1401
Samsung,Nintaus,Philips,Panasonic,RioVolt és társaik
  • Breki33
    #1201
    MPIO_t mint már szintén mondottam

    kipróbálni vittem haza aztán maradt
    és most filózok, hogy legyen egy CD-s is
    De ezeket már írtam P

  • Breki33
    #1200
    Ez AAA-s, nem ceruzaelem abból természetesen 2300-as mint írtam
  • WiZZaRD
    #1199
    vegul mit vettel?
  • OPM
    #1198
    800-ast? 800mAh? az elég neked?
    nekem 1600-asok a leggyengébbek, de általában 2100-ast haználok

    az én töltőm is csak így müxik, hogy vagy 2 vagy 4 elemnek kell benne lenni
  • Breki33
    #1197
    Inkább vetek

    na de tegnap vettem két aksit 800-ast 500FT/fő

    Az mondja a csóka követelődző kérdésemre, hogy van nagyobb is 900-as.
    Lemondtam róla-ára duplája.

    Csak azt nem értem a töltöm külön nem tölti csak ha beraktam mindfkettőt
    Valaki tudja ez miért lehet?

    Viszont a lejátszóban kellemeset csalódtam, nemtudom miért mondtam, hogy nem elég hangos, ma megyek az utcác aztán zavart a hengerő, mondom biztos felnyomtam, erre megnézem 25-ön állt.
    Nagyon jó a hangja érdemes lenne ősszehasonlítani egy IRiverrel (alább nem adom)
    Erősítőre ís rákötöttem, hát picit szebben szól mint a hangkarim pedig azse SB LIVE :-)
  • OPM
    #1196
    :DDD
    onnan, hogy nem egész nap "szánt" :DDD
  • tigeroo
    #1195
    oki:D
    honnan tudod a nevem?:D
  • Breki33
    #1194
    Ádi az csak a füles te P
  • OPM
    #1193
  • tigeroo
    #1192
    hol mi?:)
    6500? miaaz...nagyon olcsó...nemtom mi ,de olcsó..:)
  • OPM
    #1191
    "bent van csurig"
    :DDD

    szóval akkor szerinted megéri az árát (6500+postaköltség)?
  • WiZZaRD
    #1190
    az exp311-est nyugdijaztam, egyik ismerosomnek odaadtam:)
    az irivernek a fuleset aztan bedughatom tovig, akkor is bejonnek a kinti zajok...
  • Breki33
    #1189
    Hát énis szidom

    zenét EAC+Lame párossal kell -érdemes-kódolni
    Azt nem értem miért csodálkozol, hogy nem hallod a környezeti hangokat, ha bent van csurig.
  • Breki33
    #1188
    Hát azon gondolkozzak, hogy a a memós mellé kell-e egy CD-s
    meg nekem is Philips-em van
    Azzal mit csináltál?

