Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

BiG G
#27326
na, és honnan tudod hogy nem igaz? épp errõl beszélek, hogy lehet bármilyen jó marketing egy cucc mögött, ha nem jobb mint a többi akkor egész egyszerûen nem veszik. de ezeket mégis veszik, tehát valami (pici) valóságalapja csak van.

http://flickr.com/gergokiss/ BF3: [KCLE]gergeoux

FlyHigh
#27325
Ez csak egy szintetikus tesztprogram, de ezzel szoktak összehasonlítani kártyákat pontozás alapján. Egy szóval sem mondtam, hogy ez tükrözi a játékbeli teljesítményt.

Thrash \'Till Death

#27324
Játszál sokat a 3DMark06-al.<#hehe>

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

FlyHigh
#27323
3DMark06 szerint kicsit gyorsabb is, ha nem nézzük az 1024X768-as felbontást.

Thrash \'Till Death

Solten
#27322
"de jobb-gyorsabb ramokat, illetve válogatottan jó gpu-kat kapnak hozzá, és azokat teszik rá."

Na igen ez eléggé marketingszöveg... <#wink>

Saor Alba

Solten
#27321
Majdnem. A GTX 260 6%-al lassabb.

Saor Alba

FlyHigh
#27320
jah hát az a rakás szar ugyanolyan gyors mint a piroska 4870.😄

Thrash \'Till Death

[HUN]FaTaL
#27319
Attól a GPU felépítése még egy határ szar.

http://goo.gl/gd6Zi5

BiG G
#27318
nem akarom védeni egyik céget sem, de ha valóban nem lennének jobbak az átlagnál akkor nem vennék õket. én el tudom képzelni hogy referencia-felépítés szerint gyártják a kártyáikat, de jobb-gyorsabb ramokat, illetve válogatottan jó gpu-kat kapnak hozzá, és azokat teszik rá. aztán lehet hogy ez csak az én naivitásom 😊

http://flickr.com/gergokiss/ BF3: [KCLE]gergeoux

FlyHigh
#27317
elsõ kettõ?

Thrash \'Till Death

Solten
#27316
Hjah, legjobb minõség, hogyne.. <#rolleyes> Igaz, az evga a harmadik.

Saor Alba

FlyHigh
#27315
Nekem most egy Galaxy 8800GT van, ez nem referencia, cserébe kurva forró és hangos, 2X6-os tápcsati...😄

Thrash \'Till Death

FlyHigh
#27314
jah és ez még csak a sima oc, van oc2, meg van egy oc maxcore.

Thrash \'Till Death

FlyHigh
#27313
Ezek mondják a legjobb minõségû kártyáknak az evga-val együtt.

Thrash \'Till Death

Solten
#27312
Mindig is utáltam a BFG és XFX kártyákat. Referencia-felépítés, referencia kúler, megküldik egy biossal, rá a cégmatrica és lehet máris jóval drágábban adni. Két marketingcég.

Az igazi OC kártyák non-ref felépítéssel rendelkeznek, de legalább a kúler eltér a szabványostól.

Saor Alba

FlyHigh
#27311
Attol is függ, hogy hol veszed, elkezdtem bújni az árlistákat, sok helyen egy árban adják. Meg mondjuk 60e-ben már ki is visznek neked egy BFG Tech GTX 260 OC-t, ami igen csak prémium kategória, teljesítményében is kimagasló.

Thrash \'Till Death

Zoli007
#27310
Azt a pénzt visszakapod a villanyosoktól...

Egy id?ben annyi pornó volt a gépemen, hogy Windows Datacenter Edition-t kellett használnom.

[HUN]FaTaL
#27309
Csak azt felejted el hogy a 4870nek kisebb csíkszélességen készül, valamint hogy nemkicsit modernebb a felépítése. Ja és egy karton cigivel kerül kevesebbe😄

http://goo.gl/gd6Zi5

FlyHigh
#27308
Nekem spec megérne +4e forintot a visszatölthetõ profilom, megszokott menü. Lehet, hogy csak én gondolom így.

Thrash \'Till Death

Solten
#27307
<#vigyor> "Lásd a fától az erdõt.." Egyébként 1024-ben tényleg jobb a GTX 260... <#vigyor>

Saor Alba

FlyHigh
#27306
Csak a grafikonokat néztem, ott meg hírtelen jobbnak tünt.😄

Thrash \'Till Death

Solten
#27305
Dehogynem az min. egy láda sör.

Saor Alba

FlyHigh
#27304
Mindenhol azt írják, hogy egyforma teljesítményben a GTX260 meg a HD4870. Most a radeon legyen 56e forint, egy xfx geforce meg 60e, ekkora összegnél ez a külömbség már nem számít.

