41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Maala
    #40900
    Ne húzzál már fel, én 175-ért adtam el az 1080-amat tavaly nyáron. :-D
  • arty
    #40899
    emlékezetből írom: én 130ért vettem tavalyelőtt a 1070et (470/480 nem volt vagy viccesen drága volt!), majd 2017 nyáron(?) 180ért adtam el és vettem 230ért 1080ti-t.
    olyan aránytalanul drága volt akkor a 1070/1080, a 1080ti pedig a fogyasztása miatt annyira nem volt kedvelt a bányászok közt, hogy "nem tudtam" jobb vételt találni (és ezért ezt a cserét nem meglépni :D )... a mostani játékidőm/játszott játékaim alapján a 1050ti is elég lenne, de képtelen vagyok 60-80 ezret rászánni (tudva, hogy előtte 35-40ért mentek!). még akkor se, ha a 1080ti-ből is kellemes haszonnal szállhatnék ki... (talán).

    +amihez meg kellene a 1080ti, annak az se elég (wildlands, 1080@60fps-hez)
  • Carmang
    #40898
    Köszi a válaszokat. Tudok várni, nem sürgős, lévén az elmúlt 1 évben is vitte a BDO-t low/very low beállításokkal, de árnyékot megtartva.
  • broman191
    #40897
    Rád kellett volna hallgatnom tavaly és venni karácsony előtt egy 1070-t, használtan, garival kb. 120e Ft-ért mentek, a 480 elment volna vagy százért...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.03.07. 16:28:20
  • arty
    #40896
    gondolom tavaly nyáron, az emelkedés legelején is ezt tanácsolta volna bárki, racionálisan gondolkodó .... és visszanézve az eredményre... ? ;)
    olyan szinten elrugaszkodtak a gémer-valóságtól a történések, árak, a vga piac ugy ámblokk, hogy szerintem BÁRMHOGY dönthetsz, az lutri... lehet, hogy holnap beomlik az egész, de benne van, hogy tovább emelkedik minden...

    (gondoljon csak mindenki a februári vagy januári árakra - gondoltuk, hogy MÉG ennyit (mennyit!!!) mennek felfelé?)

    ---

    nagy mákkal ki lehet fogni 60k környékén 1050ti-t, arra le kell csapni.
    legrosszabb esetben elbukod az árának felét vagy kicsit többet... az 30-40k bukó rövid távon.

    de mennyit buksz, ha 200-250ezerért veszel 1070-et most, ami garantáltan száz alá szakadna be a teljes összeomláskor.... :)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2018.03.07. 09:10:14
  • Alice Sabbat
    #40895
    Sziasztok,

