átalakító :)
  • zolo
    #16774
    Elméletileg már az is OC-nek számít, hogyha 1 mhz-t húzol a kártyán.Így hát nagyon a gyárak se szórakoznak, plusz 20-30mhz-t húznak, és ráírják, hogy OC Edition.Marketing az egész, hogy sok emberből még több pénzt szedjenek ki....
  • janos666 #16773
    Vannak néha ilyen állatok akik képesek magas áron megvenni megsemmisítés elől kilopott VGA prototipusokat. 2900XT-t is lehett látni képeken mikor még azt se hitték el sokan hogy azt fogja tudni amit állítottak róla. Bár ez szerintem is inkább valami fura tévedés, mert amúgy is kompatibilisnek kéne lennie és messze van még a G92....



    Miét? Ha nem tennél mellé szemetet ahogy a Gainward se, valamint ha már ráírod a kártyára hogy OC edition meg Extrem overclocking speeds és ehhez tartanád is magad, nem csak annyit menne mint egy átlagos/nem túl jó, nem OC kártya hanem kicsit többet, vagy nem mítricáznál rá efféle baromságokat nem lenne veled semmi bajom. :D
  • Inquisitor
    #16772
    Lol. Az Asus FAQ-ban benne van, hogy a PCI-E 2.0-ás VGA-k NEM kompatibilisek a PCI-E 1.0 és 1.0a-val, csak az 1.1-el visszamenőleg, mert ez visszajelezte valamilyen P5K tulajdonos. Na most szerintetek melyik cég 2.0-ás kártyájával tesztelhették ezt le??? :O

    Mondjuk szvsz aki megveszi a 2.0-ás kártyákat, csak vesz alá alaplapot is.
  • Sir Quno Jedi
    #16771
    Há neked senem árulnék videókarit, az tuti! :DDDD
  • janos666 #16770
    Áhh, mentem a boltba hogy 2 héte várom a garis cserekártyám. Azt modják valószinűleg azért nem jön cserekártya mert sime dobozolt Gainward 8800GTS-GS-t se kaptak múlthéten. Szóval adnak most helyben egy másik azonos árú kártyát, vagy várhatok még 1 hetet, hátha...
    Mondom jó, mi lenne az alternatíva? MSI OC. Megráncolom a homlokom, erre: ezt még tovább húzta a gyártó (leszarom, én magamnak úgyis addig tolom amit visz). Aztán kicsint gondolkozom és legyintek hogy jó, elviszem.
    Hazahozom, már nem tetszik hogy játékot is csonagoltak mellé, nem csak driverCD-t, meg hogy világos zöld nyákja van nem sötét mint a réginek.

    Elkezdtem huzigálni és az előző kártyához (ami itt-ott előbukkanó apró, de azért zavaró memóriahiba miatt lett visszaküldve) képest siralmas amit bírt. Az előző 710/958-at ment úgy hogy a RAM szarakodott alapon is. Ez ment 640/980-at. Namondom ebből voltmod lesz. A Vcorenak mostani tudásom szerint csak +0.1 voltot lehet adni, se több, se kevesebb, a RAM szabadon szétfeszelhető, az kapott +0.18at. Így megy 660/1120-at. A RAM jól megy így megfeszelve, de a GPU még így se éri el a régi kártyát.

    Mért nem hoztam el inkább +13k-ért egy 2900XT-t?
  • danikarate
    #16769
    Kösz én is így gondoltam!
  • Inquisitor
    #16768
    Nem túl sokért, kb. mint R9600-ot. Alapórajeltől függően (sima, XT, Pro) 7-10K között.
  • Zsolt1964
    #16767
    Elég magas a HD 2900 ára, kiváncsi lennék hogy majd tartósabb ,strapásabb használat után milyen lessz róla a vélemény,meg érdemes lesz- e áldozni rá
  • danikarate
    #16766
    Hello!
    Nem tudom jó helyen kérdezem-e de írom. Egy Ati X600XT-t használtan most mennyiért tudom eladnii?