Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#39283
használt hd 7970 3gb-t

ASrock P4I45GV / 2x512MB DDR @ 333MHz / MSI NX Geforce 6600GT 128MB GDDR3 OC / Intel Pentium 4 Prescott @ 3.5GHz / Maxtor 40GB HDD / Mercury 450W / LG 560N / Windows XP SP3

tugyiti
#39282
Jó estét a topic lakóknak ! Érdeklődnék, hogy 50K körül ki milyen vga-t venne most ?
#39281
Jó választás 😊

ASRock H97 Peromance Fatal1ty | i5 4590 | CM Hyper TX3 Evo | MSI GTX960 Gaming 100ME | HyperX Fury 120Gb SSD | Kingston 8Gb RAM Enermax Triathlor ECO 550W | NZXT S340

#39280
Geez, köszi a válaszokat 😄
GTX 650-hez nem is kellett szupiszuper psu xd
Meg se veszem a karit még nem taktam bele újat.
Egy FSP Raider 550W a kiszemelt példány 😄
Azon van 2x 6+2 tűs pcie csati kettősponthárom
broman191
#39279
Sajnos olyanokat sem tud, de annyira gamer hogy lemaradt a megszokott 2 db 6 pines PCI-E csati is, az áramot is a gamer kultúra szelleme közvetíti a végéa' felé... <#idiota>
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.03.10. 16:29:44

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39278
Ja, hogy kúlermasztertermálmaszter "tápról" beszélünk? Bahh, én meg beszélek itt értelmes tápokról...

Na de álljunk csak meg egy kicsit! Hát ez senem világít, senem ad +2 FPS-t...ergó ez nem gémer! <#ticking> Akkó' ez a baja, elvtárs!

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

broman191
#39277
Számomra úgy tűnik hogy a kari 6x1 és 8x1 PCI-E tápellátását szeretné megoldani és a gyártó által mellékelt két átalakító 2x2 molexre csatlakoztatható...elvileg nincs a tápon semmiféle PCI-E csati gyárilag...és az állítólagos 70%-os hatásfok sem valami rózsás, az 500W-os névleges teljesítményből rögtön a valóságban max. 350W-en vagyunk...szvsz lehet küzdeni, hogy az a 2 db átalakító is további átalakítóval legyen csatlakoztatva, bár nem biztos hogy elég lesz a győzelemhez...mondjuk első körben kipróbálható, de az a táp finoman szólva nem ilyen kaliberű rendszerhez lett kitalálva. Tizenakárhány ezer forintért egy 500W-os FSP Hexa űrtechnika lenne a jelenlegi táphoz képest és a csatis probléma is kipipálva, többek között... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.03.09. 16:26:47

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39276
De nem értem...mi a f.sznak neked molex? Neked PCI táp csati kell, abból kell kettő darab ami manapság minden értelmes tápegységen megtalálható. Miért akarsz molexből PCI-t csinálni?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

hungary27
#39275
Vegyél egy tápegységet!
#39274
A tápomhoz csak 2 molex csati van, a videókártyához 4 molex csati kell,
átmeneti megoldás lenne ha a 2 molexet kettéosztom és lesz 4 csatim,
namost a táp 500w-os tehát elkell neki bírnia,

egyébként:
asus b85m-g
i5 4670 3,4ghz , 4-core
8gb ram
+ menne bele ez a videókártya


#39273
De mit akarsz te molex csatival etetni?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#39272
Hűha elég gagyi tápocska nem csoda, hogy nincs rajta pci-e csati, biztos nem kötnék rá semmilyen videokarit. Milyen konfigot hajt, hogy 370w a fogyasztás?

ASRock H97 Peromance Fatal1ty | i5 4590 | CM Hyper TX3 Evo | MSI GTX960 Gaming 100ME | HyperX Fury 120Gb SSD | Kingston 8Gb RAM Enermax Triathlor ECO 550W | NZXT S340

#39271
Hát ezaz :/
Egyébként szerinted elbírja ha splitter-el kettéosztom a két molex-et?

Táp kalkulátorral sose ír többet 370W-nál, pedig minden komponenst számba vesz.
#39270
thermal master 500w tm-500-psap-i3
#39269
500W-os tápon illene lennie 2 db pci-e csatinak. Konkrét típust nem tudsz?

