Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#40788
Idézet egy tesztelő gamer emberkétől..."STRIX általában mindig jóval drágább mint egy ugyan olyan kártya más hűtéssel.
A Strix hűtés szintén nem a legjobb.
És a strix kártyákban nagyon sok az olyan kártya ami ciripel terhelés közben, ami rohadt igesítő lehet."
Moby
#40787
Leírtam. Ignorálod. <#nemtudom>

Kupon: nincs a dobozban, mert az nvidia folyamatosan változtatja a kuponakciókat. Kupon csak a hivatalos kereskedőknél jár, azaz az sem mindegy, hogy az adott bolt éppen honnan szerzi be a kártyákat.

Adversus solem ne loquitor

blackcalibra
#40786
Ezzel szemezek egyébként: ASUS STRIX-GTX1070 8GB GDDR5 OC

Bár a többihez képest nem olcsó. Mondjuk a Gigához.
Viszont ezért kérdeztem a hozzá adott játékokat, nem a dobozban vannak már ezeknél a kártyáknál a játékkuponok?
Persze szétnézek honnan lenne a legjobb vétel, de egyelőre ez eléggé jónak tűnik.
Vélemény?
Moby
#40785
Gigabyteból aorust vagy semmit. Ami ezen van hűtés, a piac egyik leggyengébbje. Amit a nagyobb amdken művel az katasztrofális

Adversus solem ne loquitor

#40784
Nekem még per pillanat ez a kártyám van és semmi gondom még nem volt vele,Gigabyte GeForce GTX 960 G1 Gaming 4GB igaz ez a 9xxxx széria! Mai napig elég a teljesítménye...csak is a 2k miatt váltok mert, a monitorom támogatja de, viszont a kártya ott már erejét veszti....ezt annak idején full-hd-ra készítették...én kb 15 éve csak Gigabyte Kártyákat használtam,és sohasem volt velük problem...A G1 Gaming azért jó mert túl van méretezve a hűtése,ami azt jelenti hogy pl ez a kártya nállam 60C fölé még sohasem ment,és hangját nem hallottam!!!!! The Division szoktam tolni napi 2-4 órát folyamatosan ha engedi az időm.... 😊 az 1000xxxx széria csak jobb lehet!
Utoljára szerkesztette: Kadarhun, 2017.04.25. 08:41:25
Moby
#40783
Nem, nem ugyanazt tudják. Mindegy milyen OC-s, a boost addig fogja húzni, amíg jól érzi magát a gpu. Ahhoz, hogy jól érezze magát, jó hűtés kell. Aminek az alapvető osmérve, hogy nagy. Na ezért két és fél szlotosak amiket ajánlottam. Kivétel az msi, annak más trükkje van: a 1080 pcb-jét, és power delivery rendszerét kapta meg.
Biztos jó az a gigabyte is, csak fogalmam sincs milyen szempontok alapján. Én nem látok benne semmi különlegesen jót.


/a konzolok is ciceregnek, legalábbis a ps4 pro

Adversus solem ne loquitor

blackcalibra
#40782
Jááájjj.... 😄
Kösz srácok, szóval akkor lényegében mindegy lenne, nagyjából ugyanazt tudják alapjáraton.
Nade mi a helyzet az OC verziókkal, érhet annyi plusz kiadást az a pár Mhz.?
Bizonytalanság vanik, ezért kérdezgetem, ez a Gigabyte is amit Kadarhun fórumtárs is ajánlott tényleg jónak tűnik, de páran azért panaszkodnak rá, hogy terhelésen "cicereg" a cucc.
Nekem meg ne ciceregjen egy majd 150k-s cucc, aminek az árán egy mostani konzolt is vehetnék, bár azt majd veszek az asszony születésnapjára magamnak 😄
Moby
#40781
Ha olcsóbban kell jó akkor MSI Gaming X, ha kicsit dárábban kell mégjobb, akkor Zotac AMP Extreme. Esetleg Inno3D Ichill szóba jöhet, mondjuk ott a support nem a legfittebb 😊 Vagy Palit Super Jetstream, de az mostanság nem kapni (csak a sima jestreamet).
MSI-m volt 1070-ből, remek, azzal hibázni nem lehet, Palitból volt 1070-em, és 1080-om is, eszement jók.
Ezzel együtt a Zotacot venném 😄

