41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • dzsonesz
    #1228
    kösz srácok probálkozok hátha, már itt csurog a nyálam h megvettem ezt a kártyát jo lenne ha fel is menne
  • [NST]Cifu
    #1227
    Csökkentett módban indísd el a WinXP-t. Itt az eszközkezelőben nézd meg milyen VGA kártya van felinstalálva. Ezt vagy távolísd el, vagy cseréld le Standard VGA driverre. Indísd újra az XP-t, és ne hagyd, hogy ő rakja fel a kártya driverét, hanem te add meg neki kitömörített driver útvonalát.

    Így mennie kell...
  • Borg
    #1226
    Van tört SP1 XP install is.
    Lehet, hogy a nélkül nem tudja mire vélni a kártyádat.

    Régebbi catalysttel lehet felmenne, de az nem jo megoldás.
  • dzsonesz
    #1225
    amugy thx, itt veszödsz velem
  • dzsonesz
    #1224
    csakhogy ugye nem eredeti winxpm van:) nem tudom hogy engedi e egyáltalán leszedni asszem cd keyt kér ha jol tudom..
  • dzsonesz
    #1223
    na igen lehet ez a gáz sp1 nincs fenn
  • Borg
    #1222
    service pack 1 meg hasonló frissitések fent vannak?
  • dzsonesz
    #1221
    eddig semmmi hiba nem volt, gondolom ha szarul lenne fenn akkor jelentkezne a hiba vagy jelentkezett volna eddig
  • dzsonesz
    #1220
    ja és 512 ddr 400 ha ezeket kérdezted..
  • Borg
    #1219
    nforce2 driver fentvan jól?
  • dzsonesz
    #1218
    nf7 es alaplap, 2,6 amd 120 vinyo röviden
  • dzsonesz
    #1217
    pontosan ezt irja: A hardver telepitése során probléma volt.
    videovezérlő(VGA-kompatibilis)
    A következő hiba történt a hardver telepitése során:
    Érvénytelen adatok.

    kvára nem vágom h miröl beszél de ezt irja
  • Borg
    #1216
    Friss XPvel kéne megpróbáld.

    Mi van még a gépben?
  • dzsonesz
    #1215
    ugy kész h hibaüzenettel leáll
  • Borg
    #1214
    hogyhogy utána kész?
  • dzsonesz
    #1213
    Köszi de már mielött másikat kivettem (geforce2 mx400) elötte leszedtem a hozzá tartozó drivereket.
    A winxp meg nem akarja telepiteni semminek nemhogy standard vga-nak, felismeri de utánna kész....
  • Borg
    #1212
    Milyen videokártya volt előtte a gépben? Valszeg annak nem vakartad le a drivereit, mielőtt kivetted a gépből, és így most bekavar neki.

    Hagy, hogy standard VGA-nak feltepitse először a windows, majd driver cleanerrel vagy hasonlóval ganézd ki. Aztán jöhet a driver. Persze friss XP lenne legjobb megoldás.
  • dzsonesz
    #1211
    szeva mindenki!
    gyors help kéne, ha tudtok.
    Vettem 1 radeon 9600 xt -t a minap és mikor a hozzá mellékelt driver cd vel probálom feltenni akkor a köv hibaüzenetet irja ki: A telepitő nem tudja befejezni a telepitést probálja meg standard VGA vezérlővel, beállitani a megjelenitő illesztőt, majd futtassa ujra a telepitőt.
    Namost ezt nem igazán tudtam értelmezni, nem vagom mi a gáz
    plz segitsetek sürgös lenne.
    elörre is 10000 thx
  • ollie
    #1210
    Miylen árban?
  • Benő
    #1209
    Hi all!