    Bocsájtsátok meg hogy egyenlőre nem olvasok vissza, mi a véleményetek, a videó kártya piac meglehetősen hatalmas dráguláson ment át az utóbbi időben, vajon lesz belátható ár normalizálódás az elkövetkező időkben? Július, augusztusra terveztem egy moddolt pc építését viszont e szerint egy 1070 es videó kártya 150 000 helyett 280 000 forintos ára teljesen ellehetetleníti helyzetet.
  • MerlinW
    #40894
    Ha játszol, minimum 1050, de ha nem sürgős én várnék amíg visszaesnek a VGA árak, mert most rablás ami van a piacon.
  • arty
    #40893
    ha a 1050ti belefér, én azt javasolnám... ahogy hallottam van gépigénye (cserébe elég jól tud kinézni, pláne mmohoz képest)
  • Carmang
    #40892
    Sziasztok! Radeon HD5770-et lecserélni 1030, vagy 1050(Ti)-re mennyire éri meg? PCIE2.1 -es alaplap meg bírja hajtani? Ahogy nézem az 1030-on nincs extra tápcsati.
    Black Desert-re kellene, FHD, nem maxon, de simán fusson.
  • KTMNORBI
    #40891
    Srácok: Mitől vághatja haza a displayport-hdmi kábelemet a gépem. Már a 2-ik megy el szarni. Először azt hittem szimplán beszart, de amikor a másodikat raktam bele az már gyanús volt. 3 moncsit használok, és amikor a harmadik kábel bedugtam 1 pillanatra volt kép aztán elment. Minden kimeneten jó a másik kábelek, tehát 2-vel működik, a 3-ik csatlakoztatásánál történik valami, de passz, hogy mi a szar. Most megyek venni megint 1-et, de nem merem majd bedugni, félek azt is megsüti valamiért
  • broman191
    #40890
    AMD Ramps up GPU Production - Blames Availability of Graphics Memory @ Guru3D - Talán lassan kapható lesz a Vega
  • broman191
    #40889
    Az nVidia nem feltétlen, az ő készleteik relatíve bőségesek, a VGA piaci részesedését tekintve (is) kisebb játékos AMD-hez képest, igazán számukra van ciki a gamer VGA piacon, mivel pl. az RX 580 a trollfészt vágva árazó kiskerekben a nála viszonylag elérhetőbb GTX 1070 ársávjában mozog. AMD-t venni viszont inkább úgy volt viszonylag jó üzlet az utóbbi években - legalábbis szerintem és a szűk piros vásárló ismerősi köröm szerint - hogy egy zöld társával megegyező kategóriás, nagyáltalánosságban hasonló teljesítményű piros karihoz valamivel olcsóbban jutott az ember, benyelve pár zöld ágon mozgó játékban produkált gyengébb teljesítményt, nagyritkán kompletten hiányzó fícsöröket. Most fordult a helyzet és lehet AMD karit venni az egy lépcsővel felette lévő kategóriából származó zölddel megegyező áron, lásd RX 580 vs GTX 1070, Vega 64 vs. 1080 Ti... Budget gamer szempontból így már nincs értelme pirosozni...persze még mindig bedobható a moralizáló kártya, hogy fujj a zöld zárt szabványok, a nem túl szimpatikus piaci magatartás, de amikor ott van a webáruházban egy középkategóriás zöld kari 6 kiadásban, elérhető készlettel, meg mellette a piros társa másfélszeres áron, amiből a kiszemelt modell rosszabb esetben "nincs készleten, rendelhető" 2 hét múlva esetleg lesz 3 db, akkor nem kérdés, hogy hirtelen milyen vonzó zöldülni...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.01.31. 18:50:31
  • Rony94
    #40888
    Ha van eszük, akkor tényleg kezdenek valamit, mert így el fogják veszíteni a gamer vásárlók nagy százalékát.
  • Dante73
    #40887
    Hamar lecseng ez az őrület... Már olyan magas az ára ezeknek az "ingyen" valutáknak, hogy szerintem hamar hatalmas bukó lesz itt.... Szerintem. Az tuti, addig én sem cserélek kártyát.
  • broman191
    #40886
    Remélhetőleg beavatkoznak a zöldek & pirosak hardveresen, szétválasztják a piacokat és már az éven megváltozik a máig tapasztalható helyzet... Utána már csak a memória árak zuhanhatnának és gondolkodnék a félkonfig váltásban... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.01.31. 16:43:38
  • Rony94
    #40885
    Engem ez az egész videókártya mizéria már annyira felbaszott hogy komolyan el kezdtem gondolkodni konzol vásárláson, pedig egész életemben PC-s voltam. És jelenleg van most egy GTX 1060-om, még tavaly nyáron vettem 90k-ért. Még 1-2 évig talán kibírom vele, de aztán mi lesz? Maradni fog még jövőre is ez az a fajta piac?
  • Maala
    #40884
    Ha mind a két piac kell nekik, akkor muszáj lépniük, ha a következő generációra már nem is (akarnak), az azutánira mindenképpen.
  • arty
    #40883
    nem tudom, hogy mi lehetne az ellehetetlenítésben nekik üzlet ;)

    .... de persze, el tudom képzelni a vidiáról, hogy fehér lovon siet a gémerek megmentésére :DDD
  • arty
    #40882
    tavaly nyáron még én is ezt gondoltam... és körbe lehet nézni most :D

    MINDIG van lejjebb.
  • broman191
    #40881
    Komolyan gondolhatná az AMD-vel együtt, szétválaszthatnák a két piacot...
  • MerlinW
    #40880
    Ha az NV tényleg komolyan gondolja a "gamer" témát és nem csak marketingduma, akkor egy mozdulattal el tudja lehetetleníteni a crypto bányászatot (hardveresen) és kiad játékos (anti crpyto) és bányászós kártyákat (pl CUDA/DX támogatás nélkül).

