41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • JAG1
    #16845
    X1950Pro-t nézzél jó árban.
    PH!-n vannak bazárosok, 30K körül kapsz már ilyet...
  • LoVePrOgReSSiVe
    #16844
    pcland.hu-n nézegettem vga-kat, de annyi van és annyi féle, h már teljesen belekavarodtam.Szoval a lényeg h a mostani játékok fussanak rajta normálisan.
  • LoVePrOgReSSiVe
    #16843
    szerintetek kb. 30.000Ft-ért melyik a legjobb AGP-s videókártya?
    ja és ehhez a konfighoz milyen tápegység szükséges?
    Asrock p4v88+ alaplap,Pentium4 3Ghz proci,egy uj vga,80Gb HDD,1 Gb ddr 400mhz ram
    Ja és uj videókártya vételekor csak arra kell figyelni h agp-s legyen agp-s alaplaphoz, vagy mást is kell nézni?
  • mycso
    #16842
    7600GT
  • hopimix
    #16841
    Üdv!
    Szerintetek mi az az AGP-s kártya, amit ez a konfig még ki tud hajtani?
    P4 2.8, 2x512 DDR400, Gigabyte GA-8IPE 1000-G alaplap,350W táp. Tápcsere esetleg még belefér.
  • JAG1
    #16840
    Az utóbbi idők nagy kérdése. :-)

    DX9-ben mindenképpen x1950, viszont DX10-ben a drivereknek köszönhetően erősít a 2600, ami miatt érdemes megfontolni. De nem az igazi sztem.
    Jó áron vennék egy X1950-et, azzal kibekkelném az elkövetkező időszakot, hátha tisztul ez a DX10, 10.1-es mizéria és kiadnak már végre valami igazi középkategóriás kártyát. :-)
  • t256
    #16839
    Hi!

    Szerintetek melyik éri meg jobban ?

    Radeon x1950 Pro vagy Radeon HD2600XT ?
  • mycso
    #16838
    Csak az a baj, hogy TE hülyeségeket írsz...

  • Inquisitor
    #16837
    Ezek szerint én biztos hülye vagyok és a bughalmaz driverek miatt évek óta fekete kocka kerget piros négyzetet nézek a monitoromonn a játékok helyett, csak annyira sötét vagyok, hogy nem veszem észre? Vagy nálam miért működött az eddigi 7 kártya?
  • JAG1
    #16836
    Aki hasonlóan gondolkodik, mint te az tökéletes alanya a gyártók versenyének.
    Ezerrel lehatárolódsz egy bizonyos márkától, mert ez a divat, meg egyszer véletlen, nem megfelelő telepítés, vagy letöltés, vagy tudja a fene minek a kapcsán valami hibádzott...

    Azt ne mond, hogy 100k-dba került egy hibás driver... :-D
  • Zsolt1964
    #16835
    Mindegy kár vitázni rajta,szerintem aki hasonlóan gondolkodik mint én, az saját kárán,avagy tapasztalatából kiindulva mond véleményt,az anyagi 100000-eskiadásokról nem is beszélve!
  • Inquisitor
    #16834
    Én csak azt szeretném, hogy amikor valaki leír ilyen sommás véleményt akár ATI akár NVidia kártyáról, hogy gondolkodjon már el, hogy akinek még is működik, annak külön gyártották a kártyát vagy spéci drivereket kap? A hardvereknek lehet háklija, mint az embereknek, azért kéne, hogy szervizesek rakják össze és telepítsék a gépeket, mert (jobbik esetet feltételezve) ők ezeket ismerik és ki tudják kerülni. Tudom itthon ahol mindenki lopott OS-el operál és utálnak fizetni szervizért meg telepítésért ez újdonság, de NEM a user dolga a driverekkel bíbelődni.

    Példa: Nemrég valaki állította nekem, hogy P965 lapra nem lehet telepíteni Vistát és bizonyos Linuxokat sem, ergo sz*r az összes ilyen lap. Na most ennek az embernek higyjek, vagy azoknak az "aljas" usereknek, akik eme megszólamlás elött hónapokkal vígan Vistát és vagy Linuxot telepítgettek jól ilyen lapokra?

