Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#38682
Háááát nem 1000ft ba került,nem vagyok az a nagy játékos pc-s de pár régebbi játék azért csak elfut vele kisebb felbontáson,jó pár évig nem játszottam és most kicsit be szeretném pótolni,pl: crysis2,far-cry 2,esetleg 3,cod4.Mondom nagyon lemaradtam,és a mostani gépembe csak integrált vga van,sok pénzt meg nem akarok rá költeni,van máshova tenni.Tudom mai világba semmit nem kap az ember egy 20-as ér(20ezer) és azér annyiér már elég jó kártyát vesz az ember na de viszont nem ilyen gépbe való már egy olyan kártya mint az enyém.Dual core 2x2000,2gb ram.Majd idõvel ezt a fiamnak adom és veszek egy ütõsebb gépet amibe vagy lesz egy komolyabb Vga kártya vagy abba már komolyabbat veszek,A you tube-on szoktam nézni hogy milyen kártyákon milyen játékok hogy futnak,van aki a konfigját is leirja.
#38681
Én is remélem hogy nem lesz.
arty
#38680
4gigának semmi, pláne filmezésre
talán a windforce jobb hûtés, így talán a GV-N650WF2-2GI jobb választás...

de miért nem inkább egy 750es nvidia? filmezésre jobb volna, jelentõsen gyorsabb, újabb, modernebb arhitektura ...

Forza.

#38679
Egy ismerõsömnek az alábbi 3 kártya közül kéne választania:
GIGABYTE GV-N650OC-2GI GTX650 2GB GDDR5 PCIE
GIGABYTE GV-N650WF2-2GI GTX650 2GB GDDR5 PCIE
GIGABYTE GV-N650OC-4GI GTX650 4GB GDDR5 PCIE

Feladat: 3 monitor egyidejû mûködtetése + néha film nézés céljából + tévé készülék.
Nem szoktam játszani fõként csak programozásra használom. Eddig 2 kártyám volt, de egyik bedöglött ezért kell cserélnem.
- Van e értelme a 4Gb ramnak ennél a kártyánál?
üdv elõre is köszi.
arty
#38678
remélem játékot nem terveztél vele... bár dx10est én 2014-ben nem vettem volna 😊 (ha egy ezresbe került, nem szóltam, annyit megér)

Forza.

#38677
Ezzel mar nem lehet problema.
Nekem egy GT210-em van,meg azon is tokeletesen futott a Windows.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#38676
Vettem egy másik kártyát,remélem ez kicsit jobb lesz mint a másik és rendesen fog menni win 8.1 alatt.
Galaxy nvidia 9500gt 512mb.
#38675
Szerintem is.
#38674
Ez baromsag.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#38673
Valahol olyat is olvastam hogy csak azok a Vga kártyák fognak rendesen menni win8 on álltalában ami támogatja a dx11-et.
arty
#38672
hw hiba
sw hiba
csak mint általában 😊)
szerintem ne ess kétségbe, lehet h csak eme régi programban van kisdriverhiba... ha máshol is látod a zöldséget, akkor kell inkább aggódni!

Forza.

#38671
Köszi a hozzászólásod,megnéztem Youtube-on más videóját 3dmark05 rõl és abban nincsennek olyan zöld csikok mint nekem,ez azt jelentené hogy szar a kártya?
arty
#38670
x1600-1650bõl volt nem kevés kiépítettséggel kártya, így a kapott sebességet nemigazán mérvadó a "netes fenegyerekek" ellenében 😊
gpu órajel, memória órajel, melyik verzio/patchelt 3dmark, stb stb stb... voltak 500 és 600mhzen menõ példányok, ram órajelben is volt rendesn szórás, pro-XT, stb

gpu-z mit mond a kártyádról? tudsz betenni screenshotot?

zöld képhibák : youtuben kéne megnézni más felvételét a programról.... de ha máshol nincs gond a kártyával, sztem sz*rj le egy 2005ös bencsmárkot 😉

Forza.