    Egyébként Aliexpress-ről tudtok $600 körüli áron rendelni 1070-et. Illetve ROG 1060 is ilyen árban megy, azt itthon is lehet kapni (~15% teljesítmény különbség van a kettő között)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.01.28. 23:01:12
  • broman191
    #40879
    Nincs lejjebb = a kiskerekben nincs már hová drágítani a meglévő korlátozott VGA készleteket - úgy hogy még valami nagyon játékra éhes egyébként racionális gamer, esetleg az árak iránt érzékelten újgazdag balfácán kosárba is rakjon valamit - amikor jelenleg is úgy kell összefogdosni pár darabot a régebben nem 'úri hóbortnak' számító termékkategóriákból is. Lásd GTX 1070, ami az elődjeivel általában a jóáras felsőkategória alja volt hosszú éveken át...meg 1070 Ti ami szintén egy relatíve jóáras 1080 pótléknek lett piacra dobva a karácsonyi szezonra, aztán mára szinte abban az ársávban mozog, amiben régebben akár egy kissé áron alul elcsípett készet végi 1080 Ti. Ennél lentebb lényegében már csak a teljes készlethiány és a fehér hollóság van, tehát az a helyzet, amikor az említett papíron lassan fél évvel ezelőtt elstartolt Vega 56 & 64 gyakorlatilag alig kapható, úgy kell utánajárni, mintha szinte valami illegális termék után kutatna az ember, amit csak feketézve lehet beszereni pár embertől...na az lenne a cumi, ha kiterjedne ez a helyzet a GTX 1060-akra is és a középkategória teteje, felsőkategória alja is szinte a beszerezhetetlen luxus érzését keltené, miközben pár évvel ezelőtt még mondjuk ott volt 70 ezerért 10 féle modell folyamatosan frissülő készlettel vagy 6 magyar webshopból.
    Nem bocsátkoznék jóslatokba, főleg nem optimistákba. A realitás talaján maradva, ha rástartolnak a bányászok az új Voltákra meg később megjelenő kisebb csíkszélességű Vegákra & Navikra is, virágzani fog a bányászat akkorra is, akkor sok jót nem remélhetünk gamer szemszögből, marad az aranyáras kis VGA készletek világa számunkra...esetleg a gen.váltás miatt a használt piacra boruló, árát sokszorosan kitermelt használt miner VGA özönből juthat majd a gamerekhez jóárasan. Ami persze rulett, hogy meddig lesz használható...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.01.28. 14:43:52
  • unrealnoise
    #40878
    Szerintem arra gondolt, hogy ennél sokkal szarabb nem lehet már a helyzet... És tényleg nem...
  • Metalmilitiakid
    #40877
    Ezt a nincs lejjebb et úgy érted, hogy mostanában nem lesz olcsóbb, csak ha kijön az új gforce?
  • broman191
    #40876
    Már szerintem nincs lejjebb, csak a teljes készlethiány... Szétnézve látható, hogy emészhető áron a pirosaknál az RX 560, zöldeknél az 1050 Ti szintjéig van érdemi készlet a legtöbb ismert hazai online boltnál mindenféle gyártótól, felette a pirosaknál örülhetünk ha 4 GB-os 570-ból akad pár darab 100e körül, az 580 széria 4 GB-os aljából a másfél évvel ezelőtti start után pár hónappal tapasztalható korlátozott készletek 75-80e Ft-os árának sokszor a kétszeresét láthatjuk, a 8 GB-os meg még annál is joban a "yea right [árat meglátva weboldalt kikattint]" kategória. A 3 & 6 GB-os GTX 1060-ak felugrottak vagy 15-20e Ft-ot, de legalább van belőlük készlet...a felsőbb kategóriákban meg megy a szégyentelen netcigánykodás modelltől függetlenül, boltja válogatja hogy kinek mihez van gyomra... A Vega 56 & 64 meg mintha csak papíron startolt volna el lassan fél évvel ezelőtt, annyira fehér holló...
    Pár napja láttam egy GameSpot videót, amelyben az instant számítógépek felé tereltek, mert a nagyobb előszerelt gépeket kínáló vállalatokat mintha kikerülné a kisker árfrász és elég erős VGA-val szerelt gépekhez lehet jutni az otthoni építés költségéhez képest lényegesen jobb áron...

