41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • davidka003
    #23644
    "Na te másik nagy szakértő, jobb ha meg sem szólalsz, aki csak AMDben tud gondolkozni, és Codegen tápot ajánl addig amig fel nem világosítják."

    Te hülye. Régebb óta ismerem Soltent, mint te és SOHA nem ajánlott Codegen tápot. Nem kell elhinni mindent amit Jakuza mond.
  • davidka003
    #23643
    Én FSP-t szoktam ajánlani.
  • davidka003
    #23642
    "Ez meg a csúcs. ROTFL
    Akkor meg minek vettél két magos processzort ?"

    Mé bazmeg a konvertáláshoz meg photoshophoz nem kell a 2 mag meg a 2 GB RAM? Inkább te maradj csöndben.

    "Aztán ez az utolsó beszólás meg mindent überel. Jelenleg nincs olyan játék amihez, megérné venni jobb VGA-t, miközben másnak leosztottad az észt, hogy mit éri meg."

    Számomra nem éri meg te barom, mivel rólam volt szó. COD4 jól megy a gépemen mással meg nem játszok. Talán majd ha lesz olyan játék ami tetszik akkor veszek jobb VGA-t. Aki minden játékkal játszik annak természeten kell jobb VGA. Meg nem olyan szar a 2600 XT. Az Assassin's Creed is ment 1280x1024 medium-ban élsimítás nélkül. Nem vagyok egy grafika mániás, számomra a játékélmény a fontos.

    Ja és a konfigomat nem saját magam állítottam össze, hanem volt rá 110k-m és itt ajánlották, hogy ezt vegyem.
  • UUUU
    #23641
    Látod még arra sem emlékszel amit leirsz, nemrég még leoltottad, Jakuzát, hogy az egy fos és 3 éves szarja van, és minek is olyan hogy is modntad, "antik" processzor, ami semmire nem jó és a mostani kártyákat ki sem hajtja.

    De idézgessük az aranyköpéseidet, hogy miért utálsz hardware márkákat:

    Aranyköpés 1.
    Jah, ezért nem csípem az ASUS videokártyákat. Bő a körítés de mi a sz@rnak . Nekem a kártya kell nem 3 kiló program mellé.

    Lehet ezért ajanlasz mondjuk Gainwardot ? Az ilyen márkabuzikról volt szó pont, a hozzászólásomban, akik még az ár/teljestmény/minőség arányának fogalmával sincsenek tisztában.
    Tudod mit vegyél zacskós kinai terméket az nem lesz 3 kilógramm.
    Aranyköpés 2.
    Az Nvidia a 256 MB-os GT-vel ilyeszteget, mézesmadzag megvolt, csak képtelen szállítani még 512-set is
    Buzeráns egy cég

    Aham, szóval meg is van miért ajánlgatod az ATIt, mert az Nvidia szerinted buzeráns egy cég. Na akkor megint odalyukadtunk, ki mint az elöbbinel leirtaknál.

    Te biztos valami AMD-ATI reklámszakember vagy. Én meg azt hittem az ember a legjobb ár és teljesítménymutatóval rendelkező párost kell megvenni. Na de biztos ez azért van mert te vagy a szagértő
  • Solten
    #23640
    "Elég régóta írok ezekbe a fórumokba"

    Érdekes, UUUUUUUUUUUUUUUUUU nickre nem nagyon emlékszem. Melyik jóképességű vagy valójában? Csináljak án is magamnak egy másik reg.-et?
  • Solten
    #23639
    Miért gondolkozzak másban MUUUUUUUUUUUUU?

    Ne csinálj a szádból popót:

    "Játékoknál egy három éves X2 AMD jelenleg egy jól megválasztott vidókártyával bőven elégséges"

    UUUU #23632

    Mivel egy mai AMD kétmagos 3Ghz-n kihajt egy 3870-et is akkor miért ne azt ajánlanám? Mikor mindig is olcsóbbak voltak az intel proc.nál.
  • Solten
    #23638
    "Egyszer nem ajánlott Enermax tápot"

    Dehogynem. Szerintem ne csak a hülyeségeid szajkózd hanem olvasgass bele egy kicsit a tápok nevezetű topikba

    Egyébként egy cégtől sem vagyok elájulva, mindössze azért ajánlottam Chieftecet mert egyik legolcsóbb minőségi aktív pfc-s táp a 450-sek közül... Annyit mindenesetre tudhatnál hogy egy CF config sem fogyaszt többet 400W-nál így egykártyás konfighoz bőven jó a 450-es. Még akár egy régi G80-as GTX-hez is.
  • UUUU
    #23637
    Na te másik nagy szakértő, jobb ha meg sem szólalsz, aki csak AMDben tud gondolkozni, és Codegen tápot ajánl addig amig fel nem világosítják.

