59
Hogy kell hálozatot meg pingelni meg stb...
  • etele024
    #59
    pingelni tudok
  • etele024
    #58
    Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Most raktam pontosabban szerettem volna hálóba rakni a laptopom az asztalimmal(Mindkét xp sp2).Crosslink kábel,maszk ugyanaz,ip első 3 száma +egyezik.A tűzfalon belül engedélyeztem(csak a laptopon van zonealarm)de 1mással nem kommunikálnak.
    Sürgős lenne!
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • vapetyko
    #57
    Sziasztok!

    Azt irja a gép alul a hálózatnál , hogy nincs kapcsolat vagy korlátozott, kihuztam a routert és megprobáltam simán a modem-re kötni a gépet, de akkor is irta. tehát nem a router tulmelegedése a gond, a modem-et is kihuztam vártam, vele, de lehülés után is kint volt a hiba.

    miért lehet ez?

    légyszi segitseteh !

    válaszotok előre is köszönöm!!!
  • FtranX
    #56
    na ezzel viszont egyetértek
  • fm
    #55
    én vidéken tudtam venni egy boltban ilyen "hosszabbítót" 200Ft-ért,de csak 1 volt nekik. máshol nem is találtam..de működik,semmi hiba.
  • Pheel
    #54
    Nem véletlenül nem ajánlják az ilyen hosszabbítgatást. Jelentősen csökkenhet az adott kábel átviteli teljesítménye, ráadásul egy újabb hibalehetőség.
  • FtranX
    #53
    Sztem sebesség szempontjából megéri beruházni egy-egy 10/100-as hálókártyába. A hálózatnak meg működnie kell különböző chipes hálókártyákkal is.

    Most hogy így leírtad, feleslegessé vált a kábel toldozgatás, hiszen gondolom az adsl-routert oda tudod tenni a telefonvonal mellé. A 3 gépet pedig eccerüen 3 db megfelelő hosszúságú patch kábellel összekötöd a routerrel.

  • FtranX
    #52
    miért? Tök mind1, hogy falra szerelik, vagy csak úgy lóg, a célnak így is tökéletesen megfelel. A másik meg, hogy ismerve a számtechboltok választékát nem hiszem, hogy minden sarki boltban lehet kapni gyári UTP hosszabbítót.
  • Pheel
    #51
    Természetesen van aljzat, de nem igazán szokás lengőkábel végére szerelni. Szóval ilyen hosszabítózáson csak röhögni tudok.
  • replicat
    #50
    Hahó! Iszonyúan siettem azért írtam zagyvaságokat. Szóval arról van szó hogy olvastam egy számtech magazinban hogy "a hálózat csakis egymással kompatibilis elemekből épülhet fel (sebesség szempontjából is!)" /Reklámok elkerülése végett nem jelölöm meg az újságot./ Ezért érdekelne hogy mire kell ügyelni, ugyanis: adott két régi gép (2db P II) PCI aljzatokkal és régi 10-es hálókártyákkal. Leszen véve egy új gép ASUS deszkával (A7V8x), amin 10/100 integrált, Broadcom chipes hálózati kártya van. Szóval azt jól gondolom-e hogy a két régi gépbe is 10/100 sebességű PCI-os kártya kell, és lehetőleg az alaplap hálókártyájának megfelelő vezérlőchippel vagy ez már mindegy? Továbbá az a kérdés hogy csak patch kábel kell-e ehhez a 3 géphez és egy ADSL routerhez vagy kell esetleg link/crosslink/crossover kábel is? Vagy az csak hub esetén szükséges? Ja, és ami még nem mindegy hogy a két P II a földszinten van, míg a telefonvonal fődugalja az emeleten. Ezért is kérdem hogy kell-e valami spec kábelezés? Bármilyen apró segítségnek, tippnek nagyon örülnék! És bocs a litániáért! Köszi!
  • FtranX
    #49
    bazz fordítva írtam: apa=RJ-45 csatlakozó, anya=RJ45-konnektor

    nehogy má anyuci d*gja meg apucit
  • FtranX
    #48
    egyébként itt van:
  • FtranX
    #47
    azt tom, hogy RJ-45. mér ne lenne hozzá apa? apa=RJ-45 konnektor, anya=RJ-45 csatlakozó.
  • Pheel
    #46
    Az "anya" csatlakozó neve RJ-45. Mellesleg nem igazán van hozzá "apa"
  • FtranX
    #45
    "Nyilván 10/100 de fontos-e hogy az alaplapi chip megegyezzen a szervergépnek szánt gép integrált motyójának a chipjével?"