    @unrealnoise: Legalább egy tizest drágultak mára, de a netcigányabb boltok simán elkérik a tavalyi 6 GB-os 1060 árat is értük... Amúgy ja, elvileg "kora 2018" lesz a Volta start, az infóhiány mentén gondolom legfeljebb tavasszal, a pirosaknál a második félévben.
  • unrealnoise
    #40875
    Ősszel vettem GTX 1060-at, 3 GB-os MSI Gaming-et. Nah ez akkor 84 körül volt, ma már 100+. Most ne vegyen senki kártyát. Lehet fent maradnak az árak, de mint minden, ez is hullámot vet majd, egyszer kicsit bezuhannak, egyszer meg lemennek. Az nvidia meg idén jön ki új szériával nem? Az miatt pláne várni kellene...
  • Metalmilitiakid
    #40874
    Tényleg nagyon gány, haverom a turbót vette 179 ért, már az is 186 pedig kb pár nap telt el. Nemtom érdemes e várni vagy csak még drágább lesz.
  • broman191
    #40873
    Mára egyre nehezebb eldönteni, hogy melyik kari valójában melyik árkategóriában fut, mivel a miner $hit miatt a kiskerekben az egekbe van árazva minden erősebb VGA, ahogy elnézem egy egyszerűbb 1070 modell is 190e Ft, az 1070Ti pedig már simán belenyal a 200e Ft-os magasságba Gianninál, pedig rá aztán tényleg nem amolyan echte netcigány eladóként emlékszem...egyszerűen ennyire sz4r lett a piac gamer vásárlók számára, a felsőkategória aljától kb. mindenből hiány van és 50 ezerrel drágábban mennek, mint amennyiért ésszerű lenne, így ha nagyon nem égető most vásárolni, inkább ne vegyél semmit, hátha rendeződik a helyzet az év további részében, bár jelenleg sok esélyt nem látok rá. A táp elvileg megfelelő lesz.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.01.28. 13:22:16
  • Metalmilitiakid
    #40872
    1070 Ti-t akarok venni, nem a 200+ os kategóriában. Érdekelne hogy szerintetek melyik éri meg, illetve érdemesebb lenne-e a 200+ os kategóriából? Illetve másik kérdés, hogy ez a táp FSP Hyper M 500 elég lesz-e hozzá. Van mellette egy i5-6600 gyári hűtővel + 3 vinyó.
    Jelenleg az Asus Turbo-t néztem ki 186k ért, illetve a Asus Cerberust 192k ért.
  • hawkie22
    #40871
    150 ezerért nem fogsz sajnos olyat kapni, ami játékokra jó lenne. Nekem eddig egy Lenovo Z51-70-esem volt, abban volt egy AMD Radeon R9 M375 2GB-vel, de már ezzel is a legtöbb játék csak low beállításon futott el. Ha egyáltalán elfutott. Még egy Diablo 3-at se tudtam 1920x1080-ban futtatni low-n, mert képregény lett a játékból.
    Szóval inkább nyúlj bele a pénztárcádba, ha tényleg játékra akarod használni a laptopot. A videókártya a sarkalatos pont, memória, illetve proci tekintetében engedhetsz, de a videókártyából sajnos nem. Az minimum egy NVidia GTX 1050Ti kell legyen (a Ti kikötés fontos, a sima 1050 és a 1050Ti között ég és föld a különbség).
  • Etelkozi Vata
    #40870
    Bocsánat, másik topikba szerettem volna...
  • Etelkozi Vata
    #40869
    Sziasztok!

    Játékra elsősorban milyen belépő szintű laptopot tudnátok ajánlani?
    Nem cél a vadi új játékok ultra grafikán futtatása.
    Valami jó kompromisszumot keresek, ár max. 150 ezer... De inkább kevesebb.
    Ha nézelődök magamtól is, milyen procival, illetve videochipsettel szerelt gépet nézzek?

    Köszi!