    Elég régóta írok ezekbe a fórumokba, ha csak negyed annyira értenél a dolgokhoz, mint pl Maszka, Borg, Inquisitor,steweee és sorolhatnám, akkor nem tömnéd az emberek fejét néha akkora sületlenségekkel a nagyérdeműt, hogy az már fájdalmas.
    Olyan vagy mint az Orosz tanárok, akiket átképeztek az iskolákban számítástechnikusoknak.
  • Solten
    #23636
    Davidka Te nem ajánlottál codegen tápot???
  • UUUU
    #23635
    Barom ez jó Felmentettek a szüleid a szolcializáció alól biztosan. Micsoda érvek egy pontos és szakszerű hozzászóláshoz.
    Ezért hívják a te fajtádat pontosan hobbyszakértőnek és nem számítástechnikusnak, mert hülyeségeket csinálsz fejlesztésnél és idióta tanácsokat adsz másoknak, hiszen még a saját gépfejlesztésedet se tudod megoldani.

    "Én a gépet csak 5%-ban használom játékra. Tehát nekem fontos, hogy gyors legyen a Windows meg a programok." Ez meg a csúcs. ROTFL
    Akkor meg minek vettél két magos processzort ?

    Nem szóltál volna, bölcs maradtál volna.

    Aztán ez az utolsó beszólás meg mindent überel. Jelenleg nincs olyan játék amihez, megérné venni jobb VGA-t, miközben másnak leosztottad az észt, hogy mit éri meg. Ez elmond mindent, más jobban gazdálkodik a fejlesztésnél es mind teljesítmenyben, mind másban jobbat választ.
  • Solten
    #23634
    Na itt a másik agytalan. Ezek osztódnak??
  • davidka003
    #23633
    "A felesleges pénzkidobás szakértői. Mint például a te gépfejlesztésed dual core és egy alkalmatlan VGA."

    Te barom. Azt se tudod, hogy én miért ezt vettem. Én a gépet csak 5%-ban használom játékra. Tehát nekem fontos, hogy gyors legyen a Windows meg a programok. Meg arra nem is gondolsz, hogy pénzügyi okai voltak, hogy ilyet vettem? Meg amikor vásároltam sok lehetőség nem volt. Volt a 2600XT 25k-ért meg volt a 2900XT 100k-ért. Üres volt teljesen a középkategória. A 8800 GT pár hónappal később jelent meg.
    Tehát akkor most én vagyok a láma, hogy nem volt 100k-m VGA-ra?
    Biztos te kocka vagy és egész nap játszasz, de ez nem jelenti azt, hogy más is ilyen. Jelenleg olyan játék sincs amihez megérné venni jobb VGA-t szerintem. Kicsit el kéne gondolkozni mielőtt beszólsz a másiknak.
  • UUUU
    #23632
    Az a faramuci helyzet, hogy valójában a tények magukért beszélnek, a helyes fejlesztés a lényeg.
    Játékoknál egy három éves X2 AMD jelenleg egy jól megválasztott vidókártyával bőven elégséges, tehát felesleges volt az eddigi pénzkidobás a több százezer forintos frissitéshez hat havonta. Aki azt tette csak megette a gyártók reklámkampányát. Ők valóban a szakértők. A felesleges pénzkidobás szakértői. Mint például a te gépfejlesztésed dual core és egy alkalmatlan VGA.
    A nagy többség ki sem használja az új technológiák által nyújtott pluszt. Például a tervezés és hasonló feladatokban hozott többletet, amit egy mostani processzor nyújthat, mint például a négy magos processzoroknál.
  • davidka003
    #23631
    "informatikus" vs szakértők :D
  • chalezlopez
    #23630
    ...ez milyen topic is?
  • UUUU
    #23629
    Ajánlott, amikor itt újként azt hitte a bab is hús. Pontosabban azt állította, hogy nem rossz az nyugodtan belelehet tenni a gépbe.
    Na persze aki rámerné bízni a gépét egy ilyen selejt termékre. Kerekedett egy jó nagy vita is belőle.
    Egyszer nem ajánlott Enermax tápot, mert sosem hallott róla, pedig aki szakértője a dolognak az tudja, hogy bizony a legjobb hanem a legjobb tápokat gyártó cégről beszélünk. Nem csak a Chieftech termékeket lehet ajánlani, persze csak akkor, ha valaki ért is hozzá és nem csak azt szajkózza, amit hall az olyan fórumokban, ahol szájhagyományként terjed az AMD,Intel,GEIL,Nvidia,ATI a "legjobb" márka azt vedd típusú beszólások. Az ilyen helyeken hemzsegnek a szakértők és fogalmuk nincs a szakmáról.Pedig van Antec,FSP,Enermax,Tagan,Revoltec és sorolhatnám csak a tápok best buy kategoriáját. Aki kijelenti előre, hogy ez a márka a jó és punk-tum az egy balek. A nagy cégek balekje. Nem az én kertem a legzöldebb típusú játéknak kell zajlania, hanem az ép észérveknek.
    Az adott intervallumban, mindig vannak ár/teljesítmény/minőségi szempontok alapján behatárolt legjobb vételek.
    Nem lehet például ráfogni mindig valamire, hogy az a legjobb vétel, mert lehet teszem azt Február tizenegyedikén egy Abit alaplap ezen mutatók alapján a best buy, másnap pedig már egy Asus alaplap. Vagy az ATI és Nvidia közötti verseny. Mindig kacagok azokon akik, eröltetik a cégek PR szövegét, mint ha ők maguk lennének az eladóik és pénzt kapnának belőle.
    Na ilyen emberekre sosem szabad hallgatni. Jó példa erre, amikor valaki csak azért vett Pentium 4 processzort mert az a nagybetűs INTEL volt, miközben abban az időben aki azt vett, az úgynevezett "nagy marha" volt, mert jóval drágában vett egy jóval silányabb terméket és ez most Vica-versa igaz, aki jelenleg vesz AMD-t, mert azt a gyártót favorizálja. Persze legalább itt az szólhat a mentségükre, hogy nem drágábban fogják megvenni a processzorjukat.
    Szóval egy mondatba összefoglalva summa-summarum ne akarjon senki kioktatni mást, aki számára nem létezik csak egy választási lehetőség. Az mindennek nevezheti magát csak hozzáértőnek nem.
  • MaSzKa
    #23628
    most meg a samsung hangfalaimat untam meg olyan undorító hal designja van hogy már fáj