#38669
Kép:http://www.imagebam.com/image/b456ec327503918]http://thumbnails111.imagebam.com/32751/b456ec327503918.jpg
#38668
Sziasztok.Egy két kérdésem lenne,az imént leteszteltem 3dmark05-el egy vga kártyát,mutatok egy képet teszt közben na ott nem tetszenek azok a zöld csikok,most nem tudom hogy annak olyannak-e kell leni vagy valami gáz van a kártyával.Illetve amit még nem értek hogy netes oldalakon vannak eredmények 3dmark05-el és ezt az én kártyámat 7600-8000 pontra pontozza nekem a mark05 meg csak 4360 pontott adott,igaz az én kártyám Gigabyte radeon x1650 és nem Saphire radeon és nem Msi radeon.Ez jelentene ennyi ponteltérést?Nem hiszem
DannyL81
#38667
Szerintem cpu-hoz már alaplapot is kéne cserélnem. Azért próbálnám most kihozni ebbõl a max-ot egy új videókarcsival, aztán ha már így is vége a dalnak, akkor menne a levesbe az egész. Nem vagyok egy nagy játékos, nem is nagyon érek sajnos rá, csak néha jó lenne beleszagolni az újabb játékokba kicsit. Az se baj ha csak butább grafikán. Ez megérne nekem 30e Ft-ot most, ha van értelme.

"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."

arty
#38666
ha fullhd a monitorod, akkor lehet értelme a 7770nek is - rátolod a játékokra a max AA-t és még akkor is a cpu lesz a visszafogó erõ
én gyengébbet nem vennék, mert elõbb utobb ugyis cseréled a cpu-d sztem 😉

Forza.

DannyL81
#38665
Köszi szépen az infót, sejtettem, hogy nem csak a vga lesz itt szûk keresztmetszet. De ha ebbõl a konfigból kéne kihoznod a maximumot, akkor milyen dx11-es kártya lenne az aminek lenne értelme (ár/érték) ezzel a cpu-val?

"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."

arty
#38664
önmagában a 7770 csak bizonyos játékokon/magas felbontásban segítene igazán - sok kihasználhatatlan tartalékot hagyna benne a viszonylag gyenge cpu, ami sajnos már nem volna képes hatékonyan kihasználni

tehát továbbra is maradna szûk keresztmetszet a pécédben - együtt volna igazán ésszerû cserélni mindkettõt (cpu-gpu)

cpu-z meg tudja mondani, hogy milyen ramod van, reméljük tényleg ddr3 - ellenben azt is cserélni kell majd, mivel az uj cpu-k csak azt képesek használni (és mostanság elég drága... 😞 )

Forza.

DannyL81
#38663
Sziasztok!

Ezer éve nem frissítettem hardware-t, és mostanában kezd elõjönni, hogy bizonyos játékok nem futnak a gépemen. Azt hiszem mindez a videókártyám miatt van, mivel csak DX10-es ha jól tudom.

Ez a mostani, lepusztult konfigom. 😊
1. Intel Core2 Duo E7400 2.8GHz
2. 4GB ram (asszem DDR3)
3. MSI ATI Radeon HD4800 PCIE

Tudnátok ajánlani nekem videokártyát 30.000 Ft alatt/környékén?
Egyelõre magamtól a HD7770-ig jutottam, de hátha van jobb tippetek.

Köszönöm!
Dani

"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."

#38662
Próbáltam bizony!!
arty
#38661
ezt próbáltad win7en?

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=Legacy1&os=Windows%207%20-%2064 - ezekhez már ugye legacy driver kell!!!!

Forza.