    Ezt nem igazán értem. Milyen alaplapi chip, milyen integrál motyóval egyezzen meg ?

    Patch kábelt toldani meg szerintem úgy a legegyszerűbb, hogy csináltatsz/veszel egy olyan kábelt, aminek mindkét végén "anya"-csatlakozó van. Megkő kérdezni nagyobb számtechboltban, hogy tudnak-e csinálni. Ismétlő csak akkor kell, ha a kábel(ek) hossza több mint 100 méter.
  • replicat
    #44
    Szeva! Az a helyzet hogy életünkbem először most dobunk össze fasza kis router-es ADSL alapú LAN hálót. Az lenne kérdés hogy milyen hálókártyát válasszunk? Nyilván 10/100 de fontos-e hogy az alaplapi chip megegyezzen a szervergépnek szánt gép integrált motyójának a chipjével? Számít-e az vagy csak a sebesség a lényeg? Továbbá az kérdés hogy hogy a legegyszerűbb a két patch kábel toldását megoldani ha nem lesz elég hosszú? Kell valami jelismétlő vagy terminátor vagy ehhez hasonló okosság? Előre is köszi!
  • Gerry
    #43
    Attól függ milyen switch-et használsz, az újabbak, már lekezelik a cross-osat és a simát is vegyesen. (nekünk van valami tök gagyi olcsó mercury pl ami már ilyen) De eredetileg a switch-be egyenes kábellel kell bekötni a gépeket, és kábelt hosszabbítani is egyenessel kell.
  • fm
    #42
    vége,de azért köszi.

    eredmény nyilvánvaló:2 gép közé crosslink,lannál patch.
  • fm
    #41
    mán 3 gép itt van..és még nemtudom mi lesz..
  • fm
    #40
    a falból kijövő kábelen jön a net,ezt akarom meghosszabbítani..
  • fm
    #39
    crosslink vs egyenes:

    a falból kijövő utp kábelt egyenessel tudom meghosszabbítani vagy crosslinkel? switch esetén lan partynál a gépeket a switchbe milyennel kell bekötni? cross v egyenes... lan partyn tudom használni vmire a crosslinket??

    holnap lesz,sürgős helpre van szükségem,köszi..
  • fm
    #38
    ??
  • FtranX
    #37
    örülök, hogy sikerült
  • petee
    #36
    Megvan osztva. De most változot a helyzet, megosztom veletek,hátha másnak is lesz/van ilyen gondja. Átneveztük a 120 GB-os partició könyvtárjait, és már beolvassa, tudom böngészni,mostmár müködik.Vmi könyvtárhiba lehetett,nem értek hozzá. De azért köszönöm,hogy megpróbáltál segíteni,örök hála.
  • chuck
    #35
    VARIO TOTÁL 9.600 Ft/hó 12.000 Ft/hó Adatforgalom: korlátlan. 15 GB forgalom fölött max. 128 kbps
  • FtranX
    #34
    Szerintem nézd meg az Intézőben, hogy a 120 GB-s vinyó (vagy annak partíciói) meg vannak-e a hálózat felé osztva.
  • petee
    #33
    help...
  • petee
    #32
    Sziasztok van nekem itthon egy hálozatom 2 gép között. Mindkettőn XP van, minden müködik.Amióta egyik gépben 120 GB-os winyó van, a másik gépről nem tudom böngészni hálozaton keresztül a 120 GB-os particiót,csak a főkönyvtárokat látja a többit nem. NTFS rendszer van rajta.Van egy 60 GB-os NTFS partíció,azt gond nélkül lehet böngészni.Mi lehet a gond? Vki segítsen!Megköszönném....
    Üdv
  • fm
    #31
    www.tvnetwork.hu
  • FtranX
    #30
    Akkor asszem megérdeklődöm, hogy a lakhelyemen elérhető-e. Úgyis most jár le a chellós hűségszerződés.
  • fm
    #29
    oké elhittem. 1 server gép lesz,onnan a switchre,arról pedig megosztva a többire. reményeim szerint 5 gép lesz,max 6. Letöltés közben folyamatosan 400k körül van. lannet havi díjak:
    - 1GB adatkorlát 4000Ft
    - 3GB 6000Ft
    - 5GB 8000Ft
    - korlátlan 12000Ft Áfával. most emelték az árakat,nemértem miért?!
  • FtranX
    #28
    hidd el, igaza van Gerry-nek nem lesz gyorsabb.