Adversus solem ne loquitor

blackcalibra
#40779
Sziasztok!
Megint én! 😄
Nézegettem ezeket a GTX-eket, 1060-1070....
És igazából belefér a 1070 is bőven, úgyhogy már csak azt kéne eldönteni, hogy milyen gyártótól.
A mostani 7870 is Asus, DierctCU II hűtéssel, és meg vagyok elégedve vele, viszont természetesen nincs kizárva, hogy van jobb, más gyártó általi megoldás, azon kívül ugye az órajelek sem egyformák, azért már csak nem a leggyengébbet venném, ha már egyszer úgy alakul.
Mennyit számíthat ez?

A másik kérdésem, hogy nem tudom, ki mennyire követi az Ipon tevékenységét, de hogy van az, hogy amíg ugyanaz az adott kártya egy-két nappal azelőtt még 3 játékkal volt megvehető, addig mostanra már csak 1 vagy játék nélkül megy?
Nem a dobozban van a játékkupon? Anno nekem a 7870 dobozában volt a kártya, két játék kóddal.
Még örülnék is neki, ha olcsóbbak lettek volna ezek a kártyák így a játékok nélkül, de nem, és ha már csak 5-k/db. meg tud az ember szabadulni a játékoktól, már behúzott a kártya árán 10-15 ezret.
#40777
Annyiért egy gtx 760 2gb-ot érdemes venni, esetleg, ha jó áron kifogod, akkor egy gtx 960 2 gb. 4 gb-osat drágábban adják sztem.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

aaasdd
#40776
sziasztok! használtan 30 ezer körül (ha nagyon megéri akkor felmehet 36 ezerig) milyen videókártyát tudnátok ajánlani? fallout4, witcher 3, hearthstone lenne a cél fullHD-n. Előre is köszi
#40775
Szerintem lesz rá vevő.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

Jani Hun
#40774
En gondolkozok majd eladni egy gtx950 2gb ddr5-t a nyar folyaman, akkor tervezek 1060 ra valtani, de akkor ha garanciasan el lehet adni akkor orulok😄

gamer since: ,,Created: Apr 03 2005, 15:51:56 CEST"

#40773
Csak akkor ha van rajta gari, mert a használt cucc mindig zsákbamacska. Na meg ha jó áron van. Mit néztél ki mennyiért?

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

Jani Hun
#40772
Hali, srácok használt videokártyát mennyire éri meg venni? és ha megéri, akkor gondolom max olyat aminek még van garanciája is nem?

gamer since: ,,Created: Apr 03 2005, 15:51:56 CEST"

#40771
Nm

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#40770
Köszi!

i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64

arty
#40769
1080-nak nincs amd-s megfelelője, se sebességben, se árban 😊

Forza.

#40768
Helyesbítek, inkább max 30 ezer.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#40767
Hello! Sztem max 35-40 ezer.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#40766
Sziasztok!

Mennyit ér most egy használt NVidia GeForce 760-as (2G😎 kártya?

i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64

blackcalibra
#40765
Köszi mindenkinek a segítséget!
#40764
Felső kategóriában inkább nvidia. Az amd közép és alsó kategóriában remekel inkább.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

Maala
#40763
Nem sokat ér a HBM memória, ha a gpu felette nem elég erős hozzá...

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#40762
Sziasztok!

A közeljövőben tervezek összerakni egy komolyabb konfigurációt.
Az érdekelne,hogy GTX1080-as kártyát vegyek-e,vagy ATI-s kártyát HBM RAMosat?
A HBM nagyon kecsegtető,hiszen a teljes sávszélességet ki lehet használni,no meg persze én ATI párti voltam eddig.
Bár most legutóbb nagyot csalódtam a 4Gb-os Asus STRIX-R7370-ben.
Lehet ki kellene próbálnom az NVIDIA-t?
Szerintetek melyik lenne a legjobb választás?
#40761
A 750ti-hez képest lényegesen nagy a különbség, ég és föld. Ha főleg nv játékokkal játszol, akkor jó választás az 1060. Amd vonalon inkább rx 480-at. Alig drágább a 470-nél, de jobb. Ez is nagyon jó kártya, egyikkel se lőssz mellé.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#40760
Sziasztok!

