41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • steweee
    #1176
    mit vitatkoztok?hogyan lehet összehasonlítani egy gef4ti4200-t egy radeon 9600pro-val???az első 20-30e, a második 50-60e!!!nekem pl tökéletes lesz a gef is, most még egy gef2 ti64ddr-em van, pont két éves, és még mindennel tudok vele játszani(kivéve prince of persia)egész szép beállítások mellett, de azért már csereérett, mert pl ami érint a nwn -ban ha sok az ellenfél és varázsolgatnak, akkor belassul, vagy a morrowindet is szeretném ha jobb felbontásba gyorsabban menne.de ha szánnék rá ennyi pénzt, akkor én is radeont vennék
  • ollie
    #1175
    kapcsold be a 4xAA és 8xAF-et és máris akadni fog
  • ShadowLord
    #1174
    Jó tedd föl a NFS Undergrand-nál a 4xélsimitást a 16xszürést és a játékban tegyél mindent fullra!Na ezek után irán még proszáld meg a BF1942 szintén igy nah ha nem szaggat az Fx-ed ami 5600Ultra alatt van akkor téged átvertek és Ati kareszod van:)
  • cleric
    #1173
    "Emellet ár/teljesitmény arányában a Gf4Ti4200 jobban megéri EGYENLŐRE mint az Fx sorozat"

    Na erről van szó! Ez konkrétum, és el is tudom fogadni.
  • cleric
    #1172
    Légyszi mondj egy konkrét játékot, ahol ha maxra teszek mindent, szaggatni fog FX alatt. Ki szeretném próbálni, mert pl. a Postal 2 STP full grafikán nem akad nekem, igaz, csak 800x600-ban néztem.
  • ShadowLord
    #1171
    Emellet ár/teljesitmény arányában a Gf4Ti4200 jobban megéri EGYENLŐRE mint az Fx sorozat vagy ha valaki DX9-re vágyik az Ati szintén jobb e területen!
  • ollie
    #1170
    A képminőség pl az AA és AF bekapcsolása, ami megfekteti a gef4-et, az r9600pro viszon vidáman bírja. ShadowLord pl a gef4ti-jét cserélte rad9600pro-ra és azt mondja, hogy sokkal gyorsabbak és szebbek a játékok.
  • ShadowLord
    #1169
    Nos az Ati max élsimitás és szürés beállítása után is alig veszt a teljesítményéből!Szebb élesebb a képe!Az Fx 5600Ultra alatt minden karinál a játékok szaggatnak!Illetve az Nvidia botrányról is gondolom hallottál a tesztek manipulálásával kapcsolatban!Szóval Nvidia most a gödör alján van:)
  • cleric
    #1168
    Értem az alapfelállást, de miben nyilvánul meg konkrétan?
  • ShadowLord
    #1167
    Az Fx5600Ultrát valóban nem éri meg lecserélni Ti4200-re de ami ez alatt van Fx egy kalap sz...t sem ér!Min.egy Ati Radeon9600pro kell!És ezt úgy mondom hogy ős Nvidiás vagyok Gf2 Mx400-Gf2Ti-Gf3Ti200-Gf4Ti4200 na ezek voltak de az Ati messze jobb főleg az Fx sorozatnál!!!
  • cleric
    #1166
    Skacok, én egyre csak azt látom, hogy mindenki fikázza az FX sorozatot. Az, hogy az Ati javára, még el tudom fogadni, mert flame mindig volt, mindig lesz. De hogy a Ti4200 kerül ki győztesen az összehasonlításból, ez már kicsit csordaszellemnek tűnik. Érdeklődni szeretnék, hogy a már jó ideje kintlévő, és egyre szaporodó DX9-es játékokkal mit fog kezdeni a Ti4200? Van valakinek linkre autentikus tesztre, ami a 2 kártyát hasonlítja össze? A képminőséget hagyjuk, mert az rettentő szubjektív, egy tesztben ezt nem fogadom el.
  • cleric
    #1165
    Azt kérdezném tisztelettel, hogy a 2. számú konfigurációban mi indokolja a kártyacserét? Gondolom, ha ennyire rámozdulsz a videokarira, akkor játékban utazol. Esetleg akad valami?
  • NeoMaN
    #1163
    gef4, egyiksem gagyi, ellenben az 5600-al
  • Emery
    #1162
    Geforce Ti4200 jobb valasztas lehet,ha talalsz meg a botlba (hasznaltan ugy kb 20-25FT) mint a FX5600.
    Annyival nem tud tobbet a FX5600 mint amennyivel dragabb a mint a Ti4200.
    Es egy jo hutessel Ti4200-bol meg kisajtolhacc egy kis pluszt is
  • Narancs
    #1160
    Szerintwem az Nv nem adott akkora szabadságot a butítás terén a partnereinek mint Ati, ezért nagy gond nem lehet egyikkel gyártóval sem szerintem...
  • steweee
    #1159
    gef4 ti sorozatból van olyan amelyik lényegesen jobb vagy megbízhatóbb mint a többi?kell e úgy figyelni vmire(pl melyik gyártótól van, milyen ramok vannak rajta stb)mint pl a radeon 9600-oknál, vagy mindegy?
  • NeoMaN
    #1157
    jó pénzé én is...
    :)
    300/600 max sima gyári hűtéssel.
  • Forrest Tomee
    #1156
    Ez a legjobban húzható a kategóriában.
    Most adom el.
  • ollie
    #1155
    a lényeg, hoyg gef4 ti legyen
  • steweee
    #1154
    használtan szeretnék venni egy abit siluro gef4ti4200-t.korábban már olvastam összehasonlító tesztben ezekről a kártyákról, ezt a típust külön is megemlítették,de már nem emléxem hogy kifejezetten ezt a kártyát jó vagy rossz példaként hozták e fel.
  • AndrewCB
    #1152
    Nekem GeXcubom van és fasszán müxik. Egy gáz van vele:

    Kapsz hozzá HL2 kupont! :) (10eFt biztos ér!)
  • janos666 #1151
    Hogy lenne már jobb!!!
  • icecave
    #1148
    A koliban egy haver odaadná 60ért a Sapphire R9700PRo-ját, azt hiszem ez megér még két hét könyörgést az ősöknek, hogy dobjanak még 20 ropit....
    De boldog lennék...
  • Borg
    #1147
    artifact testereket erre találták ki
  • Forrest Tomee
    #1145
    Lejebb említette valaki ezt a karit:
    Videokártya Sapphire Radeon 9800 XT 256Mb TV 131.992 Ft 164.990 Ft

    Tényleg annyival jobb amennyivel drágább egy Nvidia karinál?
    Sohasem volt még Ati kártyám ezért semmi tapasztalatom ati téren.
  • Demeter
    #1143
    Üdv!

    Lenne egy kérdésem, ki használ közületek HIS gyártmányú Radeon 9800-as kártyát melyen infineon ramok vannak? Fontos lenne!

    Thx!
  • czky
    #1141
    Nem jobb semmivel sem. Sőt, nekem régebben egy Asus alaplapban egy Asus videókártya nem működött megfelelően, de Leadtek videókari már igen.....
  • czky
    #1140
    Hogy miért azt nem tudom, de 6%-os áremelésről volt szó, amit sajnos be is tartottak.
  • steweee
    #1139
    nem tudja vki hogy miért emelkedtek ennyire a számítógépalkatrészek? ennyit gyengült a forint, vagy van más oka is?
  • Borg
    #1135
    A márka nem jelent semmit itt.
    Látod, nálam is nVidia nForce2-ben megy az ATI RADEON 8500 ;)
  • ZMAN
    #1134
  • end
    #1133
    abit ic-7 alaplaphoz nem jobb az abit gf4 ti-4200 videókártya?(nem kompatibilisebb?)
    nekem is pont 40e -ért kéne v.-kártya a 9600 pronak felment az ára 48e-re!gf4200 lement 34e-re!a gf-nem éri meg jobban
    a v.kártyák azért nem avulnak el olyan gyorsan
    ti 4200-on nem igen akadnának egyhamar
  • MaSzKa kitiltva
    #1132
    Szerintem 9600XT alat ne ad, mert akadni hamar fognak majd a new gamék!
  • NeoMaN
    #1131
    inkább gyűjts még...
    Nagyon akad a 9000-es?
  • ShadowLord
    #1130
    csak egyetérteni tudok:)
  • ollie
    #1129
    9600 pro (400/300) már talán van annyiért ha új kell persze. Használtan viszont 9500 pro vagy 9700.
  • icecave
    #1128
    Max 40ért milyen vga-t ajánlanátok??
    Nem jön össze ugyanis a 9700re, amire gyűjtök és amit régebben irtam.
  • ollie
    #1127
    szivesen
  • AndrewCB
    #1126
    Nah:

    Tegnap nem szarozam és megvettem egy GeXcube 9600XT-t. A plusz 4-5e Ft os árkülönbség (PRO változathoz képest) szerintem megérte, ugyanis kaptam hozzá Half-Life2 kupont! :)

    Megnéztem néhány gamét, és a következtetésem:

    Nem veszek többet Nvidiát! :)

    Köszönöm a segítségét mindenkinek.
  • ollie
    #1125
    ATLANTIS RADEON 9600XT 128MB TV/DVI FIREBLADE (LITE)

    Ezt vedd. Nem tudom mitől Lite, de ha nem kissebbek az órajelei (500/300) a referenciánál, akkor ezt. Ehhez a kártyához túlzás a 256M, csak lassítaná.