Thrash \'Till Death

Solten
#27303
1680*1050 (fps)

Crsyis:
Palit GTX 260: 45
Sapphire HD 4870: 48

Bioshock:
Palit GTX 260: 103
Sapphire HD 4870: 108

World In Conflict:
Palit GTX 260: 40
Sapphire HD 4870: 37

Company of Heroes:
Palit GTX 260: 48
Sapphire HD 4870: 46

Call of Juarez:
Palit GTX 260: 30
Sapphire HD 4870: 38

Szóval a kérdés hogy miért állítasz hülyeséget? 😊

Saor Alba

FlyHigh
#27302

Thrash \'Till Death

Solten
#27301
linket

Saor Alba

FlyHigh
#27300
overclockers club csinált egy tesztet, amiben a Palit GTX260 alap órajelen megette a HD4870-et. Elvileg még ki is fogják hozni ezen az áron az erõsített GTX260.😄

Thrash \'Till Death

BiG G
#27299
fogyasztásban durván aláz a kis jövevény 😊

http://flickr.com/gergokiss/ BF3: [KCLE]gergeoux

Solten
#27298

Saor Alba

Solten
#27297
Ezek a kalkulátorok mit sem érnek...

Saor Alba

mycso
#27296
Uhh, megnéztem az általad linkelt számító oldalt, és a szerint 340w-ot kellene fogyasztani a gépemnek ...

Fogyasztásmérõvel tegnap este néztem egy full loadot, mert akkor volt vga cserém és 190w volt a max...

Most gyorsan megnéztem, hogy beírtam a régi vga-m, azzal 300w-ot kellett volna ennie, de sajnos azzal meg csak 135w körül fogyasztott...

[V]ariable Valve [T]iming and Lift [E]lectronic [C]ontrol

mycso
#27295
Hát picit tápfüggõ is...bár ha tényleg 466 wattot mért, ott valami nem kerek....

quad SLI meg x2 cf evett 480w környékén intel quaddal...

nála full leterhelve max 400w körül kellene fogyasztani...

[V]ariable Valve [T]iming and Lift [E]lectronic [C]ontrol

duracellmumus
#27294
nem az az igazán környezetbarát a cucc de legalább olcsó volt <#wink>

Apunak mindig igaza van! Most is.

duracellmumus
#27293
Nem. p5e3(x38)delux, q6600 3200-on 1.5v-on, meg 4x1GB ddr3-as 1600-ram 1,96-von, két 4850 CF, két vincsi satás, egy dvd-vriter meg egy pár halk venti.. enermax liberty 500 az gagyi?! igérem lecserélem egy drágábra...

Apunak mindig igaza van! Most is.

BiG G
#27292
466W-ot? mi van a te gépedben? intel skulltrail meg 2db gtx280? mert kb annyi ad ki ennyi wattot. feltéve hogy normális mérõvel dolgoztál, illetve hogy nem gagyi tápod van.

nézegesd meg a prohardveres, vagy egyéb tesztekben lévõ fogyasztás grafikonokat, ahol teljes terhelés alatt nem eszik 300W-ot egynéhány crossfire-os, vagy SLI-s rendszer.

http://flickr.com/gergokiss/ BF3: [KCLE]gergeoux

duracellmumus
#27291
teljes terhelésen szoftverbõl: prime test maximum heat dsp.-en + COD4 gyilkolásász függõleges sinc. nélkül

Apunak mindig igaza van! Most is.

duracellmumus
#27290
nekem azt dobta ki, amit mértem! 466W-ot! mertem a tápon 470-net a 230-as vége felõl. én szerintem ez még közelítésnek elfogatható...

Apunak mindig igaza van! Most is.

BiG G
#27289
ez a kalkulátor szart sem ér. teljesen fals adatok vannak benne, pontosabban "peak load" adatok, amik közel sem reálisak.

http://flickr.com/gergokiss/ BF3: [KCLE]gergeoux

#27288
Egy E8400-at HD4850-nel simán elvisz egy MINÕSÉGI 400-450W teljesítményû táp.

duracellmumus
#27287
ph-n a vga-s tesztekhez szokott járni fogyasztás teszt is.. Ez megmondja csak írd bele a konfigodat!

Apunak mindig igaza van! Most is.

#27286
Hello!
Kb hany wattos táp kell egy mostani középkategoriás vga kartyához?
#27285
Lehet kapni de a boltok 99%-ában nem tartják, ugyanis minden VGA-hoz adnak amihez kell...

fotográfik kolomp edisön :D

BiG G
#27284
jobb gyártók adni szoktak hozzá, amúgy lehet persze.

http://flickr.com/gergokiss/ BF3: [KCLE]gergeoux

#27283
Lehet. De a kártyákhoz is szoktak adni.

#27282
Hello! Ha nincs a tápon vidokártya táp csati 6 pines, akkor lehet venni hozzá átalakitót?
MaSzKa
#27281
ati.com

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

#27280
hello!
nem tudjátok hol lehet letölteni az ati ccc 8.9-es verzióhoz magyar nyelvû csomagot?

bella11
#27279
sajna nem mûködik ez a dolog most próbáltam

bella11
#27278
kipróbálom

SrAta
#27277
#27271re ment

Octane One Void 3.0|Truvativ Hussefelt hajtás,kormány|Truvativ XR középcsapágy|Truvativ Holzfeller stucni|Novatec agyak|Sun felnik|Hayes GX-2 fék|MAXXIS|SCHWALBE|Octane One Warp k.csapi.|BTS pedál