Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
A Strix hűtés szintén nem a legjobb.
És a strix kártyákban nagyon sok az olyan kártya ami ciripel terhelés közben, ami rohadt igesítő lehet."
Kupon: nincs a dobozban, mert az nvidia folyamatosan változtatja a kuponakciókat. Kupon csak a hivatalos kereskedőknél jár, azaz az sem mindegy, hogy az adott bolt éppen honnan szerzi be a kártyákat.
Adversus solem ne loquitor
Bár a többihez képest nem olcsó. Mondjuk a Gigához.
Viszont ezért kérdeztem a hozzá adott játékokat, nem a dobozban vannak már ezeknél a kártyáknál a játékkuponok?
Persze szétnézek honnan lenne a legjobb vétel, de egyelőre ez eléggé jónak tűnik.
Vélemény?
Adversus solem ne loquitor
Utoljára szerkesztette: Kadarhun, 2017.04.25. 08:41:25
Biztos jó az a gigabyte is, csak fogalmam sincs milyen szempontok alapján. Én nem látok benne semmi különlegesen jót.
/a konzolok is ciceregnek, legalábbis a ps4 pro
Adversus solem ne loquitor
Kösz srácok, szóval akkor lényegében mindegy lenne, nagyjából ugyanazt tudják alapjáraton.
Nade mi a helyzet az OC verziókkal, érhet annyi plusz kiadást az a pár Mhz.?
Bizonytalanság vanik, ezért kérdezgetem, ez a Gigabyte is amit Kadarhun fórumtárs is ajánlott tényleg jónak tűnik, de páran azért panaszkodnak rá, hogy terhelésen "cicereg" a cucc.
Nekem meg ne ciceregjen egy majd 150k-s cucc, aminek az árán egy mostani konzolt is vehetnék, bár azt majd veszek az asszony születésnapjára magamnak 😄
MSI-m volt 1070-ből, remek, azzal hibázni nem lehet, Palitból volt 1070-em, és 1080-om is, eszement jók.
Ezzel együtt a Zotacot venném 😄
Adversus solem ne loquitor
Megint én! 😄
Nézegettem ezeket a GTX-eket, 1060-1070....
És igazából belefér a 1070 is bőven, úgyhogy már csak azt kéne eldönteni, hogy milyen gyártótól.
A mostani 7870 is Asus, DierctCU II hűtéssel, és meg vagyok elégedve vele, viszont természetesen nincs kizárva, hogy van jobb, más gyártó általi megoldás, azon kívül ugye az órajelek sem egyformák, azért már csak nem a leggyengébbet venném, ha már egyszer úgy alakul.
Mennyit számíthat ez?
A másik kérdésem, hogy nem tudom, ki mennyire követi az Ipon tevékenységét, de hogy van az, hogy amíg ugyanaz az adott kártya egy-két nappal azelőtt még 3 játékkal volt megvehető, addig mostanra már csak 1 vagy játék nélkül megy?
Nem a dobozban van a játékkupon? Anno nekem a 7870 dobozában volt a kártya, két játék kóddal.
Még örülnék is neki, ha olcsóbbak lettek volna ezek a kártyák így a játékok nélkül, de nem, és ha már csak 5-k/db. meg tud az ember szabadulni a játékoktól, már behúzott a kártya árán 10-15 ezret.
Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.
Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.
gamer since: ,,Created: Apr 03 2005, 15:51:56 CEST"
Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.
gamer since: ,,Created: Apr 03 2005, 15:51:56 CEST"
Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.
i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64
Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.
Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.
Mennyit ér most egy használt NVidia GeForce 760-as (2G😎 kártya?
i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64
Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
A közeljövőben tervezek összerakni egy komolyabb konfigurációt.
Az érdekelne,hogy GTX1080-as kártyát vegyek-e,vagy ATI-s kártyát HBM RAMosat?
A HBM nagyon kecsegtető,hiszen a teljes sávszélességet ki lehet használni,no meg persze én ATI párti voltam eddig.
Bár most legutóbb nagyot csalódtam a 4Gb-os Asus STRIX-R7370-ben.
Lehet ki kellene próbálnom az NVIDIA-t?
Szerintetek melyik lenne a legjobb választás?
Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.
Tudja-e valaki,hogy a mostani kártyaszámozások takarhatnak-e régebbi tipusokat erőviszonyban?
2gigás tápcsati nélküli 750ti van most a régi gépemben,már minden megérett a cserére és nézegetném az újakat annak fényében,hogy persze jobb legyen..nvidia viszonylatban 1060 körüliben gondolkoznék..vagy a másik oldalon rx470..persze már 4gigás kiszerelésben..
Utoljára szerkesztette: xido, 2017.04.10. 10:47:13
AMD fronton mi az ami ugyanezt tudja?