ASRock H97 Peromance Fatal1ty | i5 4590 | CM Hyper TX3 Evo | MSI GTX960 Gaming 100ME | HyperX Fury 120Gb SSD | Kingston 8Gb RAM Enermax Triathlor ECO 550W | NZXT S340

#39268
Azóta kiderült, hogy 2 molex csatlakozó van a tápomban és a videókártyához 4 kell, ha elosztom a molex-et attól még ugyanannyit vesz fel a kari, igaz?
#39267
Megint én vagyok :F

Kérdésem: Egy Thermaltake 500W-os táphoz alapból hány MOLEX konnektor jár?
Ha jól tudom 4 ugye mert újabb karikhoz pölö 1x 6 tűs és 1x 8 tűs pcie konnektor van mindkettő végén 2x molex konnektor.
Nem emlékszek és nem is tudom megnézni mert koliba vagyok ><
broman191
#39266
Gamer álmokat! <#idiota>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39265
Köszönöm szépen a válaszokat, megmentettetek attól, hogy kidobjak az űrhajóm vákum zsilipén 22k-t. 😊)

Megyek fürödni a gamer zuhanyzóba, aztán fekszek a gamer ágyamba XD
MerlinW
#39264
Egy mai gép 970-el nem fogyaszt 300W-ot sem. egy 500W-os táp több, mint elég.

[merlinw.org]

#39263
De a te 750-es tápod folyamatosan kapja a Jedi energiát!

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Sir Quno Jedi
#39262
Azén 750-es tápom két 970-et is röhögve elvisz itt nálam csúcson, szal. tényleg nem kell akkora egyhez.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#39261
De kell hozza Gamer asztal fiok es tuzogep is!!

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39260
gamer vga, gamer táp...ó Uram, segíts! <#zavart2>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#39259
Köszi 😄D
broman191
#39258
FSP Raider 550W, bevállalósabb tuninggal is bőven megteszi, a 700W-os táp gamer bullshit egyetlen csúcskaris (vagy közeli) rendszer mellé...a gyártó általában szándékosan túlbecsüli a tápigényt és biztos ami biztos a leggyatrább hatásfokú tápokkal számol...errefelé olyanokat nem fogunk ajánlani! 😉
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.03.05. 18:59:31

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39257
Sziasztok,

Gamer videókártyához kellene TÁP, GTX 970-hez minimum 550W-osat ír de 700W-osat ajánlanak.
Tudnátok ajánlani egy jó gamer tápot? 😊)

Köszi :3
#39256
Köszi 😄
broman191
#39255
GTX 970 esetleg R9 290 (nem X-es), utóbbi mindenképpen valamelyik jobb hűtéssel megáldott példány formájában... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39254
Köszi <#awink>,

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy

Szerintetek közel a 100.000 Ft-hoz de azt meg nem haladva, melyik a legjobb videókártya?
broman191
#39253
Persze!

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39252
Sziasztok,

EVGA GTX 970 ACX 2.0 -t szeretnék venni ebbe az ágyba:

CPU: Intel Core i5 - 3,5Ghz - 4 mag
Alaplap: ASUS B85M-G
RAM : Kingston HyperX 1600mhz DDR3 8GB
Táp: 500W

Kérdésem: Ki tudom-e használni a kártyát?

Válaszokat előre is köszönöm. <#awink>
#39251
jaja..tudom.csodálom,hogy a dragon age inq még egész jól ment rajta,meg a Life is strange.de kb ezek voltak a Mordor óta az utolsó címek,amik... 😊
broman191
#39250
Matuzsálem DX10-es kártyákon lassan semmi új játék nem indul el, így felesleges mindennemű további összehasonlítás...ellenben egy korszerű 750 Ti esetében hosszú ideig nem lesz ilyen probléma, minden futni fog vele ilyen-olyan mértékű kompromisszumokkal.

ui.: Valamint alapvetően nem sok értelme van két eltérő architektúrára épülő kari nyers technikai adatainak összehasonlítására, főleg ha fél évtizedes árok tátong köztük... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.03.01. 20:48:53

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39249
Olyan leszek,mint a hülyegyerek a kérdéseimmel,de szeretek mindent körbejárni 😊
hwcompare oldalnak mennyire érdemes hinni?...ha egy dx10 dx11 kártya közötti adatokban szinte semmi eltérés nincs,alig 2%nyi,attól még értelemszerűen a cserét megérzi az ember?
konkrét tényeket leírva 1g 4890ről 2g 750ti-re váltás esetén..
arty
#39248
és a gépigények mit jelentenek?

(ajánlom felidézésre a gta4-ét...)