    Még Radeon 9700 idején volt egy oldal, ahol összeszedték a két gyártó driverhibáit (és ebben csak a játékokban fizikailag látható hibák voltak benne!), egyik gyártónál volt ilyen 102, másiknál meg 103 ilyen hiba, ráadásul a fele fedésben volt (ugyan abban a progiban hasonló hibák), szóval én nem hiszek ezekben a városi legendákban. Láttam én már olyan WHQL drivert is, ami hazavágta az NTFS particiókat a gépben. (Pedig hát mi köze a VGA drivernek a partícióhoz?)
  • Zsolt1964
    #16833
    Az tény hogy veszel egy drága vga-t, és utána te szivsz vele,ugyanis basznak közölni veled /mint kedves vevővel/ a driver+ egyéb /l.hűtés/gondokat azért mondom egyik fasz gyártó se szent de mostmár olyan a kinálat lassan az Isten se igazodik rajta. +nem mindenki vágja a témát 100%-ban
  • Inquisitor
    #16832
    Azt nem mondtam, hogy ATI-nál nem szokott szar driver lenni, csak ennek ellenkezője sem igaz. Igen is amikor váltás van (és most volt a 7.6-7.8 között a HD2000 miatt), akkor ez elő szokott fordulni. Ugyan úgy, ahogy jó darabig hanyagolták a GF7 szériát a GF8 miatt. Szóval nem azt írtam, hogy semmi baja a Catalyst 7.8-nak.
  • Inquisitor
    #16831
    Miért? Az SB X-Fi-nek (vagy visszamenlőeg a Live-ig vagy tovább) volt értelmes drivertámogatása? Nem volt. Még is veszik tonnaszámra.
    (Most nem írom le idősorrendben miket bénáztak Copperfield, W2K, XP és Vista ügyben. Mindenki utánanézhet.)
    Az Asusnak vagy az EVGA-nak meg mi köze hozzá, hogy az NV drivereivel van e szívás vagy nincs? Ők írják a drivereket? Nem. Ráadásul Asus miért NVidias cég, nem gyárt ATIt? De. Ráadásul az NVidia only cégeknek sem kell hinni. Ott van a Gainward/Palit/Xpertvision. Zsír ugyan az a banda, egyik ATI only, másik NV only, a harmadik meg mindkettőt gyártja. Vagy a Powercolor/Club3D és társai. Nehogy elmagyarázd, hogy nem szívtak pl. a SPlinetr Cellel hónapokig normális driver okán az NV tulajok, vagy hogy a "egyenlőre GF8-at támogatjuk" elv alapján nem volt több hónapig hiány értelmes driverekben a GF7 széria alá.
  • JAG1
    #16830
    ATI-m van, elég régóta. 9000Pro-tól kezdve volt szinte minden, a jelenlegi X1950Pro-ig bezárólag. Sosem volt bajom a driverekkel.
  • Zsolt1964
    #16829
    elfelejtettél irni az alaplap+proci kérdésemre!!
  • Zsolt1964
    #16828
    azért lásd be, az ASUS, EVGA és a komolyabb Nvidiás cégek szart nem csinálnak, nem úgy mint X16oo-as sorozat. Hiába vettem a Sapphire X1950-pro 512-t, akövetkező VGA csak NVIDIA lessz csinálhat bármit az ATI. amúgyis minden arra mutat hogy ATI-AMD, vagy INTEL-NVIDIA.nem vitázni akarok veled de drivert nem felhányok, a 7.8 úgy szar ahogy van!!! várom válaszod! ui: a SB X-FI is csak reklám???
  • Inquisitor
    #16827
    "a jobb játékok 90 %-a az Nvidiát támogatja+"

    Lol. A fizetett logó miért is számít támogatásnak?

    "a driverekkel sem szokott gond lenni, lásd 7.8 Catalyst!!"

    Megint lol. Elmúlt egy évben ami kijött driver alig volt olyan amiben valami hiba nem volt. Hol a videgyorsítást/lejátszást szúrta el, hol nem ment vele pár játék (köztük pár NV logós!), csak textúrahibákkal, meg nemrég nyilatkozta a Crytek, hogy azért csúsznak sokat, mert NV logós lesz a játék, de az Istennek se akar menni az új csodadriverük ami többmagos procira optimalizált a Crysis kódjával. AZ igazság sokkal egyszerűbb: Az ATI driver sokkal háklisabb ara, ha csak úgy "felhányják" a gépre, meg van pár jól megírt progi ami akadhat vele. Drivert meg akkor szabad csak cserélni újabbra (lásd 7.8 esete), ha az előzőekkel valami gond van. Aki mindíg felteszi a legújabbat probléma hiányában is, az ezt kapja. Ez persze minden driverre vonatkozik.
  • Inquisitor
    #16826
    25K elég sok érte, egy 7600GT is ilyen árban lenne, és az nem kicsit sokkal gyorsabb. Azért ez az ATI kártya a 6600GT ellenfele volt, utóbbi AGP-vel meg valami 15-16K volt utoljára. A vram ami rajta van meg tök fölösleges, még a 256 is ...
  • Soldiers
    #16825
    kösz
  • mikiking
    #16824
    az
  • JAG1
    #16823
    Sztem igen.
  • Soldiers
    #16822
    1 kérdés a Nvidia 7600 GS az SM3.0-ás?
  • Zsolt1964
    #16821
    kollegám vett olyat, hát mit mondjak nem bánta meg
  • Zsolt1964
    #16820
    a www.ipon.hu-nál nézz körbe, a fiam gépébe Sapphire X1650pro 512Mb Agp van, ez egy jó közép kategória ,vagy inkább az nvidia 7-es sorozat,ha van még Agp-ben,mivel a 25 elég határozó tényező
  • MagyaR
    #16819
    Sziasztok! Kéne egy kis help. Haveromnak agp-s alaplapja van sajnos, így eléggé leszűkül a kör. Amit kinézett az a radeon 1650pro. Nos az a baj, hogy ebből elég sok féle verzió van. Hist- nézte ki, ami ddr2es, és valamelyik oldalon lehet 24 ezerért kapni 512 megásba is.