Nincs semmi bajom a Nvidia kártyákkal, csak kíváncsiság.
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2017.04.04. 00:13:45
IPON 1060
Utoljára szerkesztette: blackcalibra, 2017.04.03. 11:07:11
Ipon-on ~106k körül van ez. PH-n legolcsóbb eladónál ~96k.
Most ~95k körül lehet tudok hozni.
Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.
Szemezgettem én a Gigabyte-al is. Mivel hogy az olcsóbb. De mindíg is Asus párti voltam vga téren ezt meg olcsóbban megkaptam, mint ahogy egyes eladók árulják ph-n (jóval olcsóbb! garisan, bontatlanul), így ennél maradtam. Paráztam a gigától, hogy coil whine-os lesz, akkor gariztathatom egyből... Ezt nem akartam kifogni. Haver MSI-t vett, mert az a tuti. Nah ~2 nap után kuka. Vissza Ipon ~1.5 hónapig nem volt vga-ja. Így arról se sokat hallottam biztosat, persze valaki azt isteníti. Más gigabyte-ot vett, annak jó, de a net meg tele van vele, hogy cw-os (a rev 1.0)
Wildlands így fut:
Elég szép beállításokkal, játszahó fps-el. Játékban simán 40 fps felett.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.
Nem bántam meg, és szerintem nem botleneck. Kihajtja simán a proci. Nem sok game fogja meg. Csak wildlands-el tudtam eddig megizzasztani a konfigot. A cpu hűtővel most szenvedek (igaz hirtelen megoldottam... LionSquare-be raktam egy WraithCooler ventit, most lehűti ~rendesen. Wildlands-be ~62 fokra megy fel, de ez a game eléggé kihasználja a cpu-t, itt már a vga a limit.) Így utólag átgondolva. Felesleges lett volna a 1070... Ennek a vga-nak se telik meg a memóriája. Persze függ mekkora felbontásra akarod. Én 1920x1200-ba tolom. Erre bőven elég. Most kiadsz annyival több pénzt a 1070-re, mikor a 1060-at se használod ki (én pl), mire oda jutsz, hogy lecserélnéd (a nagyobbat) mert kevés lesz, addigra a ~géped is kevés lesz. Alaplap csere, abba ram csere, stb.stb... Felesleges. Így abból a + pénzből meg veszel akár SSD-t, HDD-t, új ventiket, hogy halk legyen., stb. Én így jutottam ide, hogy ezt vettem. Szerintem bőven elég. Most ~3-4 évig nem szándékozok hozzá nyúlni. Akkora meg komplett gépcsere lesz úgyis a végeredmény. (gondolod, megkérdezem ~96k körül lehet tudok szerezni, persze bontatlan, nagyker garis). Wildlands-et meg megvettem ph-n 5k-ért (mert a kupon is csalogató volt).
Esetleg fentebbi kategóriában hasonló?
Utoljára szerkesztette: blackcalibra, 2017.04.02. 20:39:20
Mi az a vétel most, ami nagyon jónak számít ár-érték tekintetében?
Egy 7870 van most, felmerült bennem a gondolat hogy szét kéne nézni jobban ezen a téren, hátha akadna valami tuti vétel.
Igazából hogy melyik nagy gyártótól, az mindegy.
Jó ideje nem követem naprakészen a témát, szóval csak véletlenül, hallomásból kapok infókat ha esetleg néha-néha van egy nagyon jó vételnek tűnő cucc.
Egy FX 8370 és 16giga ram van a gépben egyébként, gondolom a 7870 nem annyira van pariban ezzel a procival, a cél leginkább az egy szintre hozás lenne, de ha erősebb lesz a vga sem gond, egy későbbi proci erősítést figyelembe véve.
ui.: Tényleg nem tudom, hogy hogyan csinálják, hogy sok játékban alig van futásteljesítménybeli különbség a 3 és 6 GB-os kiadás között, amikor a grafikus beállítások nyilván 3 GB+ VRAM-ot igényelnek...1440p-ben már főleg.
ME:A benchmarkok @ Kotaku
Utoljára szerkesztette: broman191, 2017.03.20. 18:41:34
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Forza.
persze ha tervben a cpu izmosabbra cserélése, akkor .... nos akkor a 480 ismét játékban lehet 😄
nézd meg a nagy kedvenceid alatt melyik jobb és vedd azt 😉
mert amugy van olyan helyzet, hogy nincs jobb-rosszabb döntés a két kártya közt....
Forza.
Az érdekelne elég-e a 3gb ekkora felbontáshoz,jobbára az új mas effect lenne a legfontosabb bf1 motorjával megy.Szóval elég rá szerintetek a maxhoz a 3gb?FX 8350 cpu van meg 8gb ram,de a ramot bővítem még.