    ha az a 423 KB/s folyamatosan annyi is marad, akkor nem lessz gond a sávszélességgel.
    Mennyi annak a LANnetnek a havi-díja?
  • fm
    #27
    feltettem a du metert. a stopwatch figyeltem a forgalmat és letöltésnél pl. a max transfer rate 423 Kb/sec volt.
  • fm
    #26
    oké. köszi mindenkinek.
  • Gerry
    #25
    Nem gyorsabb.
  • fm
    #24
    akkor ha a falból kijövő kábelt megtoldom 15 méterrel,az még nem okoz problémát?
  • fm
    #23
    nem megy a net másik hálókártyával a server gépen.a szolgáltató adott egy kártyát csak azzal megy.

    biztos,hogy nem gyorsabb 2 ip-vel? mert ha picit gyorsabb is,és mondjuk ez pont elég,hogy élvezhetően mohaazzunk,már megéri egy plusz ip 500Ft-ért. de valszeg 1 serverr lesz,arról switchre,onnan a többire a net. ahogy mondtad. ha nem gyorsabb 2 ip-vel,így fogom csinálni.
    köszi a helpet.
  • FtranX
    #22
    "meg lehet azt oldani,hogy a falból kijövő kábelt megtoldjam 10 méterrel,egy másik kábellel?"

    meg. kell hozzá két anyacsatlakozó, egy egyenes kötésü UTP kábel (tehát nem crosslink!) és máris meg van toldva. de sajna ezt csak speckó szerszámmal lehet elkészteni.
    Kérdezd meg számtechboltban, hogy megcsináljá-e, vagy esetleg nincs-e előre legyártott változatuk.
  • FtranX
    #21
    "tudom,hogy nem lesz nagyobb a sávszélesség,de kábelnetes elérésről van szó,és gondolom gyorsabb 5 gép esetén ha nem 1 gép osztja szét 4 felé a netet,hanem mondjuk 2 gép a maradék 3 felé (ezért kéne plusz 1 ip cím."

    ez nem igaz. A 0,5 Mbit/s-nyi (vagy mennyi) csomagelosztást egy viszonylag modern gép még játék futtatása mellett is simán el tud végezni.

    "LANNET-es elérés,utp-s kábelen jön a falból a net.
    Ha a switchre rádugom a netes kábelt,illetve a két gépet,amelyiknek van a szolgáltatótól kapott ip címe és ezekről osztom meg a többi felé,az lehetséges?"

    A lannetes elérésnél konkrétan nem tudom, hogy mi alapján enged be a szolgáltató rendszerébe, de szerintem ott is a MAC alapján ismeri fel az ügyfeleket. Próbáld meg kicserélni a hálókártyát amibe most megy a netes kábel: Ha megy a net akkor, valszeg meg lehet csinálni a te elképzelésed szerint is (lannet--->switch--->gépek). De ha nem megy, akkor csak a "Lannet-->szervergép-->switch--->többi gép" megoldás kivitelezhető.
    egy másik ip-t meg tök felesleges igényelni
  • Gerry
    #20
    Pontosan. Csak azért írtam le, hogy nehogy azt higgye valaki, hogy feltétlenül router kell, aminek állítható a MAC-Addresse...