Forza.

broman191
#39247
A GTA V-öt inkább, de a Witcher 3 mint nVidia-s cím...háát, valószínűleg sokkal erősebb karikkal is gurul majd a sz0póroller...még akár a zöld oldalon is. 😊

ui.: A használt, akár garis HD 7970 GHz Boost Edition mostanság 50-55e Ft körül elcsíphető, szvsz értelmetlenné teszi egy újonnani R9 280/280X gondolatát is...van amelyiken még 280X BIOS is van, igaz nem mintha sokat számítana...
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.02.23. 16:54:31

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39246
gondoltam abból,hogy már kint vannak gépigények és addig megjelentek már izmos játékok na 😊
arty
#39245
tehát a kérdés, hogy milyen lesz két, meg se jelent játék ... rossz a topik! (bár nem tudom van-e itt az esgén jósda topik 😄 )

Forza.

#39244
R9 280 3GB és hátradőlve várhatod W3,Gta5 játékokat(60-65e.ft)
#39243
srácok..közeleg számomra 1-2 kitűzött lélektani dátum,amikorra kéne egy gépcserét vagy csak egy kártyacserét eszközölnöm,mert már elavultam 😊..gépcsere lehet nem fog beleférni addig,így olyat kérdeznék,hogy egy első generációs i7 920-6ghz ram és azt hiszem 550W chieftec táp milyen kártyát bírna még el 40-60e árfekvésben,amin mondjuk egy erős közepesen/alacsony magason elfutna egy GTA5 és egy Witcher 3 főleg,1650*1050 felbontáson...meg az addig megjelent dx11 only játékok tavaly óta..zöld vagy piros mindegy...4890 a mostani ..köszi 😊
Utoljára szerkesztette: xido, 2015.02.22. 23:47:23
arty
#39242
milyen tv? milyen laptop?

(nem kizárt egyébként, hogy nem fogad a vga bemeneten 1360x768nál nagybb felbontást, csak hdmin enné)

Forza.

#39241
bocxsi hogy nem pont témábavágót kérdezek, de sürgős lenne. vettem egy tv-t játékhoz. rákötöttem a laptopra VGA csatlakozóval, de nem lehetett feljebb tenni a felbontást 1366*768-nál. ami ugye HD ready, de a tévé a netes specifikációi szerint full HD-s.

mitől lehet ez ?

#39240
Jogos 😊

(Óckul technikában sose voltam erős..😄)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

arty
#39239
Nem, mert az nem tud gpubol h264et dekodolni, ellenben a 3650 mer igen, ergo pl youtubera, egyeb netes videokra jobb az.

Forza.

#39238
7600GT

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

broman191
#39237
Ha egy GTX 970/980 nem is feltétlen (oda inkább mondanék valami i5-4440-féle minimum társat), de egy HD7950 & 7970 GHz Boost/R9 280/majdani hasonló AMD variáns esetleg GTX 960/960 Ti (vagy aminek nevezik majd) még ott lehet a kalapban...és igen, az érezhető előrelépés mindenképpen valami felsőkategória felé kacsintgató megoldás lenne, 3 vagy 4 GB VRAM-mal, de már semmiképpen sem 2-vel.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.02.20. 19:31:46

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

totyak
#39236
Költői kérdés AGP-s vga-k tekintetében:

Mi a jobb, erősebb, használhatóbb? Mindennapi gépezésre, videók nézésére, Facebook-hoz, flash játékokhoz. Tehát nem hardcore játékokhoz.

- 256Mb DDR3 128 bit (7600GT, GS)
- 512Mb DDR2 64bit (HD3650)

Köszönöm

Ui: Van normális pc-m, kérlek ne azt válaszoljátok, hogy agp-vel nem érdemes foglalkozni!

#39235
Köszönöm a válaszokat,hasznos volt!
Tehát összefoglalva,kicsit még várok aztán nyugodtan vehetek majd felső kategoriás VGA-t is minimum 3GB Vram-al.Akár HD 7970 is mehet mellé ill.Gtx 970
#39234
az én tdp modos gtx 750 ti-m van egy szinten a hd 7850-el
én azt mondom egy használt hd 79x0 3gb alá nem érdemes adni 😊

ASrock P4I45GV / 2x512MB DDR @ 333MHz / MSI NX Geforce 6600GT 128MB GDDR3 OC / Intel Pentium 4 Prescott @ 3.5GHz / Maxtor 40GB HDD / Mercury 450W / LG 560N / Windows XP SP3