    De a sapphire árul ddr3asat is. Hallottam olyat, hogy nem túl nagy teljesítményű kártyáknál nem célszerű 512 megásat venni, mert az lassabb meg hibás, mint a sima 256os változat.

    Nos, vagy ha esetleg tudtok 24 ezer forintig másik vga-t amit jobban ajánlanátok és agp-s akkor, azt is közölhetitek :).

    THX!
  • AlieN911
    #16818
    Ez mondjuk igaz:) Na jovan.. el van döntve.. eVGA 8800GTS 320Mb. kész ennyi. ezzel se fogok rosszul járni szerintem..
  • Zsolt1964
    #16817
    a jobb játékok 90 %-a az Nvidiát támogatja+ a driverekkel sem szokott gond lenni, lásd 7.8 Catalyst!!
  • Barny
    #16816
    2900xt,valamiben jobb,valamiben szarabb,de en azt vennem a helyedbe
  • AlieN911
    #16815
    A 8800GTS 320ast 72ért a 2900XT 85ért a 8800GTS 640 az meg 90+.. erre már nincs keret.. szoval melyik a 2ö közül??
    512MB meg 512 bit az jobb mint a 320MB 320bit... szoval én áttérnék a 2900ra..

    #16813
    Nem adok el, kompletten adom el egyik ismerösömnek :-)
  • Matte
    #16814
    idézem:
    "...egy olyan középkategóriás videokártyát készített, mellyel alulmúlta még vetélytársát is, amely már eleve nem volt egy sebességbajnok...."

    teszt a DDR4-es HD2600 XT-ről.
  • Küldönc
    #16813
    Alien-- Ramodból nem adsz el? ;)
    Kajak ilyen gépem van , csak An7-es lap, és gf 6600 :D
  • Davidus
    #16812
    vegyél procit és vegetálj még pár hónapot a 7600GTvel
  • mycso
    #16811
    Kihajtani nem tudja egyiket sem.

    Én személy szerint 8600GTS-t biztos, hogy nem vennék (max ha 20k körül dobálnák).
  • Takanohana
    #16810
    Sziasztok!

    Vennék egy új kártyát, kb 50.000-ért. Amit kinéztem, az 8600GTS, vagy 7950GT lenne. A kérdésem:

    1. Melyik a jobb?
    2. A procim (P4 3GHz) egyáltalán ki tudja-e hajtani őket?

    A konfigom: ASUS P5GD1 Pro alaplap, Intel P 630 3 GHz proci, 2X1 GB RAM (400MHz) duálban, 250 GB Seagate vinyó, 7600 GT VGA, 450W Chieftec táp.

    Köszi.
  • Gabesz amd64
    #16809
    gondolom nem egy árban van a kettő...

    mért a 320Mb-os? 640Mb-os jobb
  • AlieN911
    #16808
    Hali!
    Szerintetek melyiket vegyem?
    eVGA 8800GTS 320MB vs Sapphire Radeon HD2900XT 512MB FULL VIVO ???
  • Küldönc
    #16807
    Vegyél inkább radeon Hd 2600Xt-t Gddr4-s változatot. 25-30 ezer Ft, és jobb még a gf 8600gts-nél is.ITT nézhetel róla tesztet is.
  • Kromka
    #16806
    Sziasztok! egy kérdésem lenne! most szeretnék új gépet venni. A proci egy AMD Athlon 64 X2 3800+ milyen video karit ajanlatok amire gondoltam az egy Inno3D 8600 GT 256 MB
    előre is köszi a választ
    Üdv :kromka