41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • ollie
    #634
    teccik az oldalad! esetleg még beletehetnéd a pipeline-ok számár is.
  • Sir Quno Jedi
    #633
    Akkó jó !
  • Borg
    #632
    Látom te is bedőltél neki:)
    De ha jobban megnézed, a 2 link ugyanarra a driverre mutat, magyarán nincs különbség, hogy melyik ATIhoz milyen driver kell:) Mindre ugyanaz.
  • Sir Quno Jedi
    #631
    Jah, csak driverből Powered by Ati-sat kell leszedni, ha csak Ati chipset-es a kártyesz, de amúgy nem az Ati gyártja (általában ez a helyzet)
  • #630
    Meg fogsz lepődni, de az ati.com on vannak a driverek! Jelenleg a 3.9-es a legújabb. Mivel a radeon többek között a tv kimenetben is jobb mint az nVidia, így nem kérdéses, hogy tudja a funkciót amit kérdeztél.
  • Wanted
    #629
    Hi!
    Ha minden igaz ma meglesz a 9600pro.
    Eddig csak Nvidia kártyám volt, szóval kellene egy kis help:
    honnan tudok drivereket leszedni az új kártyához, milyen verziószámút érdemes.
    2.: a régi kártyám tudta azt, hogy a tv-re kitett film lejátszása közben a monitoron mást csinálhattam. A Radeonon megy ez?
  • Sir Quno Jedi
    #628
    Nnna, most már kezdek megelégedni az új Club 3D Radeon 9600Pro-mmal ! Ugyan a TV-out még kissé problémás (valszeg. driver gond), de...

    Azonban a R9600Pro DVI + DVI-D cable + DVI TFT páros NAGYON ütős lett. Minden képpont mindig ott van ahol lennie kell, a kép mindig pont full-screen minden felbontáson (már ha azt állítjuk be), a kirstálytiszta, stabil kép pedig mindent üt amit eddig láttam (na jó a Cebit-en láttam jobbat, csak annak még ára sem volt :DDD) ! :DDD

    Tiszta szívvel ajánlhatom mindenkinek, hogy ugor"gy"on és váltson DVI-D-re !
  • M@TriX
    #626
    én pont most láttam egy MSI-t a kedvenc boltom polcán, szépen eldugva. ;) Nagyon szép doboza van. ;)
  • M@TriX
    #625
    a PC-World-ben nemtom mi volt, de én nem sokkal előtted adtam egy linket Hen-tesnek amin 50 kártyateszt van összesűrítve. ;)
    Az én frissen beszerzett 4800SE-m elég szépen is szerepelt. ;)
  • hen-tes
    #624
    sehol nem lehet kapni
  • LionTR
    #623
    koszi, de vmi olyanra gondoltam, hogy ati meg nvidia kartyak mindenfele adatainak osszehasonlitasa, markatol fuggetlen, mint ami nemreg volt az egyik pcworldben
  • ollie
    #622
    hát ha ez a választék, akkor maradjon a gef4
  • NeoMaN
    #621
    viszont 110+fa
  • NeoMaN
    #620
    Jelképesen van a zsembemben 40K, mert a Gef4-et cseréltethetem ki (munnyuk bruttó 45-46ig gondolkodom).
    Amiből választhatok:
    ATI: semmi, csak 9200SE
    NV: Fx5200, 5600, 5950 Ultra DDR2 256Bites rammal.
    Fasza! Ez az igazi kínálat!
    Monnyuk tény, hogy az uccsó InnoVision iszonyatosan brutál, tényleg megveri a 9800-as ATI-t.
  • Sir Quno Jedi
    #619
    Ja, én is attól tartok... :(((
  • jagger
    #618
    Ezek a hardver gyártók!! Több a memória de csak 64 bites.grrrr
    Köszönöm a segítséget!
  • ollie
    #617
    mert rohadt lassú, csak 64 bites. vegyél olyat ,ami nem SE verzió. vagy akkor már inkább egy 9000 64M, vagy 9000pro 64M, vagy 9100 128M, sokkal gyorsabbak
  • jagger
    #616
    miért
  • ollie
    #615
    az, hogy ne vedd meg
  • jagger
    #614
    "OM096- 15-RSO-3" Ez csak a termék azonosítója! Azért nem vagyok annyira looser:))
  • ollie
    #613
    na, 400/300-as ugye?
  • jagger
    #612
    Powercolor Ati Radeon 9200SE/8X/128MB TV +DVDI Out OM096- 15-RSO-3
    Erről a kártyáról mi a véleményetek?
  • NeoMaN
    #611
    Fogsz még sírni...
    :)
  • Sir Quno Jedi
    #610
    Ja, itt csücsül mellettem egy R9600Pro ! :DDD Megjött az új DVI-D kábelem, meg az új TFT moncsim, szal. meglátjuk ! (a "régi" TFT-m meg eladom)
  • NeoMaN
    #609
    Itt
  • LionTR
    #608
    Hali, nem tudjatok veletlen merre lehet videokartya osszehasonlito/kivesezo vagy vmi hasonlo tablazatot talalni?
  • SoftFX
    #607
    Köszi a válaszokat.

