Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Solten
#24022
HTPC-hez, de mind a két nagy gyártónak van 5 féle terméke rá, plusz ezt a feldatot mostmár egy alaplapi integrált is el tudja szinte látni, így tényleg nincs nagy létjogusultsága...

Saor Alba

Solten
#24021
S3 trio 64

Saor Alba

Solten
#24020
Még anno volt ilyen "3d gyorsítóm"... <#zavart1>

Saor Alba

Solten
#24019

Saor Alba

DarkSector
#24018
Nem az a kérdés, hogy minek, hanem kik adnak ki?
Mert ilyen márkáról még nem is hallottam.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

Nortu
#24017
Zsír! Ez a kártya ajánlott vétel! <#nyes>

Enterprise 128K Forever!

Viktor9202
#24016
Milyen profi hûtése van <#levele> Nem is hûtés hanem fûtés<#nyes>. Nem értem ilyen szugykot minek adnak ki?

Notebook: Lenovo ideapad Y580 Gamer

#24015
Hinnye 2,1 fps crysis cserélem a vga-m..

Solten
#24014
S3 Chrome 430 GT



Büntet! <#hehe>

Saor Alba

Solten
#24013
Nforce 520-as lapot nehogy vegyél, Asusban ilyenem volt, elég gagyi.

Saor Alba

Solten
#24012
Alaplap: GIGABYTE GA-MA74GM-S2H: 13.741 Ft

Proc: AMD Athlon 64 X2 4600+ AM2 BOX: 12.108Ft

RAM: GOODRAM 2048Mb DDR2 800Mhz KIT CL5: 8.880Ft

Vidikártya: GALAXY GF8600GE 256MB DDR3 OverClocked 1.0ns PCIE: 18.359Ft

Pixmanián meg 24k a 3850 (256M😎

Saor Alba

Ventura82
#24011
Oké, köszi a segítséget.
Szerintem marad ez a konfig, amit kitaláltam. Egyenlõre én sem találtam jobbat.

ates84
#24010
45 e Ft-os limitbõl kb. ez a legjobban kihozható konfig.
Ha nem döntesz másképpen, akkor 8600 GE karit vegyél, ne GT-t!

Amúgy egyik haveromnak ugyanilyen alaplapja van (MSI) - annyi gond volt vele, hogy bios-t kellett frissíteni különben a 2 magos procit nem ismerte fel. De ez nem mostanában volt, azóta már valószínû a frissebb bios-szal adják.

Ventura82
#24009
Na akkor most mi legyen? Volt már Nvidiám, most ATI-m van, az Nvidiát jobban javasolja mindenki, nem csak itt, személyes ismerõsök is.

Barny
#24008
Helyedben egyik VGA-t sem vennem,de te tudod!

Pentium Dual Core E6500 @ 4,01 GHz 1,34v,AC Freezer 7 Pro,4 GB DDR2,Asus P5QLD PRO,SAGA2 400W MSI HD4830 OC (700/2200) 512MB GDDR3,SAMSUNG 500GB F3,2xLG DVD RW H55L,Benq 19\' Windows 7 x64 RTM

Ventura82
#24007
Köszi szépen a segítséget. Bár így már nem hiszem, hogy bele fogok férni a 45ezres limitbe. Én alaplapra, procira 12-12 ezret számoltam, videokari max 18-20 + ram.
Alaplap
Proci

Ez vagy ez meg a videokari lenne.

ates84
#24006
mindenképpen!
Alaplapból meg Asus, Gigabyte, Abit, MSI...

Speciel a Giga nagyon sok helyen kapható és nem drága
pl. Gigabyte GA-MA78Gm-S2H
Prociból meg inkább 5000+ BE + egy jó cooler mert azt nem adnak hozzá. És így is spórolsz kb. 5-6 ezer Ft-ot.

Proci (simán húzható 3 ghz-re feszültség emelés nélkül)
CPU cooler

Ventura82
#24005
Végülis a Galaxy-tólt találtam 8600GE-t hasonló áron. Akkor inkább azt?

davidka003
#24004
Nagyon szar. 8600 GT 256MB-ot vedd. De jobb lenne a 8600 GE.

Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G &#9745; Final Fantasy XIII &#9745; Lost Odyssey &#9745;

Ventura82
#24003
Na pont ezért kérdeztem, hogy érdemes-e megvenni. Szóval akkor sz*r?
A 8600Gt az tuti, csak az a kérdés, hogy melyik gyártótól vegyem.

davidka003
#24002
"Gainward GF8600GT 1024MB DDR3 PCI-E"

Az csak egy dolog, hogy kevés a pénz, de ezt a szar nehogy megvedd.
Inkább akkor már 8600 GT 256 MB.

Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G &#9745; Final Fantasy XIII &#9745; Lost Odyssey &#9745;

Ventura82
#24001
Hát, sajna az anyagiak komoly korlátokat szabnak. Kb 45 rugóból kell összeszednem alaplapot, procit, ramot meg videokarit, úgyhogy a 9600gt sajnos ugrik, meg az ati is.

MaSzKa
#24000
inkább HD3850 512MB Sapphire 27600Ft

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

ates84
#23999
jó a gainward, de 8600GT-bõl az 1024 mega teljesen felesleges. Inkább 3850/70-es ati-t válassz, vagy 9600GT, ha teheted

Ventura82
#23998
Ja és még annyi, hogy szerintetek aktív, vagy passzív hûtésût vegyek?

ates84
#23997
hát ha sikerül intel-es lapba AMD procit tenned, akkor a 2008-as fizikai Nobel-díj garantált lesz. Ha AMD 6000+ akkor az AMD 770/780/790-es chipsetek közül válogass, attól függõen mennyit szánsz rá. De egy 5000+ Black Edition-nel jobban jársz - olcsóbb és húzható 6000+-ra kb.

Ventura82
#23996
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata a Gainward kártyákkal kapcsolatban.
Én egy Gainward GF8600GT 1024MB DDR3 PCI-E -t néztem ki. Ismeri valaki?

#23995
Hali! Új gépet tervezek venni ami a következö alkatrészekböl tevödik össze:
AMD Athlon 64 X2 6000+
Pioner DVR-111
KingMax 2x1GB 800Mhz
250 Samsung winchester

Ehez a géphez a kövekezö alaplapok jönnek számításba:
MSI P6NSLI-FI
Gigabyte GA-EP35 DS3R

Videkártyák pedig:
MSI Radeon HD 3870 OC 512MB
MSI Geforce 8800GTS OC 512MB

TapaszTALTOKAT AZ EGYES GYÁRTOKKAL KAPCSOLTAN HA VAN KÉRLEK ÍRJÁTOK LE ÉS TI AZ ALAPLAP ÉS A VGA KÁRTYÁK KÖZÜL MELYIKET VENNÉTEK?
vÁLASZOTOKAT ELÖRE IS KÖSZÖNÖM
reaper4
#23994
haverom is így járt... tavaly vette a 640-es gts-ét 100k-ért és az én oc-s msi-m amit 45k-ért vettem, leveri. ez az év ilyen 😊 lesz ez még így se 😊.

Gigabyte GA-965P-S3|Q6600+ASUS Silent Knight II|4x1gb KingmaxDDR2-800|VTX HD 6870| Samsung 750gb|Sb X-fi XtremeMusic|Samsung P2770HD| Corsair TX650 v2|Megaworks 550|G9|win7 64-bit

#23993
Hali!
Sirassuk meg együtt a g80 GTS em <#rinya><#rinya><#rinya>
Lelett cserélve tegnap 8800 GTre. A galaxy hütõ jobban adja mint ahogy a tesztben sezrepelt, lehet szart kaptak, de nekem 43 fok alapon a vga, és 57 fokos max terhelés alatt. 61 fokos hosszu játék után. Sztem nagyon szép cuccról van szó.
De az isten bassza meg hogy egy 96Ks kártyát cserélek le egy 35k sra<#falbav><#falbav><#falbav>
A lényeg csak annyi hogy egyétek vegyétek mert a galaxynak ez a terméke igencsak jóra sikeredett..
Prohardveresek meg hülyeék, jumper nincs rajta alapfesz, ha ráteszed 1-2 es állásra akkor 1,2V; ha pedig 2-3 állásra akkor 1,3V... tuning 😉
Er revoir! 😄

#23992
VGA-tol ne vár túl sokat :|

MSI 870-C45|AMD Phenom II X4 955 Black Edition|Sapphire Radeon HD 6950 2GB|Kingston HyperX 4*2GB DDR3 1600Mhz CL9 Blu KIT|FSP Blue Storm Bronze 500W www.powerfm.hu www.zoo.webkontakt.hu

#23991
Szevasztok!