#38660
Sziasztok.
Valaki ismeri esetleg a következõ kártyát:Gigabyte radeon x1650?Sehogy nem sikerül driverrel életre keltenem,gyártó lapjáról is próbáltam de egyszerûen sehogy nem megy win7 és win8 alatt sem!!Ha valaki tud adjon tanácsot mert már kezdem feladni.Köszönöm elõre is .
#38659
Köszönöm a válaszokat!
Az R9 280 mellett döntöttem. Elõzetesen olyan 65-70k-t szántam a cserére, de végül sikerült kerek 60-ért beszerezni, és még jobb kártyát is kaptam, mint amilyenre számítottam ennyiért...
Úgyhogy meg vagyok elégedve a dolgok alakulásával 😊

#38658
Ha r9 280-at megkapod 62k körül, akkor azt éri meg megvenni. Persze ha 60k-nál többet költesz videókártyára. Ha 50k körül akarsz költeni, akkor 270x is bõven elég, az is visz minden mai játékot.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

arty
#38657
teljesítményben +10-15% max a 760 elõnye - ezzel kalkulálhatsz, h neked megér-e egy gyorsabb kártya +10k-t

Forza.

#38656
Arukereso.hu-n néztem szét kicsit. És valóban lehet találni 1-2 ezerrel olcsóbban is, gyártó függvényében. De ettõl még az általam írt árkülönbség nagyjából ugyanakkora marad az említett modellek között.

#38655
270x már van 49,5k-ért, gtx760 meg 60k-ért. Nem tudom, hogy hol nézted ezeket az árakat?!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|G.Skill Aegis 2*8Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3 Plus|Philips 243V7|Windows 10 Home 64bit|Ess10

#38654
Sziasztok!
Nem vagyok túl járatos a témában, ezért elõre is elnézést, ha valamit nem elég részletesen, vagy egyértelmûen írnék le 😊

Megadta magát a régi kártyám, ami egy GTX 460 SE volt (1Gb DDR5, 256 bit), és ehelyett szeretnék valamit venni sürgõsen.

Költséghatékony megoldásnak ajánlották a GTX 660-at, de mivel az csak 192 bites, így nem tudom, nem jelentene-e visszalépést a régihez képest bizonyos tekintetben...

Aztán ott van az R9 270X, ami paramétereiben elvileg azt hozza, amit a GTX 760, de míg elõbbit 53k-ért kínálják, addig az utóbbit már 64k-ért, és nem tudom, megérné-e a plusz pénzt.
Vagy ha már rászánok ennyit, akkor nem lenne-e jobb választás már egy R9 280? Az mégis csak 3Gb-os és 384 bites, ami elég impresszívnek tûnik, és jelenleg szintén csak 62k-ba kerül a Sapphire féle változat...

A proci egy i5-2400 3.1GHz mellette egyelõre, de késõbb elképzelhetõ ennek a cseréje is.
Remélem, nem hordtam össze túl sok zagyvaságot, és ha bármi ötletetek, javaslatotok lenne a számomra, azt örömmel fogadnám 😊

arty
#38653
cf nem szokta megérni ... szerintem egy db erõsebb kártya jobb választás (290x/780ti), még akkor is ha 3dmarkabn esetleg nem hoz annyit

Forza.

#38652
VideokariEz lenne.Ha lesz még belöle Crossfire-t rakok össze, remélem 850w-os táp elég lesz hozzá.
Ozzyehh
#38651
kösz srácok a válaszokat, holnap mindenképpen felhívom a szervizt... :/

Amd Athlon 4x 750k, 8gb Corsair 1600mhz, Amd R9 270 2gb

arty
#38650
simán lehet, h meghalt a kártya! 270 nem fogyaszt annyit, hogy "bármi" ne vinné el... ha kellõen gyakran csinálja, a szervíz is könnyen reprodukálja, nem lesz gond a gariztatással!

Forza.

arty
#38649
plityu: ha jó az ár, megérheti (ez ilyen duplahûtõs? -> halk-e ... gari van rá még?)

6870 után mindenesetre elég nagy ugrásra készülhetsz, gondolom fullhdban játszol

Forza.

Ozzyehh
#38648
mind1 holnap felhívom a szervizt 😊

Amd Athlon 4x 750k, 8gb Corsair 1600mhz, Amd R9 270 2gb

Ozzyehh
#38647
egy 400-as chieftech táp van benne, nem hinném, hogy gyenge lenne?! hõvédelem meg, ezt teljesen random csinálja van amikor épp akkor indítom a játékot még ideje se lenne annyira felmelegedni...