    Ebbe azt is belevetted, hogy 1GHz Duron és a 256 + 128MB memória 200Hz-es fsb-n megy?
  • NeoMaN
    #606
    Lagjobb mostanában:
    ATI GEf4FX 96005600XTProSeLe64Bit Value Edition!
    Na ez már kari! Az a baj vele, hogy egyben sehol nem lehet kapni...
  • ollie
    #604
    gf4ti, az fx sokkal lassabb nála, kb olyan gf3 szinten van (tehát nem lesz előrelépés, csak dx9-ben, de ahhoz meg úgy is lassú).
  • ollie
    #603
    Jó az a gef4ti, hidd el, ebben az árban az egyik legjobb választás. Szerintem kb a duplája lesz a 3dmark2001 pontod, a mostaniénak.
  • Abulon
    #602
    Érdeklődnék, hogy GF3-Ti200-as kártyámat milyenre cseréljem.
    A számomra elérhető kártyák GF4-Ti4200 vagy GF-FX5600.
    A konfigom: Intel 2.4B MSI alaplap(4X Agp) 512 memoria.

    Kérlek benneteket válaszoljatok.
  • M@TriX
    #601
    mit akarsz tudni? Gondolom láttad ezt cuccot. Mit akarsz még tudni?
  • hen-tes
    #600
    de ezeken csak cikk van, a tomsha..-en lévőt meg már láttam
    és ott csak mindent bele , nem bezél a kártyáról
  • icecave
    #599
    Tomshardware, prohardware, hwsw, nézz körül.
  • hen-tes
    #598
    GF4 Ti4200, 8X AGP, 128MB DDR
    ilyen kártyáról nincs valahol teszt ??
  • hen-tes
    #597
    akkor sok lesz a pont de szar a gép :))
  • #596
    Annyi biztosan, most néztem egy tesztet, 2,7+ régi athlonnal 12392 -t hozott. 3dmark nagyon le van ragadva a nagyobb mhz=magasabb pontszám elvnél. Lesz@rja, hogy p4 vagy celeron. (Nem teljesen persze, de nem tükrözi a valódi tudásbeli különbséget)
  • hen-tes
    #595
    akkor alapon hagyva (2,4)
    8-9e lehet ?
  • #594
    Mint látod írtam, hogy húzva. Ismerősömnek 2.2 es Celeron 2,6 ra húzva + Gef4Ti4200 hozott, 106XX -et, gí gondolom egy 2,4 est fel lehet húzni 2,8 ra +kártyatuning.

    Ja, és az is rohadtul számít nVidiáéknál, hogy melyik drivert használod...
  • hen-tes
    #593
    s akkor úgY mennyi lenne ?