    Az infopatikában egy ezressel drágább amúgy

    A füles dologra, sztem ez zenefüggő is nekem nagyon bejön a 400(RC) hangja

  • WiZZaRD
    #1187
    sajna nehez szavakba onteni egy hangot, azert remelem sikerult valahogy korulirni:). Talan igazan roviden, nem faraszto a hangja, es nem hagyja, hogy elveszitsd a kontaktot a zenevel amit hallgatsz.
  • WiZZaRD
    #1186
    a Koss-t februar eleje ota hasznalom, szerintem jok a magasai, nem ercesek, kicsit valoban tompabbak, de engem pl a sima cd audionak az erces, karcos magasai nagyon zavarnak, mp3 tomoritonek ezert is szoktam a xinget hasznalni, amit ugyan mindenki szid, viszont egy kellemes analogos hangzas a vegeredmeny. A basszusokrol csak szuperlativuszokban, mert tenyleg kegyetlen:). Eleinte volt nehez normalisan bepakolni a fulembe, most mar nem okoz gondot. Es ami fontos, legalabbis engem meglepett, hogy fulbedugos fules letere nem hallod a kornyezo zajokat. En kedvelem a hangjat, ha valahol bele tudsz fulelni, szerintem probald ki, mert vegso soron ez izles dolga. En is zsakbamacskakent vettem ugyan, de nem csalodtam szerencsere:). Erdeklodtem itt-ott a marka felol, sokan azt mondtak, hogy jellegtelen a hangja, hogy nincs onallo (nem feltetlen a muanyagra gondolok, mert az rettenetes) hangja, mint mondjuk egy AKG-nek. Mert azt nagyon konnyen meg lehet iosmerni, hogy pl egy AKG-t hallasz, vagy mondjuk egy Sennheisert, persze most a nagy zárt fejhallgatokrol beszelek, de tuti, hogy valami ezekbe a kicsi fulbedugosokba is atoroklodik, ha mast nem hat a gyarto hangzasvilagat az is tukrozni fogja. Olyan ez, mint a technics, anno volt egy fejhallgatom toluk, es eloszor nagyon ttszett a hangja, olyan lagy, dinamikus, aztan fel ora utan mar azt sem tudtam mit hallgatok, olyan kaotikusnak tunt. Na ez a Koss viszont feszes, egyenletes hangkeppel rendelkezik.
  • OPM
    #1185
    mióta használod? tényleg túl erősen jönnek át rajta a mélyhangok és a magasak pedig rosszul szólnak? mennyi ideig tart "felhelyezni"? :D nem volt olyan, hogy megfájdult volna tőle a füled (belül)?
  • OPM
    #1184
    jójó, de a plug? :)
  • WiZZaRD
    #1183
    szoval az imp450-est vettem, nekem +10ezret nem er az az optikai kimenet, es az a kis designbeli kulonbseg. Adnak hozza egy jopofa tokot, a fulest, ket aksit 1450mAh NiMh, halozati adaptert, taviranyitot, a fuleshez mellekelnek szivacsot is, rogton ket parat, meg van a kulso elemtarto. A sulya nem egesz 200gramm, elemekkel lesz ez kb. olyan 250gramm. Nem nehez, a kivitelezes elsoosztalyu nagyon. En spec a feketet vettem, az elegansabb szerintem, eddig egy bordo exp311-esem volt. Ez picit lassan olvassa a lemezeket, szamok kozotti ugrasnal is kicsit varni kell ra, mig puffereli a tracket memoriaba, de nem veszes. Aranylag csendesen mukodik a mechanika. Tegnap volt az elso toltese az aksinak, igy azt meg nem tudom, hogy mennyi ideig birja majd egy feltoltessel. De majd mindenkeppen megosztom a hosszu tavu tapasztalatokat a ketyerevel kapcsolatban. A fulest minden esetre erdemes lecserelni, mondjuk erre a Koss The Plug-ra. Nincs a sajatjanak sem rossz hangja, de nem az igazi. A taviranyito eleg sulyos, szoval hasznos az a csipesz rajta, eleg masszivnak, idotallonak nez ki szerencsere, a legutolso panasonic cuccomnal ez a taviranyito csipteto siman eltort. A hangja nagyon komoly, a philips exp311-es elbujhat mogotte, pedig a philips mp3-as discmanoknak tenyleg jo hangja van. Egyszeruen nem hittem a fulemnek, hogy egy vacak 128kbps mp3 enynire jol szol, ez a philipsen erzodott, hogy bizony csak 128kbps, itt nem. Szoval erdemes hasznalni a vonalkimenetet is erositore kotve, mert tenyleg jo hangminoseget produkal, le a kalappal! Akar meg klasszikus zenet is erdemes rajta hallgatni... A kuslo felepites idotallonak tunik, az optika es a szanszervo pedig mar ranezesre is igenyesebb felepitesu, mint a philipsben volt. A cd fedel fembol van, igazi jo pont. Mivel az infopatika szabadsag miatt zarva:), en a westendben a magnat shopban vettem, viszontelado, az ar termeszetesen ugyanannyi. A sajat fuleset ugy csinaltak, hogy mindenkeppen taviranyitoval hasznalod, mert a kabele nagyon rovid. Amugy a tatyom oldalrekeszeben foglal helyet a keszulek a taviranyitot pedig a vallpantjara csiptettem. Meg ki sem bontottam a dobozbol, mikor eszembe jutott, hogy ha a kuslo aksik rajta vannak, akkor bizony ossze-vissza fogja karmicsalni a lejatszot, ugyhogy ahhoz majd kell meg valami tokot fabrikalni, de gondoltak erre is, kulon rekesz van neki a hordtokban. Ugrani egyszer sem ugrott eddig, bar meg is lepodtem volna, mert semmi kritikusnak nem volt kiteve. Amugy nem nagy az egesz, a hordtok nelkul siman belepasszentol a nadragzsebbe is. Ha cd-s lejatszot szeretnel, eddig csak ajanlani tudom, semmi kirivo, idegesito tulajdonsagba nem futottam bele, egyeduli problema, hogy meg most sem ertem, ehhez miert nem csinaltak mar firmwarwe upgradet...
  • Breki33
    #1182
    mx 500 az a hangerőszabályzós, olyat nemis vennék
    amúgy 4000-4500
  • OPM
    #1181
    mesélj már róla egy kicsit légyszi

    tegnap majdnem vettem egy ilyet, ha nem 1200 lett volna rá a postaköltség :)