    de az csak 2500ft volt

    veszek majd helyette valami kockát :D
  • MaSzKa
    #23627
    mondjuk nekem valami jó akkor nagyon jónak kell lenni

    pesszimista vagyok

    és ha veszek valami szar félét akkor tudok igazán értékelni a jó cuccokat


    autóba se vennék újat
  • Solten
    #23626
    Hm, pedig az FF topikban mindenki hogy odavan érte...
  • MaSzKa
    #23625
    tiszta ide vagyok mert kidobtam 50eFt-ot olyanért ami nem is tetszik ér szerintem max 20-25eFt-ot ér


    a kormány lehet nagyon jó a többi között de köze nincs sztem a valós vezetéshez

    beállítani minden játékhoz egyenként kell órákat tesztelgetve :(
  • MaSzKa
    #23624
    a régi 8 éves logitech kormányom jobban ki van dolgozva

    amúgy a srác is írta hogy ketté tört neki

    meg 1 másik leírta a negatív tapasztalatokat sztem igaza volt e törölték a cikket a loguotról
  • Solten
    #23623
    Én meg DDR ramra. De veszek inkább egy nforce4-es deszkát...
  • davidka003
    #23622
    Te . A "magyar"-t kisbetűvel kell írni.
    Akkor kell naggyal, ha ország. pl. Magyarország, Oroszország
  • Solten
    #23621
    Ne már, pedig drágább mint 5 kiló heroin.
  • MaSzKa
    #23620
    megvettem a mindenki által agyon hypolt g2-5 kormányt

    az én meglátásom hogy 1 fos

    semmi köze a valós autóvezetéshez

    szóval nem szabad hinni sok embernek
  • shrike7973
    #23619
    ?? Az végülis jó... Moddinger hajlithatós ház... :/ übervédelem
  • shrike7973
    #23618
    Hmm... ha télleg ilyen jó lehet benézek egy cserére..nemteccik hogy feszt kell mch nak adni + egy két dolog hihetetlen szar helyen van pl cmos clear meg miegyéb.
  • Solten
    #23617
    :/
  • Solten
    #23616
    JNC Komoly házakat nyomatott, benyomhattad ujjal a hátlemezt
  • MaSzKa
    #23615
    most nvidia dijat :(
  • MaSzKa
    #23614
    nálam vót olyan táp

    a JNC is az
  • shrike7973
    #23613
    De télleg most épp milyen dijat nyertek az abit lapok? xD
  • Solten
    #23612
    Intel vonalon nemtom', de AMD-n csak Giga...
  • Solten
    #23611
    Vargáné a best! Egy informatikus-szakértőtől hallottam...
  • shrike7973
    #23610
    Én többet nemveszek gigabyte alaplapot tuti.. legalábbis ez sokkal gyengébb tuningra mint auss p5b...decsak összejött nehezen...
  • Solten
    #23609
    Jóéjt :D Tápból minden jó árú-márkás jöhet, Gigabyte alaplap az alap :D
  • shrike7973
    #23608
    Aha.
    Ííííígy van. (asussal mi a bajod?:D)
  • shrike7973
    #23607
    De asszem váltok egymagosra, kevés ez a core2..
  • MaSzKa
    #23606
    Corsair FSP Zalman Sesonic
    tápok jók a többit azért nem ajánlom mert nem jó vagy irreálisan drága
  • shrike7973
    #23605
    Jaja adja...
    Tiszta poén itt mindenkinek megvan a saját config valássa...^^
    Maszka: Abit alaplap, amd proci, geil ultra, vagy a-data, corsaiiir táp, SAMSUNG dvd író :D ja és nefeleggyük a logitech egereket..:D!!! Meghát a freezer pro is "morgós" lett xD...aTI...
    Solten: Giga lap, BA amd proc, yate loon chieftec táp, geil ultra (alap?:D), samsung plexi vécépapirfííling egérutálat, VGA: 8600 ge, 3870...
    Jómagam: öö... COD4 :D intel, geil (kingmax :(), giga lap, asus táp, asus vga nekem eddig ezek jöttek be.
    Ezért jó az sg.. :D
    Jóéjt kollégák ^^