  • broman191
    #40868
    Ha 1080p-ben játszol akkor általában elég a 4 GB-os...bár ahogy elnézem visszamászott a lentebb linkelt 4 GB-os XFX 580 is legalább 90e Ft-ra, úgy már kevésbé vonzó, annál többért pedig csak játékos célra elég borsos az ára, inkább racionálisabb a 70e Ft körüli 3 GB-os GTX 1060-ak felé nézelődni. Amint pedig lesz Vega alapú középkatos VGA, érdemes lesz cserélni, onnantól fogva nem fog különösebben számítani a fedélzeti VRAM mérete, túllépheti bőven érdemi teljesítményveszteség nélkül az új videomemó-kezelési technológiájával.
  • F4T4L_3RR0R #40867
    Ez attól függ mire szánod. Egyébként 1080p gamingre 4GB teljesen elegendő.
    Utoljára szerkesztette: F4T4L_3RR0R, 2017.11.27. 23:43:32
  • vicktory
    #40866
    Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy érdemes 8Gb-os videókártyát venni vagy bőven elég a 4Gb-rammal szerelt.Amit kinéztem az a Sapphire RX580 .Segítségeteket nagyon meg köszönöm.
  • broman191
    #40865
    Egyik sem rossz választás, általában a GTX 1070 mellett sem lesz gondja, kivétel lehet pár CPU-gyilkos game, mint pl. az AC:Origins...
  • Radox
    #40864
    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. A gépemben eleve tervezgettem egy ideje a videokártya cserét, hogy ki tudjam használni a procit, de mivel a hét végén a korábbi kártyám teljesen behalt, így hirtelen aktuálissá vált a kérdés.
    A proci egy i7 2600K. Mellé milyen vga lenne az optimális szerintetek, amivel teljesen ki tudom hajtani a processzort, de a kártyában sem marad túl sok "felesleges erő"? Elsőre az RX580 8GB - GTX 1060 6GB páros egyikében gondolkoztam. Ennél esetleg picivel erősebb kártyával még elbírna? - mondjuk egy gtx 1070? Vagy az már túl sok neki?
    Előre is köszönöm a segítségeteket! :)
  • unrealnoise
    #40863
    Sorry, igazad van, 4 GB az 1050Ti. Nem is értem, mit kavartam.

    Viszont attól még áll, hogy aki pl. csak szimulátorozik, vagy csak DOTA-zik, etc. annak teljesen felesleges az 1060-ból mondjuk a 4 GB. Sőt. Nekem pl gamer monitorom van, amit tudja a 144 hz-et is, de simán állíthatom 100-ra is, és bizony a szimeknél nagyon jól jön ez a kakaó.

    1050Ti-ból nem tudnék ekkora képkockaszámot kihozni. Szóval nem csak az nem mindegy, hogy milyen cuccokal játszik valaki, hanem az is számít (ahogy írod is), hogy ki-mit preferál.

    Nekem pl rengeteg régi cím is van, ami várólistás, plusz ott a PS4 is, így aztán bőven elég nekem ez a 3 GB.
  • Dante73
    #40862
    Én is 1050ti-re terveztem cserélni a 750ti-m, de még nem tettem meg, mert elég a 750ti, mindenhez, amivel jelenleg játszom. És még csak nem is low-on, FHD-ban.
    Nos, innen TUDOM, hogy a 1050Ti 4 gigás, nem kettő! Pont a 3 giga ram miatt nem gondolkodtam sosem a butított 1060-asban. Valószínűleg, fél, egy évvel tovább lesz használható a ram mennyisége miatt a gyengébb 1050ti, mint a 3 gigás 1060. Persze, kinek mi a fontos, ez ízlés, és gondolkodásmód kérdése. Nekem az nem számít, ha a HDR-t, blúrt, és ilyeneket ki kell kapcsolnom, amúgy is megtenném. Viszont egyel nagyobb textúraszint nekem többet ad, mint ezek a csilivili "ficsőrök"... És egyébként is. Sajnos, a nagyobb memóriaigény felé mozdulunk. 2 éve, még arról szólt a topik, hogy vedd az 1 gigásat, mert az mindenre elég... Ma már a kettő is kompromisszumos megoldás. Nem véletlen, hogy az erősebb kártyákban már hat, nyolc GB ram van. Játékgyártók ki fogják használni. A 3gigás 1060 eleve egy halva született ötlet. Kivéve annak, aki 1, max 2 évre keres megoldást. Aki 2-3, TALÁN 4 évre keres, akár kicsit nagyobb kompromisszumok árán, és még olcsóbban is, annak a 4 gigás 1050ti jobb megoldás.
    Véleményem szerint.
  • Blekk Síp
    #40861
    Nem bírtam magammal, lecsaptam egy MSI GeForce GTX 1070 Armor OC 8GB-ra 358 font-ért (UK) postával együtt. (125eFt)
    Remélem nem jön szembe velem valami jobb ajánlat a Cyber Monday keretében. :D Úgyhogy 3-4 évig most a gépemnek kuss van intve. :)