Tudja-e valaki,hogy a mostani kártyaszámozások takarhatnak-e régebbi tipusokat erőviszonyban?
2gigás tápcsati nélküli 750ti van most a régi gépemben,már minden megérett a cserére és nézegetném az újakat annak fényében,hogy persze jobb legyen..nvidia viszonylatban 1060 körüliben gondolkoznék..vagy a másik oldalon rx470..persze már 4gigás kiszerelésben..
Utoljára szerkesztette: xido, 2017.04.10. 10:47:13
#40759
AMD fronton talán a RX480 8GB széria. de érdemes várni kb 1 ho..jönnek az RX5xxxx
blackcalibra
#40758
Oké, vegyük ezeket a 1060 6gigás kártyákat.
AMD fronton mi az ami ugyanezt tudja?
Nincs semmi bajom a Nvidia kártyákkal, csak kíváncsiság.
Maala
#40756

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

bajgunar
#40754
Ezt vettem. ( OC-s ) Erről beszéltem. Sima is lehet h van, még olcsóbban.
Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2017.04.04. 00:13:45
blackcalibra
#40753
Nem ez a kártya van most Iponon 98-ért?
IPON 1060
Utoljára szerkesztette: blackcalibra, 2017.04.03. 11:07:11
bajgunar
#40752
Alapból én se akartam, h OC-s legyen. Feleslegesek tartottam azt a + pár ezret érte. De mivel rettenetesen baráti áron kaptam meg, így kihagyhatatlan volt. Most ha giga és asus közt nézed úgy ~20k a különbség. De ha asus-on belül, akkor nincs annyi.
Ipon-on ~106k körül van ez. PH-n legolcsóbb eladónál ~96k.
Most ~95k körül lehet tudok hozni.
#40751
Akkor ahogy nézem nem éri meg a plusz 20ezret. Főleg hogy egy kis oc-vel gyorsan orvosolni tudod azt a pár fps hátrányt.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

bajgunar
#40750
Pár fps-el. Kb. <#hehe> Minimálisan OC-zott gyárilag. Simákhoz képest nemtudom mennyivel gyorsabb. Én nem tuningolom. Hűtésileg (állítólag) ennek van a legjobb hűtése. Izzasztom wildlands-el, de 60 fok fölé még nem ment.
Szemezgettem én a Gigabyte-al is. Mivel hogy az olcsóbb. De mindíg is Asus párti voltam vga téren ezt meg olcsóbban megkaptam, mint ahogy egyes eladók árulják ph-n (jóval olcsóbb! garisan, bontatlanul), így ennél maradtam. Paráztam a gigától, hogy coil whine-os lesz, akkor gariztathatom egyből... Ezt nem akartam kifogni. Haver MSI-t vett, mert az a tuti. Nah ~2 nap után kuka. Vissza Ipon ~1.5 hónapig nem volt vga-ja. Így arról se sokat hallottam biztosat, persze valaki azt isteníti. Más gigabyte-ot vett, annak jó, de a net meg tele van vele, hogy cw-os (a rev 1.0)
Wildlands így fut:
Elég szép beállításokkal, játszahó fps-el. Játékban simán 40 fps felett.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
#40749
Csak érdekesség képpen. Mivel tud többet ez az asus strix, mint pl. a kb. 85ezer forintos gigabyte 1060 6gb?