    Nekem van egy geforce 2-es kártyám és egy ideje minden játék lefagy. Sőt, el sem indul. Kipróbáltam, software renderen fut minden...Szóval kéne egy új. Tud vki ajánlani vmi nem túl drága, de jó video kártyát? Thx
  • ShadowLord
    #1208
    Milyen a sima radeon9600/128???
    Megéri GfTi200-ról erre váltani???
    Milyen órajeleken megy?
  • ollie
    #1207
    Teljesítményben akár 20%-ot. Ezt tapasztalatból mondom, mert a 400/340-es 9600-omat húzva futattom.
  • ollie
    #1205
    SE-t nem szabad venni, mert 64 bites memória busz van rajta
  • ollie
    #1203
    Ha xt-t veszel, akkor csakis 500/300-ast vegyél és 128M-es legyen. Amúgy megy ha belegonsolsz hiába gyorsabb a gpu 100-al, ha a memó meg lassabb 100 (2x50)-el. Tehát csak referenci - vagy magasabb - órajeleken futó XT-t érdemes venni.
  • ollie
    #1202
    köszi, az nem rossz
  • [NST]Cifu
    #1201
    1.: Egyértelműen 9600Pro - ha bekapcsolod az AF-t ill. az AA-t. A nélkül kicsit akár gyorsabb is lehet Dx8-as játékok alatt az 5600 Ultra. A közeljövő Dx9-es játékai alatt viszont egyértelműen le fog szerepelni az 5600U.
    2.: Teljesítményben Kb. 5-7%-al, függően attól, hogy a Pro órajelétől, illetve az XT rendelkezik egy beépített hőmérővel és egy kismértékű, a leterheltségtől függő tuninglehetőséggel (amikor nem fut 3D alkalmazás, visszavesz egy kicsit az órajelből, ha fut, akkor kicsit megemeli). Amúgy nézz oda milyen kártyát veszel, mert van pl. 500/300Mhz-en futó XT is.
  • [NST]Cifu
    #1198
    ATi kártyákon a Video-In legtöbbször csak az AIW (All-In-Wonder) kártyákon van. Egy ismerősnek ASUS 9600XT/TVD-je van, meg van elégedve vele (S-Video-n csinálja a műsort).
  • [NST]Cifu
    #1197
    FX5700Ultra - olyan 46.000Ft+Áfa
    Párezer forint pluszért már 9800SE-t kapsz :)
  • HGYKpersonally
    #1196
    Hi!Azt szeretném kérdezni,hogy a mai videokértyák video-in minősége mennyit javult a régiekéhez képest,mert gondolkozom egy cserén:Most van egy 64MB,Asus Gef 3 Titanium 200 video in,out-tal,ezt cserélném Asus V9560VS GeF FX5600, 128MB, Video-in, DVI/TV-out, 128bit-re,Radeon 9800Pro-t meg csak nem veszek???
    Nos van RCA és S-Video kimenetem is,és ebből a szempontból semmiképpen nem szídnám az NVidiát,mert ezt a kártyát 2002.májusában (igaz 80ezer HUF-ért) vettük,akkor még szerintem ez a Video-in,out dolog eléggé gyerekcipőben járt.Mivel tudom,hogy a TV-out-ja szinte tökéletes,ezért főleg az érdekelne,hogy a Video-in milyen minőségű.Az ATI 9800-al nem lenne bajom,csak mindenképpen sulinetben szeretném venni.Ott viszont csak egy típust,100ezer FT-ért lehet kapni,de ha garantáltan jobb a Video-in-je akkor azt veszem,mert a mostani kártyámnak elég gyatra(a Video-in-je),és az itthoni videokazettán lévő cuccokat ki szeretném írni DVD-re és más megoldást nem tudok.
    Előre is Köszönöm MINDENKI véleményét!!! Esetleg priviben: [email protected]
  • [NST]Cifu
    #1195
    4 pipe, 2 TMU
  • M@TriX
    #1194
    kár, nem akarok ATIra váltani, de tudom, hogy jobb. ;)
  • M@TriX
    #1192
    Az 5900XT az nem többe kerül?
    Amúgy egy 5700U mennyibe fáj?
    Mert lassan behal a garos 4800-as vidkártyám és ahelyett kellene valami...
  • Narancs
    #1191
    No!
    1. GeForce FX5900XT
    2. Radeon 9600XT
    _____________________
    FX5900XT elég best buy, a Radeon meg egyszerűen jó és kész!
    Ha belenézel az FX5900XT topicba többet is olvashatsz a dologról!
  • dzsonesz
    #1190
    szeva mindenki!
    lenne 1 elég fontos kérdésem, ami a következö:
    szeretnek videokartyat venni 40000-50000 forint értékben..
    szeretném tanácsotokat kérni, hogy milyen vga kártyát vegyek.
    Van pár fenntartásom: tudom,h radeon kartyak elég kemények csak 1 gaz van veluk amit elég sokszor tapasztaltam, a gamek többsége nvidia tamogatassal van nyomatva és bizony tapasztaltam jopar gamenel, hogy elégnagy baromségokat csinalt egy elégjo radeon kártya.Ezzel szemben a gforce kartyaknal nem tapasztaltam sok gazt, de ezekkel meg az a baj, hogy tudomasom szerint elég gyengék vannak most a piacon...
    Ugyhogy nagyon megköszönném ha valaki aki jol ismeri mindket oldalt az tudna nekem segiteni a választásban.

    thx elörre is!
  • icecave
    #1188
    igen, 100Mhzel gyorsabb a proci órajele a PROhoz képest.
  • ollie
    #1186
    Skacok, a GeF3 TI hány pipeline/tmu-s???
  • steweee
    #1181
    tőlem mindenki olyan kártyát vesz annyiért, amennyiért csak akar.nem vagyok milliomos hogy bármit megvehessek, és nem vagyok csóró sem hogy a legszarabb cuccokat vegyem.én túlzásnak tartok egy kártyáért annyi pénzt kiadni, vannak fontosabb dolgok is az életembe amik ugyanúgy pénzbe kerülnek.és nem minimum felbontásban játszom.pl pirates of carribbean ami szerintem elég jó graf 800*600 minden max - árnyék (összes progi, mert zavarja a szemem+sokat lassít,és ez soha nem lassul be), morro 800*600 minden max - árnyék, és látótávolság 75%, nwn 1024*768 -árnyék, minden max kivéve az élsimítást és a fű fodrozódása.a lassulások akkor következnek be amikor sok karaktert kell egyszerre mozgatnia egyszerre a gépnek.mivel a ti4200 sokkal erősebb mint a jelenlegi, annál már nem fog előfordulni, szintén jó lesz vagy két évig.addigra meg ha akarom akkor 20e-ért veszek majd egy 9800pro-t, szintén két évre.
  • ollie
    #1180
    Az első nem sokkal lenne jobb, a másodikba a pénztől függ. szerintem egy radeon 9700 lenne a legkelemesebb választás, de ha nem találsz vagy csak túl drága, akkor esetleg 9600 pro, de az alatt semmi.
  • ShadowLord
    #1178
    Itt az Nvidia Fx sorozata volt a vita tárgya:)
  • ollie
    #1177
    Hát ja, de én minden játékkal 1024x768, 4xAA, 8xAF és max detail. De ha neked elég a min detail és csak 640x480-as felbontás, akkor a gef2-ődet is lecserélheted mx-re, végül is minek gef2. Na ezért veszünk mi drágább kártyát. Én ezt most nem dicsekvésként írtam, csak hát nehéz megértenem, hogy mi baj azzal, ha egy drágább kártyát akarunk venni, mert 100%-ot akarunk kihozni a játékokból.