22
Milyne HDD Coolert vegyek?
  • Pheel
    #22
    A különbséget a hűtésre értettem, de valszeg nem volt egyértelmű. A vinyót használd egészséggel és megelégedéssel! :)
  • stavi
    #21
    1200 huf,
    szimpi darab, nem kotyog, nem rezonál tole a vinyo (legalabbis nem tunt fel :)
    eg es fold a kulonbseg a 6,4-es q + 60-as maxi kozott :)
    de most volt nalam egy 40-es 5400-as seagate (nem barracuda, vmi 1xűbb)... hűűű de gagyi :)
  • Pheel
    #20
    Ára? Érezhető a különbség? :-P
  • stavi
    #19
    hi!

    na meglett a picike :)
    vegulis ez van alatta...: http://www.kellytech.hu/cooler/scs/kkchd01.htm

    pheel: igen ebben igazad van...
  • Pheel
    #18
    Mert? Mi rajta a rendkívüli? Egy év múlva már mindenkinek nagyobb kapacitású vinyója lesz ennél.

    Régen a 10 MB-os MFM-es vinyó is nagy volt, mégsem hűtötték halálra a kis XT-ben.
  • stavi
    #17
    :)
    de az a 60gb se eppen 7koznapi...
  • Pheel
    #16
    Szerintem ez már luxus.
  • stavi
    #15
    Hali!

    na ilyet fogok venni, ha talalok vhol...: http://www.vantecusa.com/hcp3502.html
    szerintem korrekt kis darab, 3,5"-es, vinyora csavarozhato meg minden :)
    varom a velemenyeteket :)

    ui: nekem a hutesrol az a velemynem, hogy amit lehet azt hutom...
    ja es amikor nezitek a vinyotokat hogy meleg-e, akkor ne a tetejet simogassatok, hanem az aljan a chippeket, mert az tutti nem kézmeleg... és ha az fustol akkor gáz van....
  • Pheel
    #14
    Kicsit túllihegitek ezt a hűtés dolgot. Egy rendes házban nem kell extra hűtés a vinyóknak, mert áramlik a levegő rendesen, csak arra kell vigyázni, hogy lehetőleg ne kerüljön 2 vinyó egymás mellé és hogy CD író se legyen közvetlenül mellette.

    A CD író jobban melegszik, mégis kevesen hűtik.
  • [HUN]kwega
    #13
    Figyu! nekem van egy 30G-s IBM, s még tervezek 2.-nak egy 60G-st. A mostani 10G-s Quantum helyett Fontos, hogy hűtsem? Mi van, ha csak beteszem a rackbe?
    Tojást lehet rajta sütni? Meghal a rendszer? Szétolvad az egész és csak 1 tál hamu marad utána? oké oké, csak viccelek. Na mi ujság ezen a téren komolyan ?
  • stavi
    #10
    hali!
    na igen ha maskép nem megy akkor azzal fogom, de mégiscsak jobb lenne vmi normális hdd cooler...
    csak hat sehol sincs normális....
  • raven10010
    #9
    Én javaslom, hogy tedd tele a vinyódat ventillátorokkal úgy, hogy rá fújják a levegőt. Ja csak ne felejtsd el naponta leporolni, mer valahol azt a hőt le is kéne adni ;)
  • Pheel
    #8
    wicck: nem szokás csupa nagy betűvel írni. Olyan, mintha élőben ordibálnál az emberrel. Fejezd be légyszíves!
  • stavi
    #6
    © Feketekéz:

    Igen tudom hogy van iylen venti, (mindne van csak akarni kell :), csak gozom sincs hogy milyet kéne venni... neten edig nemsok narmalisat talaltam (mond6ni semmit), legalabb gyarto/tipus kéne mert azlapjan eltudnám hozatni....

    ui: azert egy kép se artana :)

    szal ha van barmi akkor irjatok, mert le7, hogy 7vegen meglesz a vinyom :)))
  • Feketekéz
    #5
    ***stavi***
    létezik ilyen ventilátor, és olyan 1800-2000 ft körül van.
  • Pheel
    #4
    Figy, akkor vegyél egy nagy szélventillátort és tedd a gép mellé. Lassan úgyis ott jársz :)
  • stavi
    #3
    Fop38 + 2 hazhuto mellett, mar oly mindegy... :P)
  • Pheel
    #2
    Minek ez neked? Hogy hangosabban zúgjon a gép? :-PPP
  • stavi
    #1
    Hali!

    tervezem hogy veszek egy 60-as maxtror vinyot. na az a helyzet hogy ezt valamivel hűteni is kéne...
    Csak mivel? Mindenképen olyan huto kell, ami befér a 3,5"-os keretbe (mivel ott lesz a vinyo), es a vinyo aljára lehessen rogziteni...
    Sajna olyan megoldás nem jo, ahol a hűtől a 5,25" keretbe kell tenni...
    remélem tudok segiteni...

    ui: ja meg erekel olyan huto is, amit belelehet tuszkoni egy mobil rackebe... (a masik vinyonak :)

    ha barmelyikre van 5letetek akkor kivele :)
    elore is kosz