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

bajgunar
#40748
Én Asus GTX1060 6GB GDDR5 STRIX-GTX1060-O6G-GAMING -et vettem, nagy dilemma és hezitálás után. Fx-8350 és 16Gb mellé.
Nem bántam meg, és szerintem nem botleneck. Kihajtja simán a proci. Nem sok game fogja meg. Csak wildlands-el tudtam eddig megizzasztani a konfigot. A cpu hűtővel most szenvedek (igaz hirtelen megoldottam... LionSquare-be raktam egy WraithCooler ventit, most lehűti ~rendesen. Wildlands-be ~62 fokra megy fel, de ez a game eléggé kihasználja a cpu-t, itt már a vga a limit.) Így utólag átgondolva. Felesleges lett volna a 1070... Ennek a vga-nak se telik meg a memóriája. Persze függ mekkora felbontásra akarod. Én 1920x1200-ba tolom. Erre bőven elég. Most kiadsz annyival több pénzt a 1070-re, mikor a 1060-at se használod ki (én pl), mire oda jutsz, hogy lecserélnéd (a nagyobbat) mert kevés lesz, addigra a ~géped is kevés lesz. Alaplap csere, abba ram csere, stb.stb... Felesleges. Így abból a + pénzből meg veszel akár SSD-t, HDD-t, új ventiket, hogy halk legyen., stb. Én így jutottam ide, hogy ezt vettem. Szerintem bőven elég. Most ~3-4 évig nem szándékozok hozzá nyúlni. Akkora meg komplett gépcsere lesz úgyis a végeredmény. (gondolod, megkérdezem ~96k körül lehet tudok szerezni, persze bontatlan, nagyker garis). Wildlands-et meg megvettem ph-n 5k-ért (mert a kupon is csalogató volt).
blackcalibra
#40747
Köszi!
Esetleg fentebbi kategóriában hasonló?
Utoljára szerkesztette: blackcalibra, 2017.04.02. 20:39:20
#40746
blackcalibra
#40744
Sziasztok, egyelőre csak infógyűjtés van, látom lentebb is a vga a téma.
Mi az a vétel most, ami nagyon jónak számít ár-érték tekintetében?
Egy 7870 van most, felmerült bennem a gondolat hogy szét kéne nézni jobban ezen a téren, hátha akadna valami tuti vétel.
Igazából hogy melyik nagy gyártótól, az mindegy.
Jó ideje nem követem naprakészen a témát, szóval csak véletlenül, hallomásból kapok infókat ha esetleg néha-néha van egy nagyon jó vételnek tűnő cucc.
Egy FX 8370 és 16giga ram van a gépben egyébként, gondolom a 7870 nem annyira van pariban ezzel a procival, a cél leginkább az egy szintre hozás lenne, de ha erősebb lesz a vga sem gond, egy későbbi proci erősítést figyelembe véve.
#40743
Értem, köszönöm a precíz választ! 😊

broman191
#40742
1080p felett inkább nézegetném 6 GB-os modellt...mondjuk alatta is, idővel majd elfogy az nVidia varázslata a 3 GB-os modellel és kevés lesz az a framebuffer... 😊

ui.: Tényleg nem tudom, hogy hogyan csinálják, hogy sok játékban alig van futásteljesítménybeli különbség a 3 és 6 GB-os kiadás között, amikor a grafikus beállítások nyilván 3 GB+ VRAM-ot igényelnek...1440p-ben már főleg.

ME:A benchmarkok @ Kotaku
Utoljára szerkesztette: broman191, 2017.03.20. 18:41:34

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

arty
#40741
ha ki tudod gazdálkodni a 6 gigát és 2+ évig nem váltanál gpu-t, akkor a nagyobb ramost vedd 😊

Forza.

arty
#40740
az fx cpu viszonylag gyengébb, így az nvidia megoldásával jobban jársz
persze ha tervben a cpu izmosabbra cserélése, akkor .... nos akkor a 480 ismét játékban lehet 😄

nézd meg a nagy kedvenceid alatt melyik jobb és vedd azt 😉
mert amugy van olyan helyzet, hogy nincs jobb-rosszabb döntés a két kártya közt....

Forza.

#40739
Én is tervezek vga-t venni gtx 1060-ra gondoltam.De nem tudom hogy 3 vagy 6gb legyen,A 6 azért borsosabb.Kicsivel nagyobb felbontást használok a FHD-nél.Egészen pontosan 2560x1080.Nem hiszem hogy mostanában cserélek nagyobbra a 4k 21:9-es moncsik drágábbak mint a vga hozzá 😄
Az érdekelne elég-e a 3gb ekkora felbontáshoz,jobbára az új mas effect lenne a legfontosabb bf1 motorjával megy.Szóval elég rá szerintetek a maxhoz a 3gb?FX 8350 cpu van meg 8gb ram,de a ramot bővítem még.