Amd Athlon 4x 750k, 8gb Corsair 1600mhz, Amd R9 270 2gb

#38646
Csak tipp: Lehet bekapcsolt a hövédelem vagy a táp gyenge.
Ozzyehh
#38645
lemaradt, hogy újra raktam frissítettem, de a probléma továbbra is megmaradt😊

Amd Athlon 4x 750k, 8gb Corsair 1600mhz, Amd R9 270 2gb

Ozzyehh
#38644
Srácok bocsi, hogy ide írok de a vidikari probléma topik eléggé kihalt van egy 1 hónapos R9 270-em és olyat csinál, hogy mondjuk játszok és egyszer csak fekete kép ledob tálcára de utána vissza hozom a játékot és megy tovább és azt írja, hogy egy hiba után helyre állt az illesztõ program, de volt olyan hogy kifagytam miatta, a drivert újraraktam/frissítettem... garancia van rajtam szervizt vajon fel kéne hívnom?😊

Amd Athlon 4x 750k, 8gb Corsair 1600mhz, Amd R9 270 2gb

#38643
Igen használt cucc.Keveset használt
arty
#38642
használtan, olcsón vennéd?
vagy valami beragadt cucc leárazása?

(280x az utódja, 7970 elvben már "nincs")

Forza.

#38641
Hali!
VTX Radeon HD 7970 3GB-os videokártyát vennék.Mennyire jo kártya?Sapphire HD 6870 Crossfire-t cserélném le erre.
#38640
Az ipon.hu-ról rendeld meg, még kiszállítási díjjal is olcsóbb.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#38639
Hát akkor felejtõs, szinte csak játékra használom a gépet, úgyhogy kell az plusz 50% nafta. 😄
arty
#38638
760 50%-al gyorsabb, kb összemérhetetlen a két kártya: nem tudhatjuk, h neked kell-e ez a plusz sebesség, de nem egy liga a kettõ, na 😊

Forza.

#38637
Na, akkor végül úgy döntöttem, hogy maradok 760-nál. Már csak az érdekelne honnan érdemes megrendelni? Ti honnan szoktátok? Egri lakos vagyok és itt a legolcsóbb bolt a Vanitron. Egy Gigabyte GTX760 OC most 69070Ft-ért megy. Szerintetek ez sok érte, van olyan hely ahonnan olcsóbban hozzájutok? Lenne még egy kérdésem: a 750Ti-ról mit gondoltok? Nézegettem ezeket a kártyákat is és némelyik gyártó elképesztõ meddig felhúzta az órajeleket.
#38636
Az Evga biztos, hogy jó, de szerintem túl drága a többihez képest, meg a Gainward is drágább. Asus, Giga (rev 2.0), MSI egyaránt megbízható és jó, amelyik szimpatikusabb, meg amelyiknek jobb az ára.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

arty
#38635
nézd vissza mi volt a topikban amikor bejött ide 1-1 amd/nvidia fan korábban: anyázás ezerrel - szerintem baromira nem hiányzik ide a téma, van rá ezer másik. itt inkább találjuk meg egymásnak a legjobb ár/telj kártyát 😉

amikor üzleteltünk és beszélgettünk, normális voltál - erre most ez a hsz minek kellett? hátha egymás torkának ugrunk? (upsz, végülis valóban megtörtént, mert tényleg írtam neked egy csúnyát ... és bevallom már vártam is a visszaanyázást 😊 mivel ez nincs, respekt a hidegvérednek és elnézést a kirohanásomért.)

Forza.

#38634
Ezt azért nem vártam.Találkoztunk már személyesen,üzleteltünk,telefonon beszéltünk segítettél mindig erre most elküldesz a 'csába.Nem semmi,na mind1 ez van
TBTPumpa
#38633
+1

Nem hinném, hogy bármiben is vesztes lenne az AMD az Nvidia-val szemben.
Persze fanboyokra szükség van mindig. <#idiota>

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."