    "de nem biztos túl jó a hallásodnak"
    ez igaz, biztos nem ajánlott több órán át folyamatosan hallgatni

    "az ára ugye 6500 tehát az ilyen árkategóriájú Shenikkel"
    én anno 5E-ért vettem az mx500at, de nem vagyok vele megelégedve...
  • Breki33
    #1180
    És az ára ugye 6500 tehát az ilyen árkategóriájú Shenikkel kell összehasonlítani
  • Breki33
    #1179
    Ja és van sajna olyan készülék, aminek a kimenő teljesítménye nem elég ehhez a fejeshez. (32 ohmos impedancia)
  • Breki33
    #1178
    Amúgy a hangzást egyenesen a fülcsatornába vezetve bár biztos jobban szól, de nem biztos túl jó a hallásodnak.
  • Breki33
    #1177
    a kék szinűt vetted?
    hol vetted?

    beszélj már rá vagy le róla
    mennyire nehéz
    hogy használod
    stb.

    Naturalon azt érted amit a hifista haverom, hogy megcsinálta a cuccosom úgy hogy hangszin meg egyebek állítása nélkül rendesen szóljon.
    Ezeknek az a mániájuk, hogy semmi ilyesmi bekapcsolva.

    Amúgy komoly vita megy, hogy az IRiver-hez milyen fülest adnak pontosan. Mondjuk az MX300 másképp néz ki.

    De nem egészen értem sztem nagyon szépen szólnak a Sheni-k -nem érzem ezt- pedig elég audiofil vagyok.
  • WiZZaRD
    #1176
    Koss The Plug, ez a neve, fulbedugos
    tulajdonsagok:

    frekvenciaátvitel: 10-20000Hz
    impedancia: 16Ohm/1kHz
    érzékenység: 112dB
    torzitás: kevesebb, mint 0,3%
    kábel: 1,2m
    garancia: élettartam/örök garancia
  • OPM
    #1175
    milyen koss pontosan?
  • WiZZaRD
    #1174
    vegul egy imp450-es lett a nyero:) egesz kellemes jelenseg, egyaltalan nem nyakatekert a kezelese sem. Viszont az az mx300-as fulhallgato... A Koss-ra mikor azt irtam, hogy olyan "natural" hangja van, most osszehasonlitva az mx300-assal, jobban is meg tudom fogalmazni a hangzasat. Az mx300-ason atjon, hogy muanyag, van sajat hangja, a Koss-nak nincs szerencsere.
  • Breki33
    #1173
    USB-s
  • Breki33
    #1172
    Azoknak jó akik USB tárolóként legalább annyira használnák
  • OPM
    #1171
    na ilyen lehúzható kupakos nekem sem kellene :)
  • Breki33
    #1170
    Amúgy nekem a 1142-es tetszik legjobban
  • Breki33
    #1169
    Az indexen fóruma van onnan vettem pl amiket írtam, hogy hiányolok
  • Breki33
    #1168
    Éncsak azt mondtam, hogy érdekes
  • Breki33
    #1167
    Ha ez neked szép



    Amúgy ez a Diva Ligt és ha jól tom nem bővíthető
  • OPM
    #1166
    megint csak azt tom mondani, mint a filmes topicban:
    attól hogy nemtom hány design díjat kapott nekem még nem fok tetszeni, az nem befolyásolja az ízlésemet...
  • OPM
    #1165
    a prohardverest olvastam már, van az indexen is?
  • tigeroo
    #1164
    nekem a diva nagyon bejön!! 19K, nagyon szép meg minden...
  • Breki33
    #1163
    Olvasd el a prohardveres tesztet
    és az indexet is érdemes.
  • Breki33
    #1162
    Érdekes izlésed van.
    2003-ban Design díjas mp3 lejátszók között, deha neked a diva jobban tetszik ámen P