Vettem egy Asus F3N-Ap107 es laptopot!
Turion64 X2 2,0GHz
2x1GB
15,4" WXGA CS
160GB 5400 SATA
ATI X1250 int.

Ezek a fõbb paraméterek. Ez a videókártya mire lesz elég? Kb. milyen játékokat fog elbírni? Egyébként akciósan vettem 149.000-ért! Megérte! Thx!!!
czky
#23990
Így van!

Z77A-GD65 | 3570K | Mugen 2 Rev.B | Vengeance LP White 8GB | HD7870-DC2TG-2GD5-V2 | Xonar DX | 830 128GB | WD7500AAKS | 2X HD154UI | TX650W | BX-500 | 32LF2510

#23989
OverClocked, azaz tuningolt. Asszem.

#23988
Köszi. Nem dugtam be. (A régibe nem volt 😊 )
Minden rendben mûködik.
#23987
ok köszi megnézem azt is.Amúgy mit jelent az OC?Meg amúgy azért néztem mert arra 3év gari van(MSI)

MaSzKa
#23986
SapphireHD3870 Ultimate 39eFt

ezt vedd

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

#23985
Ez szerintetek milyen ?.Vagy tudtok olcsóbban valahol ?

[HUN]FaTaL
#23984
7-10k között mocorognak (AGP). PCIE olcsóbb.

http://goo.gl/gd6Zi5

rvn
#23983
mennyi cashért vetted ha megkérdezhetem?

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic

#23982
Értem, köszi, akkor faja minden <#vigyor>
[HUN]FaTaL
#23981
51 fok teljesen normális😊 Minden hûtõventillátor hõmérsékletre szabályoz csak nem minden kártyára tesznek olyan ventit ami kijelzi (Sapphireok ilyenek). 😊

http://goo.gl/gd6Zi5

davidka003
#23980
Bedugtad a kártyába a tápkábelt?

Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G &#9745; Final Fantasy XIII &#9745; Lost Odyssey &#9745;

#23979
Kevés energia = nagyobb táp kell
#23978
Most vettem egy 6600gt-t használtan, és azt írja ki indítás után, hogy kevés az energia amit kap, és ezért lejjebb veszi a taljesítményét. Mit kell tennem hogy jó legyen?
Miért van az, hogy játék közben az egér mozgását a monitoron a "nyíl" csak lassan követi? Alap esetben rendben mozog, de még a 7vonders-nél is, ami egy kis 20 MB-os játék, ilyen lassú.
#23977
Hello! (félig offolnék)

Nah, megérkezett a vadonás új Sapphire Radeon HD2600XT vidkarim, és ezzel kapcs tennék fel 2 kérdést. Az egyik:
GPU-Z-ben megnéztem a CPU dióda hõmérsékletét, 51 °C, ez normális érték?
A másik meg: Alatta van hogy FAN speed: 18-25 % között ugrál. Akkor ez olyan venti a vidkarin, ami a hõmérséklet emelkedésre emeli a fordulatszámot?
Elõre is köszi a válaszokat 😄
(on)
#23976
OK. Világos köszi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|G.Skill Aegis 2*8Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3 Plus|Philips 243V7|Windows 10 Home 64bit|Ess10

mrzoltan
#23975
A PCI-E 2.0-ás alaplapba rakott VGA-ba nem kell plusz 6pin-es tápcsati.(ami támogatja,vagyis az összes új😄)
A Sima PCI-E 1.0-ás lapokba rakott PCI-E 2.0-át támogató VGA-ba meg kell.
Ennyi.
davidka003
#23974
ÓÓÓóóóó lemaradt egy E betû véletlen. Így van be kell dugni a kártyába a tápcsatit és mükszik rendesen.
PCI-E 2.0 az csak annyival jobb, hogy 150W-ot tud leadni. Most még semmivel sem gyorsabb.

Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G &#9745; Final Fantasy XIII &#9745; Lost Odyssey &#9745;

#23973
Ez mit jelent: pedig nem PCI 2.0-ás az alaplapom.?

Én ilyen alaplapot nem ismerek. A csatlakozó az PCI-E 16.
Az hogy PCI-E 2.0 az, szerintem azt jelenti, hogy a tápról egy ún. 6-os pin kábellal áramot kell adni a vga kártyának.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|G.Skill Aegis 2*8Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3 Plus|Philips 243V7|Windows 10 Home 64bit|Ess10